Jump to content

ZTE V967S


jogatore
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 8,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Για ΚΑΝΕΝΑ λογο μην βαλεις xposed frame στην Miui εχει προγραμμα ειδικα για εκεινη και λεγεται WSM Tools (θα το βρεις στο xda) μολις το περασεις κατεβαζεις μεσω αυτου τα αναλογα modules και κανεις οτι θα εκανες και με το exposed ... Απο τα καλυτερα modules ειναι το Mi-Tools ... Ασχολισου λιγο μαζι του και θα τα βρεις ολα

 

Σε μενα το mi tools δεν καλοδουλευε. Οτι αλλαγη εκανα ήθελε restart το κινητο για να τη δω και εκανε κατι κουφα πχ δεν εδειχνε καποτε το σημα του wifi ή την ωρα και το βγαλα. Δεν ξερω αν εκανα κατι λαθος.

Link to comment
Share on other sites

την εβαλα την miui αλλα το μισο μενου ειναι στα αγγλικα.και δεν μπορω να βρω πωσ μεταφερω τα apps στην sd.ξερει κανεισ?
Link to comment
Share on other sites

Σε μενα το mi tools δεν καλοδουλευε. Οτι αλλαγη εκανα ήθελε restart το κινητο για να τη δω και εκανε κατι κουφα πχ δεν εδειχνε καποτε το σημα του wifi ή την ωρα και το βγαλα. Δεν ξερω αν εκανα κατι λαθος.

 

Οντως για να φανουν οι αλλαγες θελει ρεσταρτ ... Απο κει και περα ποτε δεν μου εβγαλε καποιο προβλημα ... Αν εχεις ορεξη παντως να το σκαλισεις μπορεις να πας στο WSM και στα settings να ενεργοποιησεις και το repository του xposed για να βαλεις το gravity .... Παντως θελει λιγο προσοχη με τα modules του xposed γιατι δεν ειναι ολα συμβατα ... To gravity το εβαλα μονο για το caller id fix

Link to comment
Share on other sites

παιδια ηρθε και η σειρα μου εχω το κινητο περιπου ενα μηνα +- μερικες μερες

το κινητο δν παιζεται για τα χρηματα του ειναι απο τα καλυτερα μπορω να πω(πηρα ενα lenovo a760 kai ena kineziko q9000)

τι να πω..απο καμερα πολυ καλο ...αναλυση οθονης σουπερ...ηχειο θα μπορουσε να ειναι πιο δυνατο αλλα οκ...gps του εβαλα εγω ενα

και ειναι πολυ ωραιο...τι αλλο??...αα το πηρα απο minideal.net μεσα σε 20 μερες περιπου το μονο που δεν μου αρεσε ηταν η ασπρη θηκη σιλικονης...γενικα πολυ καλο κινητο το ιδιο και τα αλλα 2 που προανεφερα...:)

οποιαδηποτε αλλη απορια ρωτηστε ελευθερα :)

Link to comment
Share on other sites

Καλή η MIUI αν και έχει μια διαφορετική αντίληψη περί αισθητικής.

Είναι πλήρης με πάρα πολλές ρυθμίσεις που στο κανονικό θα ήθελε αρκετές μικροεφαρμογές για να έχει την ίδια λειτουργικότητα...

 

ΟΜΩΣΣΣΣ! έχω ένα πολύ σοβαρό πρόβλημα. Ενώ το τηλέφωνο κάνει αναγνώριση κλήσης στο ιστορικό, την ώρα που χτυπάει μου δείχνει το νούμερο του καλούντος και όχι το όνομα του (ενώ είναι στις επαφές), το ίδιο συμβαίνει και στις εξερχόμενες... ενώ τηλεφωνώ σε μια επαφή μου, ο dialer γράφει ότι καλέιται το νούμερο....

Αν δεν βρώ λύση στο θέμα αυτό, θα πάει στα τσακίδια η rom....

Link to comment
Share on other sites

Καλή η MIUI αν και έχει μια διαφορετική αντίληψη περί αισθητικής.

Είναι πλήρης με πάρα πολλές ρυθμίσεις που στο κανονικό θα ήθελε αρκετές μικροεφαρμογές για να έχει την ίδια λειτουργικότητα...

 

ΟΜΩΣΣΣΣ! έχω ένα πολύ σοβαρό πρόβλημα. Ενώ το τηλέφωνο κάνει αναγνώριση κλήσης στο ιστορικό, την ώρα που χτυπάει μου δείχνει το νούμερο του καλούντος και όχι το όνομα του (ενώ είναι στις επαφές), το ίδιο συμβαίνει και στις εξερχόμενες... ενώ τηλεφωνώ σε μια επαφή μου, ο dialer γράφει ότι καλέιται το νούμερο....

Αν δεν βρώ λύση στο θέμα αυτό, θα πάει στα τσακίδια η rom....

 

2 post πιο πανω δες

Link to comment
Share on other sites

Aν εννοείς το caller id fix, το έχω δοκιμάσει... αλλά δεν...

Το mi-tools module για το WSM που το βρίσκουμε?

 

Ακυρο... τα βρήκα τα mi-tools μέσα στο WSM έχει επιλογή...

Edited by Slammer
Link to comment
Share on other sites

Aν εννοείς το caller id fix, το έχω δοκιμάσει... αλλά δεν...

Το mi-tools module για το WSM που το βρίσκουμε?

 

Ακυρο... τα βρήκα τα mi-tools μέσα στο WSM έχει επιλογή...

 

Κατι κανεις λαθος ... το caller id fix απο gravity λειτουργει 100% ... το εχω δοκιμασει σε 3 συσκευες.... εκανες ρεσταρτ το τηλεφωνο μετα που επελεξες το fix?

Link to comment
Share on other sites

Aν εννοείς το caller id fix, το έχω δοκιμάσει... αλλά δεν...

Το mi-tools module για το WSM που το βρίσκουμε?

 

Ακυρο... τα βρήκα τα mi-tools μέσα στο WSM έχει επιλογή...

 

Κατι κανεις λαθος ... το caller id fix απο gravity λειτουργει 100% ... το εχω δοκιμασει σε 3 συσκευες.... εκανες ρεσταρτ το τηλεφωνο μετα που επελεξες το fix?

 

και μενα μια φορα που σιγουρα κατι δν εκανα σωστα δεν εγινε μετα ομως οταν το δοκιμασα παλι εγινε κανονικα

Link to comment
Share on other sites

Aν εννοείς το caller id fix, το έχω δοκιμάσει... αλλά δεν...

Το mi-tools module για το WSM που το βρίσκουμε?

 

Ακυρο... τα βρήκα τα mi-tools μέσα στο WSM έχει επιλογή...

 

Σβήσε τις επαφές σου και πέρασέ τες πάλι και θα είσαι οκ

 

Ωστόσο, εγώ εξακολουθώ να έχω το πρόβλημα αυτό με την stock εφαρμογή των sms.

Orange San Francisco AMOLED 512MB
Link to comment
Share on other sites

Έφιαξε... και ο τρόπος είναι:

Από Settings/Apps διαλέγουμε τα contacts, σβήνουμε data ΚΑΙ cache και στη συνέχεια πάλι sync οι επαφές...

Δουλεύει κατ' ευθείαν, δεν χρειάζεται reboot.

Link to comment
Share on other sites

Settings > All Settings > Apps

 

Επιλέγεις τις εφαρμογές "Contacts and dialer" και "Contacts Storage". Κάνεις Clear Data και Clear Cache και είσαι ΟΚ

 

 

Τωρα σε σχέση με τη ROM, αφού ξεπεράσαμε τα προβληματάκια, μου αρέσει η πληρότητα και η ομοιογένεια των εφαρμογών που προσφέρει. Μου αρέσει η πλήρης παραμετροποίηση που προσφέρει, αυτό όμως θα δημιουργήσει προβλήματα στους αρχάριους. Επιλέγεις τα πάντα, ποιές εφαρμογές επιτρέπεται να ξεκινάνε, ποιές εφαρμογές και τι permissions έχει η κάθε μια.... και τόσα άλλα...

Καλά πάει στην κατανάλωση μετά από 2 ημέρες χρήσης. Θα μείνει λοιπόν....:rolleyes:

Edited by Slammer
Link to comment
Share on other sites

Σήμερα το πρωί πέρασα και το MIUI, εξαιρετική ρομ απλά... Το μόνο που θέλω να αλλάξω και δεν βρίσκω τρόπο να το κάνω, είναι να μην είναι οι εφαρμογές στο desktop, αλλά στο κλασικό app panel. Γίνεται?
Link to comment
Share on other sites

Δεν έχει App Panel ο MIUI Launcher... απ' ότι έχω καταλάβει.... Υπάρχει ένα ενιαίο desktop.

Δεν είναι ιδιαίτερο πρόβλημα αυτό... έχω βάλει τις εφαρμογές που θέλω να "κρύψω" από το desktop, σε 2-3 συρτάρια τα οποία τα έχω σε κάποια απομακρυσμένη σελίδα του desktop και έτσι δεν με ενοχλούν. Τελικά είναι καλύτερα έτσι, γιατί και ομαδοποιημένες είναι οι εφαρμογές και υπάρχει ενιαία αντιμετώπιση..

Link to comment
Share on other sites

Αχα μάλιστα... thnx. Ούτε φακέλους μπορώ να κάνω, σωστά;

 

Μπορεις τραβωντας τη μια εφαρμογη επανω στην αλλη δημιουργειται. Επισης αν θες το κλασσικο app drawer μπορεις να αλλαξεις launcher.

Link to comment
Share on other sites

Εάν βάλω την Miui για δοκιμή και δεν με ικανοποιήσει πως μπορώ να επιστρέψω στην 1.0.5 που έχω τώρα όμως με τις ίδιες ακριβώς εφαρμογές, ρυθμίσεις;, πάνελς, επαφές κλπ.;
Link to comment
Share on other sites

1} το εχω ενα μηνα και τελευταια αρχισε να μου κλεινει μια φορα την ημερα στα καλα καθουμενα .γνωριζει κανεις κατι??!! και δεν ειναι θεμα μπαταριας παταει καλα.

2} το bag του 14 τοις εκατο στην μπαταρια γινεται απο την μπαταρια η απο την συσκευη? δηλ. αν υπαρχει το προβλημα και αλλαξει κανεις μπαταρια μπορει να ειναι οκ??!!

3} σημερα αλλο κολπο .η μπαταρια του απο 48 τοις εκατο μεσα σε 10 λεπτε πηγε στο 4 τοις εκατο.

 

μηπως τα κινεζικα λειτουργουν για ενα δυο μηνες και παμε για αλλα!!

στον πρωτο μηνα ολα ηταν αψογα.

 

μηπως ο φιλος bbb εχει καμια αποψη για τις αποριες μου η οποιος αλλος φιλος ευπροσδεκτος

Link to comment
Share on other sites

Εάν βάλω την Miui για δοκιμή και δεν με ικανοποιήσει πως μπορώ να επιστρέψω στην 1.0.5 που έχω τώρα όμως με τις ίδιες ακριβώς εφαρμογές, ρυθμίσεις;, πάνελς, επαφές κλπ.;

 

Μπες στο recovery και παρε ενα backup.

Εαν θες μετα να το επαναφερεις οπως ηταν, ξαναμπαινεις εκει και κανεις restore.....

Link to comment
Share on other sites

Μπες στο recovery και παρε ενα backup.

Εαν θες μετα να το επαναφερεις οπως ηταν, ξαναμπαινεις εκει και κανεις restore.....

Σε ευχαριστώ για την άμεση απάντηση.

Link to comment
Share on other sites

Εάν βάλω την Miui για δοκιμή και δεν με ικανοποιήσει πως μπορώ να επιστρέψω στην 1.0.5 που έχω τώρα όμως με τις ίδιες ακριβώς εφαρμογές, ρυθμίσεις;, πάνελς, επαφές κλπ.;

 

Κανεις backup απο recovery την 1.05 και μετα αν δεν σ αρεσει η κατι δεν παει καλα επιστρεφεις με restore αφου κανεις τα wipe.Ολα θα ειναι στη θεση τους οπως πριν.

Link to comment
Share on other sites

Μπορεις τραβωντας τη μια εφαρμογη επανω στην αλλη δημιουργειται. Επισης αν θες το κλασσικο app drawer μπορεις να αλλαξεις launcher.

Ναι το βρήκα λίγο μετά, είναι λίγο δύστροπος ο τρόπος (έχω τάμπλετ με στοκ και γίνεται πιο άμεσα), ίσως για να μην το κάνεις κατά λάθος...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...