Jump to content

ZTE V967S


jogatore
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 8,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Επίσης αν αλλάξεις ROM, δεν μπορείς να επαναφέρεις τις εφαρμογές συστήματος που πήρες με το titanium.

 

Αυτό είναι στάνταρ;

Δηλαδή σε περίπτωση αλλαγής ROM δεν υπάρχει τρόπος να περαστούν με τη μία τα apps που είχαμε εγκατεστημένα με τα (custom) settings τους; Πρέπει πάλι ένα-ένα να τα κάνουμε install από το google play ας πούμε και σεττάρισμα πάλι απ' την αρχή για το καθένα;

Link to comment
Share on other sites

Αυτό είναι στάνταρ;

Δηλαδή σε περίπτωση αλλαγής ROM δεν υπάρχει τρόπος να περαστούν με τη μία τα apps που είχαμε εγκατεστημένα με τα (custom) settings τους; Πρέπει πάλι ένα-ένα να τα κάνουμε install από το google play ας πούμε και σεττάρισμα πάλι απ' την αρχή για το καθένα;

 

το τονίζω κιόλας: συστήματος

οι εφαρμογές που εγκαθιστάς εσύ(user apps),τις επαναφέρεις με ασφάλεια με το titanium.

Link to comment
Share on other sites

το τονίζω κιόλας: συστήματος

οι εφαρμογές που εγκαθιστάς εσύ(user apps),τις επαναφέρεις με ασφάλεια με το titanium.

 

Δίκιο έχεις, τώρα είδα το "συστήματος" που λες.

Συστήματος εννοούμε τις προεγκατεστημένες εφαρμογές που έρχονται μαζί με τη ROM, έτσι;

Link to comment
Share on other sites

Ξέρει κάνεις πια γραμμή είναι για 3g και πως ενεργοποιούμε η απενεργοποιούμε τη σύνδεσή ίντερνετ με χρεωση;Ρωτάω γιατί είχα μια κάρτα cosmote και τώρα πήρα και καρτοκινητο wind με 1GB τον μήνα ώστε να μπορώ να έχω ίντερνετ και εκτός wifi;;
Link to comment
Share on other sites

Στην στοκ ρομ 3g έχει μόνο η sim1.Ρυθμίσεις--->διαχείριση κάρτας σιμ--->δεδομένα--->απενεργοποίηση
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ για την άμεση απάντησή σου!Ναι εχω την στοκ απο το to2c.com, οπότε βάζω την καρτα με το ιντερνετ στην πρώτη γραμμή και από το μενού

(Ρυθμίσεις--->διαχείριση κάρτας σιμ--->δεδομένα--->απενεργοποίηση ) το ενεργοποιώ η το κλείνω οταν ειμαι σε wifi,κατάλαβα σωστά;

Link to comment
Share on other sites

Nαι.Μπορεις να το κάνεις για πιο γρήγορα και απο το tile στην μπάρα ειδοποιήσεων.Αν και όταν συνδέεσαι σε wifi,τα δεδομένα κλείνουν και ξανανοίγουν όταν αποσυνδεθείς απο το wifi
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Τι λες τώρα;!δηλ οταν συνδέετε σε wifi δεν σου χρεώνει τα gb που εχεις στο πακέτο σου;παρά μόνο οταν βγεις εκτος wifi;

 

Αυτό ακριβώς.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Δίκιο έχεις, τώρα είδα το "συστήματος" που λες.

Συστήματος εννοούμε τις προεγκατεστημένες εφαρμογές που έρχονται μαζί με τη ROM, έτσι;

περίπου,αν έχεις το titanium είναι αυτές με κόκκινο χρώμα.Παίρνεις backup τις πράσινες

:)

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά ΕΙΛΙΚΡΙΝΑ ευχαριστώ πολύ για τις απαντήσεις σας, μιας και έχω μαύρα μεσάνυχτα στο θέμα. Σας εύχομαι καλή χρονιά και να βρει ο καθένας σας ότι επιθυμεί στο 2014!!
Link to comment
Share on other sites

παιδια εχω το κινητο περιπου 3 μηνες με την rom απο το minideal...

υπαρχει καμια καλυτερη να βαλω??

εχετε δοκιμασει εσεις καμια αλλη??

Link to comment
Share on other sites

Σημερα παρελαβα και εγω το δικο μου μετα την πρωτη περιπετεια με το χαμενο απο minideal. Θα ριξω ενα καλο διαβασμα εδω και οτι αποριες εχω επανερχομαι..
Link to comment
Share on other sites

Έχει δοκιμάσει κανείς να προσθέσει widgets στην lockscreen? Δοκιμάζω και δεν μπορώ με τίποτα. Δε βλέπω πουθενά το + που υποτίθεται ότι θα έπρεπε να υπάρχει.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά! Να ευχηθώ καλη χρονιά με υγεία! αγάπη! ευτυχία! Να χαρουμε στο επακρο το κινητό μας και να είμαστε ολοι μαζί ενωμένοι να βοηθιόμαστε και να κανουμε το κινητό μας καλύτερο! Καλή χρονιά!
Link to comment
Share on other sites

Kαλή χρονιά σε όλους με υγεία και ευτυχία

Έχει δοκιμάσει κανείς να προσθέσει widgets στην lockscreen? Δοκιμάζω και δεν μπορώ με τίποτα. Δε βλέπω πουθενά το + που υποτίθεται ότι θα έπρεπε να υπάρχει.

Δε γίνεται γιατι η zte έχει τροποποιήσει την οθόνη κλειδώματος.Μόνη λύση στην stock ρομ (από ότι θυμάμαι η max inception είχε τέτοια δυνατότητα) για να το έχεις αυτό,ειναι άλλη οθόνη κλειδώματος π.χ widgetlocker

Link to comment
Share on other sites

Χαιρετω και σας ευχομαι ευτυχισμενο το 2014

 

Σε αναμονη παραλαβης του δικου μου κινητου απο το minideal, διαβασα και τις 400 σελιδες του φορουμ (!) και πιστευω θα εχω αρκετη υποστηριξη.

Αλλωστε, ενω κοιτουσα κατι "τουμπανα" μεν αλλα μαρκας MeKaPses κινεζικα ή κατι αλλα πιο επωνυμα αλλα ακριβοτερα ΚΑΙ υποδεεστερα κινητα, ενας φιλος μου μου εδειξε απο κοντα το συγκεκριμενο μοντελο και με επεισε,

Ολα φαινονται καλα σε γενικες γραμμες στο κινητο αυτο και μου αρεσει που υπαρχει τροπος να κανεις switch το 3G απο τη μια SIM στην αλλη (καθως σκοπευω να βαλω μια whats'up και μια f2g).

Αυτο που δεν εβρισκα σε καποιες "κινεζουρες" ηταν η υποστηριξη OTG την οποια διαθετει αυτο το μοντελο και μου αρεσε.

Λογω αυτου -λοιπον- θα ηθελα να ρωτησω αν επισης υποστηριζει NEON (για την συνδεση DVB-T usb stick).

Πριν απο μερικα ποστ, καποιος προτεινε αυτο, αλλα θελω να ειμαι σιγουρος ωστε να ελεγξω κι αλλες εναλλακτικες.

Υποθετω πως τα εν λογω στικακια, εφ'οσον ειναι micro-usb, συνδεονται αμεσα πανω στο κινητο και δεν απαιτειται το καλωδιο OTG. Σωστα;

Αν καποιος γνωριζει λοιπον ή -καλυτερα- εχει χρησιμοποιησει τετοιο "gadget", ας γραψει μια απαντηση.

Ευχαριστω

 

Υ.Γ.

Για τους νεους υποψηφιους αγοραστες μεσω paypal, να σας προτεινω -βασει προσωπικης εμπειριας- να αφηνετε το paypal να κανει την μετατροπη νομισματος ΚΑΙ ΟΧΙ Η ΤΡΑΠΕΖΑ ΣΑΣ (τουλαχιστον η winbank, οπως εχω εγω) γιατι με τις προσφατες αγορες που εκανα (κινητο+αξεσουαρ κλπ), ενω στην αρχη πιστεψα πως ημουν "μαγκας", μετα απο ενα διημερο αρχισε η τραπεζα να μου στελνει απανωτες χρεωσεις για προμηθεια, μετατροπη και ο,τι αλλο τους κατεβηκε στο κεφαλι...

Edited by poulman
Link to comment
Share on other sites

Χαιρετω και σας ευχομαι ευτυχισμενο το 2014

 

Σε αναμονη παραλαβης του δικου μου κινητου απο το minideal, διαβασα και τις 400 σελιδες του φορουμ (!) και πιστευω θα εχω αρκετη υποστηριξη.

Αλλωστε, ενω κοιτουσα κατι "τουμπανα" μεν αλλα μαρκας MeKaPses κινεζικα ή κατι αλλα πιο επωνυμα αλλα ακριβοτερα ΚΑΙ υποδεεστερα κινητα, ενας φιλος μου μου εδειξε απο κοντα το συγκεκριμενο μοντελο και με επεισε,

Ολα φαινονται καλα σε γενικες γραμμες στο κινητο αυτο και μου αρεσει που υπαρχει τροπος να κανεις switch το 3G απο τη μια SIM στην αλλη (καθως σκοπευω να βαλω μια whats'up και μια f2g).

Αυτο που δεν εβρισκα σε καποιες "κινεζουρες" ηταν η υποστηριξη OTG την οποια διαθετει αυτο το μοντελο και μου αρεσε.

Λογω αυτου -λοιπον- θα ηθελα να ρωτησω αν επισης υποστηριζει NEON (για την συνδεση DVB-T usb stick).

Πριν απο μερικα ποστ, καποιος προτεινε αυτο, αλλα θελω να ειμαι σιγουρος ωστε να ελεγξω κι αλλες εναλλακτικες.

Υποθετω πως τα εν λογω στικακια, εφ'οσον ειναι micro-usb, συνδεονται αμεσα πανω στο κινητο και δεν απαιτειται το καλωδιο OTG. Σωστα;

Αν καποιος γνωριζει λοιπον ή -καλυτερα- εχει χρησιμοποιησει τετοιο "gadget", ας γραψει μια απαντηση.

Ευχαριστω

 

Υ.Γ.

Για τους νεους υποψηφιους αγοραστες μεσω paypal, να σας προτεινω -βασει προσωπικης εμπειριας- να αφηνετε το paypal να κανει την μετατροπη νομισματος ΚΑΙ ΟΧΙ Η ΤΡΑΠΕΖΑ ΣΑΣ (τουλαχιστον η winbank, οπως εχω εγω) γιατι με τις προσφατες αγορες που εκανα (κινητο+αξεσουαρ κλπ), ενω στην αρχη πιστεψα πως ημουν "μαγκας", μετα απο ενα διημερο αρχισε η τραπεζα να μου στελνει απανωτες χρεωσεις για προμηθεια, μετατροπη και ο,τι αλλο τους κατεβηκε στο κεφαλι...

 

Γεια σου φιλε,σχετικα με το τελευταιο σχολιο σου,μαλλον η τραπεζα σου εχει σοβαρα θεματα.........αλλαξε τραπεζα εαν μπορεις αμεσα.....εγω με eurobank σε αγορα κντ αξιας 120 ευρο,μου κρατησε προμηθεια(Έξοδα Συν/γματος) 1.50 ευρο περιπου.......:)

Πανντως σε αυτα τα λεφτα το zte ειναι ηδη ξεπερασμενο.

Βλέπουμε διαβάζουμε και ακούμε ΠΑΝΤΑ.......ANT1 (Tv Web and Radio)

Mήν βαράτε εμάς τους δημοσιογράφους τήν δουλεία μας κάνουμε......

Link to comment
Share on other sites

Σίγουρα έχει αρκετά κινητά που είναι καλύτερα από το ZTE. Πάντως για εμένα που το έχω από το καλοκαίρι είναι άψογο και επειδή είχα ένα άλλο ZTE, έχω εμπιστοσύνη στην ZTE. Δεν νομίζω ότι έχει να ζηλέψει τίποτα από τα άλλα! Έχει επίσης και τόσες rom για να επιλέξεις που πάει να πει ότι το έχουν πάρει αρκετά άτομα και το υποστηρίζουν! Με το καλό ναών σου έρθει το κινητό φίλε poulman και να το χαρείς
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα καλη χρόνια σε ολους,έπειτα απο 2 μηνες χρήσηςτου κκινητού με minideal stock 1.0.5 σκέφτομαι να κάνω αλλαγή.υπάρχει κάνα νεο για 4.4.?απο Φεβρουάριο λεν οτι η miui θα αυποστηριξη θα έχουμε καμια εκδοση.να περάσω την 4.3 έχει διάφορα ρε παιδιά.σε ταμπετ της onda v819 με την 4.4 ζωντανεψε κ έγινε όπωςτο zte vv967 σε απόδοση κ αυτό εείναι το περίεργο περίμενα με την διπλή κάρτα γραφικών mp2 περισσότερη ισχυ.πιστεύω με την 4.4 το zte na πετάει.
Link to comment
Share on other sites

Γεια σου φιλε,σχετικα με το τελευταιο σχολιο σου,μαλλον η τραπεζα σου εχει σοβαρα θεματα.........αλλαξε τραπεζα εαν μπορεις αμεσα.....εγω με eurobank σε αγορα κντ αξιας 120 ευρο,μου κρατησε προμηθεια(Έξοδα Συν/γματος) 1.50 ευρο περιπου.......:)

Πανντως σε αυτα τα λεφτα το zte ειναι ηδη ξεπερασμενο.

Ειναι μεγαλη φασαρια να αλλαξω τραπεζα. Η Πειραιως εχει καλου επιπεδου web banking. Αλλωστε δεν εχω κοντα αλλες εκτος απο Πειραιως και Εθνικη. Το κακο με την Εθνικη ειναι πως την καρτα της δεν την αποδεχεται το paypal (θελει visa). Κριμα, γιατι θα με βολευε περισσοτερο η Εθνικη.

Το ΖΤΕ το αγορασα σχεδον 120€, ενω θα μπορουσα να παρω "YaTaMpaza" ή "MeKaPses" ή "ANDROID" (non brand) πιο "τουμπανα", με 100€. Ομως, εχοντας κι εγω παλιοτερα ΖΤΕ, εχοντας δει απο κοντα ενα αλλο μοντελο (970) του αδερφου μου και αφου επιασα στα χερια μου το V967s ενος φιλου μου, δεν το λεω ξεπερασμενο. Αλλωστε, τα δοκιμασμενα κινητα ειναι τα καλυτερα. Οπως λεει κι ο φιλος μου παρακατω:

 

Σίγουρα έχει αρκετά κινητά που είναι καλύτερα από το ZTE. Πάντως για εμένα που το έχω από το καλοκαίρι είναι άψογο και επειδή είχα ένα άλλο ZTE, έχω εμπιστοσύνη στην ZTE. Δεν νομίζω ότι έχει να ζηλέψει τίποτα από τα άλλα! Έχει επίσης και τόσες rom για να επιλέξεις που πάει να πει ότι το έχουν πάρει αρκετά άτομα και το υποστηρίζουν! Με το καλό ναών σου έρθει το κινητό φίλε poulman και να το χαρείς

 

Και -υπ'οψιν- δεν ειχα σκοπο να "σκασω" 2 κατοσταρικακια (και βαλε) στην ντοπια αγορα για να παρω κατι που θα ηταν υποδεεστερο του V967s.

 

Κανένα καλό screen protector από που να αγοράσουμε? Κανένα καλό!

Αυτο με απασχολει κι εμενα.

Δεν ειναι αρκετα καλες οι "μανισιες" του minideal;

Απο ζελατινα, η καλυτερη που ειχα παρει ποτε ηταν παλια για ενα Acer pocket pc και την αγορασα απο Ελλαδα. Δεν θυμαμαι ομως το site ουτε τη μαρκα.

Ηταν εμφανως παχυτερη απο τις "φτηνες", δεν χαρασοταν και 1-2 φορες την εβγαλα, την επλυνα και την ξανακολησα χωρις προβλημα. Δεν εκανε φουσκαλες ή τσακισματα με τιποτα. Ομως ηταν για resistive. Δεν ξερω αν τετοιες ειναι καταλληλες για capacitive...

 

Για την απορια μου οσο αφορα το NEON support και τη δυνατοτητα συνδεσης DVB-T dongle, υπαρχει καμια πληροφορια;;;

Edited by poulman
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...