Jump to content

ZTE V967S


jogatore
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

η μπαταρια του συγκεκριμενου κινητου ποια ειναι εννοω μαρκα?

μπορουμε να την βρουμε στο ebay , οπως και θηκες?

Τι ποια είναι; ZTE είναι:lol:

http://www.aliexpress.com/item/100-Original-Battery-for-ZTE-V987-2500Ahm-freeshipping/843258950.html

Κι εκεί θα βρεις και πολλές θήκες, ψάχνε για το V987, ίδια είναι

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 8,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

εννοω μοντελο φιλε .. ξερω οτι ειναι zte (πχ br450) αυτο εννοω μαρκα μπαταριας..

για να ψαξω ebay

Edited by achisaeL
Link to comment
Share on other sites

δεν υπαρχει ενας που να το εχει να μου δωσει μια απαντηση?

Σου απάντησα και σου δωσα και λινκ της μπαταρίας. Αν θες από το ebay, ψάξε για «zte v987 battery». Αλλά δεν νομίζω να βρεις την αυθεντική, με μια πρόχειρη ματιά που ριξα. Αν θες την αυθεντική, δες το λινκ μου.

Link to comment
Share on other sites

αρα και η μπαταρια οπως και τα screen protectors ειναι τα ιδια με το v987 ετσι?

το ιδιο και οι θηκες να υποθεσω.

 

το εχεις φιλος τ0 κινητο?

Link to comment
Share on other sites

παιδια πως ενεργοποιουμε το YGPS?διαβασα καπου στο xda οτι βοηθαει πολυ στο κλειδωμα δορυφορον...

 

επισης ο carliv στο xda λεει οτι για καλητερη συνδεση στην ευρωπη πρεπει να καννουμε αυτο

 

"For a better connection (in Europe) you should activate EUROBAND radio instead of Automatic. Type *#*#4636#*#* in dialer and enter in test menu, Phone information, Menu, Select Radio Band, EURO BAND, exit, restart."

 

ως προς τη θα βοηθησει στην συνδεση?

Edited by Shinig
Xiaomi Mi8 Global 6/128 Xiaomi.eu Dev Rom
Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα το παρέλαβα και εγώ με την 1.03 απο minideal.Η συσκευή ειναι απλά "διαμάντι" για τα χρήματα που κοστίζει.Κρίμα που η zte δε φέρνει επίσημα Ευρώπη τα v967s και v987 και μας πλασάρει τα σαφώς χειρότερα blade.Πρώτη εντύπωση:GPS.Μάλλον ειναι ότι καλύτερο έχω δει μέχρι στιγμής σε mtk κινητό.Θα κάνω και άλλα τεστ μέσα στο ΣΚ και θα επανέλθω και με συνολικές εντυπώσεις για το αυτό το άριστο vfm κινητό
Link to comment
Share on other sites

Σήμερα το παρέλαβα και εγώ με την 1.03 απο minideal.Η συσκευή ειναι απλά "διαμάντι" για τα χρήματα που κοστίζει.Κρίμα που η zte δε φέρνει επίσημα Ευρώπη τα v967s και v987 και μας πλασάρει τα σαφώς χειρότερα blade.Πρώτη εντύπωση:GPS.Μάλλον ειναι ότι καλύτερο έχω δει μέχρι στιγμής σε mtk κινητό.Θα κάνω και άλλα τεστ μέσα στο ΣΚ και θα επανέλθω και με συνολικές εντυπώσεις για το αυτό το άριστο vfm κινητό

 

Ωραιος χρηστο. Στις 5 ιντσες πως φαινεται η qhd?

Link to comment
Share on other sites

αντε με το καλο το νεο σου κινητο.

το περιμενω και εγω.

περιμενουμε εντυπωσεις. πως σου φαινεται σε μεγεθος;;; τo screen protector και η θηκη που ειχε σαν δωρο πως ειναι;

ανησυχω λιγο για την ποιοτητα των φωτογραφιων και του video. ποιες ειναι η πρωτες σου εντυπωσεις;

 

μιλησα με Katherine. μου ειπε οτι τις επομενες μερες θα μου στειλει το link με το καινουργιο firmaware 1.0.5 που θα ειναι multilanguage , rooted and google play.

 

χρονια πολλα σε ολους

 

Σήμερα το παρέλαβα και εγώ με την 1.03 απο minideal.Η συσκευή ειναι απλά "διαμάντι" για τα χρήματα που κοστίζει.Κρίμα που η zte δε φέρνει επίσημα Ευρώπη τα v967s και v987 και μας πλασάρει τα σαφώς χειρότερα blade.Πρώτη εντύπωση:GPS.Μάλλον ειναι ότι καλύτερο έχω δει μέχρι στιγμής σε mtk κινητό.Θα κάνω και άλλα τεστ μέσα στο ΣΚ και θα επανέλθω και με συνολικές εντυπώσεις για το αυτό το άριστο vfm κινητό
Link to comment
Share on other sites

Κρατώντας το κινητό σε κανονική απόσταση μπροστά μου δεν βλέπω pixels.Αν δεν είχα δει 720p/1080p oθόνη σε αυτές τις ίντσες και ερχόμουν απο το hd2 και την wvga στο 967 ισως και να έλεγα ότι ειναι οκ παντου.Τώρα όμως έχω διαφορετική άποψη.Η qhd λοιπον ειναι καλή για όποιον έρχεται από μικρότερες αναλύσεις και δεν έχει πολλές απαιτήσεις αλλά αν δεις τις καλύτερες hd/fhd βλέπεις ότι κάπου υστερεί.Ανοιγοντας ρυθμίσεις,μηνύματα,απλές εφαρμογές (στα δικά μου τουλάχιστον μάτια) η διαφορά είναι πολύ μικρή.Εκει που υπάρχει μεγάλη διαφορά ειναι στο ιντερνετ browsing.Oταν ανοίγω τον browser και βλέπω την ίδια σελίδα σε hd και qhd,η qhd με "χαλάει" κάπως.
Link to comment
Share on other sites

Χρηστο, αν θυμαμαι καλα, σε ειχα προετοιμασει για το τι να περιμενεις!!!! ;)

Αν καποιος θελει οικονομικο 5αρι παει στο 967s.

 

Θα δεις σιγα σιγα οτι ολα ειναι κομπλε στη συσκευη! Ακομη ψεγαδι δεν εχω βρει.

 

Οσο για την αναλυση, να το ξαναπω: ΔΕ πιξελιαζει και ειναι αριστη η απεικονιση

Link to comment
Share on other sites

Ναι οντως μου είχες πει ότι πρόκειται για αξιόλογη συσκευή.H oθόνη σαφώς δεν πιξελιάζει αλλά δεν έχει την ευκρίνεια της hd/fhd και αυτό ανάλογα την ενέργεια που κάνεις στο κινητό,φαίνεται απο λίγο εως αρκετά.Ιδανική για μένα προσωπικά εν έτει 2013, ανάλυση οθόνης για ισορροπία σε επιδόσεις-αυτονομία-ευκρίνεια ειναι η 720p.Στο v967s τώρα για 120€ όμως δεν υπάρχει ανταγωνιστής.Το θεωρώ σαφώς ανώτερο το 967 απο το thl w100 σε όλα.Δοκίμασα και otg και λειτουργεί άψογα.Και το wifi ειναι από τα δυνατότερα που έχω δει σε κινητό.Εγώ πλέον είμαι ένα βήμα πιο κοντά για προσωπική μου χρήση,στην παραγγελία του v987 Edited by bbbb
Link to comment
Share on other sites

αντε με το καλο το νεο σου κινητο.

το περιμενω και εγω.

περιμενουμε εντυπωσεις. πως σου φαινεται σε μεγεθος;;; τo screen protector και η θηκη που ειχε σαν δωρο πως ειναι;

ανησυχω λιγο για την ποιοτητα των φωτογραφιων και του video. ποιες ειναι η πρωτες σου εντυπωσεις

 

 

 

με ενδιαφερει και εμενα φιλε αν μπορεις να μας δωσεις μια "εικονα" ειδικα για τις φωτο.

και αν μπορεις να ανεβασεις καμια... :):)

 

και οποιος αλλος ξερει για την θηκη που ρωτησα παραπανω.

Link to comment
Share on other sites

Για τις φωτογραφίες το βράδυ το φλας του ειναι αποδεκτό για κοντινή απόσταση και συγχρονίζει με την κάμερα,οπότε και σε απόλυτο σκοτάδι κάτι θα βγάλει σε σχέση με άλλα κινέζικα που δεν βγάζουν τίποτε.Μια φωτογραφία εξωτερικού χώρου

Η θήκη που έχει το πακέτο ειναι πλαστική μεν αλλά προστατεύει καλά θα έλεγα το πίσω μέρος του κινητού.Επισης πήρα και αυτή την θήκη http://www.minideal.net/mofi-leather-case-for-original-zte-v987-smartphone.html η οποια δεν ειναι δερμάτινη αλλά πλαστική-συνθετική και προστατεύει πλήρως το κινητό.Επισης ανοιχτή μπορει να κρατήσει το κινητό σε ένα τραπέζι σε landscape ωστε π.χ να παρακολουθήσεις ένα βιντεο

Κάπως δύσχρηστο κατά την γνώμη μου για 5αρι κινητό ειναι το power button που βρίσκεται επάνω και όχι πλάγια.Ακόμη αναγνωρίζει κανονικά και 64αρα microsdhc (sandisk ultra κόκκινη-γκρι) φορμαρισμένη σε fat32.

Edited by bbbb
Link to comment
Share on other sites

...Ακόμη αναγνωρίζει κανονικά και 64αρα microsdhc (sandisk ultra κόκκινη-γκρι) φορμαρισμένη σε fat32.
Στις προδιαγραφές του v987 λέει ότι βλέπει μέχρι 32άρα. Είναι δυνατόν;

"MAX supports 32GB Class 10 Micro SD Memory Card (TF-Card)"

Ω ξειν, αγγέλλειν πατράσι ότι τήδε κοιμόμεθα τοις κείνων χρήμασι τρεφόμενοι

Mi Mix 2S, Le Max2, Meizu Pro 6 Plus

Link to comment
Share on other sites

Και όμως παίζει κανονικά.Το ίδιο έλεγε και το w7s μου αλλά τελικά λειτουργεί.Η πλάκα ειναι ότι η συγκεκριμένη κάρτα αναγνωρίστηκε επιτυχώς και απο το pna mio spirit s505 με wince 5.Βεβαια να πω ότι το ενδεδειγμένο σύστημα αρχείων για τις 64αρες ειναι το exfat (πατέντα της ms) και επιτρέπει να αντιγράφεις μεγάλα αρχεία.Εγώ που την έχω σε fat32 φορμαρισμένη (δεν την αναγνώριζε σε exfat το w7) ναι μεν έχω 59gb αλλά στο μέγεθος του κάθε αρχείου περιορίζομαι στα 3,99gb κάτι που δε με ενοχλεί. Edited by bbbb
Link to comment
Share on other sites

Επισης πήρα και αυτή την θήκη http://www.minideal.net/mofi-leather-case-for-original-zte-v987-smartphone.html η οποια δεν ειναι δερμάτινη αλλά πλαστική-συνθετική και προστατεύει πλήρως το κινητό.Επισης ανοιχτή μπορει να κρατήσει το κινητό σε ένα τραπέζι σε landscape ωστε π.χ να παρακολουθήσεις ένα βιντεο

Κάπως δύσχρηστο κατά την γνώμη μου για 5αρι κινητό ειναι το power button που βρίσκεται επάνω και όχι πλάγια.Ακόμη αναγνωρίζει κανονικά και 64αρα microsdhc (sandisk ultra κόκκινη-γκρι) φορμαρισμένη σε fat32.

 

αυτην η θηκη χωραει ακνονικα? γιατι το v987 ειναι ποιο λεπτο..

τα κουμπια στο πλαι ειναι οκ? και γενικα εφαρμοζει καλα?

Link to comment
Share on other sites

Ναι κανονικά.Οι τρύπες ειναι εκει που πρέπει για τα κουμπιά και το πλαστικό μέσα στη θήκη,αγκαλιάζει ακριβως το κινητό.
Link to comment
Share on other sites

αρα και η μπαταρια οπως και τα screen protectors ειναι τα ιδια με το v987 ετσι?

το ιδιο και οι θηκες να υποθεσω.

το εχεις φιλος τ0 κινητο?

τετοια θηκη μπορουμε να βαλουμε ή λογω παχους δεν μας περνει?

http://www.ebay.com/itm/Mofi-Slim-Stand-Book-Side-Flip-PU-Leather-Cover-Case-For-ZTE-Grand-X-Quad-V987-/111057057098?pt=US_Cell_Phone_PDA_Cases&var=&hash=item19db84354a

Ναι, V987 και V967 έχουν ίδια σχεδίαση κι ίδια μπαταρία. Και τα έχω δουλέψει και δίπλα διπλα. Επίσης η διαφορά στο πάχος είναι μόλις μισό χιλιοστό, δηλαδή ανύπαρκτη, οι θήκες ταιριάζουν άψογα.

παιδια πως ενεργοποιουμε το YGPS?διαβασα καπου στο xda οτι βοηθαει πολυ στο κλειδωμα δορυφορον...

επισης ο carliv στο xda λεει οτι για καλητερη συνδεση στην ευρωπη πρεπει να καννουμε αυτο

 

"For a better connection (in Europe) you should activate EUROBAND radio instead of Automatic. Type *#*#4636#*#* in dialer and enter in test menu, Phone information, Menu, Select Radio Band, EURO BAND, exit, restart."

 

ως προς τη θα βοηθησει στην συνδεση?

http://chinaphonearena.com/forum/Thread-Get-your-MTK6589-GPS-Working-Method-B

Στις προδιαγραφές του v987 λέει ότι βλέπει μέχρι 32άρα. Είναι δυνατόν;

"MAX supports 32GB Class 10 Micro SD Memory Card (TF-Card)"

Και όμως παίζει κανονικά.Το ίδιο έλεγε και το w7s μου αλλά τελικά λειτουργεί.Η πλάκα ειναι ότι η συγκεκριμένη κάρτα αναγνωρίστηκε επιτυχώς και απο το pna mio spirit s505 με wince 5.Βεβαια να πω ότι το ενδεδειγμένο σύστημα αρχείων για τις 64αρες ειναι το exfat (πατέντα της ms) και επιτρέπει να αντιγράφεις μεγάλα αρχεία.Εγώ που την έχω σε fat32 φορμαρισμένη (δεν την αναγνώριζε σε exfat το w7) ναι μεν έχω 59gb αλλά στο μέγεθος του κάθε αρχείου περιορίζομαι στα 3,99gb κάτι που δε με ενοχλεί.
Όπως λέει κι ο bbbb, οι κάρτες δουλεύουν όλες αν τις φορμάρεις στο απλό fat32, ακόμη κι οι 128GB. Φοβάμαι όμως πώς δεν μπορείς να τις γεμίσεις μέχρι τα 128GB, καθώς το fat32 υποστηρίζει μέχρι 32GB partitions. Μ αυτό http://www.techrepublic.com/blog/windows-and-office/format-fat32-drives-beyond-32gb-limit/ φορμάρεις μεγαλύτερα partitions Και λειτουργούν κανονικά. Δεν τα χω δοκιμάσει πάντως
Link to comment
Share on other sites

Οι πρώτες ενδείξεις δείχνουν ότι η αυτονομία του κινητού ειναι απλά επική για smartphone :D
Link to comment
Share on other sites

Χρήστο ψήνομαι...ψήνομαι...κοντεύω να καώ!!!!:lol:

Το δίλλημά μου είναι 967s η v987????

 

Η διαφορά τιμής είναι ~70$ (για ανάλυση οθόνης, κάμερα και OGS. Υπάρχει κάτι άλλο που να διαφέρουν?)

Edited by sso

Ω ξειν, αγγέλλειν πατράσι ότι τήδε κοιμόμεθα τοις κείνων χρήμασι τρεφόμενοι

Mi Mix 2S, Le Max2, Meizu Pro 6 Plus

Link to comment
Share on other sites

Οι πρώτες ενδείξεις δείχνουν ότι η αυτονομία του κινητού ειναι απλά επική για smartphone :D

 

Χαχαχαχ, αναψες τρελες φωτιες!... Εχω παρει απο τα φθηνοτερα (thl w100) ως τα ακριβοτερα (umi x2) κινεζικα και ησυχια δεν εχω βρει... Η οδυσσεια συνεχιζεται.....

Link to comment
Share on other sites

Ασε φίλε συνεχώς είμαστε στο ψάξιμο.Και εγώ δεν έχω αποφασίσει τι θα πάρω για μένα.Πάντως για να γυρίσουμε στο v967s η zte δεν δείχνει να έκανε σημαντικές εκπτώσεις στο hw για περαιτέρω μείωση του κόστους.Επισης να πω ότι η ποιότητα στις κλήσεις ειναι καλύτερη απο το w7s μου.Μειονέκτημα που βρήκα μόλις τώρα ειναι ότι για κάποιο λόγο ο mx player δεν παίζει σωστά με hw acceleration κάποια mp4 1080p video που έχω απο youtube καθως δείχνει μαύρη εικόνα και ακούγεται μόνο ο ήχος,ενω το w7 τα παίζει κανονικά.Με sw αποκωδικοποίηση παίζουν όμως κανονικά και συγχρονισμένη εικόνα-ήχο. Edited by bbbb
Link to comment
Share on other sites

Το μόνο που με χαλάει στο 967s είναι το.....χρώμα!!!:lol:

Καλά μόνο μπλε στο minideal ρε γμτ:mad:

Ω ξειν, αγγέλλειν πατράσι ότι τήδε κοιμόμεθα τοις κείνων χρήμασι τρεφόμενοι

Mi Mix 2S, Le Max2, Meizu Pro 6 Plus

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...