Jump to content

[Επίσημο] Nokia Lumia 925


stendor
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μια βοηθεια με το σβησιμο?Δεν φαινεται να υπαρχει τετοια επιλογη πουθενα...

 

Τι σβήσιμο? Εφαρμογών? Κρατημένο δάχτυλο στην εφαρμογή που δεν θες στην λίστα εφαρμογών !!!

 

πχ, πριν μερικές μέρες πήγα να βγάλω μια φωτό και πατάω εφαρμογή και πρασινίζει η οθόνη [έκανα restart και λύθηκε το πρόβλημα] αλλά γενικά θορυβήθηκα

 

Ποια εφαρμογή? Built-in ή Nokia Camera?

:rtfm:
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Τι σβήσιμο? Εφαρμογών? Κρατημένο δάχτυλο στην εφαρμογή που δεν θες στην λίστα εφαρμογών !!!

Εννοουσα τον λογαριασμο του microsoft account !!! Απο οτι ξερω δεν μπορεις να τον σβησεις, μονο με επαναφορα του κινητου γινεται...

 

Όσες τέτοιες εφαρμογές κλειδώματος δοκίμασα μετά από κάνα μήνα το πολύ κόλλαγαν και μου εξαντλούσαν την μπαταρία άρα της ξήλωσα όλες και ησύχασα τώρα όσο αφορά το email αν οι κουκίδες δείχνουν ότι συνχρωνιζει χωρίς να σταματάει τότε έχεις θέμα διέγραψε τον και ξαναβαλτον.

Μαζι με την εφαρμογη αυτην ειχα επισης μια ακομη (adjust volume) για τον ηχο.Απο χθες που τις αφαιρεσα και τις δυο το κινητο μεχρι σημερα ειναι οκ!

Ποιος να το περιμενε οτι τοσο μικρες εφαρμογες σε μεγεθος,οι οποιες υποψην δεν φαινονται στις εργασιες στο παρασκηνιο,

θα μπορουσαν να επηρεασουν την μπαταρια.

Χιλια ευχαριστω φιλος! :up:

Link to comment
Share on other sites

Έχω τα windows 8.1 preview και σήμερα έκανε αναβάθμιση..το έχει ψάξει κάποιος ξέρουμε τι περιέχει η αναβάθμιση αυτή;
Keep calm it just works.
Link to comment
Share on other sites

Ορίστε

 

http://i797.photobucket.com/albums/yy259/alexgate7/Chiomegarho3AF0sigmaftau3AF0taudeltasigmaalphalambdaomicron_zps40817159.png

Powerd by OnePlus 7 Pro
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα. έχω μια απορία το power button μου φένεται λίγο πιο ''σκληρο'' απο τα άλλα και κανει και ενα κλίκι θόρυβο που τελος πάντων ακούγεται περισσότερο απο τα άλλα 3 κουμπιά. να ανησυχήσω;
Link to comment
Share on other sites

Εγω σημερα παρατηρησα κατι σα μαυρο στιγμα πανω στην οθονη..το οποιο φαινεται σε γκριζο φοντο και κατω απο πολυ χαμηλες συνθηκες φωτισμου, τη μερα δλδ οτι και να κανεις δε το βλεπεις με τιποτα.. το ειδα δλδ οταν πηγαινα να βγαλω στο δωματιο το βραδυ χωρις φως να δω πως βγαζει.. και φαινοταν γκρι και καλα η οθονη του κινητου πριν βγαλω την φωτογραφια.. βεβαια οπως τσεκαρα μετα δεν επηρεαζει σε τπτ .. αλλα ανησυχησα για λιγο
Link to comment
Share on other sites

Εγω σημερα παρατηρησα κατι σα μαυρο στιγμα πανω στην οθονη..το οποιο φαινεται σε γκριζο φοντο και κατω απο πολυ χαμηλες συνθηκες φωτισμου, τη μερα δλδ οτι και να κανεις δε το βλεπεις με τιποτα.. το ειδα δλδ οταν πηγαινα να βγαλω στο δωματιο το βραδυ χωρις φως να δω πως βγαζει.. και φαινοταν γκρι και καλα η οθονη του κινητου πριν βγαλω την φωτογραφια.. βεβαια οπως τσεκαρα μετα δεν επηρεαζει σε τπτ .. αλλα ανησυχησα για λιγο

 

Από τέτοια στίγματα μικρά και μεγαλύτερα οι amoled έχουν όλες. Και φυσικά όταν ξαναβρεθείς στις ίδιες συνθήκες χαμηλού φωτισμού θα το δεις στο ίδιο σημείο. Μένει μόνιμα. Αλλά όπως είπες κι εσύ φάινεται σε ειδικές συνθήκες φωτός.

 

Παρεπιπτόντως τα παιδιά εδώ μου είπαν οτι όσα και τέτοια να βγάλει δε περνάει από εγγύηση γιατί όλες έχουν..

 

Οπότε ηρέμησε δεν υπάρχει λόγος.

- There is no place like 127.0.0.1 -
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά. Μια ερώτηση να σας κάνω, στις ρυθμίσεις της φωτογραφικής επιλέγω 16:9 ή4:3??? Στο 4:3 νομίζω πως έχει πιο καλή ανάλυση αλλα ίσως να είναι και ιδέα μου.
HTC 7 Trophy - Nokia Lumia 800 - iPhone 4 - BlackBerry Z10 - Nokia Lumia 925
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά. Μια ερώτηση να σας κάνω, στις ρυθμίσεις της φωτογραφικής επιλέγω 16:9 ή4:3??? Στο 4:3 νομίζω πως έχει πιο καλή ανάλυση αλλα ίσως να είναι και ιδέα μου.

 

4:3 αν θέλεις να βγάζεις σε 8mp ανάλυση και 16:9 για 7mp!

Μόνο όταν έχουμε χάσει τα πάντα είμαστε πραγματικά ελεύθεροι να κάνουμε τα πάντα.
Link to comment
Share on other sites

Με την 8.1 θα ανοίξουν επιτέλους τη δυνατότητα να κάνουμε αντιγραφές/μεταφορές αρχείων ΜΕΣΑ από το κινητό;

(δηλ. χωρίς να χρειάζεται να το συνδέσουμε με PC)

Οι εφαρμογές για file browsing (όπως π.χ. Pocket File Manager) είναι ουσιαστικά άχρηστες αν δεν ξεκλειδώσουν αυτή τη δυνατότητα...

 

Επίσης γνωρίζετε πότε περίπου θα έρθει επίσημα αυτή η αναβάθμιση;

 

Ευχαριστώ...

Edited by syshalt
Link to comment
Share on other sites

Με την 8.1 θα ανοίξουν επιτέλους τη δυνατότητα να κάνουμε αντιγραφές/μεταφορές αρχείων ΜΕΣΑ από το κινητό;

(δηλ. χωρίς να χρειάζεται να το συνδέσουμε με PC)

Οι εφαρμογές για file browsing (όπως π.χ. Pocket File Manager) είναι ουσιαστικά άχρηστες αν δεν ξεκλειδώσουν αυτή τη δυνατότητα...

 

Επίσης γνωρίζετε πότε περίπου θα έρθει επίσημα αυτή η αναβάθμιση;

 

Ευχαριστώ...

 

Μέσα στο Μάιο έρχεται ο file manager των 8.1. Το επίσημο Update στις συσκευές σε κανα μήνα +

- There is no place like 127.0.0.1 -
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά. Πως μπορώ να περάσω φωτογραφίες απο τον υπολογιστή στο κινητό;
HTC 7 Trophy - Nokia Lumia 800 - iPhone 4 - BlackBerry Z10 - Nokia Lumia 925
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά. Πως μπορώ να περάσω φωτογραφίες απο τον υπολογιστή στο κινητό;

 

Απλά το συνδέεις και Copy paste

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά. Πως μπορώ να περάσω φωτογραφίες απο τον υπολογιστή στο κινητό;

 

O H/Y διαβάζει τα Windows Phone σαν USB χώρο αποθήκευσης (σαν στικάκι δηλ) οπότε όπως σου είπε ο DjTony απλά με copy paste...

Powerd by OnePlus 7 Pro
Link to comment
Share on other sites

Να ρωτήσω κάτι που μου κάνει εντύπωση:γιατί το κινητό έχει εξαφανιστεί από τις μεγάλες αλυσίδες (πλην vodafone) εδώ και πολύ καιρό (εδώ και 3-4 μήνες και όχι τώρα που ανακοινώθηκε το 930) και το βρίσκεις μόνο σε σκρουτζομάγαζα? Το ίδιο ερώτημα ισχύει και για το 1020.

Μήπως τα κινητά αυτά θεωρούνται ήδη...last year και έχει σταματήσει η παραγωγή τους από nokia-microsoft?

πριν:nokia n82+5800+x6+n8 SlimModed by Lagoskon+lumia 800+920+820+830+925+1020+930, huawei p8 lite+p9 lite+mate 10 pro, iphone 5c+5+5s+6, Xiaomi Redmi note 2+ redmi 3s gold+ redmi note 3 pro+Redmi Note 4+Redmi Note 5+Mi A1+Mi8 6/64+Mi9 6/128+Poco F3, samsung galaxy s3+s3 mini+s4+s6+s7+s7 edge+s8 plus+s9plus+s10 plus 8/128+note 9+Note 10 plus+s20 fe 5G+s21fe+s21ultra+s21plus+s22 plus+s23plus

τώρα: s23 ultra 8/256 & s9 plus 6/64

Link to comment
Share on other sites

Να ρωτήσω κάτι που μου κάνει εντύπωση:γιατί το κινητό έχει εξαφανιστεί από τις μεγάλες αλυσίδες (πλην vodafone) εδώ και πολύ καιρό (εδώ και 3-4 μήνες και όχι τώρα που ανακοινώθηκε το 930) και το βρίσκεις μόνο σε σκρουτζομάγαζα? Το ίδιο ερώτημα ισχύει και για το 1020.

Μήπως τα κινητά αυτά θεωρούνται ήδη...last year και έχει σταματήσει η παραγωγή τους από nokia-microsoft?

 

Όχι, απλά με την προσφορά ξεστοκάρανε και δεν ξανάφεραν... Αυτοί δεν κάνουν παραγγελίες 10-20 κομμάτια... Για να βάλουν κάτι διαθέσιμο πρέπει να υπάρχει ικανοποιητικός αριθμός στοκ στις αποθήκες και τουλάχιστον 1-2 σε κάθε κατάστημα αλλιώς πρέπει αν ψάξεις στα καταστήματα μήπως έχει ξεμείνει κανένα... Όπως καταλαβαίνεις δεν υπάρχει λόγος να φέρουν τόσο μεγάλη παραγγελία για να τα πουλάνε με 500-700 ευρώ από τη στιγμή που Α) Έχει γεμίσει η αγορά με αυτά των 350 και Β) Από αντίδραση και από "Σκρούτζ" δεν θα πάει ο κόσμος αν το πάρει με 500-700... Συμπέρασμα: Δεν υπάρχει κανένας τρόπος να κάνουν απόσβεση μιας τόσο μεγάλης παραγγελία τώρα...

 

Να σου πω για παράδειγμα ότι όταν είχα πάρει το Lumia 820 στην κοπέλα είχα πετύχει σε κατάστημα Public ένα με 170 που το είχαν σε προσφορά την οποία είχαν κατεβάσει ένα μήνα από το σάιτ τους... Απλά υπήρχαν κάποια κομμάτια σε κάποια καταστήματα...

Powerd by OnePlus 7 Pro
Link to comment
Share on other sites

Απο σημερα ειμαι και εγω κατοχος του κινητου.. σαν πρωτη εντυπωση μου φαινεται αψογο!!! θελω να κανω μια ερωτηση ομως, το πηρα απο το mediamarkt και διαπιστωσα οτι εχει περασμενη rom της vodafone. θελω να ρωτησω αν αυτο ειναι καλο, τι κερδιζω η τι χανω και πως γινεται να την βγαλω και να επαναφερω το κινητο μαμα. επισης θελω να ρωτησω αν χανω την εγγυηση μου.. ελπιζω να μην εχουν χιλιουποθει οι ερωτησεις μου και σας κουραζω αλλα ειναι αδυνατον να διαβασω ολο το θεμα!! ευχαριστω!!
Link to comment
Share on other sites

αχ αχ, διάβαζα τόσους μήνες για κάποιους που γκρίνιαζαν για την μπαταρία και δεν έδινα σημασία. Είτε τους θεωρούσα υπερβολικούς, έιτε ότι είχαν κάνει κάτι λάθος. Όμως τώρα πλέον έχω και εγώ σοβαρότατο πρόβλημα. Χωρίς να αλλάξω κάτι, χωρίς data, lte, wifi κτλ και με ελάχιστη χρήση, το βράδυ θέλει φόρτιση! και δεν έχω όρεξη για ξαναστήσιμο :dizzy:
macbook pro, ipad 9.7, oneplus 7t pro
Link to comment
Share on other sites

τι κερδιζω η τι χανω και πως γινεται να την βγαλω και να επαναφερω το κινητο μαμα. επισης θελω να ρωτησω αν χανω την εγγυηση μου

Δεν κερδίζεις τίποτε.

Χάνεις το εκνευριστικό σήμα της Voda στην εκκίνηση.

Έχει και κάποιες λίγες εφαρμογές που μπορείς όμως να απεγκαταστήσεις, όπως και κάποιους σελιδοδείκτες στον IE, που μπορείς να διαγράψεις.

Δεν έχει το datasense (το οποίο όμως λένε τα παιδιά που "φόρεσαν" τα 8.1 επανέρχεται όταν τα βάλεις).

 

Τα ίσως:

Μπορεί να ευθύνεται το λειτουργικό της Voda για κάποιες λίγες επαννεκινήσεις μπορεί και όχι.

 

Μπορείς να το "φλασάρεις και μόνος σου σε unbranded λογισμικό, μπορείς (έτσι έκανα) να πας σε ένα ΝokiaCare και να στο κάνουν αυτοί.

Στη δεύτερη περίπτωση κάποιοι πλήρωσαν 16 ευρώ, κάποιοι περισσότεροι (όπως εγώ) δεν πλήρωσαν τίποτε. Τους λες ότι το κινητό έχει προβλήματα (π.χ. κάνει επανεκκινήσεις) και πιστεύεις ότι ευθύνεται το λογισμικό και θες ένα "καθαρό". Σίγουρα αν η δουλειά γίνει σε NokiaCare δεν χάνεις την εγγύηση.

Μεγειά.

 

Μίλτο τσέκαρε τι τρέχει στο παρασκήνιο, ή αν κάποιο μέιλ έχει κολλήσει και συγχρονίζει συνέχεια. Κάντου ένα σοφτ ρεσέτ, μπορεί να επανέλθει.

Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστω πολυ!! Με βοηθησες απειρα!! Δεν το ειχα σκεφτει το νοκια care.. το απογευμα εχω φυγει!! Ελπιζω να το κανουν επιτοπου και να μην χρειαστει να κανει ταξιδακι... :) Μια τελευταια ερωτηση. υπαρχει σιγκεκριμενη εκδοση λογισμικου να του ζητησω να μου βαλουν η αυτοι ξερουν??
Link to comment
Share on other sites

αχ αχ, διάβαζα τόσους μήνες για κάποιους που γκρίνιαζαν για την μπαταρία και δεν έδινα σημασία. Είτε τους θεωρούσα υπερβολικούς, έιτε ότι είχαν κάνει κάτι λάθος. Όμως τώρα πλέον έχω και εγώ σοβαρότατο πρόβλημα. Χωρίς να αλλάξω κάτι, χωρίς data, lte, wifi κτλ και με ελάχιστη χρήση, το βράδυ θέλει φόρτιση! και δεν έχω όρεξη για ξαναστήσιμο :dizzy:

 

Κάτι σου τρώει τη μπαταρία. Χωρίς wifi, χωρίς data και με ελάχιστη χρήση που λες, πρέπει να σου κρατάει άνετα 2 μερες.

- There is no place like 127.0.0.1 -
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά! Μου έβγαλε ενημέρωση και πατησα να την κάνει (λήψη και εγκατάσταση). Κανά τέταρτο έκανε, με γρανάζια επαννεκινήσεις κλπ. Ξέρει κανείς τι περιέχει αυτή η ενημέρωση? Δεν έχω κάνει εγγραφή στο developers οπότε δεν έχει καμια σχέση με 8.1

Απλά δεν ήξερα ότι υπάρχει ενδιάμεση ενημέρωση ανάμεσα σε 8 και 8.1 γιαυτό μου φαίνεται περίεργο.

Στις πληροφορίες μου γράφει ΛΣ: 8.0.10517.150

Δεν βλέπω κάτι καινούριο πάντως. Έχει κανείς καμιά ιδέα;

Just because I rock Doesn't mean I'm made of stone...
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...