Jump to content

ZTE V967S


jogatore
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Το script για 2.5gb data, δουλεύει τέλεια! Και Χωρίς να άλλαξω rom η να χάσω δεδομένα! Η 1.3ειναι τέλεια, δεν ξέρω τι παραπάνω εχει η 1.5, απλά εγώ ήθελα τα 2.5gb data!

Ναι ρε φιλε,κανε μας ενα μινι οδηγο,βημα-βημα,για εμας τους ασχετους σε παρακαλω πολυ.

Δλδ με αυτο το 1gb ram γινεται 2.5gb?Καταλαβα καλα?

Βλέπουμε διαβάζουμε και ακούμε ΠΑΝΤΑ.......ANT1 (Tv Web and Radio)

Mήν βαράτε εμάς τους δημοσιογράφους τήν δουλεία μας κάνουμε......

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 8,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Ναι ρε φιλε,κανε μας ενα μινι οδηγο,βημα-βημα,για εμας τους ασχετους σε παρακαλω πολυ.

Δλδ με αυτο το 1gb ram γινεται 2.5gb?Καταλαβα καλα?

http://chinaphonearena.com/forum/Thread-Tool-App-for-repartitioning-your-phone-s-internal-memory

ΠΡΟΣΟΧΗ ΣΤΙΣ ΟΔΗΓΙΕΣ

1. Πάρτε backup από custom recovery, στην εξωτερική κάρτα μνήμης!!!

2. Κατεβάστε το meteos, εγκαταστήστε το και τρέξτε το. Μην επιλέξετε την επιλογή 2.7GB data καθώς συχνά προκαλεί προβλήματα. Επιλέξτε μεγιστο το 2.5GB

3. Πατήστε "Reboot into Recovery" και κάντε "'Wipe data/Factory Reset" στο CWM ή "Wipe internal storage" στο TWRP.

Μετά κάντε επαναφορά το backup που χατε πάρει.

 

Τo CWM recovery για to V967 εδώ https://www.dropbox.com/sh/pqnfibm58w515i3/39dAJwlaGM, ή εδώ http://forum.xda-developers.com/showthread.php?p=44321463#post44321463

 

Η RAM δεν αλλάζει φυσικά. Τα partitions της εσωτερικής μνήμης αλλάζει, κόβει-μικραίνει την εσωτερική μνήμη αποθήκευσης αρχείων (η οποία είναι περιττή εφόσον έχεις καρτα μνήμης) και μεγαλώνει στη θέση του το /data όπου αποθηκευονται οι εφαρμογές και τα δεδομένα τους.

Link to comment
Share on other sites

παιδιά τι να πω...έψαχνα κινητό και κοιτούσα τα JIAYU g4/g3s και το neo n003 (μου άρεσε το MHL) . Με αυτά που διαβάζω όμως εδώ και με αυτήν την τιμή μάλλον για το ZTE με βλέπω. Μια διευκρίνηση μόνο, υποστηρίζει OTG ? Σε ένα βίντεο είδα ότι υποστηρίζει.

στο 4:30.

Μάλλον απο minid θα ψωνίζω, έχει νόημα να τσατάρω?

Link to comment
Share on other sites

το zip που κατεβασα απο την σελιδα εχει μεσα 3 μετεος apκ ενα για 4gb ενα για 16gb και ενα αλλο..για το back up απο recovery ειναι η πρωτη επιλογη για να αποθηκευτη στην sd?
Xiaomi Mi8 Global 6/128 Xiaomi.eu Dev Rom
Link to comment
Share on other sites

Εγώ έκανα 2.5gb τα data, με τον οδηγό του forum.xda-developers.com/showthread.php?p=44321463#post44321463. Απλά κανείς backup τον φακελο data απο recovery, με απο recovery κανείς install απο zip το skript που δίνει. Μετα κανείς restore τα data που έκανες backup και επανεκινηση!! !!!
Link to comment
Share on other sites

Οποιος θελει να βαλει σκριν προτεκτορ, να κοιταξει αν εχουν τρυπες στους αισθητηρες και στην καμερα. Αλλιως θα χει προβλημα στις κλησεις. Μονιμως μαυρη οθονη.

 

Οι μεμβρανες που πηρα απο ebay ειναι απαραδεκτες. Εχουν τρυπες, αλλα δε κολλανε με τιποτα σωστα. Ολο φουσκαλες αφηνουν στην οθονη.

Απο την αλλη αυτη που εστειλε το μινιντιλ ειναι καλη(λιγο μικρη σε διαστασεις, αφηνει κενο γυρω γυρω), αλλα χωρις τρυπα στους αισθητηρες. Θα κοιταξω να την κοψω καπως, μεχρι να παραγγειλω αλλες

Link to comment
Share on other sites

μπορεί να μας προτείνει κάποιος screen protector να παραγγείλουμε και να είναι ΠΛΗΡΗ συμματότητα με την συσκευη ZTE V967S?

 

Αντιμετωπίζεται ανάλογα προβλήματα με τον mol?

 

Οποιος θελει να βαλει σκριν προτεκτορ, να κοιταξει αν εχουν τρυπες στους αισθητηρες και στην καμερα. Αλλιως θα χει προβλημα στις κλησεις. Μονιμως μαυρη οθονη.

 

Οι μεμβρανες που πηρα απο ebay ειναι απαραδεκτες. Εχουν τρυπες, αλλα δε κολλανε με τιποτα σωστα. Ολο φουσκαλες αφηνουν στην οθονη.

Απο την αλλη αυτη που εστειλε το μινιντιλ ειναι καλη(λιγο μικρη σε διαστασεις, αφηνει κενο γυρω γυρω), αλλα χωρις τρυπα στους αισθητηρες. Θα κοιταξω να την κοψω καπως, μεχρι να παραγγειλω αλλες

Link to comment
Share on other sites

Μιλησα με Katherine απο το minideal.net και μου έστειλε την αρχική multilanguage and rooted rom 1.0.3 που μας φορτώνουν στο κινητό όταν μας το στέλνουν.

της είπα ότι το θέλω σε περίπτωση που θέλουμε να επαναφέρουμε το κινητό σεην αρχική κατάσταση που το παραλάβαμε.

πιστεύω ότι είναι χρήσιμο για όλους μας.

 

http://pan.baidu.com/share/link?shareid=1064146836&uk=3559961190&third=15

 

t59i

 

έχει 3 αρχεία :

 

V967s.rar 2,4 MB

V967S__0604.zip 301.7MB και

MT6589tool.rar 5.2MB

 

μπορεί κάποιος να μας πει πως γίνεται η διαδικασία;

Edited by bbtp
Link to comment
Share on other sites

μπορεί να μας προτείνει κάποιος screen protector να παραγγείλουμε και να είναι ΠΛΗΡΗ συμματότητα με την συσκευη ZTE V967S?

 

Αντιμετωπίζεται ανάλογα προβλήματα με τον mol?

Οι μεμβράνες για το ZTE V987 είναι απόλυτα συμβατές

Μιλησα με Katherine απο το minideal.net και μου έστειλε την αρχική multilanguage and rooted rom 1.0.3 που μας φορτώνουν στο κινητό όταν μας το στέλνουν.

της είπα ότι το θέλω σε περίπτωση που θέλουμε να επαναφέρουμε το κινητό σεην αρχική κατάσταση που το παραλάβαμε.

πιστεύω ότι είναι χρήσιμο για όλους μας.

 

http://pan.baidu.com/share/link?shareid=1064146836&uk=3559961190&third=15

 

t59i

 

έχει 3 αρχεία :

 

V967s.rar 2,4 MB

V967S__0604.zip 301.7MB και

MT6589tool.rar 5.2MB

 

μπορεί κάποιος να μας πει πως γίνεται η διαδικασία;

Λίγο πιο πάνω αν κοίταγες, θα βλεπες ότι αυτή την ρομ την έχω ανεβάσει στο 4shared http://www.4shared.com/zip/gGTKSmKt/zte_v967_minideal.html (για να μην περιμένεις 100 ώρες και με διακοπές να κατεβάσεις απ το κινέζικο server). Τη rom τη φλασάρεις απ το recovery. Έχεις ήδη cwm recovery αν το πήρες απ το minideal, αλλά στα κινέζικα (η επιλογή install ειναι εύκολο να τη βρεις, αναφέρει τις λέξεις zip και SD νομίζω), αλλιώς πιο πάνω έχω ποστάρει και το αγγλικό cwm recovery
Link to comment
Share on other sites

παιδια υποστηρίζει OTG? πιστευται ότι αν το προτιμήσω σε σχέση με το 987 θα χάσω πολλά; είναι σημαντική η διαφορά τιμής...
Link to comment
Share on other sites

παιδια υποστηρίζει OTG? πιστευται ότι αν το προτιμήσω σε σχέση με το 987 θα χάσω πολλά; είναι σημαντική η διαφορά τιμής...

Ναι υποστηρίζει OTG. Θα χάσεις πολύ σε οθόνη και σε κάμερα, αλλά η διαφορά στο κόστος όντως ειν μεγάλη

Link to comment
Share on other sites

οπότε αν πάρω μεμβράνες που είναι για το ZTE V987 QUAD θα είναι πλήρως συμβατές με το V967S. ΣΩΣΤΑ;

 

Γιατί καποιος λέει οτι δεν έχει τρύπες για την κάμερα και τους αισθητήρες.

 

το προβλημα μου είναι ότι δεν ξέρω πως εγκαθιστώ το CWM το ΑΓΓΛΙΚΟ;

 

εσύ μου έδωσε τα recovery.img και scatter file. αλλά πως τα χρησιμοποιω για να κάνω την αντικατάσταση του κινέζικου CWM με

το αγγλικο;

 

Σε ευχαριστώ πολύ

 

Οι μεμβράνες για το ZTE V987 είναι απόλυτα συμβατές

Λίγο πιο πάνω αν κοίταγες, θα βλεπες ότι αυτή την ρομ την έχω ανεβάσει στο 4shared http://www.4shared.com/zip/gGTKSmKt/zte_v967_minideal.html (για να μην περιμένεις 100 ώρες και με διακοπές να κατεβάσεις απ το κινέζικο server). Τη rom τη φλασάρεις απ το recovery. Έχεις ήδη cwm recovery αν το πήρες απ το minideal, αλλά στα κινέζικα (η επιλογή install ειναι εύκολο να τη βρεις, αναφέρει τις λέξεις zip και SD νομίζω), αλλιώς πιο πάνω έχω ποστάρει και το αγγλικό cwm recovery

Link to comment
Share on other sites

οπότε αν πάρω μεμβράνες που είναι για το ZTE V987 QUAD θα είναι πλήρως συμβατές με το V967S. ΣΩΣΤΑ;

 

Γιατί καποιος λέει οτι δεν έχει τρύπες για την κάμερα και τους αισθητήρες.

 

το προβλημα μου είναι ότι δεν ξέρω πως εγκαθιστώ το CWM το ΑΓΓΛΙΚΟ;

 

εσύ μου έδωσε τα recovery.img και scatter file. αλλά πως τα χρησιμοποιω για να κάνω την αντικατάσταση του κινέζικου CWM με

το αγγλικο;

 

Σε ευχαριστώ πολύ

Με το sp flash tool, ή εφόσον είσαι rooted, με το mobileuncles tool, δεκάδες οδηγοί υπάρχουν.

Εφόσον έχεις την rom του minideal ήδη, για να βάλεις τ αγγλικό cwm, κατέβασε το recovery img που χω στο dropbox, και ρίξτο χύμα στην κάρτα μνήμης σου. Μετά βάλε το mobileuncles ap to play store, τρέξτο και πήγαινε στο recovery update, θα σου βγάλει το recovery που χεις στην κάρτα μνήμης, και πάτα το

Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστώ για την βοήθεια με το recovery..

 

με τις μεμβράνες να υποθέσω ότι δεν θα έχω κανένα πρόβλημα αν επιλέξω τις μεμβράνες από το V987 quad. ετσι ;

 

Με το sp flash tool, ή εφόσον είσαι rooted, με το mobileuncles tool, δεκάδες οδηγοί υπάρχουν.

Εφόσον έχεις την rom του minideal ήδη, για να βάλεις τ αγγλικό cwm, κατέβασε το recovery img που χω στο dropbox, και ρίξτο χύμα στην κάρτα μνήμης σου. Μετά βάλε το mobileuncles ap to play store, τρέξτο και πήγαινε στο recovery update, θα σου βγάλει το recovery που χεις στην κάρτα μνήμης, και πάτα το

Link to comment
Share on other sites

Στο xda-developers.com μίλησα με αυτόν που έχει βγάλει ROMs and CWM Recovery 6.0.3.5 for ZTE V967S

 

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2393986

 

μου είπε αρχικά ότι η οθόνη είναι GORILLA. μετά βέβαια το διόρθωσε και είπε ότι είναι IPS. αλλά κάποιο email που είχε πάρει από

το support της ZTE έλεγε ότι είναι GORILLA... Μάλιστα ο ίδιος έκανε δοκιμή με ένα κλειδί και μου είπε ότι η οθόνη δεν χαράζεται..

 

Ποια είναι η γνώμη σας;

 

υπάρχει κανένας που να έχει δοκιμάσει την modded multilanguage and rooted 1.0.5 ZTE V967S P188F07 Max v2 ROM που έχει ανεβάσει;

Edited by bbtp
Link to comment
Share on other sites

Στο xda-developers.com μίλησα με αυτόν που έχει βγάλει ROMs and CWM Recovery 6.0.3.5 for ZTE V967S

 

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2393986

 

μου είπε αρχικά ότι η οθόνη είναι GORILLA. μετά βέβαια το διόρθωσε και είπε ότι είναι IPS. αλλά κάποιο email που είχε πάρει από

το support της ZTE έλεγε ότι είναι GORILLA... Μάλιστα ο ίδιος έκανε δοκιμή με ένα κλειδί και μου είπε ότι η οθόνη δεν χαράζεται..

 

Ποια είναι η γνώμη σας;

 

υπάρχει κανένας που να έχει δοκιμάσει την modded multilanguage and rooted 1.0.5 ZTE V967S P188F07 Max v2 ROM που έχει ανεβάσει;

 

Την έβαλα εγώ την slim Έκδοση, αλλα Είχε σε εμένα ενα θέμα με το Ελληνικό πληκτρολόγιο! Δεν μπορούσα απο τις ρυθμίσεις να επιλέξω Ελληνικά. Τα επιλεγα αλλα δεν το κρατούσε! Κατα αλλα ειναι ελαφριά και γρήγορη. Εγώ δεν εγώ κανένα πρόβλημα με την 1.03. Ολα Είναι καλά. Το κινητό πετάει.

Link to comment
Share on other sites

μολις εκανα και εγω 2.5data partition με την βοηθεια του gerstavros απλα θελω να ρωτησο αν την επιλογη για αποθηκευση την εχουμε στο auto η sd card or phone storage?
Xiaomi Mi8 Global 6/128 Xiaomi.eu Dev Rom
Link to comment
Share on other sites

Στο xda-developers.com μίλησα με αυτόν που έχει βγάλει ROMs and CWM Recovery 6.0.3.5 for ZTE V967S

 

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2393986

 

μου είπε αρχικά ότι η οθόνη είναι GORILLA. μετά βέβαια το διόρθωσε και είπε ότι είναι IPS. αλλά κάποιο email που είχε πάρει από

το support της ZTE έλεγε ότι είναι GORILLA... Μάλιστα ο ίδιος έκανε δοκιμή με ένα κλειδί και μου είπε ότι η οθόνη δεν χαράζεται..

 

Ποια είναι η γνώμη σας;

Δεν έχει Gorilla glass σύμφωνα με την ZTE. Ίσως έχει κατι αντίστοιχης ανθεκτικότητας. Προσωπικά δεν εχω δοκιμάσει να χαράξω οθόνες με κλειδιά :p Αλλά χωρίς να χω μεμβράνες οθόνης, δεν έχει γρατζουνιστεί η οθόνη ούτε στο zp810 μου ούτε σε άλλα κινέζικα στην οικογένεια, και το παλιό μου

Link to comment
Share on other sites

η μπαταρια του συγκεκριμενου κινητου ποια ειναι εννοω μαρκα?

μπορουμε να την βρουμε στο ebay , οπως και θηκες?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...