Jump to content

ZTE V967S


jogatore
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 8,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

εχουμε 4.3!! νεα max smart!!

 

Το θέμα είναι κάποιος τολμηρός με αρκετό χρόνο και όρεξη να την εγκαταστήσει και να μας πει εντυπώσεις.πάντως εξακολουθώ να λέω για τον carliv.πολλές beta και καμία final...

Link to comment
Share on other sites

Το θέμα είναι κάποιος τολμηρός με αρκετό χρόνο και όρεξη να την εγκαταστήσει και να μας πει εντυπώσεις.πάντως εξακολουθώ να λέω για τον carliv.πολλές beta και καμία final...

 

τον βρηκες τον τολμηρο!! θα την κατεβαζα το μεσημερακι αλλα δεν βρηκα χρονο!!! κατεβαζω τωρα και σας λεω εντυπωσεις

 

edit για να μην κανω πολλα ποστ!! τρομερη η max smart 3!! κανενα Bug μεχρι στιγμης και απολυτα smooth... την προτεινω

Edited by giannis808
Link to comment
Share on other sites

Μετά από ένα ξαφνικό pm του φίλου bbbb, έχω ξανά κινητό. Το τι και πως θα το πω πιο μετά, καθώς και ερωτήσεις που έχω.

 

(Σε κάποια φάση μίλησα και με to2c... Μόνο εκεί είχε λιγη πλάκα :D. Άντε τα λέμε μετά, καλημέρα!)

 

Θα μπορουσες να αλλαζες το recovery που υπαρχει μεσα στο flashing tool με το recovery που υπαρχει στο PDF που εχουν φτιαξει τα παιδια για το κινητο να ξαναφλασαρες και θα ξεμπλοκαρε.Την ειχα πατησει και εγω και ετσι επανηλθε το τηλεφωνο.Στο repartition διαλεξες 2,5 αντι για 2,46 ε?

Link to comment
Share on other sites

Η αποψη μου για το repartition ειναι να μην το κανετε με το ζορι επειδη το γραφει στο pdf ή έγινε μόδα, παρα μονο αν το χρειαζεστε (πχ πολλες εφαρμογες + παιχνιδια).

Εγω που εχω φτιαξει το pdf και δεν εκανα repartition γιατι δεν το χρειαζομαι ακομα. Ειδικα αν ειστε απειροι με android μην βιαζεστε να τα κανετε ολα απο την 1η μερα, γιατι γινονται λαθη και μετα η ταλαιπωρια ειναι μεγαλυτερη.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια! Μου βγαζει συνεχεια το google play να κανω ενημερωση το SuperSu εσείς την κάνατε; Θα υπάρξει καποιο πρόβλημα;
Link to comment
Share on other sites

Θα μπορουσες να αλλαζες το recovery που υπαρχει μεσα στο flashing tool με το recovery που υπαρχει στο PDF που εχουν φτιαξει τα παιδια για το κινητο να ξαναφλασαρες και θα ξεμπλοκαρε.Την ειχα πατησει και εγω και ετσι επανηλθε το τηλεφωνο.Στο repartition διαλεξες 2,5 αντι για 2,46 ε?

 

Περίπου η ίδια ήταν η οδηγία του bbbb που μου επανέφερε το κινητό. Να φλασάρω με το flash tool ΜΟΝΟ το recovery-cwm-6044, μετά wipe data/factory reset και μετά να κάνω restore το backup που είχα πάρει ώρες πριν. Βέβαια το ίδιο έκανα 3 φορές τουλάχιστον όταν προσπαθούσα για το repartitioning και έμενε στο λογότυπο του ZTE. Δεν μπορώ να το καταλάβω ακόμα.

 

Όσο για την δευτερη παρατήρηση... Ναι το 2,5 επέλεξα αν θυμάμαι καλά. Εξάλλου αυτό λέει να επιλέγουμε και στον οδηγό του pdf. Αλλά επίσης αν θυμάμαι καλά, δεν υπήρχε επιλογή 2,46.

 

Η αποψη μου για το repartition ειναι να μην το κανετε με το ζορι επειδη το γραφει στο pdf ή έγινε μόδα, παρα μονο αν το χρειαζεστε (πχ πολλες εφαρμογες + παιχνιδια).

Εγω που εχω φτιαξει το pdf και δεν εκανα repartition γιατι δεν το χρειαζομαι ακομα. Ειδικα αν ειστε απειροι με android μην βιαζεστε να τα κανετε ολα απο την 1η μερα, γιατι γινονται λαθη και μετα η ταλαιπωρια ειναι μεγαλυτερη.

 

Σαν νέος στα Android και παθών, δε θα μπορούσα να μην συμφωνήσω.

Edited by GiO_K
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια! Μου βγαζει συνεχεια το google play να κανω ενημερωση το SuperSu εσείς την κάνατε; Θα υπάρξει καποιο πρόβλημα;

Ναι προχώρα άφοβα

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια...εχω 3 μερες το πανεμορφο v967s και το προβλημα ειναι οτι με το αφηνω αποτομα στο τραπεζι...σβηνει ξαφνικα.και οταν λεω αποτομα εννοω...να μην το αφησω εντελως σιγα σιγα...αν κανω την κινηση κ μου φυγει λιγο πιο γρηγορα ...εχει σβησει.πραγμα ποθ σημαινει οτι μπορει να μου σβησει κ 10 φορες τη μερα μπορει κ παραπανω.τι κανω?ειπιστροφη πισω στην Κινα?αν θελετε σας λεω κ το σαητ που το παρηγειλα.σας εχει τυχει εσας αυτο?ελεγξα την μπαταρια δεν κουνιετε καθολου.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα στην παρεα! Εχω μια ερωτηση σχετικα με το κινητο σε αυτους που το εχουν: εχει wifi hotspot; Γιατι σε καποιες περιγραφες το αναφερει και σε καποιες οχι..
~ Samsung Galaxy S10 ~
Link to comment
Share on other sites

τον βρηκες τον τολμηρο!! θα την κατεβαζα το μεσημερακι αλλα δεν βρηκα χρονο!!! κατεβαζω τωρα και σας λεω εντυπωσεις

 

edit για να μην κανω πολλα ποστ!! τρομερη η max smart 3!! κανενα Bug μεχρι στιγμης και απολυτα smooth... την προτεινω

 

Μπορεις να περιγραψεις την διαδικασια που ακολουθησες και πιο αρχεια κατεβασες ωστε να μη κανουμε καποια πατατα;

Link to comment
Share on other sites

Μπορεις να περιγραψεις την διαδικασια που ακολουθησες και πιο αρχεια κατεβασες ωστε να μη κανουμε καποια πατατα;

 

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2429645

Link to comment
Share on other sites

 

Εγω εχω αυτη του minideal rouταρισμενη.θα πρεπει να περασω την ν2 του max smart η μπορω να παω απευθειας;

Edit@ τρεξε το antuntu να μας πεις αποτελεσματα.

Edited by gblakas
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια...εχω 3 μερες το πανκαιορφο v967s και το προβλημα ειναι οτι με το αφηνω αποτομα στο τραπεζι...σβηνει ξαφνικα.και οταν λεω αποτομα εννοω...να μην το αφησω εντελως σιγα σιγα...αν κανω την κινηση κ μου φυγει λιγο πιο γρηγορα ...εχει σβησει.πραγμα ποθ σημαινει οτι μπορει να μου σβησει κ 10 φορες τη μερα μπορει κ παραπανω.τι κανω?ειπιστροφη πισω στην Κινα?αν θελετε σας λεω κ το σαητ που το παρηγειλα.σας εχει τυχει εσας αυτο?ελεγξα την μπαταρια δεν κουνιετε καθολου.

 

Απο την περιγραφή θα έλεγα οτι δεν πατάει καλά η μπαταρία του και γιαυτό σβήνει. Κοιτά μήπως δεν είναι κουμπωμενο καλα ο πίσω καπάκι η βάλε κόντρα αναμεσα στο καπάκι και την μπαταρία για να μένει στη θέση της

Link to comment
Share on other sites

εγώ τελικά το στειλα Πίσω.

είχε κάποιο διάστημα που δεν μου παρουσίαζε πρόβλημα τυχαία οπως αποδείχτηκε καθώς κάποια στιγμή μου μαύρισε η οθόνη χωρίς να έχω μέσα καμμία σιμ.

έτσι αποκλείστηκε η εκδοχή να φταιγαν οι ανταπτορες για το πρόβλημα.

με βαθιά καρδιά λοιπόν το κινητό ταξιδεύει Κίνα.

κρίμα γιατί κατά τα άλλα ήταν κορυφή, για τα λεφτά του και όχι μόνο.

αυτή η μπαταρία του ήταν το κατι αλλο.

τώρα δεν ξέρω τι να κάνω.αν μπορούσα να είμαι σίγουρος ότι θα μου στείλουν ίδιο χωρίς πρόβλημα θα το ζήταγα χωρίς δεύτερη σκέψη.

επειδή όμως είδα ότι αναφέρθηκε το ίδιο πρόβλημα και από άλλους σε μικρότερο βέβαια βαθμό σκέφτομαι να ζητήσω refund.

και να κοιτάξω για άλλο δικαρτο.

Link to comment
Share on other sites

Φιλε μου το κανα και το κανει παλι..κ σβηνει και καμια φορα χωρις να το κανω τιποτα.

 

Απο την περιγραφή θα έλεγα οτι δεν πατάει καλά η μπαταρία του και γιαυτό σβήνει. Κοιτά μήπως δεν είναι κουμπωμενο καλα ο πίσω καπάκι η βάλε κόντρα αναμεσα στο καπάκι και την μπαταρία για να μένει στη θέση της
Edited by navi55
συνεχόμενα posts
Link to comment
Share on other sites

παιδια να ρωτησω κατι , εχω κατεβασει το sygic και τελειωσε το trial υπαρχει καποια λυση η να το κατεβασουμε απο αλλου ;;;; Edited by PANOSPAT
Link to comment
Share on other sites

Σας σβήνει αν το χτυπήσετε ελαφρά στην πίσω πλευρά δεξιά από την κάμερα?

Μέλος του «παλιού» καλού myphone. myphone τέλος.

Ο έξυπνος παραδέχεται το λάθος του, ο πονηρός δικαιολογείται και ο βλάκας επιμένει.

2DIN Android -παρουσίαση -- Θανάσης. Sony Z3 - Pebble steel :love:

Link to comment
Share on other sites

εβαλα την miui πραγματικα ειναι οτι πρεπει για το κινητο με εχει βολεψει παρα πολυ ειδικα στην μπαταρια!
Sony Ericsson V800 -> K850i -> Lg Optimus 7 (sold) -> Sony Ericsson Xperia Neo V ->ZTE V967S -> Asus Zenfone 2 4gb ram 2.3 ghz 64gb storage!(sold) -> Xiaomi Redmi Note 3 Prime (sold) -> Xiaomi mi5s 128gb ->Xiaomi Mi9 Lite 64gb
Link to comment
Share on other sites

Σας σβήνει αν το χτυπήσετε ελαφρά στην πίσω πλευρά δεξιά από την κάμερα?

 

Εμενα οχι αλλα και σε αλλους το ιδιο γινετε μαλλον η μπαταρια πισω δεν κανει καλη επαφη δεν βαζεις κατι κανα χαρτακι να την κραταει καλα ?? Το χτυπουσα παντως εγω ελαφρα κ τιποτα δεν μου εκλεινε

Link to comment
Share on other sites

Σας σβήνει αν το χτυπήσετε ελαφρά στην πίσω πλευρά δεξιά από την κάμερα?

 

ναι ακριβως ετσι γινετε αλλα μπορει να σβησει κ οταν ειναι στην τσεπη μου..εβαλα χαρτακι πισω στην μπαταρια..την σταθεροποιησα πληρως και παλι τα ιδια...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...