Jump to content

ZTE V967S


jogatore
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 8,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Παιδια καλημέρα, έχω κάνει πατάτα και ελπίζω να μπορείτε να με βοηθήσετε.

Διαβαζοντας όλα τα καλά σχόλια περί την MIUI είπα να την δοκιμάσω και εγώ.Οπότε την πέρασα όπως είχα περάσει και την 1.0.5 από την 1.0.3 που μου είχε έρθει το κινητό.Έτσι προέκυψε πρόβλημα με το play store αφού δεν το έχω και ούτε μπορώ να μπω στο recovery να το κάνω install από το πιο πάνω link που κατέβασα. Το volume down+Power button δεν με πηγαίνει στο recovery και δεν έχω και το qyuckboot αφού τα έκανα όλα wipe. Υπάρχει κάποια λύση ώστε να περάσω το play store?

 

Έχεις δίκιο. Έτσι την πάτησα και εγώ. Ούτε το δικό μου μπαίνει στο recovery. Αν είχες κάνει backup με το titanium εγώ το έλυσα ως εξής: έψαξα και βρήκα το apk του titanium εκτός playstore. το εγκατέστησα με αυτό και μετά έκανα restore το quickboot. Μετά μπόρεσα και έκανα επανεκκίνηση σε recovery...

 

Ελπίζω να βοήθησα.

 

Πάντως μετά από την εγκατάσταση της max flavour το volume up + Power δεν με πηγγαίνει στο recovery παρόλο που αυτό υπάρχει κανονικά. Υπάρχει άλλη λύση?

Link to comment
Share on other sites

Tελικά βρήκα και εγώ το quickboot από το xda και πήγα στο recovery και πέρασα τo play store.Το κολπάκι κατά το boot πάντως σίγουρα δεν έπιανε το είχα δοκιμάσει με όλους τους τρόπους.

Η αλήθεια είναι πως το έκανα backup από το recovery και όχι με το titanium γιατί δεν είμαι και πάρα πολυ εξοικιωμένος, αν το κάνω restore καλά δεν θα είναι;

Επίσης υπάρχει ένα θέμα με το sync των επαφών μου. Καταλάθος έβαλα να κάνει sync και με τα δυο mail που έχω αλλά δεν μου περνά τις επαφές του gmail που θέλω και μου έχει περάσει μονο του hotmail που δεν θέλω γιατί δεν έχω αποθηκεύσει εκεί αριθμούς, μόνο μειλς.Τι κάνω για αυτό;

 

edit: για κάποιο λόγω άργησαν αλλά έγιναν sync οι επαφές από το gmail που ήθελα, αλλά μου έχουν μεινει οι άλλες απο το hotmail που δεν θέλω, το sync με τις επαφές από το hotmail το απενεργοποίησα.

Edited by Slester
Link to comment
Share on other sites

καλημερα, ποιο καταστημα το κανει αυτο to minideal????

 

κάθε κατάστημα που το πουλάει με ελληνικά μέσα.

Xiaomi 12 Pro

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλημέρα.Θα ήθελα να ρωτήσω αν έχει βρει κάποιος βάση αυτοκινήτου μαζί με φορτιστή για χρήση του τηλεφώνου σαν gps.

Ευχαριστώ!

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά

Τελευταία ακούγονται πολύ καλά λόγια για την MIUI..

Θελω και εγώ να την δοκιμάσω..

θα μας πείτε λιγο τα βήματα αναλυτικά ..

τι κάνουμε wipe, τι πρέπει να εγκαταστήσουμε μετα (πχ. gapps) κτλ

επίσης άκουσα ότι μετά την εγκατάσταση της ROM δεν μπορούμε να μπούμε στο recovey,,, πρέπει να επανεγκαταστήσουμε το recovery;

αν όχι με ποιο συνδυασμό πλήκτρων μπαίνουμε στο recovery;

ποια ρύθμιση πρέπει να κάνουμε για να ενεργοποιήσουμε το root της συσκευής μετά την εγκατάσταση.. (σε κάποιο μενού στις ρυθμίσεις πρέπει να είναι)

Σας παρακαλούμε έναν πλήρη οδηγό για αρχάριους...

Να είστε όλοι καλά...

Link to comment
Share on other sites

Με MIUI, αφού εγκαταστήσετε το WSM, υπάρχει επιλογή ωστε στο μενού του κλεισίματος, να υπάρχει η επιλογή Reboot στο recovery.

H MUIU είναι αρκετά πλήρης από μόνη της και δεν χρειάζεται πλήθος εργαλείων που βάζαμε στις άλλες ROM.

Βάλτε την rom, τα gapps, το WSM και τα Mi-Tools.... δοκιμάστε το τηλέφωνο, δείτε τις δυνατότητες και μετά βάλτε έξτρα εργαλεία...

Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστώ φίλε,

αλλά είναι απαραίτητο και για ποιο λόγο να εγκαταστήσουμε τα WSM και Mi-Tools;;;;

γιατί να το φορτώνουμε με αυτά τα προγράμματα;

Εγω απλα θελω την MIUI ροοταρισμενη και με καποιο τροπο να μπαινω στο recovery....

 

Με MIUI, αφού εγκαταστήσετε το WSM, υπάρχει επιλογή ωστε στο μενού του κλεισίματος, να υπάρχει η επιλογή Reboot στο recovery.

H MUIU είναι αρκετά πλήρης από μόνη της και δεν χρειάζεται πλήθος εργαλείων που βάζαμε στις άλλες ROM.

Βάλτε την rom, τα gapps, το WSM και τα Mi-Tools.... δοκιμάστε το τηλέφωνο, δείτε τις δυνατότητες και μετά βάλτε έξτρα εργαλεία...

Edited by bbtp
Link to comment
Share on other sites

Σε συνέχεια των τελευταιων post μου για Linux+ZTE 967, εκτος από τη διανομη Mageia 3, δοκιμασα και τα: Puppy 5.7.1 (156ΜΒ), SLITAZ 4.0, (μικρη διανομη μολις 34MB).

Όλες οι διανομες μπορουν να bootαρουν στο PC απο στικακι usb αφου πρωτα τις κανετε bootable με το utility "Rufus 1.4.1".

Στο Slitaz και στο Puppy μεσω εφαρμογης "mount devices" ή "Pmount" πρεπει αναγκαστικά να κανετε EJECT ή Unmount το εικονικο CD installer που εμφανιζει αυτοματα το ΖΤΕ 967 και αμεσως θα εμφανιστει στο κινητο η επιλογη για να συνδεθει ως USB storage. Στο Mageia 3 εμφανιστηκε αυτοματα.

To γρηγοροτερο σε μεταφορα αρχειων μεταξυ Pc+Zte ηταν το SLITAZ 4.0 και αξιζει κανεις να ασχοληθει, αν θελει να στελνει στην microSD του πολλα GB αρχειων μεσω καλωδιου USB, αφου στα windows 7 ειναι σουπερ αργό (για XP ή windows 8 δεν γνωριζω).

Για τετοιες περιπτωσεις εγω προτιμω διανομες λιγων ΜΒ ωστε να φορτωνουν γρηγορα χωρις να ειναι και βαριες για το συστημα.

http://en.wikipedia.org/wiki/Lightweight_Linux_distribution

 

Γρηγοροτερα φορτωνει το Puppy, χωρις μενου επιλογων, αλλα ο file manager του θα σας σπασει τα νευρα σιγουρα.

To Slitaz εμφανιζει καποια μενου επιλογων πριν bootarei αλλα απλα πατηστε παντου ΟΚ/Enter.

Αν εχει να προτεινει κανεις καποια ακομη διανομη απο τις "μικρές" ας ποσταρει.

Link to comment
Share on other sites

Με MIUI, αφού εγκαταστήσετε το WSM, υπάρχει επιλογή ωστε στο μενού του κλεισίματος, να υπάρχει η επιλογή Reboot στο recovery.

H MUIU είναι αρκετά πλήρης από μόνη της και δεν χρειάζεται πλήθος εργαλείων που βάζαμε στις άλλες ROM.

Βάλτε την rom, τα gapps, το WSM και τα Mi-Tools.... δοκιμάστε το τηλέφωνο, δείτε τις δυνατότητες και μετά βάλτε έξτρα εργαλεία...

 

Καμιά παραπάνω βοήθεια για το τι ακριβώς είναι το WSM και το Mi-Tools? Eπίσης από που θα τα βρω και θα κατεβάσω;

Link to comment
Share on other sites

Καμιά παραπάνω βοήθεια για το τι ακριβώς είναι το WSM και το Mi-Tools? Eπίσης από που θα τα βρω και θα κατεβάσω;

 

Έχω δώσει οδηγίες και λινκ λιγες σελίδες πριν αν θες κοίταξε το.

Το θέμα είναι οτι τα mitools δίνουν έξτρα επιλογες παραμετροποίησης και fixes στο τηλέφωνο

Link to comment
Share on other sites

Πες μας σε πιο ποστ εχεις δωσει αναλυτικες οδηγιες για το wsm tools kai Μι-tools...

Εγω θελω να μπαινω στο recovery μετα που θα εγκαταστησω το muiu kai ta gapps... Ειναι απαραιτητα αυτα τα προγραμματα;;

 

Έχω δώσει οδηγίες και λινκ λιγες σελίδες πριν αν θες κοίταξε το.

Το θέμα είναι οτι τα mitools δίνουν έξτρα επιλογες παραμετροποίησης και fixes στο τηλέφωνο

Link to comment
Share on other sites

Παιδια εχεις κανεις να προτεινει screen protector απο wbay εκτος απ κατι γερμανικα που ειναι ψευτικα.
Link to comment
Share on other sites

λοιπον

θα πρεπει στο κινητο σας να εχετε το wsm tools

κατεβαζετε και το gravitybox

το εγκαθιστατε και το ενεργοποιειτε μεσα απο το wsm tools

reboot

και μετα πατε στο gravitybox->γενικες επιδιορθωσεις

και τικαρετε το επιδιορθωση αναγνωρισης καλουντος (και τα 2 το ενα ειναι για κλησεις το αλλο για τα sms)

reboot

και ειστε ετοιμοι

 

Ορίστε το ποστ

 

Δεν χρειάζεται να κανεις τίποτα για να μπαίνει στο recovery. Εμένα μπαίνει κανονικά στο recovery του carliv που υπάρχει στον οδηγό pdf που δίνει ο longmire.

 

Κάποιοι χρήστες που αντιμετώπισε;ν πρόβλημα δεν γνωρίζω ακριβώς τι ειχαν κανει.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά όσοι θέλετε ακουστικά πάρτε αυτά http://www.e-shop.gr/product?id=TEL.009664&sid=1

Δουλεύουν άψογα με το τηλ μας.:D

 

Φίλε μου σ'αυτά τα ακουστικά δουλεύει κανονικά και το μικρόφωνο;

Link to comment
Share on other sites

Eιπα να δοκιμασω και γω την miui.

εβαλα την 3.12.07 ειναι η τελαυταια?

επισης στο boot logo μου βγάζει ακόμα Zte max smart πως γινεται να το διώξω?

Link to comment
Share on other sites

Φίλε μου σ'αυτά τα ακουστικά δουλεύει κανονικά και το μικρόφωνο;

 

Δουλεύουν τα πάντα, μικρόφωνο, κουμπιά, τα πάντα όλα λέμε. Καταπληκτικό ήχο, τι να λεμέ τώρα για 8.80 ευρώ είναι τζάμπα..

HTC DESIRE 825
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά όσοι θέλετε ακουστικά πάρτε αυτά http://www.e-shop.gr/product?id=TEL.009664&sid=1

Δουλεύουν άψογα με το τηλ μας.:D

τα συγκεκριμένα διάβασα σε άλλο φόρουμ οτι είναι πολύ ποιοτικά και αξίζουν με το παραπάνω τα λεφτά τους. Μόλις τα τσίμπησα! αν και περιμένω και 2 ζευγάρια τις πλάκας απο ebay...

Link to comment
Share on other sites

απο ηχο πως παν τα συγκεκριμενα;

επισης το καλωδιο των ακουστικων ειναι ασσυμετρο;

 

Ναι είναι ασύμμετρο, ο ήχος τους είναι πολύ καλός.

HTC DESIRE 825
Link to comment
Share on other sites

Παιδια μπορει καποιος να στειλει ενα λινκ για μια καλη εφαρμογη για το youtube γιατι στο ποστ με τα τεχνικα στοιχεια στην αρχη δεν βγαζω ακρη για να το κατεβάσω . Ευχαριστω
Link to comment
Share on other sites

Δουλεύουν τα πάντα, μικρόφωνο, κουμπιά, τα πάντα όλα λέμε. Καταπληκτικό ήχο, τι να λεμέ τώρα για 8.80 ευρώ είναι τζάμπα..

 

Να είσαι καλά φίλε για τις πληροφορίες

Link to comment
Share on other sites

Έχω βάλει την miui 3.7.12 έχω κανει ρυθμίσεις για το gps αλλά δεν μου κλειδώνει,ξέρεις κάποιος να μου πει τι γίνεται;
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...