Jump to content

UMI X2 (X2 Turbo)


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παιδια καλησπερα , βρηκα τελικα ακρη και εκανα ολα τα βηματα αλλα την στιγμη που πηγα να βαλω το αρχειο zip (το βρηκα στην indernal memmory και οχι στην sd ) το αναφερω δεν ξερω αν παιζει ρολο . το βρηκε πηγε να το βαλει αλλα εκει μιυ λεει bad κατι δεν πηγε καλα και το ανθρωπακι κοκκινισε . τι εκανα λαθος;

Ευτυχως ξανα ανοιξε το κινητο . ειναι ολασβησμενα εφαρμιφες κτλ αλλα τι εφταιξε; μπορειτε να βοηθησετε;

 

 

ολα καλά τελικά ήταν λάθος στο κατέβασμα

Edited by georgetax
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 476
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Παιδια καλησπερα , βρηκα τελικα ακρη και εκανα ολα τα βηματα αλλα την στιγμη που πηγα να βαλω το αρχειο zip (το βρηκα στην indernal memmory και οχι στην sd ) το αναφερω δεν ξερω αν παιζει ρολο . το βρηκε πηγε να το βαλει αλλα εκει μιυ λεει bad κατι δεν πηγε καλα και το ανθρωπακι κοκκινισε . τι εκανα λαθος;

Ευτυχως ξανα ανοιξε το κινητο . ειναι ολασβησμενα εφαρμιφες κτλ αλλα τι εφταιξε; μπορειτε να βοηθησετε;

 

 

ολα καλά τελικά ήταν λάθος στο κατέβασμα

 

Πια rom έβαλες?

Samsung Note 3 White :( RIP (Σπασμένη οθόνη)

Microsoft Lumia 640XL

Xiaomi Redmi Note 4 3/64

Pipo w2

Link to comment
Share on other sites

Πείτε τις γνώμες σας... τι διαφορές είδατε; αξίζει τον κόπο; ρουτ, εφαρμογές κλπ; wifi-gps χωρίς δεδομένα;

 

είναι η τελευταία official. Καλή είναι, 14786 στο Antutu γρήγορη και χωρίς κολλήματα. είναι root αλλά μόλις την έβαλα είχε 4 κινέζικες εφαρμογές τις οποίες τις έσβησα με τον root explorer. Το gps κλειδώνει σε 2 λεπτά και το wifi δουλεύει κανονικά όπως κάθε άλλο κινητό. :) Βέβαια κόλλησα και 1 κομμάτι αλουμινοταινία επάνω στην κεραία που με αυτό τον τρόπο μεγάλωσα την εμβέλεια του wifi. :D

Samsung Note 3 White :( RIP (Σπασμένη οθόνη)

Microsoft Lumia 640XL

Xiaomi Redmi Note 4 3/64

Pipo w2

Link to comment
Share on other sites

Τώρα πώς είναι δυνατόν βρε παιδιά η ρομ που έβαλα να είναι ροοτ, το δοκίμασα χτες γιατί έδωσα δικαιώματα στο mobileuncle tool και έγραφε ρουτ. Σήμερα δεν είναι. Πως γίνεται αυτό;

Το πήραμε χτες ένα φιλαράκι αλλά δεν πιστεύω να ξερουταριζεται τόσο εύκολα;

Link to comment
Share on other sites

Βρε παιδιά να κάνω μερικές αφελείς ερωτήσεις... αναβαθμίσεις ΟΤΑ μέσω του update που υπάρχει στο μενού κ του άλλου στις ρυθμίσεις δεν παίρνουμε; Πιστεύετε θα βγει κανένα επίσημο update; Και τέλος με κάτι miui από needrom πχ έχει παίξει κανείς, αξίζει να ασχοληθώ; Αν το φλασάρω θα παίρνω κ ότι update βγάζουν τις παρασκευές;
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδιά,

το Umi x2 υποστηρίζει otg? ( http://en.wikipedia.org/wiki/USB_On-The-Go με λίγα λόγια να μπορείς να συνδέσεις φλασακι και να το διαβάζει) ????????

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους.Είμαι νέο μέλος στο forum σας.Έχω από τα τέλη Ιουλίου το Umi X2 Turbo και είμαι αρκετά χαρούμενος με την επιλογή μου.Διάβαζα εδώ μέσα διάφορα post που κάνετε και εχθές έκανα την επιλογή να φορτώσω την http://www.needrom.com/mobile/umi-x2-9/ .Έχει καλύτερο σήμα σε Wi-Fi και σε GPS.Με το πρόγραμμα GPS Test παίζω περίπου μέσο όρο στα Accuracy (Meters) 4m .Το Antutu από 12500 περίπου έφτασε σχεδόν 14500.Το πήρα λόγω δουλειάς επειδή χρειαζόμουν κάτι πραγματικά δυνατό και φθηνό ταυτόχρονα.Έχω και τα ίδια προβλήματα με το Navigon αλλά προς απάντηση ενός φίλου πιο πάνω δεν έχουν καμία σχέση τα δίκαρτα .Είχα στο παρελθόν και άλλα και έπαιζε κανονικά.Είναι θέμα κινέζικου βασικά.Το αγορασμένο παίζει κανονικά.Τα σπασμένα δεν περνάνε.
Link to comment
Share on other sites

Γειά σου Theofos,

Φίλε μου την συγκεκριμένη την πέρασες όπως αναφέρει στις οδηγίες γιατί μερικοί αναφέρουν ότι δεν μπορούν να την περάσουν

Link to comment
Share on other sites

Γειά σου Theofos,

Φίλε μου την συγκεκριμένη την πέρασες όπως αναφέρει στις οδηγίες γιατί μερικοί αναφέρουν ότι δεν μπορούν να την περάσουν

 

Ναι με τον ίδιο ακριβώς τρόπο. Πάντως άσχετα από το gps fix...ξέρει κανείς γιατί κάνει καθυστέρηση στο gps εν κινήσει?

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα έκανα Antutu test score 14742.Στο δρόμο εχει 3-4 μέτρα accuracy αλλά δεν πάει σωστά!!!!!Σταματάω και ακόμα το Gps προχωράει.Ξεκινάω και αρχίζει μετά απο λίγο να προχωράει με έχει τρελάνει.Όταν το πήρα με την άλλη Rom δεν είχα τέτοια προβλήματα....
Link to comment
Share on other sites

Ποια rom φορούσε όταν το πήρες; μπορείς να την ξαναπερασεις

Samsung Note 3 White :( RIP (Σπασμένη οθόνη)

Microsoft Lumia 640XL

Xiaomi Redmi Note 4 3/64

Pipo w2

Link to comment
Share on other sites

Οι φωτο που υποσχέθηκα.

 

Αν κάποιος δεν είναι εξοικειωμένος με το άνοιγμα συσκευών,

 

να μην επιχειρήσει γιατί είναι πολύ εύκολο να προκληθεί ανεπανόρθωτη ζημιά.

 

Η κεραία του wifi είναι 100% πάνω απ την κάμερα.

 

Φίλε μου καλημέρα.Ήθελα να σε ρωτήσω με αυτο που έκανες είδες διαφορά?Διορθώθηκε το GPS???Και ποιά απο όλες είναι το GPS?

Link to comment
Share on other sites

Με την τελευταια official νιωθω οτι αρπαξε λιγο ακομα σε σβελταδα (αν και τα benchmarks ειναι ψιλοιδια). Ισως και να βελτιωθηκε λιγο το wifi, ακομα το ψαχνω.

http://pan.baidu.com/share/init?shareid=445019748&uk=621170261 κωδικος kko6

Link to comment
Share on other sites

Τελικά με την τελευταία official μπορεί να έπεσαν τα σκορ στο antutu 14185 αλλά βελτιώθηκε κατά πολύ το wifi και το gps του.

Samsung Note 3 White :( RIP (Σπασμένη οθόνη)

Microsoft Lumia 640XL

Xiaomi Redmi Note 4 3/64

Pipo w2

Link to comment
Share on other sites

Εχω την αισθηση οτι ειναι πιο αερατο δοκιμαζω και την μπαταρια, μαλλον κι αυτη ειναι λιγο καλυτερη... Edited by Monolithic
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...