Jump to content

ZTE V967S


jogatore
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 8,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Καλημέρα. Έγινε κ η δική μου παραγγελία από minideal και πληρωμή με paypal (χρεωστική τραπεζας πειραιως).

Ενημερωτικα, τσεκαρα στο paypal να γινει η μετατροπη ευρω-δολλαρια απο την τραπεζα μου.

συνολικη χρεωση που εμφανιστηκε (μαζι με προμηθειες) στο e-statement της τραπεζας = 105.52 ευρω (103.45ευρω αγορα, 2.07 προμηθειες. τιμη αγορας 136.99$)

Δε γνωριζω ποια θα ηταν η συνολικη χρεωση αν αφηνα το paypal να κανει τη μετατροπη.

 

107€...παραγγειλα προχθες :(

Link to comment
Share on other sites

Eγω ακομα περιμενω το δεμα για να γραψω την αποψη μου.

Ερωτηση σε οσους το εχουν: Υπαρχει ανταγωνιστης του 967 στα 105€ ;

Τι λέτε;

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν, το κινητό είναι τέλειο, αλλά σε αυτό το θέμα μου έχει σπάσει τα νεύρα: δεν μπορώ να κάνω με κανένα τρόπο boot to recovery χρησιμοποιώντας πλήκτρα (volume up + power, volume down + power κτλ). Ή με "γράφει" κανονικά και μπαίνει κανονικά στο android, ή δεν ανοίγει ποτέ, κολλάει και πράπει να βγάλω μπαταρια για να δουλέψει. Ο μόνος τρόπος που έχω να μπω είναι να του πω να reboot to recovery! Δηλαδή αν συμβεί τίποτα και δεν μπορώ να μπω στη rom, δεν έχω πρόσβαση στο recovery...:mad:

 

Εσείς μπορείτε να μπείτε με πλήκτα στο recovery; Κι αν ναι, με τι συνδυασμό ακριβώς μπαίνετε;

 

Έχω περάσει αγγλικό recovery και 2,5 giga fix, και το κινητό φορά τη minideal rom v.1.0.5

 

 

Απάντηση στο παιδί απο πάνω που ρωτά για ανταγωνιστή: Στα 105 ευρώ κατηγορηματικά όχι, δεν υπάρχει τίποτα παρόμοιο. Εδώ στα 112 που το πήρα εγώ δεν υπήρχε...

Link to comment
Share on other sites

Αν αρχίσεις να ψάχνεις στα διάφορα μαγαζιά όλο και κάτι θα βρεις.Τα +-20€ για μένα προσωπικά είναι στην ίδια κατηγορία.Και κάθε μέρα όλο και κάποιος κινέζος που έχει όνειρο να βγάλει το δικό του κινητό θα εμφανιστεί και θα σε κάνει να ψάχνεσαι.Και επίσης μια συσκευή που σήμερα μπορεί να κάνει 140€,κανεις δεν εγγυάται ότι αύριο δε θα κάνει 110€.Το θέμα ειναι ότι αν μπεις στο τρυπάκι να ψάχνεις συνεχώς και να αναρωτιέσαι "μήπως να έπαιρνα αυτό,μήπως ήταν καλύτερο το άλλο" θα φτάσεις στο σημείο να μην είσαι ικανοποιημένος με τίποτε και κάθε μήνα να περιμένεις άλλες 20 ημέρες για να σου έρθει το νέο κινητό και πάλι τα ίδια.Για μένα έχει σημασία η συσκευή που θα πάρω να δουλεύει σωστά στα βασικά πράγματα που χρησιμοποιώ. Edited by bbbb
Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν, το κινητό είναι τέλειο, αλλά σε αυτό το θέμα μου έχει σπάσει τα νεύρα: δεν μπορώ να κάνω με κανένα τρόπο boot to recovery χρησιμοποιώντας πλήκτρα (volume up + power, volume down + power κτλ). Ή με "γράφει" κανονικά και μπαίνει κανονικά στο android, ή δεν ανοίγει ποτέ, κολλάει και πράπει να βγάλω μπαταρια για να δουλέψει. Ο μόνος τρόπος που έχω να μπω είναι να του πω να reboot to recovery! Δηλαδή αν συμβεί τίποτα και δεν μπορώ να μπω στη rom, δεν έχω πρόσβαση στο recovery...:mad:

 

Εσείς μπορείτε να μπείτε με πλήκτα στο recovery; Κι αν ναι, με τι συνδυασμό ακριβώς μπαίνετε;

 

Έχω περάσει αγγλικό recovery και 2,5 giga fix, και το κινητό φορά τη minideal rom v.1.0.5

Είτε απενεργοποιείς την γρήγορη εκκίνηση (quick boot) είτε βγάζεις και ξαναβαζεις την μπαταρία, και μπαίνεις στο recovery με volume up + power (κρατας το volume up συνεχόμενα μεχρι να μπει στο recovery!)

Link to comment
Share on other sites

Θανάση περίμενα να διαβάσω την άποψη σου.

1) Για να ανοίγει από τα πλήκτρα φωνής όλη την ώρα και άμεσα,δε το κάνει ούτε σε μένα με την 1.03 παρόλο που πείραξα τα εν λόγω αρχεία.Ανοιγει με την πρώτη μόνο όσο η συσκευή δεν ειναι σε deep sleep,π.χ. ακούς μουσική.Αν μπει σε deep sleep θέλει να το πατήσω 3-4 φορές,οπότε καλύτερα το power.

2) Το smart tools πιθανολογώ ότι το βγάζει μη συμβατό επειδή η συσκευή δεν έχει πυξίδα.

3) Παρά όμως την έλλειψη πυξίδας,το gps ειναι ότι καλύτερο έχω δει σε κινέζικο κινητό που δοκίμασα.Γρήγορο κλείδωμα,σταθερό στο δρόμο χωρίς ο κέρσορας να "ψάχνεται" δεξιά-αριστερά όταν σταματάς σε διασταύρωση.Δούλεψε άψογα με igo αλλά και με το dont panic που δοκίμασα η κίνηση του κέρσορα ήταν πολύ ομαλή με ελάχιστα σπασιματάκια.Καμμία σχέση με το w7s

4) H κάμερα την ημέρα καλή.Σε περιβάλλον ομως δωματίου χωρις πολύ φως,δυσκολεύεται να εστιάσει περισσότερο απο το w7s.

5) Ποιότητα κλήσεων μου άρεσε.

6) Για τα data επιβεβαιώνω ότι αν κλεισεις την πρώτη sim,τα ενεργοποιεί στη δεύτερη.Πρακτικά θέμα θα έχει,όποιος κλεινει συχνά την πρώτη σιμ και στη δεύτερη δεν έχει data πακέτο ή χρεωθεί το "one day internet".Θα προσπαθήσω κάποια στιγμή να κάνω port την ρομ του w100 μπας και δουλέψει το 3g όπως και εκεί και στις 2 sim.

7) Μπαταρία και εγώ την βλέπω απίστευτα καλή.

8) Το μήνυμα <<mobile sync>> που γράφεις κάτι άλλο ειναι.Εγώ δεν αφαίρεσα καμμία εφαρμογή απο την ρομ και μου το πέταξε 2 φορές κατά το στήσιμο της συσκευής αλλά δεν είδα να μη λειτουργεί κάτι στο κινητό.

9) Οθόνη το μαύρο πράγματι έχει αρκετό light bleeding και γκριζάρει ειδικά στη φουλ φωτεινότητα.

10) Συμπερασματικά θεωρώ τη συσκευή μια τίμια πρόταση και θα την ξαναγόραζα.Απο την τωρινή τιμή με λίγα παραπάνω χρήματα -+20€ μπορεί κάποιος να πάρει και άλλες 4πυρηνες συσκευές με ίσως λιγότερο ξεβαμμένη οθόνη.Με 35-40€ παραπάνω μπορεί κάποιος να πάρει το thl w200 με τον turbo επεξεργαστή και 720p οθόνη αλλά με 2000mah μπαταρία που για μένα που συνήθισα στην απίστευτη αυτονομία του w7s δε κάνει και μόνο με κάτι ανώτερο σε αυτόν τον τομέα θα το άλλαζα και δεν ειμαι σίγουρος για αν θα ειναι καλύτερο ή τουλάχιστον ισάξιο το gps.Οι επιλογές που έχει ο χρήστης ειναι πολλές και ανάλογα τις ανάγκες του,μπορεί να επιλέξει ότι του ταιριάζει καλύτερα.

11) Για τη στατική ip που ρώτησες.Δεν έχει σχέση με το ότι χάνει το wifi γιατι και σε μένα στο ρούτερ της δουλειάς μου κάνει κάπου-κάπου κάτι κόλπα αλλά μου το κάνει σε όλες τις συσκευές pc και κινητά παρά την στατική ip.Οταν δε θα έχω ιντερνετ στο κινητό,την ίδια ώρα δεν δίνει το router και στο wifi στικάκι του pc και θέλει να αποσυνδεθώ και να ξανασυνδεθώ για να δουλέψει.Η στατική ip με έχει βοηθήσει σε περιπτώσεις π.χ. μαγαζιά όπου συνδέονται-αποσυνδεόνται συνεχώς, πολλά άτομα στο ίδιο δίκτυο.Τότε το κινητό κολλάει στο "απόδοση διεύθυνσης ip" και δεν συνδέεται.Η λύση που μου έχει δουλέψει ειναι να πατάω πάνω στο εν λόγω δίκτυο και να επιλέγω εμφάνιση σύνθετων επιλογών--->ρυθμίσεις ip--->Στατικό --->διεύθυνση ip όπου γράφω π.χ. 192.168.1.120 ---> ο τελευταίος αριθμός πρέπει να ειναι μικρότερος του 255,συνήθως βάζω πάνω απο 100. Επίσης βλέπεις στο πεδίο κάτω απο την διεύθυνση ip τι γράφει στην πύλη.Αν γράφει 192.168.2.1 αντί 1.1 τότε η στατική ip που θα δώσεις θα ειναι 192.168.2.120

1) οποτε δεν το ψαχνω, ειναι γενικο το θεμα με τον mtk.

2 ) κομπλεξ της εφαρμογης θα το ονομασω :lol: το swiss army knife κατεβηκε κανονικα, απλα στο μενου του δεν μου βγαζει καθολου την πυξιδα.

3) Δοκιμασα και εγω ~25 λεπτα το igo σε πλοηγηση μεσα σε πολη , κλειδωσα σε αποσταση 10 χλμ απο το τελευταιο στιγμα με κλειστα data σε ~30 δευτερολεπτα, τα υπολοιπα ειναι οπως τα γραφεις.

4) τα ιδια.

5) καλη ποιοτητα - δυνατο ακουστικο, πολυ καλυτερο απο το w100(βασικα.... καμια σχεση) σου τσιριζει καθολου το ακουστικο ?

6) Οκ το εμαθα :lol: πρωτα κλεινω τα data και μετα απενεργοποιω τη sim. Η sim που εχω για τηλεφωνα-sms ειναι συμβολαιο και ειχα βγαλει τα data γιατι ηθελαν 5ευρω/100mb. της επομενες μερες θα γινει καρτοκινητο και δεν θα εχω προβλημα.

7) μεχρι τωρα ολα ειναι θετικα, επισημα νουμερα της επομενες μερες γιατι ακομα το σκαλιζω και κανω αρκετα reboot > cwm backup.

8) οκ, και εγω δεν εχω δει καποιο προβλημα στη λειτουργια του, απλα ελεγα μηπως το εβγαζε γιατι εβγαλα εφαρμογες οπως ''συγχρονισμος ημερολογιου/ σελιδοδεικτων google'' και καποιες αλλες που δεν θυμαμαι. γενικα, θα ελεγα οτι ειμαι πολυ επιθετικος στην απεγκατασταση.

Για τον φιλο που ρωτσε ποιο πριν, ποιες εφαρμογες μπορει να βγαλει, της εχω διαγραψει της περισσοτερες και δεν θυμαμαι με το ονομα τους ποιες εβγαλα, ανεβαζω ss με το ποιες εφαρμογες αφησα(αυτες που βλεπεις στης εικονες ΔΕΝ της εσβησα), στο επομενο ποστ που θα κανω θα βαλω και της υπολοιπες

9) τα ιδια.

10) Αυτο ακριβος, για τα χρηματα του αξιζει και ειναι μια πολυ καλη αγορα(προσωπικη αποψη). Η αγορα ειναι μεγαλη σε ολο το ευρος τιμων. καθε χρηστης εχει καποιο οριο χρηματων που θελει να δωσει. πρεπει να ζυγιζει τα + και - με της αναγκες του. Το w7 εγω το λεω ''τερας'' και ''θεριό'', ειδικα στο θεμα μπαταριας!

11) θα το δω και θα το προσπαθησω, σημερα παντος πηγε καλυτερα στο ρουτερ της δουλειας μου.

Edited by Karthan7

Μέλος του «παλιού» καλού myphone. myphone τέλος.

Ο έξυπνος παραδέχεται το λάθος του, ο πονηρός δικαιολογείται και ο βλάκας επιμένει.

2DIN Android -παρουσίαση -- Θανάσης. Sony Z3 - Pebble steel :love:

Link to comment
Share on other sites

αντιμετωπιζω ενα προβλημα με το κλειδωμα του gps πως μπορω να το λυσω (πριν μερικες μερες δεν ειχα προβλημα, νομιζω)

Edit : κλείδωσε

Edited by chourdis
Link to comment
Share on other sites

Θελω μια θηκη τυπου pouch. Εχει κανεις στα υποψιν του(δοκιμασμενη)?

 

Εγώ έχω αγοράει αυτήν:

http://www.ebay.com/itm/261209272209?var=560196299414&ssPageName=STRK:MEWNX:IT&_trksid=p3984.m1439.l2649

γιατί το κινητό έχει (περίπου) τιs ίδιες διαστάσεις, διαφορά 2-3 χιλιοστών, με το xperia z.

Handsfree δεν έχω αγοράσει ακόμη.Εχω βρει αυτά:

http://www.ebay.com/itm/360599746921?ssPageName=STRK:MESINDXX:IT&_trksid=p3984.m1436.l2649

και σκέφτομαι να τα αγοράσω. Πιστεύω θα είναι συμβατά αφού είναι για το Grand X. Γνωρίζει κάποιος κάτι άλλο;

Link to comment
Share on other sites

Εγώ έχω αγοράει αυτήν:

http://www.ebay.com/itm/261209272209?var=560196299414&ssPageName=STRK:MEWNX:IT&_trksid=p3984.m1439.l2649

γιατί το κινητό έχει (περίπου) τιs ίδιες διαστάσεις, διαφορά 2-3 χιλιοστών, με το xperia z.

Handsfree δεν έχω αγοράσει ακόμη.Εχω βρει αυτά:

http://www.ebay.com/itm/360599746921?ssPageName=STRK:MESINDXX:IT&_trksid=p3984.m1436.l2649

και σκέφτομαι να τα αγοράσω. Πιστεύω θα είναι συμβατά αφού είναι για το Grand X. Γνωρίζει κάποιος κάτι άλλο;

 

λεω να προτιμησω την θηκη που εχεις παρει εσυ? πληρωνω τελωνειο? ποσο κανει να ερθει?

σε τι χρωμα την πηρες? ειμαι αναμεσα σε βαθυ μπλε ασπρο και μαυρο

Edited by giannis808
Link to comment
Share on other sites

λεω να προτιμησω την θηκη που εχεις παρει εσυ? πληρωνω τελωνειο? ποσο κανει να ερθει?

σε τι χρωμα την πηρες? ειμαι αναμεσα σε βαθυ μπλε ασπρο και μαυρο

 

Εγώ την έχω πάρει σε καφέ. Εννοείται πως δεν πληρώνεις τελωνείο αφού είναι από Αγγλία (εντός Ε.Ε.). Σε μια βδομάδα την έχεις στα χέρια σου.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ την έχω πάρει σε καφέ. Εννοείται πως δεν πληρώνεις τελωνείο αφού είναι από Αγγλία (εντός Ε.Ε.). Σε μια βδομάδα την έχεις στα χέρια σου.

 

πληρωσες περιπου 7 ευρω ετσι?

Link to comment
Share on other sites

Αντε πάλι... φίλε είπαμε δεν ειναι τόσο πορτοκαλί το τριαντάφυλλο.

 

σορυ που χαθηκα... ανοιξα το θεμα του κοκκινου και εξαφανιστηκα. Λοιπον, αποτι καταλαβα σε ολους η οθονη ειναι ιδια. Δηλαδη το κινητο ΔΕΝ εχει σωστο κοκκινο χρωμα. Οσο κιαν το πολεμας bbbb το κοκκινο του δε μας πειθει ειτε το ονομασετε κοκκινο αχνο, ειτε κοκκινο με πορτακαλι μεσα.. το θεμα ειναι πως κοκκινο χρωμα δε θα δουμε ποτε. τουλαχιστον ησυχασα πως δεν επεσα στο ελλατωματικο. Και παλι βεβαια το κινητο τα σπαει !!!!!!!!!!!! ακομα δεν πιστευω την τιμη του... πηρα αλλα 2 σημερα... τραβιουνται τα ατιμα. :D

Link to comment
Share on other sites

Εγώ την έχω πάρει σε καφέ. Εννοείται πως δεν πληρώνεις τελωνείο αφού είναι από Αγγλία (εντός Ε.Ε.). Σε μια βδομάδα την έχεις στα χέρια σου.

 

Φιλε μου την εχεις στα χερια σου???ειναι οκ με τις διαστασεις του κινητου μας??

Link to comment
Share on other sites

Eγω ακομα περιμενω το δεμα για να γραψω την αποψη μου.

Ερωτηση σε οσους το εχουν: Υπαρχει ανταγωνιστης του 967 στα 105€ ;

Τι λέτε;

 

ΔΕΝ το εχω ακομα.Σημερα το απογευμα το παρηγγειλα απο το to2c.com.Στα 139 $ με δωρο δερματινη θηκη πλαστικη θηκη και καποια αλλα αξεσουαρ και Singapore Post.Στελνει και γρηγορα απο οτι λενε συμφορουμιτες που αγορασαν προσφατα.Μου απαντησαν με πμ εδω μεσα σε 3 ωρες.

Οι βλάκες είναι γεμάτοι αυτοπεποίθηση και οι ευφυείς γεμάτοι αμφιβολία. Ράσελ Μπέρτραντ
Link to comment
Share on other sites

σορυ που χαθηκα... ανοιξα το θεμα του κοκκινου και εξαφανιστηκα. Λοιπον, αποτι καταλαβα σε ολους η οθονη ειναι ιδια. Δηλαδη το κινητο ΔΕΝ εχει σωστο κοκκινο χρωμα. Οσο κιαν το πολεμας bbbb το κοκκινο του δε μας πειθει ειτε το ονομασετε κοκκινο αχνο, ειτε κοκκινο με πορτακαλι μεσα.. το θεμα ειναι πως κοκκινο χρωμα δε θα δουμε ποτε. τουλαχιστον ησυχασα πως δεν επεσα στο ελλατωματικο. Και παλι βεβαια το κινητο τα σπαει !!!!!!!!!!!! ακομα δεν πιστευω την τιμη του... πηρα αλλα 2 σημερα... τραβιουνται τα ατιμα. :D

Φίλε δε χρειάζεται να πείσω κανέναν.Απο χθες που το ανέφερες ήμουν ο μόνος που ασχολήθηκε με το θέμα τόσο πολύ και εξέφρασα την άποψή μου.Συμφώνησα μαζί σου ότι το κόκκινο έχει θέμα αλλά διαφωνούμε στην έκταση που έχει θέμα.Λέγοντάς το έντονο πορτοκαλί προσωπική μου γνώμη είναι ότι ουσιαστικά τρομοκρατούμε και αυτούς που περιμένουν το κινητό και φοβούνται ότι δε θα βλέπουν τίποτε κόκκινο στην οθόνη.Πέρα απο μένα και σένα που το πρωτοανέφερες δεν ειδα κανένα άλλο να παραπονιέται γιαυτό.Αρα έχουμε και οι 2 ελαττωματικές συσκευές εσύ πιο πολύ και εγώ λιγότερο...

Επισης κάτι που με ενοχλεί προσωπικά στο κινητό ειναι ο τρόπος που ξεκλειδώνει.Αυτό το πάτημα και κράτημα του λουκέτου στην οθόνη με ενοχλεί και επίσης όταν ειναι κλειδωμένο δε κατεβαίνει η μπάρα ειδοποίησεων.Γιαυτο απενεργοποίησα αυτό το κλείδωμα και έβαλα widget locker

Edited by bbbb
Link to comment
Share on other sites

παιδια για να βαλω αυτο για 2,5 gb θα χασω τα δεδομενα μου?

Για να μπορεσω να αποθηκευσω τα δεδομενα των εφαρμογων μου να το κανω μεσω titanium backup?

Link to comment
Share on other sites

Δες τον οδηγό του Θανάση.http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=370996 θα πάρεις πρώτα ένα full backup απο το recovery και μετά την αλλαγή των partitions θα το επαναφέρεις
Link to comment
Share on other sites

Φίλε δε χρειάζεται να πείσω κανέναν.Απο χθες που το ανέφερες ήμουν ο μόνος που ασχολήθηκε με το θέμα τόσο πολύ και εξέφρασα την άποψή μου.Συμφώνησα μαζί σου ότι το κόκκινο έχει θέμα αλλά διαφωνούμε στην έκταση που έχει θέμα.Λέγοντάς το έντονο πορτοκαλί προσωπική μου γνώμη είναι ότι ουσιαστικά τρομοκρατούμε και αυτούς που περιμένουν το κινητό και φοβούνται ότι δε θα βλέπουν τίποτε κόκκινο στην οθόνη.Πέρα απο μένα και σένα που το πρωτοανέφερες δεν ειδα κανένα άλλο να παραπονιέται γιαυτό.Αρα έχουμε και οι 2 ελαττωματικές συσκευές εσύ πιο πολύ και εγώ λιγότερο...

Επισης κάτι που με ενοχλεί προσωπικά στο κινητό ειναι ο τρόπος που ξεκλειδώνει.Αυτό το πάτημα και κράτημα του λουκέτου στην οθόνη με ενοχλεί και επίσης όταν ειναι κλειδωμένο δε κατεβαίνει η μπάρα ειδοποίησεων.Γιαυτο απενεργοποίησα αυτό το κλείδωμα και έβαλα widget locker

,

σορρυ αλλα μαλλον δεν τα διαβαζεται ολα τα μηνυματα,

πιο πριν στο θεμα με το κοκκινο ειχα γραψει οτι υπαρχει θεμα καθως στο χ5 μου ειναι κατακοκκινο το τριαν/λο ενω στο δικο μας οχι κ μαλιστα σημερα το πρωι εβλεπα κατι ταπετσαριες κ σιγουρευτηκα

οτι εχει θεμα με την πιστη αποδοαη του κοκκινου,

ειπαμε ειναι αντιολυμπιακος τι να κανουμε,

ισως διορθωθει με καποια ρομ αν δεν ειναι θεμα οθονης

Huawei x5

Zte carl

Huawei y210

Samsung e1182

Zte v967s

Link to comment
Share on other sites

Θέμα με την πιστή απόδοση του κόκκινου ειναι ο όρος που συμφωνώ και εγώ φίλε.
Link to comment
Share on other sites

Μόλις δοκίμασα το GPS... λοιπόν έχω λίγο μπερδευτεί... όταν το ανοίξω, ακόμα και 5 λεπτά αν το αφήσω, ΔΕΝ βρισκει ουτε έναν δορυφόρο...
Link to comment
Share on other sites

zte v967s,Εχει δοκιμασει κανεις να κανει βιντεο κληση;Με 3g

 

σκεφτομαι thl w100 ή zte v967s..

 

967σ δαγκωτο

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...