Jump to content

[Επίσημο] Nokia Lumia 925


stendor
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 4,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Σε ευχαριστώ πολύ.θα δω τι θα κάνω!

 

Αν πάρει backup δεν είναι τίποτα. Με την επαναφορά θα έρθουν όλα στρη θέση τους. Για τα αρχεία σου απλά πέρνα τα κάπου και ξαναβάλτα μετά πίσω. Αν έχεις 8.1 θα επαναφέρει και τη start screen όπως ήτανε.

- There is no place like 127.0.0.1 -
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά, την 8.1 official θα την πάρουμε στις 24 του μήνα ή αργότερα?
HTC 7 Trophy - Nokia Lumia 800 - iPhone 4 - BlackBerry Z10 - Nokia Lumia 925
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά, την 8.1 official θα την πάρουμε στις 24 του μήνα ή αργότερα?

 

ξεκινάει στις 24 η διάθεση και λογικά μέσα στις επόμενες 2 εβδομάδες

Link to comment
Share on other sites

Το powerbutton μου δινει πολυ ασχημη αισθηση.. θελει περισσότερη πίεση απο τα αλλα κουμπία και οταν το πατάς ακουγέται πολυ το ''κλικ'' σε κανενα αλλο το ιδιο ? η να το παρω σε nokia care? και επίσης πρόσεξα οτι στην μπροστινή καμερα οταν βγαζω φωτογραφιες και μετα παω στο γκαλερι για να της δω της αντιστρεφει Edited by bmw_man18
Link to comment
Share on other sites

Το powerbutton μου δινει πολυ ασχημη αισθηση.. θελει περισσότερη πίεση απο τα αλλα κουμπία και οταν το πατάς ακουγέται πολυ το ''κλικ'' σε κανενα αλλο το ιδιο ? η να το παρω σε nokia care?

 

Όταν είχα το 925 δεν είχα παρατηρήσει αυτό που λες. Βέβαια είχα ενεργοποιημένο το double tap όπότε το power button το είχα ξεχάσει. Στο προτείνω κι εσένα...

- There is no place like 127.0.0.1 -
Link to comment
Share on other sites

το εχω ενεργοποιημενο..αλλα οταν το κανω sleep κλπ αναγκαστικα.

 

Ειλικρινά δε θυμάμαι να είχα θέμα με την αίσθηση του Power button πάντως. Αν δε βαριέσαι κάνε μια βόλτα από Nokia Care να σου φύγει η ιδέα.

- There is no place like 127.0.0.1 -
Link to comment
Share on other sites

Ειλικρινά δε θυμάμαι να είχα θέμα με την αίσθηση του Power button πάντως. Αν δε βαριέσαι κάνε μια βόλτα από Nokia Care να σου φύγει η ιδέα.

 

μαλλων ετσι θα κανω.σε ευχαριστώ!

Link to comment
Share on other sites

Δεν νομίζω να βρεις άκρη. Η πλειοψηφία των χρηστών το έχουν αυτό το θέμα... Κι εγώ μέσα σ αυτούς και μέχρι τώρα δεν μου έχει προκαλέσει πρόβλημα. Αντίθετα με βολεύει που ξεκλειδώνει λίγο πιο δύσκολα απ' το κουμπί...
:rtfm:
Link to comment
Share on other sites

Μια χαρά θα βρει άκρη. Το ίδιο είχα και εγώ και τελικά είχε κουνηθεί η φλέξα και το κουμπί έγλειφε το button από μέσα.

Το έφτιαξε και έγινε καλύτερο από καινούριο.

Link to comment
Share on other sites

Μια χαρά θα βρει άκρη. Το ίδιο είχα και εγώ και τελικά είχε κουνηθεί η φλέξα και το κουμπί έγλειφε το button από μέσα.

Το έφτιαξε και έγινε καλύτερο από καινούριο.

 

 

]Το πηγα τωρα το απογευμα σε ενα nokia care στους Αμπελοκηπους (Αθηνα) και μου παν οτι απο τι στιγμη που δουλευει κλπ κανονικα..δεν μπορούν να το καλύψουν στην εγγυησή (ταχα με πια δικαιολογία?) και αυτά..δεν θα ασχοληθώ αλλο..κριμα ομως και με ξενερώνει πολυ μονο που το ακούω γιατι ειμαι και ψείρας στα κινητά τα θελω στην εντέλεια:lol::lol::lol::lol:

Link to comment
Share on other sites

]Το πηγα τωρα το απογευμα σε ενα nokia care στους Αμπελοκηπους (Αθηνα) και μου παν οτι απο τι στιγμη που δουλευει κλπ κανονικα..δεν μπορούν να το καλύψουν στην εγγυησή (ταχα με πια δικαιολογία?) και αυτά..δεν θα ασχοληθώ αλλο..κριμα ομως και με ξενερώνει πολυ μονο που το ακούω γιατι ειμαι και ψείρας στα κινητά τα θελω στην εντέλεια:lol::lol::lol::lol:

 

Έπεσες σε ηλίθιο....

Τέσπα υπάρχει και η άλλη λύση. Πείραξέ το μόνος σου :D

- There is no place like 127.0.0.1 -
Link to comment
Share on other sites

Έπεσες σε ηλίθιο....

Τέσπα υπάρχει και η άλλη λύση. Πείραξέ το μόνος σου :D

Δεν το ρισκάρω ..θα το συνηθίσω που θα παει;)

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα. Τελικα το δικο μου τηλεφωνο, μετα απο καποια κολληματα των τελευταιων ημερων δεν αναβει καν.. προσπαθησα soft reset-hard reset αλλα τιποτα! νεκρο!! αν καποιος το εχει ξανακουσει ας το γραψει...

.. δεν ξερω αν πρεπει να το παω σε nokia care η στο μαγαζι που το αγορασα οπως μου προτεινανε απο το τηλεφωνο..αν το πειραξουνε χανω την εγγυηση?.. και στο nokia care αν το τηλεφωνο δεν γινεται, θα μου δωσουνε καινουργιο? και αν δεν υπαρχει??

 

Επανερχομαι μετα την επαφη με Nokia Care...

Μου το δωσανε και σαν εξηγηση μου ειπανε οτι ειχε τελειωσει εντελως η μπαταρια και δεν μπορουσε να ξεκινησει η φορτιση με το φορτιστη!! :blink: ..και οτι αυτο συμβαινει καμια φορα. Ομως τωρα εχω νεο προβλημα εξισου σημαντικο. Το κινητο δεν αναγνωριζει το δικτυο της Wind!! ουτε σε 2 ,3 η 4G .. αν κανω αναζητηση βρισκει cosmote kai vodafone.. wind ποτε ..οποτε παλι χωρις κινητο!!!:wacko: καμια ιδεα κανεις???

Link to comment
Share on other sites

Επανερχομαι μετα την επαφη με Nokia Care...

Μου το δωσανε και σαν εξηγηση μου ειπανε οτι ειχε τελειωσει εντελως η μπαταρια και δεν μπορουσε να ξεκινησει η φορτιση με το φορτιστη!! :blink: ..και οτι αυτο συμβαινει καμια φορα. Ομως τωρα εχω νεο προβλημα εξισου σημαντικο. Το κινητο δεν αναγνωριζει το δικτυο της Wind!! ουτε σε 2 ,3 η 4G .. αν κανω αναζητηση βρισκει cosmote kai vodafone.. wind ποτε ..οποτε παλι χωρις κινητο!!!:wacko: καμια ιδεα κανεις???

 

Δοκίμασε άλλη sim της wind.

Link to comment
Share on other sites

παραμετροποίησης του android για εμένα είναι πολύ σημαντική. Το 925 έχει πάρα πολλά σημεία που μου άρεσαν πολύ (tap to unlock, φωτογραφική, αλουμινένια κατασκευή, εμφάνιση, οθονάρα, ταχύτητα/απλότητα), αλλά θέλω homescreens, wallpaper, φακέλους και "κανονικά" widgets. Αλλά με το blue update μπαίνω σε ακόμη μεγαλύτερο πειρασμό!..

 

οθοναρα το 925 φιλε?

 

εγω οσο το ειχα, νομιζω πως ηταν το πιο μελανο σημειο του κινητου...

Link to comment
Share on other sites

οθοναρα το 925 φιλε?

 

εγω οσο το ειχα, νομιζω πως ηταν το πιο μελανο σημειο του κινητου...

 

Ανάλογα τι ζητάς. σιγουρα δεν έχει το λευκό μιας ips. το μόνο πρόβλημα δηλαδή. μετα θες αντίθεση; φωτεινότητα; ανάλυση; ευκρίνεια κάτω από τον ήλιο; είναι οθοναρα

Edited by impreza_sti
Link to comment
Share on other sites

Ανάλογα τι ζητάς. σιγουρα δεν έχει το λευκό μιας ips. το μόνο πρόβλημα δηλαδή. μετα θες αντίθεση; φωτεινότητα; ανάλυση; ευκρίνεια κάτω από τον ήλιο; είναι οθοναρα

 

δε μιλαω για το λευκο, λεντ οθονη ειναι αν και γενικα τα χρωματα της ηταν καπως περιεργα ακομα και για τα δεδομενα των λεντ... αυτο που με ξενιζε εμενα ηταν καπως η αναλυση της... σα να παρατηρουσα ενα πιξελιασμα, που δεν εχω ξαναδει σε καμια αλλη οθονη κατηγοριας 720ρ

Edited by impreza_sti
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια...Ειμαι κατοχος και εγω ενος 925 με περασμενη την 8.1 εδω κ κανα μηνα...Τις τελευταιες μερες και μετα τα δυο updates που πηρε η dev εκδοση εχω τρομερο battery drain...Το πολυ να διαρκει 8-9 ωρες..ενω πριν με πολλη χρηση εφτανα τις 14.Μπηκα σημερα στην οικονομια μπαταριας,εχοντας ξεχασει αυτη τη λειτουργια και βλεπω εκπληκτος αυτο...Εκτος απο cortana που απλα την εχω χωρις να χρησιμοποιειται ακομα Ελλαδα την πιο πολλη μειωση την κανουν people hub και hotmail.Και μαλιστα σε background..Τι παιζει με αυτο??
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια...Ειμαι κατοχος και εγω ενος 925 με περασμενη την 8.1 εδω κ κανα μηνα...Τις τελευταιες μερες και μετα τα δυο updates που πηρε η dev εκδοση εχω τρομερο battery drain...Το πολυ να διαρκει 8-9 ωρες..ενω πριν με πολλη χρηση εφτανα τις 14.Μπηκα σημερα στην οικονομια μπαταριας,εχοντας ξεχασει αυτη τη λειτουργια και βλεπω εκπληκτος αυτο...Εκτος απο cortana που απλα την εχω χωρις να χρησιμοποιειται ακομα Ελλαδα την πιο πολλη μειωση την κανουν people hub και hotmail.Και μαλιστα σε background..Τι παιζει με αυτο??

 

Δοκίμασε να κάνεις ένα soft reset για αρχή!

Nokia Lumia FAQ- Επανεκκίνηση, soft & hard reset.

Μόνο όταν έχουμε χάσει τα πάντα είμαστε πραγματικά ελεύθεροι να κάνουμε τα πάντα.
Link to comment
Share on other sites

οθοναρα το 925 φιλε?

 

εγω οσο το ειχα, νομιζω πως ηταν το πιο μελανο σημειο του κινητου...

 

Μια χαρά είναι η οθόνη και πολύ φωτεινή...

(σχεδόν) πάντα φιλικά, Αλέξης

Apple iPhone 12 Pro 256GB Gold + Apple iPhone 7 Plus 128GB Gold + Xiaomi Redmi 4X Dual sim Black + Apple Watch Series 3

Link to comment
Share on other sites

απαντησα πιο πανω τι με χαλαγε..

 

Το διάβασα πριν γράψω την απάντησή μου...

(σχεδόν) πάντα φιλικά, Αλέξης

Apple iPhone 12 Pro 256GB Gold + Apple iPhone 7 Plus 128GB Gold + Xiaomi Redmi 4X Dual sim Black + Apple Watch Series 3

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...