Jump to content

ZTE V967S


jogatore
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Eπισης σε σχέση με τα υπόλοιπα κινέζικα mtk6589 βλέπω σχεδόν σε όλα τα γνωστά μαγαζιά για τα v967s/v987 να αναγράφεται ότι η συχνότητα του 3g ειναι wcdma 900/2100mhz όπως είναι και τα επώνυμα δηλαδή που έρχονται επίσημα ευρώπη αντί του wcdma 850/2100mhz των υπόλοιπων κινέζικων και στα οποία φυσικά το 3g δουλεύει κανονικά.Γνωρίζουμε αν υπάρχει κάποια πρακτική εφαρμογή του 3g των 900mhz στα δίκτυα που έχουμε στην Ελλάδα; Edited by bbbb
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 8,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Δεν ξερω αν το εχει παρατηρησει καποιος απο εσας η ειναι μοναχα στο δικο μου το κινητο,το μαυρο στις επαφες κανει καπως ενα ασπρο πλαισιο περιμετρικα της οθονης.δεν ειναι μονο εκει αλλα και σε αλλες "εικονες"(δεν ειξερα πως να το πω χαχαχαχαχαχαχαχα) εμφανιζει αυτο το πλαισιο.
Link to comment
Share on other sites

Φίλε δε χρειάζεται να πείσω κανέναν.Απο χθες που το ανέφερες ήμουν ο μόνος που ασχολήθηκε με το θέμα τόσο πολύ και εξέφρασα την άποψή μου.Συμφώνησα μαζί σου ότι το κόκκινο έχει θέμα αλλά διαφωνούμε στην έκταση που έχει θέμα.Λέγοντάς το έντονο πορτοκαλί προσωπική μου γνώμη είναι ότι ουσιαστικά τρομοκρατούμε και αυτούς που περιμένουν το κινητό και φοβούνται ότι δε θα βλέπουν τίποτε κόκκινο στην οθόνη.Πέρα απο μένα και σένα που το πρωτοανέφερες δεν ειδα κανένα άλλο να παραπονιέται γιαυτό.Αρα έχουμε και οι 2 ελαττωματικές συσκευές εσύ πιο πολύ και εγώ λιγότερο...

Επισης κάτι που με ενοχλεί προσωπικά στο κινητό ειναι ο τρόπος που ξεκλειδώνει.Αυτό το πάτημα και κράτημα του λουκέτου στην οθόνη με ενοχλεί και επίσης όταν ειναι κλειδωμένο δε κατεβαίνει η μπάρα ειδοποίησεων.Γιαυτο απενεργοποίησα αυτό το κλείδωμα και έβαλα widget locker

 

ναι οντως, δε χρειαζεται να πεισεις κανενα γιατι ολοι εχουμε πειστει πλεον πως δε θα δουμε ποτε κατακοκκινο χρωμα στο ζτε. Το οτι εγω το παρατηρω πιο πολυ απο σενα ισως να μη σημαινει πως εμενα εχει χειροτερο "κοκκινο". Μπορει να εχω πιο εμπειρο ματι και πιο πολλες απαιτησεις(το εβαλα διπλα στο zopo c2 platinum, lenovo a820, amoi n828 και εκει θα δεις ακομα κι εσυ το πορτοκαλι. Γενικα ομως βλεπω πως ολοι οι κατοχοι του αποδεχονται πως δεν εχει πολυ εντονα χρωματα και η αδυναμια του το κοκκινο. Εξαλλου περιμενω αλλα 2 , οποτε αν δε σας πρηζω, θα σας πω τι γινεται με τα καινουρια. Ετσι απλα για να τα ψειριζουμε τα πραγματα :p Τι εννοεις οταν λες πως δεν παραπονεθηκε κανεις για το κοκκινο? ουτε εγω παραπονεθηκα. Ρωτησα απλα να δω εαν ισχυει γενικα ή μονο σε μενα... δεν αξιζε καν σαν παρατηρηση? και εννοειται πως δεν θα το ελεγα καν προβλημα ουτε θα απετρεπα καποιον απτο να το αγορασει. Ως τωρα ειναι το καλυτερο κινεζικο value/money. Στην Ελλαδα για να παρεις κινητο με παρομοιες προδιαγραφες, τα 104€ που κοστιζει αυτη τη στιγμη, δε φτανουν να καλυψουν το ΦΠΑ. Το οτι σημερα παρηγγειλα αλλα 2 νομιζω τα λεει ολα. Ολοι ευχαριστημενοι, ολοι φιλοι !

ααα, οσο για το κλειδωμα συμφωνω απολυτα.. ειναι λιγο βλακειουλα αλλα πιστευω αλλαζει ευκολα.. με εσχατη λυση το φλασαρισμα. Η μπαρα ειδοποιησεων κατεβαινει οταν ειναι κλειδωμενο το κινητο ??? τωρα το δοκιμασα στο amoi n828 και οπως το περιμενα.. δεν κατεβηκε... εισαι σιγουρος πως κατεβαινει σε καποια κινητα?

Edited by galaxy_singer
Link to comment
Share on other sites

ναι οντως, δε χρειαζεται να πεισεις κανενα γιατι ολοι εχουμε πειστει πλεον πως δε θα δουμε ποτε κατακοκκινο χρωμα στο ζτε. Το οτι εγω το παρατηρω πιο πολυ απο σενα ισως να μη σημαινει πως εμενα εχει χειροτερο "κοκκινο". Μπορει να εχω πιο εμπειρο ματι και πιο πολλες απαιτησεις(το εβαλα διπλα στο zopo c2 platinum, lenovo a820, amoi n828 και εκει θα δεις ακομα κι εσυ το πορτοκαλι. Γενικα ομως βλεπω πως ολοι οι κατοχοι του αποδεχονται πως δεν εχει πολυ εντονα χρωματα και η αδυναμια του το κοκκινο. Εξαλλου περιμενω αλλα 2 , οποτε αν δε σας πρηζω, θα σας πω τι γινεται με τα καινουρια. Ετσι απλα για να τα ψειριζουμε τα πραγματα :p Τι εννοεις οταν λες πως δεν παραπονεθηκε κανεις για το κοκκινο? ουτε εγω παραπονεθηκα. Ρωτησα απλα να δω εαν ισχυει γενικα ή μονο σε μενα... δεν αξιζε καν σαν παρατηρηση? και εννοειται πως δεν θα το ελεγα καν προβλημα ουτε θα απετρεπα καποιον απτο να το αγορασει. Ως τωρα ειναι το καλυτερο κινεζικο value/money. Στην Ελλαδα για να παρεις κινητο με παρομοιες προδιαγραφες, τα 104€ που κοστιζει αυτη τη στιγμη, δε φτανουν να καλυψουν το ΦΠΑ. Το οτι σημερα παρηγγειλα αλλα 2 νομιζω τα λεει ολα. Ολοι ευχαριστημενοι, ολοι φιλοι !

 

!!!!!!! δεν διαβαζω αλλο... κλεινω το φορουμ μεχρι να ερθει το κινητο μου :lol:

Link to comment
Share on other sites

οντως εχει θεμα στην οθονη με τα χρωματα αλλα εμενα δεν με πολυπειραζει.

μπορω να ζησω με αυτο κ τα επιπλεον λεφτα στην τσεπη.

δεν ξερω αν ειδατε παντως σε σχεση με το 987 ειναι ενα κλικ πιο γρηγορο στο σερφαρισμα.

Huawei x5

Zte carl

Huawei y210

Samsung e1182

Zte v967s

Link to comment
Share on other sites

ααα, οσο για το κλειδωμα συμφωνω απολυτα.. ειναι λιγο βλακειουλα αλλα πιστευω αλλαζει ευκολα.. με εσχατη λυση το φλασαρισμα. Η μπαρα ειδοποιησεων κατεβαινει οταν ειναι κλειδωμενο το κινητο ??? τωρα το δοκιμασα στο amoi n828 και οπως το περιμενα.. δεν κατεβηκε... εισαι σιγουρος πως κατεβαινει σε καποια κινητα?

Ναι κανονικά στα κινητά με jellybean κατεβαίνει η μπάρα όταν δεν έχεις κάποιο κλείδωμα με μοτίβο ή κωδικό.Και στο w7s μου με το default κλείδωμα της thl δε κατέβαινε αλλά σε κάποιες άλλες ρομ που δοκίμασα χωρίς να βάλω widget locker,κατέβαινε.Γενικά ειναι επιλογή του κατασκευαστή τι θα κάνει.Και επίσης θα ήθελα να βρεθεί μια λύση να ανοίγει πάντα απο τα πλήκτρα φωνής γιατι το power επάνω,δε με βολεύει αλλά δε νομίζω να υπάρξει κάτι δυστυχώς

Link to comment
Share on other sites

Παιδια print screen στην 1.05 πως γινεται με τα πληκτρα;αν γινεται βεβαια.

Huawei x5

Zte carl

Huawei y210

Samsung e1182

Zte v967s

Link to comment
Share on other sites

http://www.youtube.com/watch?v=ZNpUgod35zc εδω παντως που προφανως εχει κατι σε Nova launcher το μαυρο ειναι μαυρο
Ναι ο nova launcher είναι

 

αχχαχαχα ναι εμεις καταντησαμε να θελουμε και την πιτα ολοκληρη και τον σκυλο χορτατη... λογικα ειναι το 987 ππου εχει 170 ευρω να εχει καλυτερη οθονη... ειναι αληθεια ομως οτι σε σχεση με τα αλλα 2 κντ εχει καπως ξεχωριασμενα χρωματαα
Καλά η οθόνη του V987 είναι έτη μπροστά, απόλαυση, και το μαύρο πολύ καλό. Βέβαια κατράμι μαύρο μόνο σε amoled θα δεις

Eπισης σε σχέση με τα υπόλοιπα κινέζικα mtk6589 βλέπω σχεδόν σε όλα τα γνωστά μαγαζιά για τα v967s/v987 να αναγράφεται ότι η συχνότητα του 3g ειναι wcdma 900/2100mhz όπως είναι και τα επώνυμα δηλαδή που έρχονται επίσημα ευρώπη αντί του wcdma 850/2100mhz των υπόλοιπων κινέζικων και στα οποία φυσικά το 3g δουλεύει κανονικά.Γνωρίζουμε αν υπάρχει κάποια πρακτική εφαρμογή του 3g των 900mhz στα δίκτυα που έχουμε στην Ελλάδα;
Στην ελλάδα τα 3G είναι στα 2100MHz
Link to comment
Share on other sites

όντως είναι εκνευριστικό το κλέιδωμα όπως έχει. Δεν υπάρχει τρόπος να βγει ή να αλλάξει δίχως να βάλουμε καμιά έξτρα εφαρμογή τύπου GoLocker?
Link to comment
Share on other sites

Ναι ρε φιλε ευχαριστω.(για το print screen)

Το περιεργο ειναι οτι το ειχα δοκιμασει χθες αλλα δεν το εκανε κ λεω δεν γινεται.

Με το gravity box τι μπορουμε να κανουμε;

Edited by aekfc212

Huawei x5

Zte carl

Huawei y210

Samsung e1182

Zte v967s

Link to comment
Share on other sites

Με το gravitybox μπορείς να κάνεις διάφορα πράγματα όπως να παραμετροποιήσεις την μπάρα,π.χ. εμένα μου αρέσει να έχω το ρολόι στη μέση και να γράφει δίπλα και την ημέρα,να μικρύνεις την καρτέλλα των γρήγορων ρυθμίσεων π.χ. έχω βάλει 4 tiles ανά σειρά και έχω επιλέξει όταν κατεβάζω την μπάρα απο τα δεξιά να ανοίγει κατευθείαν η καρτέλλα με τα tiles.Επισης επέλεξα τον διαχωρισμό της φωνής ringtones και notifications γιατι θέλω να έχω διαφορετική ένταση σε αυτά,κρύβω το εικονίδιο της 2 sim,έβαλα κυκλικό ποσοστό στη μπαταρία κτλ.Επισης υπάρχουν αν το ψάξεις υπάρχουν και άλλα modules για το xposed framework.Προσωπικά χρησιμοποιώ και το app settings για να μικραίνω το dpi σε επιλεγμένες εφαρμογές.π.χ. Τον nova τον έκανα στα 192dpi για να χωράνε άνετα 6 οριζόντια εικονίδια στην οθόνη,τις ρυθμίσεις πιο μικρές χωρίς να αλλάξω την γραμματοσειρά σε όλο το σύστημα κτλ

Όρεξη να έχεις να ασχολείσαι...

όντως είναι εκνευριστικό το κλέιδωμα όπως έχει. Δεν υπάρχει τρόπος να βγει ή να αλλάξει δίχως να βάλουμε καμιά έξτρα εφαρμογή τύπου GoLocker?

Aμα θες να βγει τελειως πας ρυθμίσεις--->Ασφάλεια--->Κλείδωμα οθόνης--->κανένα

Edited by bbbb
Link to comment
Share on other sites

παιδια... σορυ αλλα μη με κραξετε.. ποια ειναι η καλυτερη ή οι καλυτερες θηκες για το κινητο ? υπαρχει και cover flip? θελει κιαλλος ενας χρηστης απο εδω να του παραγγειλω και με αφορμη αυτον, λεω να παρω κι εγω γιατι αυτες που στελνουν δωρο ειναι ... δωρο-αδωρο-για κλωτσιες-γου του που- βαφτο μπλε και πετα το στη θαλασσα...
Link to comment
Share on other sites

Στο ebay και στο aliexpress θα βρεις αρκετές θήκες απλά επειδή είναι όλες για το v987 που ειναι ελάχιστα πιο λεπτό ανάλογα τη θήκη, δε "κάθονται" τόσο καλά στο 967.Η mofi πάντως που δοκίμασα αν θες κάτι με cover εμπρός ταίριαζε καλά.
Link to comment
Share on other sites

Πως γίνεται το 967s wifi hotspot πρόγραμμα δεν έχει αν και λέει ότι το υποστηρίζει.

Μάνουαλ στα Κινέζικα και άντε βγάλε άκρη.

 

Connection

 

Bluetooth with EDR & A2DP

 

Wi-Fi : IEEE 802.11 b/g/n, supports Wi-Fi hotspot

 

micro USB 2.0

Link to comment
Share on other sites

Πως γίνεται το 967s wifi hotspot πρόγραμμα δεν έχει αν και λέει ότι το υποστηρίζει.

Μάνουαλ στα Κινέζικα και άντε βγάλε άκρη.

 

Connection

 

Bluetooth with EDR & A2DP

 

Wi-Fi : IEEE 802.11 b/g/n, supports Wi-Fi hotspot

 

micro USB 2.0

ΌΛΑ τα κινητά με android 4 και νεότερο, έχουν λειτουργεία wifi hotspot (καθώς και usb και bluetooth tethering) στις ρυθμίσεις στο περισσότερα

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάντως μια χαρά θα ζησω με αυτό το μαυρο και αυτό το κόκκινο..........:)

Είπαμε να ψειρίζουμε την μαιμού , αλλά πλέον το ξεφτιλίζουμε...:p

Από την άλλη , αυτό δείχνει ότι δεν έχει σοβαρά θέματα το κινητό και ασχολούμαστε με τέτοιου είδους λεπτομέρειες.

 

Υποψη ότι η φωτο που ανεβασα ειναι χωρίς καθολου φωτεινοτητα ,μιας και ανεβηκε η φωτο σκέτη (δεν είναι δυνατό να ανέβει η φωτο ΜΑΖΙ με φουλ φωτεινοτητα , τουλάχιστον όχι με το volume down +power). Όταν αυξηθεί η φωτεινότητα ,δείχνουν πιο ζωηρά τα χρήματα , αλλά σε καμια περίπτωση δεν φτάνει τα χρωματα του 987

Edited by xkaliak
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα στην παρεα!

Θελω να κανω μια προταση

Σε 10 μερες παραλαμβανω και εγω το τερατακι μου και εχω το εξης προβλημα.

Ενω εχω διαβασει ολα τα ποστς μεχρι σημερα, σκεφτηκα οτι θα πρεπει να ξαναδιαβασω ολες τις εκατο + σελιδες (πολλες δεν ειναι?) για να βρω ολα τα τιπς που εχουν γραφτει μεσα σε αυτες για το σουπερ κινητο μας. Θα βοηθουσε παρα πολυ , αν μπορουσε να δημιουργηθει , εμας που ακολουθουμε βημα βημα τους εμπειρους χρηστες, αν μαζευοντουσαν σε ενα ποστ ολες οι σημαντικες οδηγιες για την καλυτερη χρηση του κινητου οπως η αυξηση της χωρητικοτητας του και τα προγραμματα που βοηθουν στην καλυτερη παραμετροποιηση του.

Τουλαχιστον τα 4-5 βασικα τιπς πριν ξεκινησει καποιος να απολαμβανει τη χρηση του κινητου του.

Link to comment
Share on other sites

Καλο θα ηταν να πανε τα τιπς κ οι κυριες πληροφοριες στο πρωτο μηνυμα η ακριβως κατω απο αυτο.

Επιτελους μετα την τριτη που το πηρα εκανα χθες βραδυ την πρωτη φορτιση

Αφου αναγκαστικα να του

βαλω να παιξει μια ταινια απο το 8%για να κλισει μετα απο 1μιση ωρα.ελεος

να θες να το φορτισεις

Κ να μην μπορεις.

Για τα ad στις εφαρμογες τι προγραμμα εχετε βαλει

Edited by aekfc212

Huawei x5

Zte carl

Huawei y210

Samsung e1182

Zte v967s

Link to comment
Share on other sites

Καλο θα ηταν να πανε τα τιπς κ οι κυριες πληροφοριες στο πρωτο μηνυμα η ακριβως κατω απο αυτο.

Επιτελους μετα την τριτη που το πηρα εκανα χθες βραδυ την πρωτη φορτιση

Αφου αναγκαστικα να του

βαλω να παιξει μια ταινια απο το 8%για να κλισει μετα απο 1μιση ωρα.ελεος

να θες να το φορτισεις

Κ να μην μπορεις.

Για τα ad στις εφαρμογες τι προγραμμα εχετε βαλει

 

χαχαχαχαχαχα :lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol:

 

(lucky patcher)

Link to comment
Share on other sites

"ανεβασα" την χωρητικοτητα του κινητου, στο κινητο μου δειχνει 2, (κατι) Gb αλλα το συνδεσα στον υπολογιστη και βλεπω 273 Mb
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...