Jump to content

Motorola RAZR V3


valtrex
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • 2 months later...
  • Απαντήσεις 3,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Ερώτηση:

Ποιό είναι το τελευταίο firmware (Ελληνικό) για το v3 το 42.17R. ή το 42.OER_A;

iPhone 15 Pro Max - Apple Watch 7 - Mac mini M1 - Airpods Pro 2

Link to comment
Share on other sites

To ελληνικό καθορίζεται από το flex,όxι το flash.

 

Η τελευταία έκδοση λογισμικού για το RAZR V3 είναι η 42.17R.

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή αν φλασάρω με το R374_G_0E.42.17R_noDRM_mlp σε Ελληνικό V3 δεν θα πειραχτεί η γλώσσα ούτε οι ρυθμίσεις;

iPhone 15 Pro Max - Apple Watch 7 - Mac mini M1 - Airpods Pro 2

Link to comment
Share on other sites

Το flashara το V3. Όλα ΟΚ...:D

Ερώτηση :

 

1) Κατέβασα το P2ktools 3 . Η συνδεση σε P2kmode δουλεύει οκ. Η συνδεση σε AT mode δεν δουλεύει. Δηλαδή το τηλέφωνο συνδέεται σε P2k mode αλλα δεν μπορεί να συνδεθεί σε AT mode. Καμιά ιδέα; :worry:

(έχω χρησιμοποιήσει το Motorola Handset USB Driver (win-32bit) v3.3.0.msi για να περάσω τους drivers).

2) Κάποιο πρόγραμμα διαχείρισης επαφών καλύτερο απο το MPT; :!:

3) Μπορώ μέσω το P2ktools να αυξήσω την ένταση στο ακουστικό του τηλεφώνου (δεν ακούς καλά τους συνομιλητές). Άν ναι πώς;

iPhone 15 Pro Max - Apple Watch 7 - Mac mini M1 - Airpods Pro 2

Link to comment
Share on other sites

1.Και εγώ είχα αυτό το πρόβλημα.Συνδέσου πρώτα με το ΜPT (αυτό συνδεέται σε ΑΤ mode) και μετά προσπάθησε με το p2k tools σε ΑΤ.

2.Δεν ξέρω κάποιο.

3.Κανονικά πρέπει να τους ακούς καλά χωρίς modding.Ναι,γίνεται να αυξήσεις την ένταση των ήχων αλλά δε θυμάμαι αν γίνεται και με το ακουστικό.Έχουν περάσει χρόνια από τότε που είχα το V3 και δε θυμάμαι το όνομα του προγράμματος.Θα το βρεις όμως σίγουρα στα γνωστά διεθνή sites.

 

http://www.motomodding.us

http://www.modmymoto.com

Link to comment
Share on other sites

3) Μπορώ μέσω το P2ktools να αυξήσω την ένταση στο ακουστικό του τηλεφώνου (δεν ακούς καλά τους συνομιλητές). Άν ναι πώς;

 

Με προγραμμα , αλλα οχι με το p2ktools! Μπορεις μεσω του leadergl 10.8, να περασεις στα αρχεια του κινητου ενα μικρο αρχειακι που δυναμωνει ολους τους ηχους του κινητου, και οταν μιλας και οταν ακους μουσικη!! ανεβαζει φοβερα δυνατα τον ηχο!! Ειναι ενα αρχειακι 3kbt.

Στο thread του v3x, στα πολυυυυ παλια μηνυματα, μπορεις να βρεις το giude του, και το αρχειακι αυτο!!

Θα ψαξω κι εγω! :)

Motorola Startac 130, Motorola v360, Motorola Razr v3i, Motorola Razr v3x, Motorola Rizr z3, Motorola Pebl U6, Motorola Pebl U9, Motorola Ming a1200, Motorola Milestone, Motorola Droid Razr, Motorola Moto X (2014), Motorola Moto Z, Motorola Moto Z2 Force, Google Pixel 6

Link to comment
Share on other sites

Το βρήκα το αρχειάκι! Είναι το 2audio_cfg. Είναι για v3x. Λές να μην κάνει για v3;

iPhone 15 Pro Max - Apple Watch 7 - Mac mini M1 - Airpods Pro 2

Link to comment
Share on other sites

Το ειχα δοκιμασει σε ενα v3i και δουλεψε!Αλλα ο ηχος οχι τοσο δυνατος οσο του v3x!

Μιλάει η πείρα του bomber εδω!! :)

Motorola Startac 130, Motorola v360, Motorola Razr v3i, Motorola Razr v3x, Motorola Rizr z3, Motorola Pebl U6, Motorola Pebl U9, Motorola Ming a1200, Motorola Milestone, Motorola Droid Razr, Motorola Moto X (2014), Motorola Moto Z, Motorola Moto Z2 Force, Google Pixel 6

Link to comment
Share on other sites

Bomber21 σε ευχαριστώ για την απάντηση αλλα...

Έχω το P2ktools3. Δεν βρίσκω το "Click options at the top then click on volume control..." οπότε κάνω το άλλο "U can edit gain tables to increase sound...".

Ωραία λοιπόν. Κάνω edit gain tables. Υπάχρουν 1002 τιμές ! Ποιό απο όλα πρέπει να αυξήσω για να ενισχύσω τον ήχο στο ακουστικό; :O

 

edit

Κατέβασα ένα παλαιότερο p2k και βρήκα το volume control. Aυξάνω την τιμή του speakerphone ή του earpiece ;

iPhone 15 Pro Max - Apple Watch 7 - Mac mini M1 - Airpods Pro 2

Link to comment
Share on other sites

Δε θυμάμαι φίλε μου... Ή το πας "βλέποντας και κάνοντας" (σιγά με τις ρυθμίσεις μη χαλάσεις κανά ηχείο) ή ψάχνεις για guides στα φόρουμ.
Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν: έκανα αρκετές αλλαγές με το p2ktools. Όλα καλά. Δύο ερωτήσεις μόνο.

1) Γιατί όταν ανοίγει το τηλέφωνο με ρωτάει πάντα "Διαμόρφωση του τηλεφώνου σας;"; Τί έκανα και σε κάθε επανεκκίνηση βγαίνει αυτό;

2) Έχω ορισμένο κάποιον ήχο κλήσης. Όταν με καλούνε ακούγεται ο συγκεκριμένος ήχος. Όταν όμως συνδέω bluetooth ο ήχος αλλάζει και ακούγεται κάποιος του συστήματος. Why;

iPhone 15 Pro Max - Apple Watch 7 - Mac mini M1 - Airpods Pro 2

Link to comment
Share on other sites

Νομίζω το ένα το απενεργοποιείς από κάπου στις ρυθμίσεις,διαμόρφωση

Όταν χρησιμοποιείς bluetooth ακουστικό πάντα θα έχεις ήχο συστήματος γιατί το v3 δεν υποστηρίζει την μετάδοση μουσικής μέσω bluetooth

http://img.photobucket.com/albums/v508/rey620/Banner.png
Link to comment
Share on other sites

Νομίζω το ένα το απενεργοποιείς από κάπου στις ρυθμίσεις,διαμόρφωση

Όταν χρησιμοποιείς bluetooth ακουστικό πάντα θα έχεις ήχο συστήματος γιατί το v3 δεν υποστηρίζει την μετάδοση μουσικής μέσω bluetooth

 

Το πρόβλημα "Διαμόρφωση του τηλεφώνου σας;" λύθηκε. Έπρεπε απλά να πατήσω ... ... ΟΧΙ :O (μερικές φορές ο εγκέφαλος κολλάει άσχημα!) :D.

Όσον αφορά το Bluetooth : Ο ήχος συστήματος βγαίνει απο το κινητό. Όχι απο το Bluetooth headset. Δεν μεταφέρεται δηλαδή στο bluetooth. Δεν θα έπρεπε λοιπόν να ακούγεται ο ήχος κλήσης που έχω επιλέξει;

iPhone 15 Pro Max - Apple Watch 7 - Mac mini M1 - Airpods Pro 2

Link to comment
Share on other sites

Που μπορω να βρω το original drm του v3;

iPhone 15 Pro Max - Apple Watch 7 - Mac mini M1 - Airpods Pro 2

Link to comment
Share on other sites

Στα downloads του ModMyMoto.

 

Βρήκα ένα που λέγεται Authentic Moto DRM αλλα όταν το έβαλα στο V3 ... ... καμία σχέση με το original... :confused:

edit

Όπα το βρήκα Original V3 drm. Αυτό πρέπει να είναι... Θα το βάλω και βλέπουμε,,,

iPhone 15 Pro Max - Apple Watch 7 - Mac mini M1 - Airpods Pro 2

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
Το πήρα κι εγώ και θέλω να κάνω κάποιες ερωτήσεις. Πώς μπορώ να αλλάξω την άθλια γραμματοσειρά? Υπάρχουν ελληνικές κάπου? Γιατί με τον browser του τηλεφώνου μπαίνω στο internet αλλα ο opera mini δεν βρίσκει σύνδεση? Τα skins αλλάζουν και τα εικονίδια του μενού? Ευχαριστώ
Link to comment
Share on other sites

Και τα skins αλλάζουν και τα εικονίδια του μενού και οι γραμματοσειρές.

Θέλει ψάξιμο όμως αν και υπάρχουν λεπτομερέστατοι οδηγοί για όλα.

Τσέκαρε modmymoto.com - grmoto.blogspot.com

 

Γραμματοσειρές Ελληνικές --->>> http://grmoto.blogspot.com/search/label/V3

 

Σιγουρέψου ότι έχεις το V3 και όχι κανά V3R (δες την έκδοση λογισμικού)

Link to comment
Share on other sites

Και τα skins αλλάζουν και τα εικονίδια του μενού και οι γραμματοσειρές.

Θέλει ψάξιμο όμως αν και υπάρχουν λεπτομερέστατοι οδηγοί για όλα.

Τσέκαρε modmymoto.com - grmoto.blogspot.com

 

Γραμματοσειρές Ελληνικές --->>> http://grmoto.blogspot.com/search/label/V3

 

Σιγουρέψου ότι έχεις το V3 και όχι κανά V3R (δες την έκδοση λογισμικού)

Εκδοση software R4515_G_09.BD.43R. Κακό είναι αυτό?

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Στο δικο μου V3 δειχνει πως η μπαταρια ειναι αδεια.Το βαζω για φορτιση κ μετα απο 10 λεπτα δειχνει πως εχει γεμισει.Το κινητο το εχω 3,5 χρονια.

 

Λογικα θελει αντικατασταση η μπαταρια? Ποσο περιπου κοστιζει μια καινουρια?

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Σιγουρα!

Οι τιμές είναι , γενικά, στάνταρ! Κοστίζουν 30 € πανω-κατω, αλλα μπορεις να την βρεις στο ebay φθηνότερα!!

 

τύπος: Br50 battery

Motorola Startac 130, Motorola v360, Motorola Razr v3i, Motorola Razr v3x, Motorola Rizr z3, Motorola Pebl U6, Motorola Pebl U9, Motorola Ming a1200, Motorola Milestone, Motorola Droid Razr, Motorola Moto X (2014), Motorola Moto Z, Motorola Moto Z2 Force, Google Pixel 6

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Motorola RAZR V3

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...