Jump to content

[Επίσημο] Nokia Lumia 925


stendor
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 4,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

ναι οταν το κοιταω καθετα ροζιζει λιγο στα αριστερα ... ολα θα κριθουν αυριο που θα το συγκρινω με ενα αλλο.... και στο κατω κατω 200 ευρω ειναι αυτα... εχω την απαιτηση να μου το αντικαταστησουν.
Link to comment
Share on other sites

Όπα... Εφόσον μόλις το αγόρασες έχεις δικαίωμα για DOA και άμεση αντικατάσταση του από το κατάστημα που το πήρες... Μην πας στο σέρβις... Πάρε τηλέφωνο στο κατάστημα και ζήτα DOA....

 

1) Ροζ, πράσινες κλπ αποχρώσεις σε διάφορες γωνίες θέασης σε διάφορα σημεία της οθόνης, κάνουν οι amoled σε συνδυασμό με το clearblack...

2) Δεν θα το στείλεις για service αν σου 'ρθε ελαττωματικό, αλλά θα το επιστρέψεις από κει που το πήρες. Μίλα μαζί τους... Ναι, γίνεται απο βδομάδα.

 

σωστα σωστα..αμα ειναι εβδομαδας παει στο μαγαζι για αντικατασταση ευτυχως το ειπαν και τα παιδια,οχι σερβις :X

Link to comment
Share on other sites

Οχι ντσξει παιδια ειναι φανερο εχει προβλημα στην οθονη... Απλα τωρα κατι εψαχνα και διαβασα για το doa του καταστηματος που το πηρα και αναφερει οτι αντικατασταση μονο οταν η συσκευη δεν ανοιγει. Για οποιοδηποτε αλλο προβλημα θα σταλθει στο σερβις! Τρεχα γυρευε τωρα με το σερβις της αρβατο. Εχω ακουσει οτι ειναι απ τα χειροτερα. Θα το στειλω δεν παιζει να την χονεψω ποτε αυτη τη ροζαδα στην οθονη.

 

παιδια δεν μπορω να επικοινωνησω με την εταιρια βασικα ουτε πριν μπορουσα... ουτε καν απαντανε στα mail που εστειλα ΤΙ ΚΑΝΩ??

Edited by impreza_sti
Συνεχόμενα μηνύματα
Link to comment
Share on other sites

Περιμένεις την Δευτέρα !!!

 

Πρώτα παίρνεις τηλ. εκεί που το πήρες και τους λες τι παίζει. Αν σου πουν οτι δεν το δεχονται τότε μίλα με service...

:rtfm:
Link to comment
Share on other sites

Περιμένεις την Δευτέρα !!!

 

Πρώτα παίρνεις τηλ. εκεί που το πήρες και τους λες τι παίζει. Αν σου πουν οτι δεν το δεχονται τότε μίλα με service...

 

γτ σημερα σαββατο πρωι δεν ειναι ανοιχτα? μη χειροτερα! λογικα δεν θα το δεχτουν και θα το στειλουν για σερβις.... ποιος ξερει με ποιο αλλο προβλημα θα μου το στειλουν :cry::cry:

Link to comment
Share on other sites

γτ σημερα σαββατο πρωι δεν ειναι ανοιχτα? μη χειροτερα! λογικα δεν θα το δεχτουν και θα το στειλουν για σερβις.... ποιος ξερει με ποιο αλλο προβλημα θα μου το στειλουν :cry::cry:

 

εγω ενα nexus 7 ταμπλετ που ειχε κατι σαν διαχυση φωτος δηλαδη σε μερικα σημεια στις ακρες ηταν πιο φωτεινη η οθονη μου το αντικατεστησε κανονικα με doa.θελω να πω ανοιγε κανονικα δεν ειχε κανενα θεμα μονο την οθονη.και δεν ηταν κατι τρομερο αλλα ολοι το θελουμε τελειο οταν πληρωνουμε κατι και λογικο ειναι.οποτε ψαξε το να στο αλλαξουν αν δεν περασουν οι 7 ημερες

Link to comment
Share on other sites

εγω ενα nexus 7 ταμπλετ που ειχε κατι σαν διαχυση φωτος δηλαδη σε μερικα σημεια στις ακρες ηταν πιο φωτεινη η οθονη μου το αντικατεστησε κανονικα με doa.θελω να πω ανοιγε κανονικα δεν ειχε κανενα θεμα μονο την οθονη.και δεν ηταν κατι τρομερο αλλα ολοι το θελουμε τελειο οταν πληρωνουμε κατι και λογικο ειναι.οποτε ψαξε το να στο αλλαξουν αν δεν περασουν οι 7 ημερες

 

απο ποιο καταστημα αν επιτρεπεται?

Link to comment
Share on other sites

Το προφίλ οθόνης το έχει πειράξει κανείς; Όταν αλλάζω τις ρυθμίσεις του δεν βλέπω κάποια διαφορά.

 

Να αναφέρω ότι όταν το κινητό είναι κάτω από το φως του ήλιου τα χρωματα της οθόνης ασπρίζουν

Link to comment
Share on other sites

e-shop αν αυτο εχει καμια σημασια...

 

δεν ξερω εγω το πηρα απο σκρουτζ to kinito και πραγματικα δε εχουμε επικοινωνησει καθολου πολυ αθλιο τηλεφωνικο κεντρο...

http://tokinito.gr/page/default.asp?id=104&la=1 δειτε εδω τι λεει για το doa εγω εδω σκαλωνω.... δλδ με βαση το καταστημα που το πηρα δεν δικαιουμε αντικατασταση στη δικη μου περιπτωση αλλα επισκευη!

Link to comment
Share on other sites

δεν ξερω εγω το πηρα απο σκρουτζ to kinito και πραγματικα δε εχουμε επικοινωνησει καθολου πολυ αθλιο τηλεφωνικο κεντρο...

http://tokinito.gr/page/default.asp?id=104&la=1 δειτε εδω τι λεει για το doa εγω εδω σκαλωνω.... δλδ με βαση το καταστημα που το πηρα δεν δικαιουμε αντικατασταση στη δικη μου περιπτωση αλλα επισκευη!

 

αμα δεν τους παρεις τηλεφωνο ετσι δεν βγαζεις ακρη.και εγω τηλεφωνικα συνεννοηθηκα.ουτε καν ειχα δει τι γραφει σε περιπτωση doa.ειδα το προβλημα τους πηρα μου το αλλαξανε.αμα ειναι εμφανες δεν εχουν λογο να μην στο αλλαξουν πιστευω.

Link to comment
Share on other sites

δεν ξερω εγω το πηρα απο σκρουτζ to kinito και πραγματικα δε εχουμε επικοινωνησει καθολου πολυ αθλιο τηλεφωνικο κεντρο...

http://tokinito.gr/page/default.asp?id=104&la=1 δειτε εδω τι λεει για το doa εγω εδω σκαλωνω.... δλδ με βαση το καταστημα που το πηρα δεν δικαιουμε αντικατασταση στη δικη μου περιπτωση αλλα επισκευη!

Αν δεν σε καλύψει το Doa του καταστήματος σου προτείνω να το δώσεις σε κάποιο επίσημο κατάστημα Nokia care. Με την απόδειξη αγοράς και την εγγύηση θα στο επισκευάσουν δωρεάν. Δες εδώ τα Nokia care.

http://www.nokia.com/gr-el/store-locator/?action=storeSearch&qt=care&tags=Nokia_Care_Location&country=GR

Link to comment
Share on other sites

Ας μπορεσω να επικοινωνησω πρωτα με αυτους γτ εχουν αποδειχτει πολυ σκαρτοι στο θεμα επικοινωνια και βλεπουμε απο δευτερα τωρα!

 

τελικα ειχαν προβλημα οι γραμες λογο πλημηρας για αυτο και το ολο θεμα με την επικοινωνια... μιλησα μαζι τους και θα το στειλω... αν οντως κρινει η αντιπροσοπεια της νοκια οτι υπαρχει προβλημα γινεται αντικατασταση... και αν αυτοι το δουν οκ? τρεχα γυρευε μετα!

Edited by impreza_sti
Συνεχόμενα μηνύματα-Κάνουμε χρήση της τροποποίησης μηνύματος όταν θέλουμε να προσθέσουμε κάτι στο ποστ που έχουμε κάνει.
Link to comment
Share on other sites

Δεν έχουν λόγο στην αντιπροσωπεία να πουν ότι είναι οκ ενώ έχει πρόβλημα...
Powerd by OnePlus 7 Pro
Link to comment
Share on other sites

ναι οκ απλα ξερεις τι δεν ειναι πολυ εμφανες... σε καποιους που το εδειξα δεν καταλαβαν τιποτα πρεπει να το κατσεις να το προσεξεις... τεσπα τι να πω μακαρι να το προσεξουν κι αυτοι και να γινει αντικατασταση!
Link to comment
Share on other sites

δεν ξερω εγω το πηρα απο σκρουτζ to kinito και πραγματικα δε εχουμε επικοινωνησει καθολου πολυ αθλιο τηλεφωνικο κεντρο...

http://tokinito.gr/page/default.asp?id=104&la=1 δειτε εδω τι λεει για το doa εγω εδω σκαλωνω.... δλδ με βαση το καταστημα που το πηρα δεν δικαιουμε αντικατασταση στη δικη μου περιπτωση αλλα επισκευη!

 

Σοβαροί φαίνονται:

αρμόδιο εξουσιοδοτημένο servis.

:lol: :lol: :lol:

 

Τόλη, μην μπλέκεις το e-shop.gr στην ιστορία ! Δεν έχει καμία σχέση με tokinito...

:rtfm:
Link to comment
Share on other sites

Το συγκρινα παιδια σημερα με ενα ιδιο και οντως εχει θεμα στην οθονη! Πιστευω ειναι εμφανες... Θα το στειλω την δευτερα πισω και ελπιζω για αντικατασταση παντως ειναι πλεον σιγουρο οτι ροζιζει 100%
Link to comment
Share on other sites

Άκουσα ότι γίνεται να ρυθμίσεις τα tiles να ανανεώνονται μόνο με wifi, αληθεύει? Αν ναι που βρίσκεται αυτή η ρύθμιση?
Link to comment
Share on other sites

Σοβαροί φαίνονται:

 

:lol: :lol: :lol:

 

Τόλη, μην μπλέκεις το e-shop.gr στην ιστορία ! Δεν έχει καμία σχέση με tokinito...

Το ξέρω φίλε μου απλά του είπα την περίπτωση για να μην το παρατήσει.Φυσικά και δεν είναι το ίδιο

Link to comment
Share on other sites

Άκουσα ότι γίνεται να ρυθμίσεις τα tiles να ανανεώνονται μόνο με wifi, αληθεύει? Αν ναι που βρίσκεται αυτή η ρύθμιση?

Δεν υπαρχει γενικη ρυθμιση. Πλην του να εχεις απλα κλειστα τα δεδομενα.

Ωστοσο, το bing weather π.χ., εχει στις ρυθμισεις του να ανανεωνεται μονο με wifi και κατ'επεκταση και το live tile του.

 

Το συγκρινα παιδια σημερα με ενα ιδιο και οντως εχει θεμα στην οθονη! Πιστευω ειναι εμφανες... Θα το στειλω την δευτερα πισω και ελπιζω για αντικατασταση παντως ειναι πλεον σιγουρο οτι ροζιζει 100%

Εβγαλες καμια φωτο την οθονη με το αλλο 925 να καταλαβουμε τι εννοεις;

LG G8s Black

Νικόλας

Link to comment
Share on other sites

προσπαθησα να το βγαλω με φωτογραφικη αλλα δεν φαινεται... ρωτησα και αλλα ατομα και μου ειπαν αν δεν μου το ελεγες δεν θα το προσεχα δλδ οκ φαινεται το προβλημα αλλα πρεπει να το προσεξεις.....
Link to comment
Share on other sites

Εχω εδώ και 10 μέρες ένα 925 από wind με την 8.1. Αυτό που φοβόμουνα (μπαταρία) νομίζω ότι πλέον είναι το ατού του! Κρατάει περίπου 2 μέρες με ενεργοποιημένο μονίμως glance, wi-fi, 3g και gps και αποκλεισμένες σχεδόν όλες τις εφαρμογές να τρέχουν στο παρασκήνιο.

Αν δεν φταίει γι' αυτή την βελτίωση η 8.1, τότε μάλλον η vodafone είχε ρίξει στην αγορά σκάρτες συσκευές (εννοώ με προβληματική μπαταρία) τον Γενάρη στα 250 ευρώ (είχα πάρει 2 με το ίδιο πρόβλημα, οπότε δεν παίζει να ήταν τυχαίο).

πριν:nokia n82+5800+x6+n8 SlimModed by Lagoskon+lumia 800+920+820+830+925+1020+930, huawei p8 lite+p9 lite+mate 10 pro, iphone 5c+5+5s+6, Xiaomi Redmi note 2+ redmi 3s gold+ redmi note 3 pro+Redmi Note 4+Redmi Note 5+Mi A1+Mi8 6/64+Mi9 6/128+Poco F3, samsung galaxy s3+s3 mini+s4+s6+s7+s7 edge+s8 plus+s9plus+s10 plus 8/128+note 9+Note 10 plus+s20 fe 5G+s21fe+s21ultra+s21plus+s22 plus+s23plus

τώρα: s23 ultra 8/256 & s9 plus 6/64

Link to comment
Share on other sites

Ότι είχε βγάλει σκάρτες συσκευές σε μπαταρία είχε.

Παθόν σε 925 κ(2 φορές) σε 1020

Παντα φιλικα Μανος

Παρε το Nexus στα δικα σου χερια

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...