Jump to content

ZTE V967S


jogatore
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Φιλικη συμβουλη προς ολους μας,κανετε τις αγορες ΠΑΝΤΑ με μια Prepaid Card,και εαν ειναι απο την τραπεζα που εχετε τον λογαριασμο σας ακομα καλυτερα,την φορτωνετε οσο εσεις θελετε,το καλυτερο φυσικα ειναι να βαζετε το πσσο που θελετε να ξοδεψετε για την εκαστοτε αγορα σας,ειδικα μεσω net,και μαλιστα απο μια αλλη χωρα,και ειναι η απολυτη ασφαλεια,ακομα και να σας την κλεψουν το πολυ-πολυ να παρουν οσα εχει μεσα.....και φυσικα ο απολυτος συνδιασμος με paypal,χρονια τωρα κανω αγορες ετσι,και ποτε δεν ειωα το παραμικρο θεματακι......

Για να βγαλετε μια Prepaid Card ειναι μια διαδικασια το πολυ 20 λεπτων σε οποιαδηποτε τραπεζα θελετε εσεις.

 

Καλες αγορες............:)

Βλέπουμε διαβάζουμε και ακούμε ΠΑΝΤΑ.......ANT1 (Tv Web and Radio)

Mήν βαράτε εμάς τους δημοσιογράφους τήν δουλεία μας κάνουμε......

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 8,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Παιδια δεν ξερω αν καταλαβα καλα η εσεις αλλα οταν παω να κατεβασω μια εφαρμογη μου βγαζει καποια δικαιωματα εφαρμογης οπως να μπαινει στα μπλου τουθ η στη καμερα χωρις να με ρωταει και κατι αλλα παρομοια.
Link to comment
Share on other sites

Φιλικη συμβουλη προς ολους μας,κανετε τις αγορες ΠΑΝΤΑ με μια Prepaid Card,και εαν ειναι απο την τραπεζα που εχετε τον λογαριασμο σας ακομα καλυτερα,την φορτωνετε οσο εσεις θελετε,το καλυτερο φυσικα ειναι να βαζετε το πσσο που θελετε να ξοδεψετε για την εκαστοτε αγορα σας,ειδικα μεσω net,και μαλιστα απο μια αλλη χωρα,και ειναι η απολυτη ασφαλεια,ακομα και να σας την κλεψουν το πολυ-πολυ να παρουν οσα εχει μεσα.....και φυσικα ο απολυτος συνδιασμος με paypal,χρονια τωρα κανω αγορες ετσι,και ποτε δεν ειωα το οαραμικρο θεματακι......

Για να βγαλετε μια Prepaid Card ειναι μια διαδικασια το πολυ 20 λεπτων σε οποιαδηποτε τραπεζα θελετε εσεις.

 

Καλες αγορες............:)

Εχεις απολυτο δικιο.Παω αυριο να βγαλω μια για να τελειωνει το θεμα.Σας ευχαριστω ολους.

Link to comment
Share on other sites

Παιδια δεν ξερω αν καταλαβα καλα η εσεις αλλα οταν παω να κατεβασω μια εφαρμογη μου βγαζει καποια δικαιωματα εφαρμογης οπως να μπαινει στα μπλου τουθ η στη καμερα χωρις να με ρωταει και κατι αλλα παρομοια.

 

ναι το ζηταει καθε εφαρμογη αυτο... καθε μια και διαφορετικα... αν θες την εφαρμογη πρεπει να τα επιτρεψεις ολα

Link to comment
Share on other sites

Φιλικη συμβουλη προς ολους μας,κανετε τις αγορες ΠΑΝΤΑ με μια Prepaid Card,και εαν ειναι απο την τραπεζα που εχετε τον λογαριασμο σας ακομα καλυτερα,την φορτωνετε οσο εσεις θελετε,το καλυτερο φυσικα ειναι να βαζετε το πσσο που θελετε να ξοδεψετε για την εκαστοτε αγορα σας,ειδικα μεσω net,και μαλιστα απο μια αλλη χωρα,και ειναι η απολυτη ασφαλεια,ακομα και να σας την κλεψουν το πολυ-πολυ να παρουν οσα εχει μεσα.....και φυσικα ο απολυτος συνδιασμος με paypal,χρονια τωρα κανω αγορες ετσι,και ποτε δεν ειωα το παραμικρο θεματακι......

Για να βγαλετε μια Prepaid Card ειναι μια διαδικασια το πολυ 20 λεπτων σε οποιαδηποτε τραπεζα θελετε )

 

Απολυτα σωστος και απορω με καποιους φιλους και μπαινουν σε τετοιες διαδικασιες χωρις να εχουν πρωτα ενημερωθει!

Αλλωστε εδω μεσα το 25% των ποστς, ειναι οδηγιες για ασφαλη παραγγελια-αγορα. (το αλλο 25 ειναι ερωταπαντησεις για το ποσο χρονο κανει να ελθει απο Κινα).

Με εκτιμηση Ευαγγελος.
Link to comment
Share on other sites

Μεχρι και σε αυτην του χδα για καλυτερη αναλυση στα βιντεο μου εβγαζε το ιδιο.

 

Το χρειαζονται γ να λειτουργουν σωστα

Link to comment
Share on other sites

Μεχρι και σε αυτην του χδα για καλυτερη αναλυση στα βιντεο μου εβγαζε το ιδιο.

Δε χρειάζεται να είσαι με αυτόν τον φόβο.Το ότι σου ζητάει κάποια δικαιώματα δε σημαίνει αυτόματα ότι το κάνει για να σε κλέψει.π.χ. Βάζεις ένα dialer και σου ζητάει πλήρη πρόσβαση στις επαφές σου.Πως θα λειτουργήσει ως dialer,αν δε μπορεί να βλέπει τις επαφές σου για να ξέρει ποιον θες να καλέσεις; H βάζεις ένα browser και σου ζητάει πρόσβαση στο wifi/3g.Αν δε τα ζητάει αυτά πως θα ξέρει ότι εισαι συνδεδεμένος στο νετ και να λειτουργήσει; Επισης κάποια free προγράμματα δε χρειάζονται ιντερνετ για να λειτουργήσουν αλλά το ζητάνε μόνο για να σου προβάλλουν τις διαφημίσεις,τις οποίες διαφημίσεις μπορείς να κόψεις με διάφορα προγράμματα όπως το adaway http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2190753.Υπάρχουν προγράμματα όπως π.χ. lucky patcher που σου επιτρέπει να κόβεις όποιες άδειες θες απο τις εφαρμογές αλλά και firewall https://play.google.com/store/apps/details?id=com.jtschohl.androidfirewall για να δίνεις εσύ ιντερνετ σε όποιες εφαρμογές θες

Link to comment
Share on other sites

το οτι ειναι ανθεκτικο ειναι ενα απο τα "κρυφα" του χαρησματα...εγω εχω φαει φολα με την καρτα μνημης adata 16gb uhs-1 class 10 και σκεφτομαι να παραγγειλω μια σανδισκ απο ebay 12 ευρω...το θεμα ειναι οτι την adata την πηρα απο e-shop αμα την παω πισω θα την δεχτουν για αλλαγη η αδικος κοπος?
Xiaomi Mi8 Global 6/128 Xiaomi.eu Dev Rom
Link to comment
Share on other sites

το οτι ειναι ανθεκτικο ειναι ενα απο τα "κρυφα" του χαρησματα...εγω εχω φαει φολα με την καρτα μνημης adata 16gb uhs-1 class 10 και σκεφτομαι να παραγγειλω μια σανδισκ απο ebay 12 ευρω...το θεμα ειναι οτι την adata την πηρα απο e-shop αμα την παω πισω θα την δεχτουν για αλλαγη η αδικος κοπος?

 

εννοειται να την πας.

τι σου κανει;

σανδισκ απο που;

Huawei x5

Zte carl

Huawei y210

Samsung e1182

Zte v967s

Link to comment
Share on other sites

Βλέπω ότι η εφαρμογή mms.apk που υποστηρίζει 160 χαρακτήρες και 2 sim δε δουλεύει στο v967s ακόμη και αν την βάλουμε στο /system/app αντικαθιστώντας την υπάρχουσα με σωστά permissions.Μια άλλη λύση λοιπόν διατηρώντας την default εφαρμογή,ώστε να έχουμε υποστήριξη 2 sim είναι το greek keyboard

πατάμε το κουμπί sms στο πληκτρολόγιο και γράφει κανονικά 160 χαρακτήρες.Μείον ότι δεν υποστηρίζει t9

Link to comment
Share on other sites

Να το πάρω; :D http://www.minideal.net/zte-v967s-mtk6589-quad-core-1-2ghz-android-4-2-dual-sim-5-0-inch-qhd-smart-phone.html

 

Δεν θα έχω τίποτα τελωνεία κλπ έτσι;; Βέροια είμαι :)

 

Διάβασα και τις 70 από τις 106 σελίδες σχεδόν και πορώθηκα με το κινητό!

 

Ευχαριστώ παιδιά!!

http://www.photoin.gr | all about design!
Link to comment
Share on other sites

Kαλορίζικο φίλε.Δεν ειναι να τρελαίνεσαι με τα παλιοελτα? Περιμένουμε αναλυτικές εντυπώσεις

Σχετικά με τη συσκευή και το χρόνο φόρτισης και αν μπορεί να ανοίγει απο τα πλήκτρα φωνής

http://forum.xda-developers.com/showpost.php?p=45486343&postcount=25

Αργησα αρκετα να απαντησω :O Σε ευχαριστω :)

Περιμενω την αλλη εβδομαδα να ερθει αλλο ενα για φιλο μου

Για την ενεργοποίηση με τα πλήκτρα φωνής δοκίμασα την συμβουλή του Σταύρου στο πόστ #613 και λειτούργησε. Το δικό μου ήρθε απο minideal με την 1.0.3 και στο σχετικό αρχείο (/system/usr/keylayout/mtk-kpd.kl) είχε δίπλα από τα volume keys το WAKE_DROPPED και δεν άνοιγε η οθόνη. Αλλάζοντας το WAKE_DROPPED σε WAKE η οθόνη ανοίγει (και χωρις να κάνω reboot).

Φιλε αυτό λέει και στο xda στο ποστ.Δουλεύει με την 1.03 αλλά δε δουλεύει με την 1.04 και άνω

Το τηλεφωνο ηρθε με την 103, φλασαρα κατευθειαν την 105 και πραγματι δεν δουλευει το κολπακι :(

Βαλτε κρανος γιατι θα κανω ερωτηση μπομπα :lol: Αν βαλω το αρχειο keylayout/mtk-kpd.kl απο την 103 θα δουλεψει ?

Οποιος θελει ας το ανεβασει να το δοκιμασω

Ενα αλλο που κανω εγω για ασφαλεια πιο πολυ,κατα το ανοιγμα του κουτιου,την 1η ενεργοπηοιση κτλ τραβαω συνεχομενα video......θα μου πεις υπερβολικος εισαι αλλα ετσι ειμαι καλλυμενος,οσο αυτο ειναι δυνατον βεβαια,

Η ουσια ειναι και παλι να μην πεσεις στραβο......απο εκει και περα μπαινεις σε διαδικασια.

Κωστα το ιδιο κανω και εγω, με αυτο την πατησα ομως, εκανα εγραφη και σταματησε γιατι δεν ειχα ελευθερο χωρο στη sd .......

1)επομενος στοχος να βγαλω τα ανιμασιον ανοιγματος κλεισιματος η αν μπορεω μονο τους ηχους.

δεν εχω διαβασει την διαδικασια ακομα.

2) απο τις εφαρμογες που ειχε μεσα το κινητο απο κινα μπορουμε να βγαλουμε τιποτα;

3) τα μετεος,uncle tools τα αφαιρουμε;

Στα εκανα 1-2-3

1) θα τα βρεις στη διαδρομη /system/media..... τους ηχους μπορεις να τους διαγραψεις. bootanimation εχω βαλει αυτο εδω , στο δευτερο ποστ γραφει πως θα το αλλαξεις. το bootanimation που εχει το τηλεφωνο μην το διαγραψεις, αλλαξε του ονομα σε bootanimation_old.zip. Η αναλυση που πρεπει να βαλεις ειναι 540χ540. το shutanimation δεν το αλλαξα. στην ιδια διαδρομη θα δεις και φακελο με βιντεο, μπορεις να διαγραψεις και αυτον.

2) πολλες μπορεις να βγαλεις αλλα με μεγαλη προσοχη, αν θες γραψε τη λιστα με το ποιες θελεις να βγαλεις.

3) ναι και ναι

ξερεις που μπορω να βρω bootanimations για την αναλυση του κινητου μας η μπορω να βαλω 480χ800

Δες το απο πανω.

Παρέλαβα και εγώ πριν λίγο.15 ημέρες σύνολο αυτή τη φορά.Πρώτη εντύπωση θετική.Η θήκη που μου ήρθε ειναι η μαύρη με το S

Καλομιλητο χρηστο :) ιδια θηκη ηρθε και σε εμενα.

Εχω παρατηρήσει και στο w7s μου ότι σε κάποια wifi δίκτυα θέλει να βάλεις στατική ip

Μπορεις να δωσεις ενα λινκ για να διαβασω ? Ευχαριστω.

Το δικο μου στο ρουτερ στη δουλεια μου μετα απο λιγη ωρα δεν κατεβαζει, μου κανει τα ιδια που εκανε και το w100.

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 

 

Το ακουστικο ειναι δυνατο, μερικες φορες του κατεβαζω λιγο την ενταση γιατι κανει ενα 'τσιρικτο''.

Το gps δυο φορες το ανοιξα με το gps test, τη μια χωρις data-wifi δεν αργησε να κλειδωσει. Το igo το εβαλα και το ανοιξα αλλα δεν εκανα διαδρομη για να το τεσταρω, της επομενες μερες......

Η οθονη..... το μαυρο γκριζαρει, Ειδα οτι η οθονη ειδικα στο κατω μερος γκριζαρει πολυ σε σχεση με το επανω.

Το led δουλευει σε sms, χαμενες κλησεις, εισερχομενες, viber, εβαλα το light flow.

rr3 επαιξα για ~10 λεπτα.

Εχω δυο καρτες sim μεσα. Η μια ειναι για τηλεφωνα και sms και η αλλη μονο για internet. Ειδα οτι αν εχω ανοικτα τα data και απενεργοποιησω την sim(αυτη του internet) μου γυρναει τα data στην αλλη γραμμη :confused:

Eβαλα τη micro sd 64gb που εχω, ολα καλα.

To smart tools δεν ειναι συμβατο :mad:

Ξηλωσα αρκετα απο τη rom, τωρα οταν κατεβαζω εφαρμογη απο το play κατεβαινει και μου γραφει σε ''παραθυρο'' <<δυστυχως η εφαρμογη mobile sync service εχει σταματησει>> , δικο μου προβλημα......

Η μπαταρια βλεπω οτι ειναι το δυνατο του ατου, τεστ μπαταριας της επομενες μερες γιατι τωρα κανω αρκετες επανεκκινησεις και recovery backup.

Το μεγεθος της οθονης ειναι καλο και ανετο για καθημερινη χρηση.

Για τα χρηματα και την ποιοτητα του ειμαι ικανοποιημενος.

 

Προσωπικη αποψη τα γραφομενα :)

Μέλος του «παλιού» καλού myphone. myphone τέλος.

Ο έξυπνος παραδέχεται το λάθος του, ο πονηρός δικαιολογείται και ο βλάκας επιμένει.

2DIN Android -παρουσίαση -- Θανάσης. Sony Z3 - Pebble steel :love:

Link to comment
Share on other sites

ωραιος μολις βρω χρονο θα το κανω,

δυστυχως λογο δουλειας δεν εχω ασχοληθει μαζι του οσο θα ηθελα.

αν μπορεις πες για εμας τους μη γνωστες ποιες εφαρμογες αφαιρεσες γιατι βλεπω πολλες να τρεχουν απο πισω.

η μπαταρια σκυλι παντως.

Huawei x5

Zte carl

Huawei y210

Samsung e1182

Zte v967s

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα. Έγινε κ η δική μου παραγγελία από minideal και πληρωμή με paypal (χρεωστική τραπεζας πειραιως).

Ενημερωτικα, τσεκαρα στο paypal να γινει η μετατροπη ευρω-δολλαρια απο την τραπεζα μου.

συνολικη χρεωση που εμφανιστηκε (μαζι με προμηθειες) στο e-statement της τραπεζας = 105.52 ευρω (103.45ευρω αγορα, 2.07 προμηθειες. τιμη αγορας 136.99$)

Δε γνωριζω ποια θα ηταν η συνολικη χρεωση αν αφηνα το paypal να κανει τη μετατροπη.

Σας ευχαριστώ όλους για την πολύτιμη βοήθειά σας :)
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα. Έγινε κ η δική μου παραγγελία από minideal και πληρωμή με paypal (χρεωστική τραπεζας πειραιως).

Ενημερωτικα, τσεκαρα στο paypal να γινει η μετατροπη ευρω-δολλαρια απο την τραπεζα μου.

συνολικη χρεωση που εμφανιστηκε (μαζι με προμηθειες) στο e-statement της τραπεζας = 105.52 ευρω (103.45ευρω αγορα, 2.07 προμηθειες. τιμη αγορας 136.99$)

Δε γνωριζω ποια θα ηταν η συνολικη χρεωση αν αφηνα το paypal να κανει τη μετατροπη.

 

θα εχανες,το paypal κανει την μετατροπη προς το συμφερον του

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα. Έγινε κ η δική μου παραγγελία από minideal και πληρωμή με paypal (χρεωστική τραπεζας πειραιως).

Ενημερωτικα, τσεκαρα στο paypal να γινει η μετατροπη ευρω-δολλαρια απο την τραπεζα μου.

συνολικη χρεωση που εμφανιστηκε (μαζι με προμηθειες) στο e-statement της τραπεζας = 105.52 ευρω (103.45ευρω αγορα, 2.07 προμηθειες. τιμη αγορας 136.99$)

Δε γνωριζω ποια θα ηταν η συνολικη χρεωση αν αφηνα το paypal να κανει τη μετατροπη.

1.30 ευρο παιρνουν στην Eurobank για αυτο το ποσο.......οτι θελει τλκ ο καθενας κανει.....

Βλέπουμε διαβάζουμε και ακούμε ΠΑΝΤΑ.......ANT1 (Tv Web and Radio)

Mήν βαράτε εμάς τους δημοσιογράφους τήν δουλεία μας κάνουμε......

Link to comment
Share on other sites

εννοειται να την πας.

τι σου κανει;

σανδισκ απο που;

 

συνεχεια στο ξεκαρφωτο mount/unmount και οταν την βαζω με τον ανταπτορα στο pc μου λεει οτι ουτε φορματ δεν μπορω να κανω γιατι ειναι protected στο τηλεφωνο οταν την πετυχαινο mount την κανω φορματ αλλα και παλι τα ιδια!!την εχω κανα 2μηνο που εχω το κινητο..

Xiaomi Mi8 Global 6/128 Xiaomi.eu Dev Rom
Link to comment
Share on other sites

πηγα να το αγορασω απο το To2c αλλα δεν ολοκληρωνεται η συναλαγη,μου λεει οτι το paypall δεν την κανει και μου βγαζει :error 10486.μια βοηθεια καποιος?
Link to comment
Share on other sites

πηγα να το αγορασω απο το To2c αλλα δεν ολοκληρωνεται η συναλαγη,μου λεει οτι το paypall δεν την κανει και μου βγαζει :error 10486.μια βοηθεια καποιος?

 

γιατι δεν τον ρωτας τον ιδιο στο νημα που εχει να σου πει,μπορει να εχει μια ιδεα,η την τραπεζα που εβγαλες την καρτα,ειναι ενεργοποιημενη?>

Link to comment
Share on other sites

Αργησα αρκετα να απαντησω :O Σε ευχαριστω :)

Περιμενω την αλλη εβδομαδα να ερθει αλλο ενα για φιλο μου

 

 

Το τηλεφωνο ηρθε με την 103, φλασαρα κατευθειαν την 105 και πραγματι δεν δουλευει το κολπακι :(

Βαλτε κρανος γιατι θα κανω ερωτηση μπομπα :lol: Αν βαλω το αρχειο keylayout/mtk-kpd.kl απο την 103 θα δουλεψει ?

Οποιος θελει ας το ανεβασει να το δοκιμασω

 

Κωστα το ιδιο κανω και εγω, με αυτο την πατησα ομως, εκανα εγραφη και σταματησε γιατι δεν ειχα ελευθερο χωρο στη sd .......

 

Στα εκανα 1-2-3

1) θα τα βρεις στη διαδρομη /system/media..... τους ηχους μπορεις να τους διαγραψεις. bootanimation εχω βαλει αυτο εδω , στο δευτερο ποστ γραφει πως θα το αλλαξεις. το bootanimation που εχει το τηλεφωνο μην το διαγραψεις, αλλαξε του ονομα σε bootanimation_old.zip. Η αναλυση που πρεπει να βαλεις ειναι 540χ540. το shutanimation δεν το αλλαξα. στην ιδια διαδρομη θα δεις και φακελο με βιντεο, μπορεις να διαγραψεις και αυτον.

2) πολλες μπορεις να βγαλεις αλλα με μεγαλη προσοχη, αν θες γραψε τη λιστα με το ποιες θελεις να βγαλεις.

3) ναι και ναι

 

Δες το απο πανω.

 

Καλομιλητο χρηστο :) ιδια θηκη ηρθε και σε εμενα.

 

Μπορεις να δωσεις ενα λινκ για να διαβασω ? Ευχαριστω.

Το δικο μου στο ρουτερ στη δουλεια μου μετα απο λιγη ωρα δεν κατεβαζει, μου κανει τα ιδια που εκανε και το w100.

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 

 

Το ακουστικο ειναι δυνατο, μερικες φορες του κατεβαζω λιγο την ενταση γιατι κανει ενα 'τσιρικτο''.

Το gps δυο φορες το ανοιξα με το gps test, τη μια χωρις data-wifi δεν αργησε να κλειδωσει. Το igo το εβαλα και το ανοιξα αλλα δεν εκανα διαδρομη για να το τεσταρω, της επομενες μερες......

Η οθονη..... το μαυρο γκριζαρει, Ειδα οτι η οθονη ειδικα στο κατω μερος γκριζαρει πολυ σε σχεση με το επανω.

Το led δουλευει σε sms, χαμενες κλησεις, εισερχομενες, viber, εβαλα το light flow.

rr3 επαιξα για ~10 λεπτα.

Εχω δυο καρτες sim μεσα. Η μια ειναι για τηλεφωνα και sms και η αλλη μονο για internet. Ειδα οτι αν εχω ανοικτα τα data και απενεργοποιησω την sim(αυτη του internet) μου γυρναει τα data στην αλλη γραμμη :confused:

Eβαλα τη micro sd 64gb που εχω, ολα καλα.

To smart tools δεν ειναι συμβατο :mad:

Ξηλωσα αρκετα απο τη rom, τωρα οταν κατεβαζω εφαρμογη απο το play κατεβαινει και μου γραφει σε ''παραθυρο'' <<δυστυχως η εφαρμογη mobile sync service εχει σταματησει>> , δικο μου προβλημα......

Η μπαταρια βλεπω οτι ειναι το δυνατο του ατου, τεστ μπαταριας της επομενες μερες γιατι τωρα κανω αρκετες επανεκκινησεις και recovery backup.

Το μεγεθος της οθονης ειναι καλο και ανετο για καθημερινη χρηση.

Για τα χρηματα και την ποιοτητα του ειμαι ικανοποιημενος.

 

Προσωπικη αποψη τα γραφομενα :)

Θανάση περίμενα να διαβάσω την άποψη σου.Για να ανοίγει από τα πλήκτρα φωνής όλη την ώρα και άμεσα,δε το κάνει ούτε σε μένα με την 1.03 παρόλο που πείραξα τα εν λόγω αρχεία.Ανοιγει με την πρώτη μόνο όσο η συσκευή δεν ειναι σε deep sleep,π.χ. ακούς μουσική.Αν μπει σε deep sleep θέλει να το πατήσω 3-4 φορές,οπότε καλύτερα το power.Το smart tools πιθανολογώ ότι το βγάζει μη συμβατό επειδή η συσκευή δεν έχει πυξίδα.Παρά όμως την έλλειψη πυξίδας,το gps ειναι ότι καλύτερο έχω δει σε κινέζικο κινητό που δοκίμασα.Γρήγορο κλείδωμα,σταθερό στο δρόμο χωρίς ο κέρσορας να "ψάχνεται" δεξιά-αριστερά όταν σταματάς σε διασταύρωση.Δούλεψε άψογα με igo αλλά και με το dont panic που δοκίμασα η κίνηση του κέρσορα ήταν πολύ ομαλή με ελάχιστα σπασιματάκια.Καμμία σχέση με το w7s

H κάμερα την ημέρα καλή.Σε περιβάλλον ομως δωματίου χωρις πολύ φως,δυσκολεύεται να εστιάσει περισσότερο απο το w7s.Ποιότητα κλήσεων μου άρεσε.Για τα data επιβεβαιώνω ότι αν κλεισεις την πρώτη sim,τα ενεργοποιεί στη δεύτερη.Πρακτικά θέμα θα έχει,όποιος κλεινει συχνά την πρώτη σιμ και στη δεύτερη δεν έχει data πακέτο ή χρεωθεί το "one day internet".Θα προσπαθήσω κάποια στιγμή να κάνω port την ρομ του w100 μπας και δουλέψει το 3g όπως και εκεί και στις 2 sim.

Μπαταρία και εγώ την βλέπω απίστευτα καλή.Το μήνυμα <<mobile sync>> που γράφεις κάτι άλλο ειναι.Εγώ δεν αφαίρεσα καμμία εφαρμογή απο την ρομ και μου το πέταξε 2 φορές κατά το στήσιμο της συσκευής αλλά δεν είδα να μη λειτουργεί κάτι στο κινητό.

Οθόνη το μαύρο πράγματι έχει αρκετό light bleeding και γκριζάρει ειδικά στη φουλ φωτεινότητα.

Συμπερασματικά θεωρώ τη συσκευή μια τίμια πρόταση και θα την ξαναγόραζα.Απο την τωρινή τιμή με λίγα παραπάνω χρήματα -+20€ μπορεί κάποιος να πάρει και άλλες 4πυρηνες συσκευές με ίσως λιγότερο ξεβαμμένη οθόνη.Με 35-40€ παραπάνω μπορεί κάποιος να πάρει το thl w200 με τον turbo επεξεργαστή και 720p οθόνη αλλά με 2000mah μπαταρία που για μένα που συνήθισα στην απίστευτη αυτονομία του w7s δε κάνει και μόνο με κάτι ανώτερο σε αυτόν τον τομέα θα το άλλαζα και δεν ειμαι σίγουρος για αν θα ειναι καλύτερο ή τουλάχιστον ισάξιο το gps.Οι επιλογές που έχει ο χρήστης ειναι πολλές και ανάλογα τις ανάγκες του,μπορεί να επιλέξει ότι του ταιριάζει καλύτερα.

Για τη στατική ip που ρώτησες.Δεν έχει σχέση με το ότι χάνει το wifi γιατι και σε μένα στο ρούτερ της δουλειάς μου κάνει κάπου-κάπου κάτι κόλπα αλλά μου το κάνει σε όλες τις συσκευές pc και κινητά παρά την στατική ip.Οταν δε θα έχω ιντερνετ στο κινητό,την ίδια ώρα δεν δίνει το router και στο wifi στικάκι του pc και θέλει να αποσυνδεθώ και να ξανασυνδεθώ για να δουλέψει.Η στατική ip με έχει βοηθήσει σε περιπτώσεις π.χ. μαγαζιά όπου συνδέονται-αποσυνδεόνται συνεχώς, πολλά άτομα στο ίδιο δίκτυο.Τότε το κινητό κολλάει στο "απόδοση διεύθυνσης ip" και δεν συνδέεται.Η λύση που μου έχει δουλέψει ειναι να πατάω πάνω στο εν λόγω δίκτυο και να επιλέγω εμφάνιση σύνθετων επιλογών--->ρυθμίσεις ip--->Στατικό --->διεύθυνση ip όπου γράφω π.χ. 192.168.1.120 ---> ο τελευταίος αριθμός πρέπει να ειναι μικρότερος του 255,συνήθως βάζω πάνω απο 100. Επίσης βλέπεις στο πεδίο κάτω απο την διεύθυνση ip τι γράφει στην πύλη.Αν γράφει 192.168.2.1 αντί 1.1 τότε η στατική ip που θα δώσεις θα ειναι 192.168.2.120

Edited by bbbb
Link to comment
Share on other sites

μετα απο μια μερα χρησης στην δουλεια μπορω να πω τα εξης μεχρι στιγμης χωρις να ειναι η τελικη αποψη μου.

μεγαλο μειον το μεγεθος του κ η θηκη του οπου αν κ προστατευει το κινητο στο πισω μερος

στο μπροστα με ψιλοφοβιζει γιατι η θηκη δεν κουμπωνει αψογα στο κινητο(αυτο δεν ξερω αν γινεται και στα δικα σας τηλεφωνα.

αν κ δεν μου αρεσουν οι θηκες τυπου νιλκιν μοφι κ μενουος ισως χρειαστει να παρω καποια γιατι η οθονη ειναι πολυ εκτεθειμενη.

τωρα απο ιντερνετ η εμπειρια μου ειναι αψογη κανενα προβλημα γρηγορο κ ομαλο σερφαρισμα κ μεγαλο συν το μεγεθος της οθονης.χωρις προβλημα το διαβασμα δεν εχω παρατηρηση καποιο πιξελιασμα.

μολις εβαλα κ το mx κ μπορω να πω οτι σε απλο avi βιντεο απο σειρα που βλεπω τωρα

εχει τρομερη εικονα.λες κ βλεπω hd τοσο καλο.κ φυσικα καθολου κολληματα.

με το μαμα εχει διαφορα παντως,θελω να δοκιμασω κ 720ρ για να βγαλω μια πιο ολοκληρωμενη αποψη.

εσεις εχετε ενεργοποιησει h/w η οχι;

η μπαταρια ακομα δεν εχει αδειασει απο οταν την πηρα γιατι συνδεσα το κινητο στο νετμπουκ για να περασω καποια προγραμματα κ τα βιντεακια κ φορτισε λιγο.

παντως πεφτει παρα πολυ αργα.

Huawei x5

Zte carl

Huawei y210

Samsung e1182

Zte v967s

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...