Jump to content

Ask myphone: Χρησιμοποιείτε εναλλακτικά software keyboards;


DJDB
 Κοινοποίηση

Χρησιμοποιείτε εναλλακτικά software keyboards;  

527 members have voted

  1. 1. Χρησιμοποιείτε εναλλακτικά software keyboards;

    • Ναι, χρησιμοποιώ κάποιο εναλλακτικό software keyboard
      298
    • Όχι, χρησιμοποιώ το stock keyboard της συσκευής μου
      172
    • Και τα δύο, ανάλογα με την περίπτωση
      49
    • Δεν γνωρίζω / δεν απαντώ
      8


Recommended Posts

Έχω δοκιμάσει stock android, swype και swiftkey.

Κανένα δεν είναι τέλειο. Έχω μείνει με την τελευταία έκδοση του swype beta, αλλά ότι όταν σταματήσει να δουλεύει θα γυρίσω σε στοκ.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 143
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Swiftkey και Swype+Dragon. Με βολεύουν και τα δύο αλλά κατά πάσα πιθανότητα θα μείνω πιο πολύ στο Swiftkey.Ειδικά αν κάνει κάποια καλύτερη υλοποίηση του flow (περισσότερες επιλογές στις λέξεις κ.α.) τότε θα μείνω μόνιμα σε αυτό.

Άσκηση & Τρόπος Ζωής

Όσα θέλετε να μάθετε για την άσκηση...!

http://askisitroposzwis.blogspot.gr/

Link to comment
Share on other sites

Εδώ αγοράσει και το SwiftKey και το Swype. Αν και πίεσα τον εαυτό μου να συνηθίσει το πρώτο, αυτό ήταν αδύνατο. Δεν είμαι άνθρωπος που χρησιμοποιώ συγκεκριμένες εκφράσεις κάθε φορά, οπότε η πρόβλεψη λέξης του πρώτου μου είναι άχρηστη διότι ποτέ δεν βρίσκει τι θέλω να γράψω. Πως θα μπορούσε άλλωστε... Εντούτοις είναι και πολύ χρονοβόρα η διόρθωση λέξεων που γράφονται με το ίδιο σύρσιμο.

Το τέλειο πρόγραμμα το βρήκα στο Swype. Εκτός του ότι έχει φωνητική πληκτρολόγηση αντί για πρόβλεψη λέξης έχει εναλλακτικές λέξεις που γράφονται το ίδιο, η ομόριζες λέξεις. Αυτό ήταν. Βρήκα το τέλειο πληκτρολόγιο.

Link to comment
Share on other sites

Έβαλα το Kii στο tablet γιατί το stock δεν μπορεί να γράψει ελληνικά στο kingsoft που έχω για επεξεργασία κειμένου. Δεν είχα ιδιαίτερη προτίμηση στο συγκεκριμένο, απλά δοκιμάζοντας στη σειρά όπως τα εύρισκα στο μαρκετ διάφορα πληκτρολόγια, αυτό μου έκατσε μια χαρά και το άφησα. Στο smartphone, επειδή τυχαίνει να έχει και οθόνη αφής και φυσικό πληκτρολόγιο, χρησιμοποιώ το δεύτερο και έχω απενεργοποιημένο το stock.
Link to comment
Share on other sites

Το SwiftKey ή το Swype υποστηρίζουν 160 χαρακτήρες; Αυτήν την στιγμή έχω το go sms ή όπως το λένε, αλλά με εκνευρίζει λίγο, και αν τα προηγούμενα υποστηρίζουν 160 χαρακτήρες , να επενδύσω :D
Siemens c10, c25, m35i, mc60, Sony ericsson w810i, LG 505 gt, Samsung Nexus S (Stock 4.1.2), Asus Nexus 7 (4.4.4 Stock root), LG Optimus L9 II D605 (4.1.2 Stock), Sony Xperia E4g (4.4.4 Stock), Lenovo A7010 (5.1 Stock).
Link to comment
Share on other sites

Σε καθημερινή βάση κυρίως χρησιμοποιώ το swiftkey+flow.. και το γυρνάω στο στοκ samsung όταν κάνω multi-window , για να μπορώ να το μεταφέρω στην οθόνη. και σκέφτομαι στο κοντινό μέλλον να δοκιμάσω στο swype+ dragon για όταν είμαι στο αμάξι, για την ελληνική υποστήριξη φωνής που έχει. Βασικά θέλω το ένα πληκτρολόγιο που να εχει τις προβλέψεις του swiftkey, με λειτουργία swype/flow , με dragon (να αναγνωρίζει ελληνικά) και να υποστηρίζει multi-window. Είναι τόσο απλό, δεν ζητάω πολλά... :lol: Edited by kostasm1988

Samsung galaxy S3

Galaxy Tab 10.1 (p7500)

Link to comment
Share on other sites

το τηλεφωνακι μου s5839ι ειχε 2 προεγκατεστιμενα το swype και το standrar samsung δεν χρειαζομαι κατι παραπανω
Link to comment
Share on other sites

Swiftkey προς το παρόν, αλλά διάβασα κάτι για φωνητική πληκτρολόγηση στα ελληνικά από το sweep και πάω να δοκιμάσω τώρα...

Όλα καλά.

Link to comment
Share on other sites

Swype μέχρι να έρθω σε jelly bean και να αποκτήσει το stock android keyboard αντίστοιχη μέθοδο εισόδου. Από τότε δεν ξανά ασχολήθηκα, απλά να έχει swiping.
Link to comment
Share on other sites

Εγώ το εργοστασιακό της HTC χρησιμοποιώ , μια χαρά μου φαίνεται...

 

Της htc και της Sony είναι μακράν τα καλύτερα stock keyboards

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Χρησιμοποιω το Swiftkey το οποιο εχω αγορασμενο.Αν και δεν με βολεψε στην αρχη ,πλεον δεν το αλλαζω.
Δημήτρης
Link to comment
Share on other sites

swype omega edition

https://twitter.com/ogiwrgos<>

Nokia 3330 , Nokia N73ME , NOKIA N8 , JOLLA PHONE, HTC 10, ONE PLUS 7 PRO NEBULA BLUE

The Microsoft & Nokia Motto: "We're the leaders, wait for us!"

Link to comment
Share on other sites

Swype από εμένα και ειδικά αν αλλάξουν πάλι τον τρόπο εναλλαγής γλώσσας
Two things are infinite: the universe and human stupidity; and I'm not sure about the the universe. (Albert Einstein)
Link to comment
Share on other sites

Το SwiftKey ή το Swype υποστηρίζουν 160 χαρακτήρες; Αυτήν την στιγμή έχω το go sms ή όπως το λένε, αλλά με εκνευρίζει λίγο, και αν τα προηγούμενα υποστηρίζουν 160 χαρακτήρες , να επενδύσω :D

 

Αν χρησιμοποιείς stock sms όχι δεν υποστηρίζουν

Για μονόκαρτο κινητό το καλύτερο είναι το Handcent SMS

Για δίκαρτο το GoSMS είναι μονόδρομος

 

Εγώ έχω Swype+Dragon και δεν γυρίζω σε stock πληκτρολόγιο με τίποτα!

We offer three kinds of service: GOOD - CHEAP - FAST. You can pick any two.

If it is GOOD and CHEAP it won't be FAST | If it is GOOD and FAST it won't be CHEAP | If it is FAST and CHEAP it won't be GOOD

Link to comment
Share on other sites

Στα sms δουλεύω το v5 touchpal Και ειναι τέλειο αν όμως ποσταρω όπως τώρα κολλάει η πρόβλεψη γράφει ότι θέλει και μου σπάει τα νεύρα. :lol:
Practice what you preach
Link to comment
Share on other sites

Και εγώ Swype σε όλα πολύ καλό το μόνο κακό είναι ότι κολλάει στην αλλαγή γλώσσας μερικές φορές, το κάνει σε κανέναν άλλον;
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...