Jump to content

Motorola RAZR V3


valtrex
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

GREEK TAHOMA FONT!! :!::!::!:

Κατεβάστε το από εδώ:

 

---->>>> http://www.geocities.com/nikitas1988

 

Ευχαριστω, το ενσωματωσα στο τελευταιο reflash.Οποιος το θελει μπορει να το κατεβασει απο το παρακατω link.

 

http://rapidshare.de/files/16389956/R374_G_0E.42.10R_reflash_noDRM_tahoma_Language_0031.zip.html

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Τυχαία, μόλις διαπίστωσα το εξής παράδοξο: δεν είναι δυνατή η αλλαγή ονόματος σε μια κατηγορία του φακέλου Εικόνες, την οποία είχα δημιουργήσει σχεδόν με την αγορά του κινητού τον Οκτώβριο. Δοκίμασα, αλλαγή γλώσσας στα Ελληνικά, χρήση του γνήσιου skin της ΜΟΤΟ αλλά τίποτα :blink: Παρ'όλα αυτά, μπορώ να δημιουργήσω μια νέα κατηγορία στον ίδιο φάκελο - καμμία ιδέα ή εμπειρία κανείς?

Έκδοση fware η 42.0ER.

 

Μήπως είχε το χρόνο κανείς να κάνει μια σύντομη δοκιμή τουλάχιστον στο κινητό του? :O

Sony logo.gif

Link to comment
Share on other sites

Μήπως είχε το χρόνο κανείς να κάνει μια σύντομη δοκιμή τουλάχιστον στο κινητό του? :O

 

Πηγα να το δοκιμασω αλλα δεν με αφηνει να δημιουργησω κατηγορια, με πεταει εξω.:confused:

Εχω το τελευταιο λογισμικο.

Link to comment
Share on other sites

Ούτε καν να δημιουργήσεις κατηγορία? Μάλλον τελικά βρήκαμε ένα καινούργιο bug της 42.0ER...:(

Καλό θα ήταν πάντως να συνεχίσουν να το δοκιμάζουν και κάποιοι ακόμα πριν βγάλουμε οριστικό συμπέρασμα....

Sony logo.gif

Link to comment
Share on other sites

Ούτε καν να δημιουργήσεις κατηγορία? Μάλλον τελικά βρήκαμε ένα καινούργιο bug της 42.0ER...:(

Καλό θα ήταν πάντως να συνεχίσουν να το δοκιμάζουν και κάποιοι ακόμα πριν βγάλουμε οριστικό συμπέρασμα....

 

Το λογισμικο που εχω εγω ειναι το 42.10R (αυτο ειναι το τελευταιο).

Link to comment
Share on other sites

Πηγα να το δοκιμασω αλλα δεν με αφηνει να δημιουργησω κατηγορια, με πεταει εξω.:confused:

Εχω το τελευταιο λογισμικο.

To idio symbainei kai se mena.Exo thn 42.10R

 

 

Stakar,den gnorizo.Den mou exei tyxei pote.

Link to comment
Share on other sites

Έχετε παρατηρήσει έναν περιέργο θόρυβο όταν το κινητό είναι ανοικτό και γράφετε π.χ. μνμ ή χρησιμοποιείται κάποια εφαρμογή?

Πρέπει να το φέρετε σε απόσταση εκατοστών από το αυτί σας.

Link to comment
Share on other sites

Έχετε παρατηρήσει έναν περιέργο θόρυβο όταν το κινητό είναι ανοικτό και γράφετε π.χ. μνμ ή χρησιμοποιείται κάποια εφαρμογή?

Πρέπει να το φέρετε σε απόσταση εκατοστών από το αυτί σας.

Nαι,αυτο το ''buzzing'' προερχεται απο τον φωτισμο του πληκτρολογιου.Το εχουν ολα τα razr.

Link to comment
Share on other sites

Pira ena Razr prin apo 4 meres, kai ola ok, ektos apo ena pragma:

Apo xtes to brady to fotizo (12 ores!) kai akoma anavosvinei mia mpara stin mpataria, kai sto Battery Statys deixnei oti exei 2 mpares fortismenes. Gia kapoio logo fainetai oti exei stamatisei na fortizei.

Auti einai i deuteri fortisi pou tou exo kanei. H proti itan i arxiki, kai den eixa kanena provlima.

Ekana restart to tilefono, alla auto de me voithise. Tora to exo na fortizei meso USB, mpas kai auto kanei douleia. Kamia alli idea?

Looks like the sun is going down.

I wanter will i dream....

- Mitch Connor

Link to comment
Share on other sites

Pira ena Razr prin apo 4 meres, kai ola ok, ektos apo ena pragma:

Apo xtes to brady to fotizo (12 ores!) kai akoma anavosvinei mia mpara stin mpataria, kai sto Battery Statys deixnei oti exei 2 mpares fortismenes. Gia kapoio logo fainetai oti exei stamatisei na fortizei.

Auti einai i deuteri fortisi pou tou exo kanei. H proti itan i arxiki, kai den eixa kanena provlima.

Ekana restart to tilefono, alla auto de me voithise. Tora to exo na fortizei meso USB, mpas kai auto kanei douleia. Kamia alli idea?

 

Βγάλε και ξαναβάλε την μπαταρία.

Link to comment
Share on other sites

Reboot έκανες να υποθέσω ε?

εννοειται.... :(

Κανενα αλλο λειτουργικο προβλημα απο το τηλεφωνο, εκτος απο τις java εφαρμογες...

Δεν μπορω να καταλαβω. Θα προσπαθησω να εγκαταστησω καμια ακομα να δω αν θα δουλεψει...

Link to comment
Share on other sites

Nαι,αυτο το ''buzzing'' προερχεται απο τον φωτισμο του πληκτρολογιου.Το εχουν ολα τα razr.

 

να σαι καλά bomber. :) Είχα αρχίσει να ανησυχώ.

Link to comment
Share on other sites

Πηγα να το δοκιμασω αλλα δεν με αφηνει να δημιουργησω κατηγορια, με πεταει εξω.:confused:

Εχω το τελευταιο λογισμικο.

Αυτο ειναι γνωστο Μπαγκ των ΜΟΤΟ απο ανεκαθεν.......Και βεβαια δε λεει να το φτιαξει με τπτ!!:mad:

Βαλε τη γλωσσα στο κινητο στα αγγλικα, φτιαξε τις κατηγοριες που θες και μετα πηγαινε και προσεθεσε οποια εικονα θες σε οποια κατηγορια θες,Στο τελος μπορεις να επιστρεψεις στα Ελληνικα και ολα θα ειναι οκ ;)

:tease:
Link to comment
Share on other sites

Να ρωτησω κατι και εγω με τη σειρα μου..Μενου->Εργαλεια γραφειου->Υπηρ.Κλησεων->Quick Dial.Εχει 3 γρηγορες κλησεις.Μπορω να σβησω ή να αλλαξω καποιον αριθμο αν τον εχω αποθηκευσει?

 

 

Κανείς...?

http://www.myphone.gr/forum/image.php?type=sigpic&userid=33852&dateline=1200936946

 

 

Εντάξει,το ξέρω οτι είμαι πολύ ωραίο παιδί.Αλλά ηρεμήστε και εσείς λίγο,κορίτσια..

Link to comment
Share on other sites

Ερώτησις :)

 

Από USB πόση ώρα περίπου κρατάει η πλήρης φόρτιση?

Από τον κανονικό φορτιστή πόσο?

http://www.4troxoi.gr/forum/images/avatars/40901403742c3d7ea3caba.jpg
Link to comment
Share on other sites

Ερώτησις :)

 

Από USB πόση ώρα περίπου κρατάει η πλήρης φόρτιση?

Από τον κανονικό φορτιστή πόσο?

 

Εγώ Σπύρο αυτό που ξέρω είναι ότι το βάζω να φορτιστεί το βράδυ και το πρωί είναι έτοιμο. :D

Πλήρη φόρτιση με usb δεν έκανα ποτέ. Μόνο αν χρειάζεται το συνδέω για λίγο στο λαπτοπ, απλά για να βγάλω τη μέρα. ;) Σόρρυ που δεν μπορώ να βοηθήσω. :O

Alfa Romeo - La cosa piu bella
Link to comment
Share on other sites

Απο χθες ειναι δυνατο να αλλαξουμε και τη splash screen (hellomoto).

Αλλα εγω οσο και αν προσπαθησα...Κατεληξα να εχω κανει 15 reflash μεσα σε λιγες ωρες και ενα monsterpack...Οποτε πρεπει να τα φτιαξω ολα απο την αρχη... :(

Link to comment
Share on other sites

Αυτο ειναι γνωστο Μπαγκ των ΜΟΤΟ απο ανεκαθεν.......Και βεβαια δε λεει να το φτιαξει με τπτ!!:mad:

Βαλε τη γλωσσα στο κινητο στα αγγλικα, φτιαξε τις κατηγοριες που θες και μετα πηγαινε και προσεθεσε οποια εικονα θες σε οποια κατηγορια θες,Στο τελος μπορεις να επιστρεψεις στα Ελληνικα και ολα θα ειναι οκ ;)

 

Το καινούργιο που ανακαλύψαμε όμως στο συγκεκριμένo bug, είναι οτι κι αν έχεις την γλώσσα στα Αγγλικά, όπως εγώ, όντως μπορείς να δημιουργήσεις τουλάχιστον picture categories, με την διαφορά οτι αν αργότερα θέλεις να μετονομάσεις έναν από αυτούς τους φακέλους, δεν γίνεται με τίποτα! :blink: Μικρό το κακό δεν λέω, απλά το αναφέρω για να έχουμε ένα πλήρες bug report...:p Ως μόνη λύση, είναι η διαγραφή της κατηγορίας, δημιουργία νέας με το καινούργιο όνομα και επιλογή με τσεκάρισμα των ίδιων φωτογραφιών που θέλουμε να ανήκουν σε αυτή :whistle:

Btw, όποιος ασχολέιται με το να αλλάζει skins στο κινητό, να αναφέρω οτι ψάχνοντας, ανακάλυψα οτι το skin "NEON" από MotoX, προσφέρει picture caller ID σε σχεδόν full screen διάσταση κάτι που από την πρώτη στιγμή θεωρούσα απαραίτητο όταν έχουμε μια μεγάλη και ευκρινή οθόνη - όχι όμως και οι τεχνικοί της Motorola που το περιόρισαν σε διαστάσεις γραμματόσημου- και ευτυχώς βρέθηκε λύση!:w00t:

Sony logo.gif

Link to comment
Share on other sites

Btw, όποιος ασχολέιται με το να αλλάζει skins στο κινητό, να αναφέρω οτι ψάχνοντας, ανακάλυψα οτι το skin "NEON" από MotoX, προσφέρει picture caller ID σε σχεδόν full screen διάσταση κάτι που από την πρώτη στιγμή θεωρούσα απαραίτητο όταν έχουμε μια μεγάλη και ευκρινή οθόνη - όχι όμως και οι τεχνικοί της Motorola που το περιόρισαν σε διαστάσεις γραμματόσημου, αλλά ευτυχώς βρέθηκε λύση!:w00t:

Γινεται και με αλλα skins.Υπαρχει ενα module που μπορεις να το κανεις σε καθε skin.

 

 

Y.Γ:Μολις κατεστρεψα το τηλεφωνο μου...Δεν ανοιγει με τιποτα... :(

Θα το παω στη Motorola ... :( :( :(

Link to comment
Share on other sites

Y.Γ:Μολις κατεστρεψα το τηλεφωνο μου...Δεν ανοιγει με τιποτα... :(

 

Το επαθες προσπαθωντας να κανεις downgrade το bootloader;

Link to comment
Share on other sites

Το επαθες προσπαθωντας να κανεις downgrade το bootloader;

Οχι,εκανα downgrade επιτυχως!Απο 8.26 σε 07.D0! :)

Μετα προσπαθησα να αλλαξω την splash screen με το patch,αλλα αυτο κολλαγε στο ''writing data''..Kαθε φορα λοιπον που κολλαγε,εκανα reflash και εφτιαχνε...Το εκανα καμια 20αρια φορες με διαφορα patch,ε και την τελευταια φορα,δεν ξανανοιξε το κινητο.Ουτε καν σε bootloader mode.

Link to comment
Share on other sites

Εχει μια φιλη μου ενα V3.Εχει λοιπον το εξης προβλημα. Οταν το συνδεει στο λαπτοπ στις 10 φορες θα το δει μονι 1-2. Κανει συνδεση με το καλωδιο της συσκευασιας και το αντιστοιχο software. Υπαρχει καποιο καινουργιο pc software που να λυνει αυτα τα προβληματα?
Link to comment
Share on other sites

Εχει μια φιλη μου ενα V3.Εχει λοιπον το εξης προβλημα. Οταν το συνδεει στο λαπτοπ στις 10 φορες θα το δει μονι 1-2. Κανει συνδεση με το καλωδιο της συσκευασιας και το αντιστοιχο software. Υπαρχει καποιο καινουργιο pc software που να λυνει αυτα τα προβληματα?

Το έκανε και το δικό μου αυτό. Είναι εντελώς κουφό, αλλά το έλυσα ως εξής: χρησιμοποιώ πάντα την ίδια θύρα USB του λάπτοπ (αν το βάλω σε άλλη δεν το βλέπει) και ΠΡΩΤΑ το βύσμα στο τηλέφωνο και ΜΕΤΑ στην USB.

http://www.4troxoi.gr/forum/images/avatars/40901403742c3d7ea3caba.jpg
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Motorola RAZR V3

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...