Jump to content

UMI X2 (X2 Turbo)


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

6/11 το αγόρασα. αυτοί μου λένε μόλις το πάρουν,τότε θα μου στείλουν καινούριο.

τους πρότεινα για refund και να αγοράσω πάλι το ίδιο..

περιμένω απάντηση..

 

για τις 45 μέρες του paypal λες ε?

Ναι για της 45 του paypal λεω.

Οτι κανονισεις με το καταστημα, να ενημερωσεις και να στειλεις τα αποδεικτικα στο paypal ;)

Μέλος του «παλιού» καλού myphone. myphone τέλος.

Ο έξυπνος παραδέχεται το λάθος του, ο πονηρός δικαιολογείται και ο βλάκας επιμένει.

2DIN Android -παρουσίαση -- Θανάσης. Sony Z3 - Pebble steel :love:

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 476
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Ναι για της 45 του paypal λεω.

Οτι κανονισεις με το καταστημα, να ενημερωσεις και να στειλεις τα αποδεικτικα στο paypal ;)

 

τι εννοείς να ενημερώσω το paypal γιατί είμαι άσχετη? να κάνω από τώρα dispute ή μπορώ να κάνω και κάτι άλλο?

μπορείς να με βοηθήσεις αν ξέρεις?

Nokia 3210 - Nokia 8310 - Sony Ericsson K750i - Huawei Ideos X5 U8800 - Neo N003 - Umi X2 - Asus Zenfone 2 464 - OnePlus X - Oneplus 6 8/256 & Oneplus Nord:O
Link to comment
Share on other sites

τι εννοείς να ενημερώσω το paypal γιατί είμαι άσχετη? να κάνω από τώρα dispute ή μπορώ να κάνω και κάτι άλλο?

μπορείς να με βοηθήσεις αν ξέρεις?

Διαβασε εδω της τελευταιες 5-10 σελιδες http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=17773 γραψε το προβλημα σου και ρωτησε για το '''πως να συνεχισεις για να εχεις καλυψη απο paypal''' για να σου απαντησουν τα υπολοιπα παιδια που θα δουν το ποστ σου.

Μέλος του «παλιού» καλού myphone. myphone τέλος.

Ο έξυπνος παραδέχεται το λάθος του, ο πονηρός δικαιολογείται και ο βλάκας επιμένει.

2DIN Android -παρουσίαση -- Θανάσης. Sony Z3 - Pebble steel :love:

Link to comment
Share on other sites

Διαβασε εδω της τελευταιες 5-10 σελιδες http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=17773 γραψε το προβλημα σου και ρωτησε για το '''πως να συνεχισεις για να εχεις καλυψη απο paypal''' για να σου απαντησουν τα υπολοιπα παιδια που θα δουν το ποστ σου.

 

ευχαριστώ.

θα ρωτήσω εκεί

Nokia 3210 - Nokia 8310 - Sony Ericsson K750i - Huawei Ideos X5 U8800 - Neo N003 - Umi X2 - Asus Zenfone 2 464 - OnePlus X - Oneplus 6 8/256 & Oneplus Nord:O
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Την έχει δοκιμάσει κανείς; λένε ότι είναι πολύ καλήhttp://www.needrom.com/mobile/djrom-gravity-v4-0/

 

παιδιά έκνα πατάτα. πήγα να βάλω την πιο πάνω ρομ . ακολούθησα τα βήματα αλλά δεν μπορώ να βρώ το αρχειο zip για να περάσω την νέα ρομ . οταν διαλέγω από recovery choose zip from sd card μου βγάζει μύνημα ότι δεν υπάρχει sd .

E: can't mount /sdcart/

 

το ξέρω ότι έκανα πατάτα αλλά το πόσο μεγάλη θέλω να μάθω .το κινητό δεν ανοίγει και το μόνο που μπορώ να κάνω είναι να μπω σε revovery βοηθήστε όσο μπορείτε

 

 

--- Από Ομάδα Διαχείρισης ---

Θα σε παρακαλούσα να αποφεύγεις τα συνεχόμενα μηνύματα. Χρησιμοποίησε τη Τροποποίηση Μηνύματος όταν θέλεις να προσθέσεις κάτι στο μήνυμα σου ή τη Πολλαπλή Παράθεση όταν θέλεις να απαντήσεις ταυτόχρονα σε περισσότερα του ενός μηνύματα.

Edited by athanaso77
Link to comment
Share on other sites

παιδιά έκνα πατάτα. πήγα να βάλω την πιο πάνω ρομ . ακολούθησα τα βήματα αλλά δεν μπορώ να βρώ το αρχειο zip για να περάσω την νέα ρομ . οταν διαλέγω από recovery choose zip from sd card μου βγάζει μύνημα ότι δεν υπάρχει sd .

E: can't mount /sdcart/

 

το ξέρω ότι έκανα πατάτα αλλά το πόσο μεγάλη θέλω να μάθω .το κινητό δεν ανοίγει και το μόνο που μπορώ να κάνω είναι να μπω σε revovery βοηθήστε όσο μπορείτε

Βγαλε τη μπαταρια και την micro sd , ξανα τοποθετησε micro sd και μπαταρια και δοκιμασε παλι.

Περιμενουμε νεα.

Μέλος του «παλιού» καλού myphone. myphone τέλος.

Ο έξυπνος παραδέχεται το λάθος του, ο πονηρός δικαιολογείται και ο βλάκας επιμένει.

2DIN Android -παρουσίαση -- Θανάσης. Sony Z3 - Pebble steel :love:

Link to comment
Share on other sites

δεν έχω micro sd φίλε μου επάνω στο κινητό

το zip αρχείο το είχα πετάξει χύμα. έχω αλλάξει πολλές ρομ και ποτέ δεν είχα πρόβλημα. αλλά σε αυτήν πρέπει να έσβησα κάτι που δεν έπρεπε

 

αν βάλω μια microsd μέσα , και εκεί έχω βάλει την νέα ρομ λέτε να μπορεί να την βρει μέσω recovery ;;

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
αν βάλω μια microsd μέσα , και εκεί έχω βάλει την νέα ρομ λέτε να μπορεί να την βρει μέσω recovery ;;

 

Λογικά ναι, έτσι δουλευει η recovery.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

παιδιά το δοκίμασα 3 φορές αλλά τίποτα . έβαλα μια microsd με το zip αρχείο αλλά οταν πατάω choose zip from sdcard μου βγάζει

 

E: Can't mount /sdcart/

 

μετα απο 10 φορές τελικά την βρήκε και αυτην την στιγμή περνάω την καινουργια . ευχομαι να πάνε ολα καλα

 

ολα καλα παιδια ευχαριστώ ,

 

Πως ειναι δυνατον με wifi (δεν ειναι μπλε το χρωμα του ) να μπορω να σερφαρω με chrome αλλα δεν μπορω να μπω πχ σε facebook η να μπαινω στο play store να κανω κανονικα search αλλα να μην κατεβαινει τιποτα

Edited by athanaso77
Απαγορεύονται τα συνεχόμενα μηνύματα.
Link to comment
Share on other sites

Kαλησπέρα παιδιά

Έχει βγει καμία νέα rom για το UMI X2 Turbo???

'Εχω ένα θέμα με αυτήν που έχω περασμένη...

Όταν μιλάω στο κιν πέφτει το σήμα (signal drops) με αποτέλεσμα να με ακούνε με διακοπές οι άλλοι...

Η rom που έχω εγκατεστημένη έχει release date 31-08-2013

Link to comment
Share on other sites

Παρελαβα χθες το voto x2 (umi x2) 32gb 2g ram mtk 6589t ... και μετα απο 7 μηνες με το star s5 butterfly εχω να πω πως ειμαι πολυ ενθουσιασμενος!!!!

Tο κινητο σαν κατασκευη ειναι ποιοτικα πολυ ανωτερο.. και πολυ κοντα σε επωνημα κινητα με τριπλασια τιμη!!!!!

Το μονο που με χαλασε καπως ειναι οτι δεν εχει πολυ δυνατη ενταση το ηχιο του..

Υπαρχει καποιος τροπος να διορθωθει αυτο το προβλημα??

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Το μονο που με χαλασε καπως ειναι οτι δεν εχει πολυ δυνατη ενταση το ηχιο του..

Υπαρχει καποιος τροπος να διορθωθει αυτο το προβλημα??

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=374049

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Το χειρότερο κινητό που έχω αγοράσει σήμα δεν έχει wfi δεν έχει όλα χαλιά. Αν και είναι η προτη αγορά απο Κίνα το επόμενο κινητό θα είναι επώνυμο.
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Ωστόσο δεν ειναι λίγοι αυτοί που έχουν μείνει πολύ ευχαριστημένοι απο τη συσκευή. Μάλλον επεσες σε προβληματική συσκευή.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Το έχω εδώ και μία βδομάδα και συγκριτικά με το star s5 που είχα ,είναι αισθητά ποιο αργό στην πλοήγηση με 3g (cosmote) . Δεν ανοίγουν οι σελίδες στο ίντερνετ τόσο γρήγορα όσο με το star. Εχω δοκιμάσει άλλες τρεις custom rom αλλά δυστυχώς δεν άλλαξε κάτι.

Να είναι θέμα κάποιας ρύθμισης που δεν έχω κάνει?

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα,

 

σήμερα πήρα από το to2c το umi x2s !!! επιτέλους!!

 

έχω κάποιες απορίες

 

1)κατέβασα την εφαρμογή root checker και μου λέει ότι το κινητό μου είναι root, αλλά δεν βλέπω το supersu.

2)όταν ανοίγω το κινητό και πατάω το power + volume up δεν γίνεται απολύτως τίποτα. απλά κολλάει με το λογότυπο της umi και κάποια στιγμή σβήνει η οθονη για μερικα δευτερολεπτα και ξανανοίγει στο λογοτυπο. Το κανει ασταματητα μεχρι να σταματησω να παταω volume up+power. Είναι φυσιολογικό αυτό? Δεν θα έπρεπε να μπαίνω σε ένα μενου που να μου έχει επιλογές όπως πχ το reboot

3)πως κάνω screen shot?

4)έχω και μια εφαρμογή που λέγεται permission manager. Όταν πάω να μπω στις ρυθμίσεις της, κρασάρει συνέχεια το κινητό. Τι εφαρμογή είναι αυτή??

την ξέρετε?

5)όταν ανοίγω το κινητό μετά από λίγο μου βγάζει αυτό το μήνυμα. τι είναι ?? unfortunately,the process com.google.process.gapps has stopped

θα σας ζαλίσω γιατί είμαι λιγααααααααααακι άσχετη ;-)

Edited by afrodith2
Nokia 3210 - Nokia 8310 - Sony Ericsson K750i - Huawei Ideos X5 U8800 - Neo N003 - Umi X2 - Asus Zenfone 2 464 - OnePlus X - Oneplus 6 8/256 & Oneplus Nord:O
Link to comment
Share on other sites

Το x2S??? Είσαι η πρώτη οκταπύρηνη δηλαδή;;;; Αυτά είναι!

 

Πού τετοια τυχη :p το 4πυρηνο 2G/32G.

φφφφ μου έχουν μέσα και κινέζικες εφαρμογές...

:(

Nokia 3210 - Nokia 8310 - Sony Ericsson K750i - Huawei Ideos X5 U8800 - Neo N003 - Umi X2 - Asus Zenfone 2 464 - OnePlus X - Oneplus 6 8/256 & Oneplus Nord:O
Link to comment
Share on other sites

Α! Άρα x2 σκέτο.. Καλορίζικο! Αν είναι ήδη rooted, κατέβασε root app delete από το play store κ ξεφορτώσου ό,τι κινέζικο θέλεις.. Επίσης πέρνα κ ελληνικό πληκτρολόγιο για να στέλνεις sms 160 χαρακτήρων.
Link to comment
Share on other sites

Α! Άρα x2 σκέτο.. Καλορίζικο! Αν είναι ήδη rooted, κατέβασε root app delete από το play store κ ξεφορτώσου ό,τι κινέζικο θέλεις.. Επίσης πέρνα κ ελληνικό πληκτρολόγιο για να στέλνεις sms 160 χαρακτήρων.

 

έβαλα το root unistaller και έβγαλα μερικές. έχουν μείνει κάποιες άλλες αλλά μου τις βγάζει σαν εφαρμογές συστήματος.

να τα σβήσω?

το περίεργο είναι ότι μου έφαγε και μισο mb απο το 3g!

θα σκάσω..

 

λες να προσπαθήσω να βάλω ξανά μόνη μου την κανονική ρομ και να το ρουτάρω μόνη μου? ή θα το σκοτώσω το κινητάκι μου?

το κινητό σου κάνει τα ίδια με το δικό μου? (αυτά που ρώτησα στο προηγούμενο μου ποστ)

Nokia 3210 - Nokia 8310 - Sony Ericsson K750i - Huawei Ideos X5 U8800 - Neo N003 - Umi X2 - Asus Zenfone 2 464 - OnePlus X - Oneplus 6 8/256 & Oneplus Nord:O
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα το δικο μου μου έσπασε τα νεύρα αλάξα τρεις ROM το πρόβλημα με το σιμά παραμένει. Έστειλα μήνυμα στον κινέζο για επιστροφή και έχει ο θεός.Η επόμενη αγορά θα είναι απο το χωριό μου που άμα πάθει κάτι θα τους το χτυπησω στο κεφάλι:mad:
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα και καλη χρονια σε ολους, με υγεια και ο,τι αλλο επιθυμει ο καθενας!

Για καποιο λογο με την καινουρια ROM που εχω βαλει, βλεπω οτι το phone storage δεν ειναι γυρω στα 32GB!!

Καμια ιδεα για να το συνεφερω?

Επισης, στο recovery mode βλεπω πλεον μονο κινεζικα (με τη ROM απο το to2c, ηταν στα αγγλικα)

 

http://s20.postimg.org/ngd82pt55/Screenshot_2014_01_01_09_45_29.jpg

 

http://s20.postimg.org/g1nwac79l/Screenshot_2014_01_01_09_45_47.jpg

 

http://s20.postimg.org/twm6st1op/Screenshot_2014_01_01_09_50_03.jpg

Edited by afrodith2
Nokia 3210 - Nokia 8310 - Sony Ericsson K750i - Huawei Ideos X5 U8800 - Neo N003 - Umi X2 - Asus Zenfone 2 464 - OnePlus X - Oneplus 6 8/256 & Oneplus Nord:O
Link to comment
Share on other sites

Καλή χρονιά. Κάνε μια επαναφορά εργοστασιακων ρυθμίσεων και θα στρώσει.

Samsung Note 3 White :( RIP (Σπασμένη οθόνη)

Microsoft Lumia 640XL

Xiaomi Redmi Note 4 3/64

Pipo w2

Link to comment
Share on other sites

Καλή χρονιά. Κάνε μια επαναφορά εργοστασιακων ρυθμίσεων και θα στρώσει.

 

Καμια διαφορα, δυστυχως :(

Nokia 3210 - Nokia 8310 - Sony Ericsson K750i - Huawei Ideos X5 U8800 - Neo N003 - Umi X2 - Asus Zenfone 2 464 - OnePlus X - Oneplus 6 8/256 & Oneplus Nord:O
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...