Jump to content

UMI X2 (X2 Turbo)


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καμια διαφορα, δυστυχως :(

 

Ξανάκανε μέχρι να στρώσει. Αλλιώς κάνε φορματ του χώρου από τον υπολογιστή.

Samsung Note 3 White :( RIP (Σπασμένη οθόνη)

Microsoft Lumia 640XL

Xiaomi Redmi Note 4 3/64

Pipo w2

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 476
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Αν περασω νεα ROM θα γινει επανελθει το phone storage, ή δεν το επηρεαζει αυτο?
Nokia 3210 - Nokia 8310 - Sony Ericsson K750i - Huawei Ideos X5 U8800 - Neo N003 - Umi X2 - Asus Zenfone 2 464 - OnePlus X - Oneplus 6 8/256 & Oneplus Nord:O
Link to comment
Share on other sites

Αν περασω νεα ROM θα γινει επανελθει το phone storage, ή δεν το επηρεαζει αυτο?

 

Όχι το ίδιο θα είναι ότι ρομ και να βάλεις. Εύκολο είναι μην κουράζεσαι άδικα. Κάνε αυτό που σου είπα και θα στρώσει στο λεπτό. Αλλιώς σύνδεση στον υπολογιστή, και φορματ και θα επανέλθει. Και εμένα το έκανε κάθε φορά που περνούσα καινούρια ρομ.

Samsung Note 3 White :( RIP (Σπασμένη οθόνη)

Microsoft Lumia 640XL

Xiaomi Redmi Note 4 3/64

Pipo w2

Link to comment
Share on other sites

Όχι το ίδιο θα είναι ότι ρομ και να βάλεις. Εύκολο είναι μην κουράζεσαι άδικα. Κάνε αυτό που σου είπα και θα στρώσει στο λεπτό. Αλλιώς σύνδεση στον υπολογιστή, και φορματ και θα επανέλθει. Και εμένα το έκανε κάθε φορά που περνούσα καινούρια ρομ.

 

Eκανα format, επανηλθε στα φυσιολογικα του.

Σ ευχαριστω πολυ!:D

Nokia 3210 - Nokia 8310 - Sony Ericsson K750i - Huawei Ideos X5 U8800 - Neo N003 - Umi X2 - Asus Zenfone 2 464 - OnePlus X - Oneplus 6 8/256 & Oneplus Nord:O
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια!

Μια ερώτηση ακόμα.

Οταν έχω ενεργοποιημένο 3g και αφήσω το κινητό για 3-5 λεπτά χωρις να ασχολουμαι μαζι του, απενεργοποιείται μόνο του!

Ειναι φυσιολογικο αυτο?Υπαρχει καποια ρύθμιση? Το χω σκαλισει οσο δεν παει, δεν εχω βγαλει ακρη τι μπορει να φταει.

Υπαρχει ενδεχομενο να ναι θεμα ρομ?

Ευχαριστω εκ των προτερων.

Edited by afrodith2
Nokia 3210 - Nokia 8310 - Sony Ericsson K750i - Huawei Ideos X5 U8800 - Neo N003 - Umi X2 - Asus Zenfone 2 464 - OnePlus X - Oneplus 6 8/256 & Oneplus Nord:O
Link to comment
Share on other sites

Ο κινέζος μετα απο πόλλα μηνύματα στο ίντερνετ μου έστειλε αυτό το λινκ και μου είπε οτι έτσι ίσος γίνει το θαυμαhttp://www.mediafire.com/download/1btyl3749r1p1kt/umi%20x2%20MP_mt89_v6_x2vinusw_vinus_jb2_sw_mul_20130903-083400_wujianfang_PC.rar
Link to comment
Share on other sites

Ενα θεματακι που εχει το κινητο ειναι με την ανοιχτη ακροαση. Ενω ακουω καλα τον συνομιλητη ,δεν ακουγομαι εγω καλα (μικροφωνιζω). Δοκιμασμενο με αρκετες ROM.

Ειχε κανεις το ιδιο προβλημα?

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

καλησπέρα,

 

όταν πάω να βρω το IMEI της συσκευής από ρυθμίσεις ->σχετικά με το τηλέφωνο -> ΙΜΕΙ μου βγάζει αυτό το σφάλμα

unfortunately, the process com.android.phone has stopped

 

έψαξα λιγάκι μήπως και βρω τίποτα σχετικό αλλά δεν τα κατάφερα.

Nokia 3210 - Nokia 8310 - Sony Ericsson K750i - Huawei Ideos X5 U8800 - Neo N003 - Umi X2 - Asus Zenfone 2 464 - OnePlus X - Oneplus 6 8/256 & Oneplus Nord:O
Link to comment
Share on other sites

σεμενα παλι κανει το εξης κουφο…σε ανυποψιαστο χρονο το wifi ανοιγει απο μονο του για καποια δευτερολεπτα και μετα σβηνει το wifi και προσεξτε ανοιγει η συνδεση δεδομενων απο μονη της!!!!! αν ειναι δυνατον!!!! και εχω κανει ολες τις ρυθμεισεις ετσι ωστε να μην μπαινει απο μονο του στο ιντερνετ γιατι η cosmote θα με μαμησει….τι να κανω ρε παιδες? βοηθεια…..μου το κανει σχεδον καθε μερα…οχι παντα μια ισως και δυο φορες την ημερα….μπορει βεβαια να περασει και καμια βδομαδα και να μου το ξανακανει….εχω κατεβασει και ενα προγραμματακι το data on-off το οποιο στην αρχη εκανε την δουλεια του……..
Link to comment
Share on other sites

Μηπως εχεις φορτωσει καμια 'περιεργη' εφαρμογη που κανει απο μονη της update? Δες τις εφαρμογες που εχεις φορτωμενες για αρχη.
Link to comment
Share on other sites

Μηπως εχεις φορτωσει καμια 'περιεργη' εφαρμογη που κανει απο μονη της update? Δες τις εφαρμογες που εχεις φορτωμενες για αρχη.
ολες οι εφαρμογες ειναι απο το playstore…τις ιδιες εφαρμογες ειχα και στο HTC desire HD και δεν μου παρουσιαζε τετοια προβληματα
Link to comment
Share on other sites

Μηπως εχεις φορτωσει καμια 'περιεργη' εφαρμογη που κανει απο μονη της update? Δες τις εφαρμογες που εχεις φορτωμενες για αρχη.

 

κινεζιές έχει μέσα στο κινητό ?

Nokia 3210 - Nokia 8310 - Sony Ericsson K750i - Huawei Ideos X5 U8800 - Neo N003 - Umi X2 - Asus Zenfone 2 464 - OnePlus X - Oneplus 6 8/256 & Oneplus Nord:O
Link to comment
Share on other sites

υπάρχει άραγε περίπτωση να δούμε kit kat στο κινητό μας?
Nokia 3210 - Nokia 8310 - Sony Ericsson K750i - Huawei Ideos X5 U8800 - Neo N003 - Umi X2 - Asus Zenfone 2 464 - OnePlus X - Oneplus 6 8/256 & Oneplus Nord:O
Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
  • 2 weeks later...
σεμενα παλι κανει το εξης κουφο…σε ανυποψιαστο χρονο το wifi ανοιγει απο μονο του για καποια δευτερολεπτα και μετα σβηνει το wifi και προσεξτε ανοιγει η συνδεση δεδομενων απο μονη της!!!!! αν ειναι δυνατον!!!! και εχω κανει ολες τις ρυθμεισεις ετσι ωστε να μην μπαινει απο μονο του στο ιντερνετ γιατι η cosmote θα με μαμησει….τι να κανω ρε παιδες? βοηθεια…..μου το κανει σχεδον καθε μερα…οχι παντα μια ισως και δυο φορες την ημερα….μπορει βεβαια να περασει και καμια βδομαδα και να μου το ξανακανει….εχω κατεβασει και ενα προγραμματακι το data on-off το οποιο στην αρχη εκανε την δουλεια του……..

 

μηπως εχεις βαλει το juice defender?

 

----- προσθήκη μηνύματος 42 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

ποιος ειναι ο κωδικος για το zip αρχειο????

 

σε ποιο αρχειο αναφερεσαι?

Nokia 3210 - Nokia 8310 - Sony Ericsson K750i - Huawei Ideos X5 U8800 - Neo N003 - Umi X2 - Asus Zenfone 2 464 - OnePlus X - Oneplus 6 8/256 & Oneplus Nord:O
Link to comment
Share on other sites

μηπως εχεις βαλει το juice defender?

 

----- προσθήκη μηνύματος 42 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

σε ποιο αρχειο αναφερεσαι?

 

οχι δεν το εχω βαλει (juice defender)

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
υπάρχει άραγε περίπτωση να δούμε kit kat στο κινητό μας?

 

Δεν υπάρχει καμία ενημέρωση για τις συσκευές με mediatek επεξεργαστή.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
ραγισε η οθονη απο το κινητο μου....γνωριζει κανεις αν καποιος απο ελλαδα την επισκευαζει?

 

Παρήγγειλε το ανταλλακτικό και δες εδώ για την επισκευή... http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=388536

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

τελικά βρήκες οθονη? αν ναι, απο που? εσπασε και ενος γνωστου μου και ψαχνει.

ευχαριστώ!

 

----- προσθήκη μηνύματος 18 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

κωδικος για αρχειο .....

δες αναρτηση

8 Ιαν. 2014, 23:23 #456

Link to comment
Share on other sites

θεωρω πως δεν αξιζει η επισκευη-αλλαγη οθονης λογω κοστους…σου εστειλα και μνμ.καλυτερα καινουργιο:)
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα!!

Εδω και λίγες μέρες το τηλέφωνο τα έχει παίξει :( !!!

Δεν ενεργοποιείται με τιποτα το WIFI και γενικά κολλαει πολύ το κινητό .

Έχει αντιμετωπίσει κανείς παρόμοιο πρόβλημα?

Μπορεί κάποιος να με προτείνει κάποια λύση.?

Έχω δοκιμάσει πολλές ROM και τα προβλήματα είναι τα ίδια με όλες .

Τελευταία έχω αυτήν http://www.needrom.com/mobile/cyanogenmod-11-based-on-official-rom/

Ευχαριστώ εκ των προτέρων!!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...