Jump to content

ZTE V967S


jogatore
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παιδια να ρωτησω με ποιο προγραμμα μπορουμε να κανουμε backup ολοκληρη τη ρομ.μαζι με τις εφαρμογες απο το τηλεφωνο ;;ευχαριστω

 

Δεν χρειάζεται να έχεις κάποιο πρόγραμμα αρκεί να έχεις εγκαταστήσει το recovery...

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 8,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Και για να παίρνουμε backup τις εφαρμογές με τα settings τους, ώστε σε περίπτωση φλασαρίσματος νέας ROM να τις κάνουμε restore όλες μαζί (κι όχι να καθόμαστε να τις κάνουμε install πάλι μία-μία), το Titanium θα την κάνει τη δουλειά; Χρειάζεται κάτι άλλο;
Link to comment
Share on other sites

Και για να παίρνουμε backup τις εφαρμογές με τα settings τους, ώστε σε περίπτωση φλασαρίσματος νέας ROM να τις κάνουμε restore όλες μαζί (κι όχι να καθόμαστε να τις κάνουμε install πάλι μία-μία), το Titanium θα την κάνει τη δουλειά; Χρειάζεται κάτι άλλο;

 

Με το titanium είσαι μια χαρά...

Link to comment
Share on other sites

Και για να παίρνουμε backup τις εφαρμογές με τα settings τους, ώστε σε περίπτωση φλασαρίσματος νέας ROM να τις κάνουμε restore όλες μαζί (κι όχι να καθόμαστε να τις κάνουμε install πάλι μία-μία), το Titanium θα την κάνει τη δουλειά; Χρειάζεται κάτι άλλο;

 

Η free έκδοση του Titanium παίρνει backup τις εφαρμογές με όλες τις ρυθμίσεις τους. Όμως στην επαναφορά σε ρωτά μια-μια για να την εγκαταστήσει ενώ η αγορασμένη έκδοση κάνει μαζική εγκατάσταση.

Link to comment
Share on other sites

εχω παρει μια καρτα μνημης για το κινητο zte μερικες φορες δεν τη βλεπει ετσι ξαφνηκα.

Μπορει να μου πει καπιος τη φταει δεν μπορω να το λυσω .

 

ενω οταν κανω restart το τηλ τη βλεπει κανονικα

θα μας τρελανει τελειως

 

 

-Ομάδα Διαχείρισης- Μην κάνεις συνεχόμενα posts. Χρησιμοποίησε την τροποποίηση αν θέλεις να διορθώσεις κάτι ή την πολλαπλή παράθεση αν θέλεις να απαντήσεις σε περισσότερα από ένα άτομα.

Edited by navi55
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά.

 

Είμαι μεταξύ του ZTE V967s και του THL W200 (Ίσως και του THL W100s με 4,5'' Οθόνη). Ποιο από τα 2 είναι καλύτερο; Ποιο θα λέγατε να παραγγείλω;;;

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά.

 

Είμαι μεταξύ του ZTE V967s και του THL W200 (Ίσως και του THL W100s με 4,5'' Οθόνη). Ποιο από τα 2 είναι καλύτερο; Ποιο θα λέγατε να παραγγείλω;;;

 

Ακομα ποιο καλο νομιζω.............

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=370545

Βλέπουμε διαβάζουμε και ακούμε ΠΑΝΤΑ.......ANT1 (Tv Web and Radio)

Mήν βαράτε εμάς τους δημοσιογράφους τήν δουλεία μας κάνουμε......

Link to comment
Share on other sites

Ακομα ποιο καλο νομιζω.............

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=370545

 

Σε τι υπερτερεί το huawei από το ZTE;

Link to comment
Share on other sites

το ιδιο αναρωτιεμαι και γω. καποιος εκανε λογο για καλυτερη οθονη(ποσο καλυτερη μπορει να ειναι??) και περισσοτερη διαρκεια μπαταριας(αυτο ειναι οντως καλο αν ισχυει!)
Link to comment
Share on other sites

το ιδιο αναρωτιεμαι και γω. καποιος εκανε λογο για καλυτερη οθονη(ποσο καλυτερη μπορει να ειναι??) και περισσοτερη διαρκεια μπαταριας(αυτο ειναι οντως καλο αν ισχυει!)

 

Για τη μπαταρία δεν νομίζω. Το ZTE έχει 2500 mAh ενώ το huawei 2150 mAh. Για την οθόνη δν ξέρω αν υπάρχει κάποιος που γνωρίζει περισσότερα ας μας διαφωτίσει

Link to comment
Share on other sites

η διαρκεια μπαταριας δεν εξαρταται μονο απο την χωρητικοτητα της ομως. ισως το huawei να κανει καλυτερη διαχειριση απ το ζτε!
Link to comment
Share on other sites

Για τη μπαταρία δεν νομίζω. Το ZTE έχει 2500 mAh ενώ το huawei 2150 mAh. Για την οθόνη δν ξέρω αν υπάρχει κάποιος που γνωρίζει περισσότερα ας μας διαφωτίσει

 

η διαρκεια μπαταριας δεν εξαρταται μονο απο την χωρητικοτητα της ομως. ισως το huawei να κανει καλυτερη διαχειριση απ το ζτε!

Τα screenshots πάντως του Θανάση αποδεικνύουν ότι αν όχι καλύτερη η αυτονομία είναι στα ίδια κορυφαία επίπεδα http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=5084978#post5084978

Link to comment
Share on other sites

Δεν αντεξα και μολις παρηγγειλα κ εγω το zte επειδη πραγματικα διαβασα ολες τις σελιδες εδω και βρηκα οτι αξιζει να το εχει καποιος σαν συσκευη. νομιζω ειναι απο τις πιο απροβληματιστες συσκευες εως τωρα. ευχαριστω που με βοηθησατε να διαλεξω
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα και καλές γιορτές

Που μπορώ Να βρω την 1.05 της ΖΤΕ για download?

A γορασα ενα plantronics δούλευε καλά χάλασε μετά οι δυο επόμενες συδκευες που δοκίμασα όταν μιλάω ακουγομαι χάλια εγώ ακοουω κανονικά λέω να βάλω την μανισισ μήπως στρώσει

ADAPT OVERCOME IMPROVISE
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα κ καλες γιορτες σε ολους . Ψαχνω να δω αν αλλαζει ο τροπος που ξεκλειδωνει το τηλεφωνο (να φυγει αυτο το παρατεταμενο κρατημα) νομιζει καπου ειχε αναφερθει μπορει καποιος να δωσει οδηγιες να βοηθησει . Ευχαριστω .
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα κ καλες γιορτες σε ολους . Ψαχνω να δω αν αλλαζει ο τροπος που ξεκλειδωνει το τηλεφωνο (να φυγει αυτο το παρατεταμενο κρατημα) νομιζει καπου ειχε αναφερθει μπορει καποιος να δωσει οδηγιες να βοηθησει . Ευχαριστω .

Μενού > ρυθμίσεις > ασφάλεια > κλείδωμα οθόνης.

Μέλος του «παλιού» καλού myphone. myphone τέλος.

Ο έξυπνος παραδέχεται το λάθος του, ο πονηρός δικαιολογείται και ο βλάκας επιμένει.

2DIN Android -παρουσίαση -- Θανάσης. Sony Z3 - Pebble steel :love:

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα κ καλες γιορτες σε ολους . Ψαχνω να δω αν αλλαζει ο τροπος που ξεκλειδωνει το τηλεφωνο (να φυγει αυτο το παρατεταμενο κρατημα) νομιζει καπου ειχε αναφερθει μπορει καποιος να δωσει οδηγιες να βοηθησει . Ευχαριστω .

 

Αν εγκαταστήσεις Gravity Box θα έχεις και άλλες επιλογές.

Link to comment
Share on other sites

Αν εγκαταστήσεις Gravity Box θα έχεις και άλλες επιλογές.

 

Το εχω εγκαταστησει μπορεις να μου πεις που ακριβως παω για να το αλλαξω , θελω να βαλω την μπαρα την κυλιωμενη οπως στα iPhone ,το εψαξα αλλα δεν εβγαλα ακρη σε ευχαριστω .

Link to comment
Share on other sites

εχω παρει μια καρτα μνημης για το κινητο zte μερικες φορες δεν τη βλεπει ετσι ξαφνηκα.

Μπορει να μου πει καπιος τη φταει δεν μπορω να το λυσω .

 

ενω οταν κανω restart το τηλ τη βλεπει κανονικα

θα μας τρελανει τελειως

 

 

-Ομάδα Διαχείρισης- Μην κάνεις συνεχόμενα posts. Χρησιμοποίησε την τροποποίηση αν θέλεις να διορθώσεις κάτι ή την πολλαπλή παράθεση αν θέλεις να απαντήσεις σε περισσότερα από ένα άτομα.

 

κανεις να απαντισει σ αυτο το προβλημα.Δεν εχει τυχει σε κανενα μεχρι στιγμης?

Link to comment
Share on other sites

μερικές διευκρινήσεις-σχόλια από εμένα σε κάποια θέματα:

1.κατ'αρχήν,σε όσους δεν αρέσει ο default locker και ο τρόπος που ξεκλειδώνει,θα σύστηνα holo locker,πανάλαφρος,δουλεύει όπως πρέπει,με extra δυνατότητες.Με το Gravity δεν νομίζω ότι μπορείς να επέμβεις στον locker της ZTE.

2.επειδή πολλοί μπερδεύονται με τα handsfree ακουστικά,να πούμε ότι υπάρχουν δύο βασικά πρότυπα συνδεσμολογίας,το OMTP(παλαιότερο) και το CTIA(νεότερο).Το δικό μας

θέλει OMTP,όσα ακουστικά έχουν αυτό,είναι συμβατά(κουμπιά κτλ)Η SONY(ericsson) για παράδειγμα πέρασε από OMTP σε CTIA όταν άρχισε να τα κυκλοφορεί σαν SONY.

Ωστόσο,υπάρχουν στο ebay πολύ φθηνά ανταπτοράκια OMTP σε CTIA και το αντίστροφο.

3.κάποιοι δεν μπορούν να δουν κάποια video στον Dolphin ή αλλού.Προσωπικά αν και χρόνια φανατικός του Dolphin πέρασα πλέον σε firefox,που νομίζω πως ωρίμασε πια και σε τετραπύρηνο τρέχει άψογα και είναι κομπλέ.(νομίζω παίζει όλα τα video)

Βέβαια,πρόσφατα ανακάλυψα τον Naked Browser και έχω κολλήσει άσχημα.Είναι πανάλαφρος,πετάει,παίζει τα πάντα,είναι πιο ασφαλής,δεν του λείπει τίποτα βασικό,ιδανικός για πιο αδύναμα hardware.

 

Να ρωτήσω κι εγώ: με το Automaton τι γίνεται,σας δουλεύει κανονικά?το'χω αγορασμένο,το lock OK,αλλά το unlock από proximity sensor δεν.....μία στις τόσες.

Link to comment
Share on other sites

Το εχω εγκαταστησει μπορεις να μου πεις που ακριβως παω για να το αλλαξω , θελω να βαλω την μπαρα την κυλιωμενη οπως στα iPhone ,το εψαξα αλλα δεν εβγαλα ακρη σε ευχαριστω .

 

Τώρα που το ξανακοίταξα, δυστυχώς δεν έχει επιλογή για κυλιόμενη όπως τα iphonezzz.

Link to comment
Share on other sites

Μπορείτε να βάλετε τον miui lancher, έχει επιλογή για αρκετούς

 

Πρεπει να εχουμε ρομ Miui για να τον περασουμε , υπαρχει λινκ μπορεις να το στειλεις , ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...