Jump to content

[Επίσημο] Nokia Lumia 925


stendor
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Οποιος εχει φωτογραφικες απαιτησεις παει για 1020. Εγω δεν εχω. Θελω κατι premium με λογικο μεγεθος. Αν και ξερω οτι δεν θα εχει την μπαταρια του Moto G ή την οθονη του G2 επειδη τα WP8 μου αρεσουν και εχουν οτι προσωπικα χρειάζομαι σε μια τηλεφωνικη συσκευη εκανα το βήμα. Απο την αλλη αν δεν.... εχω τους γονεις που ειναι και οι δυο super fan των WPhone (κουβαλανε ATIV S και Focus S) και θα βρει εκει ενα σπιτι αντικαθιστώντας το παλαιοτερο WP 7.8

 

win win situation και σε super τιμη :)

 

Το λειτουργικο ΔΕΝ ειναι για ολους. Προσδωκώ συσκευες Nokia Icon (5" 1520 @Verizon) στο εγγυς μελλον

Φιλιππος

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

ρε παιδιά τι πρέπει να κάνω για να λειτουργήσει σωστά το viber; έχω μονίμως το wifi ανοιχτό και έχω κάνει τη ρύθμιση ''εργασίες στο παρασκήνιο'' να το επιτρέπει να τρέχει. παρόλα αυτα δεν μου έρχονται οι ειδοποιήσεις! μόνο όταν είμαι μέσα στην εφαρμογή μπορούν να με καλέσουν
Link to comment
Share on other sites

στην πίσω πλευρά όπως το κοιτάμε,στο ύψος του φλας όπως πατάς το ενιαίο πολυκαρβονικό πλαστικό δεν πατάει καλά

Μ έκανες και το πάταγα σ' 'όλες τις γωνίες, όχι τίποτε τέτοιο δεν μου κάνει.

 

Κάποιος έλεγε σε προηγούμενο ποστ, για τους χάρτες.

Σήμερα ξαναδοκίμσα το Drive, δεν χάνει μέτροκι είναι πολύ γρήγορο.

Αλλά το Here Maps, μου φαίνεται μάπα!

Στον ίδιο σημείο του δρόμου που το Drive μ έδειχνε ακριβώς το Here Maps μ έδειχνε σχεδόν στον παράλληλο δρόμο, καμιά 50 ριά μέτρα δεξιά πάνω κάτω απόκλιση... Εκτός κι αν ηταν εκεί κανένας σωσίας μου και μπερδεύτηκε.

Και είναι μυστήριο γιατί νομίζω τον ίδιο χάρτη χρησιμοποιούν, ή όχι;

Το έχει άλλος αυτό το θέμα; Υπάρχει λύση?

 

Άλλο ένα θεματάκι,

εχω βάλει τον καιρό Bing, αλλά νομίζω ότι και με το Weather το ίδιο είναι.

Δεν ανανεώνεται αυτόματα! Δηλαδή το βράδυ μια χαρά ήλιο έχει το tile.

για να πάρει χαμπάρι, πρέπει να συνδεθώ σε wifi, ν ανοίξω την εφαρμογή, να της κάνω ανανέωση και κάποια στιγμή θα δείξει και το φεγγαράκι το tile. Κι αναρωτιέμαι αφού υπάρχει ωριαία πρόγνωση γιατί δεν ανανεώνεται και ωριαία να είμαστε ωραία; Λύνεται αυτό?

 

Αυτά τα 2 και λίγο το σήμα που είναι όπως ξανάγραψα λίγο χαμηλότερο, στα ίδια μέρη, σε σχέση με προηγούμενο κινητό με ψιλοχάλασαν. Το κινητό καθόλου.

Από μπαταρία, την μέρα την έχει άνετα, ελπίζω να βελτιωθεί σε μερικές φορτίσεις.

Από browsers δεν υπάρχουν και πολλές επιλογές,, ο explorer καλός είναι. Δοκίμασα UC και Νοκια Χpress, συνεχίζω με τον explorer.

Υπάρχει κάποιος πιο οικονομικός από άποψη μπαταρίας;

Η κάμερα προσωπικά μ έχει ενθουσιάσει κι ακόμη τη μαθαίνω.

 

Τώρα που το σκέφτομαι αυτό με το Here Maps με χάλασε πολύ.

Το έχει παρατηρήσει άλλος, ή δύο είμαστε;

Link to comment
Share on other sites

παρελαβα κ γω σημερα το 2ο 925 και μολις ανοιξα το κουτι το πρωτο πραγμα που κοιταξα ηταν το ''κενο'' στο καπακι στην πανω αριστερη γωνια.Υπαρχει κ σε μενα ,δεν τριζει ,αλλα πατωντας το μπαινει μεσα περιπου 1-2 χιλιοστα.το λευκο που εχω δεν εχει κατι τετοιο,τωρα πηρα το μαυρο.

τι λετε να κανω?

Link to comment
Share on other sites

Αν δεν έχεις κάποιο άλλο πρόβλημα, ειδικά αυτό που λένε αρκετοί με τα γνωστά σημάδια των amoled οθονών, τότε γύρευε την δουλειά σου και κράτα το!:) Αν έχεις και σκοπό να βάλεις κάποια θήκη πλάτης, εεεεε τότε δεν το συζητάμε!
Link to comment
Share on other sites

Οι πάνω γωνίες του 925 στο πίσω μέρος μπορεί να είναι πιο χαλαρές και να παίζουν γιατί από 'κει ανοίγει η συσκευή για service...

Αν το θεωρήτε πρόβλημα μιλήστε με το κατάστημα αλλά δεν νομίζω να έχετε καλύτερη τύχη...

:rtfm:
Link to comment
Share on other sites

Λοιπον η μπαταρια κραταει ανετα μιαμιση μερα,μονιμα ανοιχτο,wifi,internet,συνχρονισμος,πολλες κλησεις.Θεωρω οτι το κινητο ειναι παρα πολυ καλο.
Link to comment
Share on other sites

Λοιπον η μπαταρια κραταει ανετα μιαμιση μερα,μονιμα ανοιχτο,wifi,internet,συνχρονισμος,πολλες κλησεις.Θεωρω οτι το κινητο ειναι παρα πολυ καλο.

 

φίλε μου εμένα ακριβώς το αντίθετο..το βράδυ σε λειτουργία πτήσης έχασε 15%

έχω κλείσει nfc, απενεργοποιησα εργασίες στο παρασκήνιο, το έχω μόνο σε 2G network και δεν εχω βάλει καμια ενεργοβόρα εφαρμογή..ουτε καν για τον καιρό.

κάνω μια επαναφορά τηλεφώνου τώρα και αν δεν στρώσει θα το αποχωριστώ, γιατί έχω ξενερώσει και με το θέμα του viber που δουλεύει όποτε του καπνίσει.

Link to comment
Share on other sites

Έχεις black έτσι?

Είναι υπερβολική η κατανάλωση που έχεις. Το viber θα βγει αναβάθμιση που να μην έχει πρόβλημα...

 

ναι, αναβάθμισα σε μαύρη χθες κατευθείαν μετα την πρώτη ενεργοποίηση.

εφαρμογές εχω τις κλασικές, viber, facebook jdb, nokia camera, live score, shazam, angry birds go, system tiles και sysapp pusher.

κανένα δεν τρέχει στο παρασκήνιο όμως.

Link to comment
Share on other sites

ναι, αναβάθμισα σε μαύρη χθες κατευθείαν μετα την πρώτη ενεργοποίηση.

εφαρμογές εχω τις κλασικές, viber, facebook jdb, nokia camera, live score, shazam, angry birds go, system tiles και sysapp pusher.

κανένα δεν τρέχει στο παρασκήνιο όμως.

 

Κάνε μια επανεκκίνηση την συσκευή. Κάτι κόλλησε στο παρασκήνιο και προκαλεί drain.

Link to comment
Share on other sites

Κάνε μια επανεκκίνηση την συσκευή. Κάτι κόλλησε στο παρασκήνιο και προκαλεί drain.

 

έκανα 5 φορές, πριν λίγο έκανα και επαναφορά τηλεφώνου. για να δούμε

Link to comment
Share on other sites

Το πιο πιθανό είναι να πρόκειται για το γνωστό πρόβλημα των wp8 που κάτι κολλάει και καταπίνει την μπαταρία. Υπάρχει ένα ενδεχόμενο να είναι και κάποια από τις εφαρμογές που έβαλες.
Link to comment
Share on other sites

-Με την Black η απόδοση των φωτογραφιών χωρίς ρυθμίσεις είναι χάλια μαύρα νομίζω.

 

-Με την Black το διπλό χτύπημα για ξύπνημα δεν ακούει με τίποτα.

 

-Με την Black η μπαταρία πετάει.

3>4
Link to comment
Share on other sites

-Με την Black η απόδοση των φωτογραφιών χωρίς ρυθμίσεις είναι χάλια μαύρα νομίζω.

 

-Με την Black το διπλό χτύπημα για ξύπνημα δεν ακούει με τίποτα.

 

-Με την Black η μπαταρία πετάει.

 

εμενα το διπλο το ακουει με μια,και η φωτο ειναι παρα πολυ καλες,αν και δεν εχω βγαλει πολλες πριν την black-κανα δυο αλλα τις εχω και δεν βλεπω διαφορα.

Link to comment
Share on other sites

εγω σημερα το γυρισα στη voda το κινητο γιατι με χαλουσε το γνωστο προβλημα στο πισω μερος με το καπακι που δεν εκλεινε καλα στις πανω γωνιες.θα φυγει μου ειπαν για nokia κ βλεπουμε.

υπαρχει περιπτωση τα κινητα που εβγαλαν σε προσφορα να ειναι επισκευασμενα?γιατι οταν το πηγα πισω μου ειπαν οτι εχει σημαδια στο πανω μερος στο πισω καπακι,σαν καποιος να προσπαθησε να το ανοιξει,χωρια που πηγαν να μου το φορτωσουν κιολας...μιλαμε το κινητο το ειχα ωρες κ το μονο που εκανα ηταν μια φορτιση ουτε καν τα updates δεν κατεβασα

Link to comment
Share on other sites

εγω σημερα το γυρισα στη voda το κινητο γιατι με χαλουσε το γνωστο προβλημα στο πισω μερος με το καπακι που δεν εκλεινε καλα στις πανω γωνιες.θα φυγει μου ειπαν για nokia κ βλεπουμε.

υπαρχει περιπτωση τα κινητα που εβγαλαν σε προσφορα να ειναι επισκευασμενα?γιατι οταν το πηγα πισω μου ειπαν οτι εχει σημαδια στο πανω μερος στο πισω καπακι,σαν καποιος να προσπαθησε να το ανοιξει,χωρια που πηγαν να μου το φορτωσουν κιολας...μιλαμε το κινητο το ειχα ωρες κ το μονο που εκανα ηταν μια φορτιση ουτε καν τα updates δεν κατεβασα

 

Πόσες ημέρες το είχες και το πήγες πίσω; Κανονικά έπρεπε να ζητήσεις αντικατάσταση και όχι service αν ήταν μέσα στις 7 πρώτες μέρες.

Link to comment
Share on other sites

ναι, αναβάθμισα σε μαύρη χθες κατευθείαν μετα την πρώτη ενεργοποίηση.

εφαρμογές εχω τις κλασικές, viber, facebook jdb, nokia camera, live score, shazam, angry birds go, system tiles και sysapp pusher.

κανένα δεν τρέχει στο παρασκήνιο όμως.

 

διέγραψε το system tiles μάλλον αυτό σου τρώει την μπαταρία. Εσάς πόσο σας κρατάει με νορμάλ χρήση? εμένα 1 μέρα αλλά είμαι στην 3 φόρτιση οπότε περιμένω λίγες μέρες για να βγάλω σαφή συμπεράσματα.

:respect:
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά .. ΜΑΚΡΥΑ από το system tiles ..., πίνει την μπαταρία σα νερό!! Μιλάμε για λεπτό και 1%!

Δείτε τι περιορισμούς ζητάει η εφαρμογή και θα καταλάβετε τι εννοώ!

Βάλτε αυτό που δεν έχει κανέναν περιορισμό, ούτε έχει διαφημίσεις --> http://www.windowsphone.com/en-gb/store/app/connectivity-tiles/3587a122-054d-4f43-a3b8-880bd515000a (δεν έχει πολλά tiles, αλλά θα έρθει αναβάθμιση με περισσότερα!)

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά .. ΜΑΚΡΥΑ από το system tiles ..., πίνει την μπαταρία σα νερό!! Μιλάμε για λεπτό και 1%!

Δείτε τι περιορισμούς ζητάει η εφαρμογή και θα καταλάβετε τι εννοώ!

Βάλτε αυτό που δεν έχει κανέναν περιορισμό, ούτε έχει διαφημίσεις --> http://www.windowsphone.com/en-gb/store/app/connectivity-tiles/3587a122-054d-4f43-a3b8-880bd515000a (δεν έχει πολλά tiles, αλλά θα έρθει αναβάθμιση με περισσότερα!)

 

Και για το quick settings έχω ακούσει καλά λόγια.

Link to comment
Share on other sites

Και για το quick settings έχω ακούσει καλά λόγια.

 

εγώ αυτό έχω και μέχρι τώρα είμαι ευχαριστημένος.

:respect:
Link to comment
Share on other sites

Και για το quick settings έχω ακούσει καλά λόγια.

Nαι το έχω βάλει πολύ καλό και σου δείχνει άμεσα τον on και το of ακόμη και στα μικρά εικονίδια. ;) :)

ΔΕΝ ΗΞΕΡΕΣ ... ΔΕΝ ΡΩΤΑΓΕΣ...

Nokia 2110, 2600c, 3120c, 3230, 3410, 3510i, 6070, 6110, 6150, 6210, 6220c, 6230, 6310i , 6510, 6600, 7110, 7650, 8110, 8110i, Ν70, E 66, C5, C5-03, 500, 700, Ν 86, C3-00, Lumia 920, Ν8, Lumia 925, Lumia 1020 , ΔΕΝ ΣΥΝΕΧΙΖΕΤΑΙ :mad:

Link to comment
Share on other sites

διέγραψε το system tiles μάλλον αυτό σου τρώει την μπαταρία. Εσάς πόσο σας κρατάει με νορμάλ χρήση? εμένα 1 μέρα αλλά είμαι στην 3 φόρτιση οπότε περιμένω λίγες μέρες για να βγάλω σαφή συμπεράσματα.

 

Κανε uninstall to facebook και η μπαταρια θα πεταει.

 

----- προσθήκη μηνύματος 81 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

-Με την Black η απόδοση των φωτογραφιών χωρίς ρυθμίσεις είναι χάλια μαύρα νομίζω.

 

-Με την Black το διπλό χτύπημα για ξύπνημα δεν ακούει με τίποτα.

 

-Με την Black η μπαταρία πετάει.

 

Ισχυουν ολα...το χω ξαναπει οτι με την black η καμερα χειροτερεψε.

Link to comment
Share on other sites

Φευγω με 100% φορτισμενη μπαταρια (από υπολογιστή με usb )

Ανοικτα wifi,Bluetooth αλλα όχι data

Φτανω στον προορισμό σε 25 λεπτα εχοντας χρησιμοποιησει here drive 20 λεπτα και επιπελόν μου ετυχε μια κληση 13 λεπτων που μιλησα με το Bluetooth

Η μπαταρία πηγε 78 %

Νομζω εφαγε αρκετα

Στο δικο μου μεχρι στιγμης εχω δει ότι ΟΤΙ και να τρεξω καταπινει μπαταρία εύκολα.

Στην αναμονη ετσι κι ετσι .

Τρέμω πχ μηπως δεν μπορω να κανω μια πεζοπορια πχ 4 ωρες χωρίς να αντέχει.

Αν κάποιος φιλος έχει δοκιμάσει sports tracker πχ για πολύ ωρα θα του ήμουν υπόχρεος αν μου ελεγε ποση ωρα του κράτησε πριν σβησει.

Επίσης αν καποιος εχει δοκιμασει το drive χωρις φορτιστη αυτοκινητου , και μας πει τι χρονους πηρε συνεχους λειτουργιας ,παλι υπόχρεος θα είμαι..

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...