Jump to content

Samsung Galaxy S4 (I9505)


Superuser
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 11,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Μιας και με μεγάλη μου χαρά πούλησα το σ5 μίνι θα αγοράσω για 2η φορά το s4 τελικά. Βρήκα στα 299 το value edition.. Η διαφορά είναι μόνο ότι βγαίνει με κιτ κατ; Σιγά μην αναβαθμιστεί στην L το value edition. Να προτιμήσω το 9505?

 

 

Ti κακό είχε το S5 κ θεωρείς καλύτερο το S4?

 

Εμένα το S4 γιατί δεν έχει πάρει ακόμα την 4.4 μπορεί κάποιος να μου εξηγήσει??

Edited by VaL_Phoenix

"LG V30 + Samsung A72"

 

"Η όραση ανήκει σε όλους, αλλά η αντίληψη σε λίγους"

Link to comment
Share on other sites

Ti κακό είχε το S5 κ θεωρείς καλύτερο το S4?

 

Εμένα το S4 γιατί δεν έχει πάρει ακόμα την 4.4 μπορεί κάποιος να μου εξηγήσει??

 

Αν έχεις το i9506 δεν έχει βγει ακόμα. Αν έχεις το i9505, και πάλι δεν έχει βγει για όλες τις χώρες. Τσέκαρε στο sammobile που έχει όλα τα firmwares και δες αν έχει βγει και για την δική σου χώρα.

Link to comment
Share on other sites

Αν έχεις το i9506 δεν έχει βγει ακόμα. Αν έχεις το i9505, και πάλι δεν έχει βγει για όλες τις χώρες. Τσέκαρε στο sammobile που έχει όλα τα firmwares και δες αν έχει βγει και για την δική σου χώρα.

to 9195 έχω.

 

Φοράω το BNB3

"LG V30 + Samsung A72"

 

"Η όραση ανήκει σε όλους, αλλά η αντίληψη σε λίγους"

Link to comment
Share on other sites

to 9195 έχω.

 

Φοράω το BNB3

 

Τότε πρέπει να ρωτήσεις εδώ: http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=367438 που μιλάνε οι κάτοχοι του S4 mini, εκεί θα ξέρουν.

Link to comment
Share on other sites

Ti κακό είχε το S5 κ θεωρείς καλύτερο το S4?

 

Εμένα το S4 γιατί δεν έχει πάρει ακόμα την 4.4 μπορεί κάποιος να μου εξηγήσει??

 

S5 mini έγραψα.Το κινητό δεν την παλεύει με 1,5 GB RAM.. Απενεργοποιημενες όλες οι εφαρμογές Google και όσες μπορούσα να απενεργοποιησω και πάλι είχε τα χάλια του.

Προσωπική μου άποψη όποιος έχει ειδικά το 9506 δεν αξίζει να πάει σε S5.

Link to comment
Share on other sites

φυσικα κ δεν αξιζει να παρεις το s5 mini οταν το s4 εχει μονο 330 :) κ φυσικα αν εχεις το s4 δεν αξιζει να δωσεις 500 για το s5 ουτε 700 για το καινουριο galaxy alpha . κ φυσικα μονο αν εχεις λεφτα για πεταμα κ σου περισευουν θα κανεις την αλλαγη απο s4 se s5- galaxy alpha. οποτε περιμενουμε το s6 να δουμε τη παραπανω θα εχει. + το οτι το s4 exei 441 ppi ενω το s5 εχει λιγοτερα :!:
Xiaomi Mi 9t pro red
Link to comment
Share on other sites

φυσικα κ δεν αξιζει να παρεις το s5 mini οταν το s4 εχει μονο 330 :) κ φυσικα αν εχεις το s4 δεν αξιζει να δωσεις 500 για το s5 ουτε 700 για το καινουριο galaxy alpha . κ φυσικα μονο αν εχεις λεφτα για πεταμα κ σου περισευουν θα κανεις την αλλαγη απο s4 se s5- galaxy alpha. οποτε περιμενουμε το s6 να δουμε τη παραπανω θα εχει. + το οτι το s4 exei 441 ppi ενω το s5 εχει λιγοτερα :!:

 

Με την σύνδεση το πήρα 1€ το s5 Mini. Έως το Σάββατο πιστεύω να προλάβω να πάρω ξανά το s4. Φυσικά και δεν αξίζει η μετάβαση από s4 σε S5 - alpha.. Αναμονή για το s6 που μακάρι να είναι κάτι καλό ( ακόμα νωρίς είναι να μιλάμε όμως)

Μια ερώτηση ακόμα.Ποια μάρκα κάρτα μνήμης να πάρω; Samsung ή καμιά άλλη? Στο πρώτο s4 είχα θέμα με την κάρτα μνήμης.όλη την ώρα έκανε επανεκκίνηση το κινητό,την έβγαλα και λύθηκε το πρόβλημα

Link to comment
Share on other sites

Με την σύνδεση το πήρα 1€ το s5 Mini. Έως το Σάββατο πιστεύω να προλάβω να πάρω ξανά το s4. Φυσικά και δεν αξίζει η μετάβαση από s4 σε S5 - alpha.. Αναμονή για το s6 που μακάρι να είναι κάτι καλό ( ακόμα νωρίς είναι να μιλάμε όμως)

Μια ερώτηση ακόμα.Ποια μάρκα κάρτα μνήμης να πάρω; Samsung ή καμιά άλλη? Στο πρώτο s4 είχα θέμα με την κάρτα μνήμης.όλη την ώρα έκανε επανεκκίνηση το κινητό,την έβγαλα και λύθηκε το πρόβλημα

 

sandisk μεχρι 32gb γιατι η 64 τους εχει θεματα και φυσικα CLASS 10. Εγω εχω 16 και με καλυπτει απολυτα καμια 300 φωτο και εφαρμογες στην sd

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα !!

Ενα έτος δίνει εγγύηση η samsung η δυο ;

 

Ολες δυο θαρρω δινουν και 6 μηνες για την διαρκεια ζωης της μπαταριας. Η μπαταρια θεωρειται αναλωσιμη

Link to comment
Share on other sites

sandisk μεχρι 32gb γιατι η 64 τους εχει θεματα και φυσικα CLASS 10. Εγω εχω 16 και με καλυπτει απολυτα καμια 300 φωτο και εφαρμογες στην sd

 

Και εγώ με 16GB βολεύομαι εγώ...Σε ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

sandisk μεχρι 32gb γιατι η 64 τους εχει θεματα και φυσικα CLASS 10. Εγω εχω 16 και με καλυπτει απολυτα καμια 300 φωτο και εφαρμογες στην sd

 

64άρα κάρτα microSD class 10 φοραω πανω στο κινητο εδω και 1 χρονο και δεν μου εχει δημιουργήσει το παραμικρό πρόβλημα ποτέ :happy:

Link to comment
Share on other sites

64άρα κάρτα microSD class 10 φοραω πανω στο κινητο εδω και 1 χρονο και δεν μου εχει δημιουργήσει το παραμικρό πρόβλημα ποτέ :happy:

 

η 64 της sandisk νομιζω εχει θεμα

Link to comment
Share on other sites

Όταν βγάζω φωτογραφίες με την μπροστινή κάμερα μου εμφανίζει μια μαυρίλα στο πάνω μέρος .

Όταν βγάζω με την πίσω κάμερα βγάζει κανονικές φωτογραφίες χωρίς κανένα ελάτωμμα .

[ATTACH]49768[/ATTACH][ATTACH]49769[/ATTACH]

 

Καμιά ιδέα τι να συμβαίνει ?

Και οι δύο φωτογραφίες είναι με την μπροστινή κάμερα .

Τελικά το έλυσα το πρόβλημα .

Στο φακό έχει ένα σαν λαστιχένιο δαχτυλιδάκι ο οποίο είχε μετακινηθεί και έκρυβε μέρος του φακού .

Αφού είδα στο youtube πως ανοίγουμε το κινητό , το άνοιξα και το έφτιαξα .

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά τον τελευταίο καιρό μου φαίνεται ότι κάτι δεν πάει καλά με την πίσω κάμερα... Αργεί πάρα πολύ να εστιαση και σκεφτόμουν μέχρι και αλλαγή κινητού... Καμία ιδέα κάποιος;;;
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά τον τελευταίο καιρό μου φαίνεται ότι κάτι δεν πάει καλά με την πίσω κάμερα... Αργεί πάρα πολύ να εστιαση και σκεφτόμουν μέχρι και αλλαγή κινητού... Καμία ιδέα κάποιος;;;

 

 

ναι και σε μενα συμβαινει εδω και αρκετες μερες...αλλα οχι και να παμε σε αλλαγη κινητου...κατσε να δουμε αν το εχουν παθει και αλλοι και επισης περιμενε να παρουμε και την 4.4 και μετα βλεπουμε...

Link to comment
Share on other sites

ναι και σε μενα συμβαινει εδω και αρκετες μερες...αλλα οχι και να παμε σε αλλαγη κινητου...κατσε να δουμε αν το εχουν παθει και αλλοι και επισης περιμενε να παρουμε και την 4.4 και μετα βλεπουμε...

 

μα την 4.4 έχουμε.. και σε μένα έχει αυτό το πρόβλημα με την εστίαση πάντως.. τις περισσότερες φορές εστιάζω χειροκίνητα αλλά και πάλι χωρίς μεγάλη επιτυχία.. πρέπει να προσπαθησω 2-3 φορές για να τα καταφέρω.. :blink:

Cats are like Music:

It's foolish to try to explain their worth

to those who don't appreciate them :kitty:

Link to comment
Share on other sites

και εμενα δεν εστιαζει η καμερα και πολλες φορες κ εγω το κανω χειροκινητα :mad: δεν εχω κανει ακομα την αναβαθμηση της 4.4.3 η οπως αλλιως την λενε
Xiaomi Mi 9t pro red
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, μολις με πήρε πανικοβλητος ενας φιλος μου με S4 οτι η συσκευή εκλεισε ξαφνικά βγάζοντας καποια περίεργα χρώματα στην οθονη και μετα εσβησε τελείως. Η συσκευή ανοίγει αλλα η οθονη ειναι μαύρη. Τι ειναι αυτο; ;; Καηκε η οθονη;;;
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, μολις με πήρε πανικοβλητος ενας φιλος μου με S4 οτι η συσκευή εκλεισε ξαφνικά βγάζοντας καποια περίεργα χρώματα στην οθονη και μετα εσβησε τελείως. Η συσκευή ανοίγει αλλα η οθονη ειναι μαύρη. Τι ειναι αυτο; ;; Καηκε η οθονη;;;

 

Πιθανό.. ή μπορεί να κουνήθηκε κάποια επαφή στο καλώδιο.

- Alex
Link to comment
Share on other sites

Πιθανό.. ή μπορεί να κουνήθηκε κάποια επαφή στο καλώδιο.

 

Thanks. Θα δοκιμασω αρχικά μια αλλη μπαταρία σε ενα 3ωρο που θα μου το στείλει γιατι συμπίπτουν τα συμπτώματα με εκεινα των προβληματικων μπαταριων.

Link to comment
Share on other sites

και εμενα δεν εστιαζει η καμερα και πολλες φορες κ εγω το κανω χειροκινητα :mad: δεν εχω κανει ακομα την αναβαθμηση της 4.4.3 η οπως αλλιως την λενε

 

Άρα είμαστε πολλοί με το ίδιο πρόβλημα

Link to comment
Share on other sites

μα την 4.4 έχουμε.. και σε μένα έχει αυτό το πρόβλημα με την εστίαση πάντως.. τις περισσότερες φορές εστιάζω χειροκίνητα αλλά και πάλι χωρίς μεγάλη επιτυχία.. πρέπει να προσπαθησω 2-3 φορές για να τα καταφέρω.. :blink:

 

 

επρεπε να προσθεσω αλλο ενα .4 :p

 

απο οτι φαινεται ειμαστε πολλοι...

Edited by Guest 26
Link to comment
Share on other sites

επρεπε να προσθεσω αλλο ενα .4 :p

 

απο οτι φαινεται ειμαστε πολλοι...θα ψαξω λιγο σοτ νετ να δω αν ειναι γενικο αυτο το προβλημα που μαλλον θα ειναι...

 

εγώ που το έψαξα λίγο.. άλλοι λένε ότι άλλαξαν τον φακό της κάμερας και διορθώθηκε το πρόβλημα, άλλοι ότι με την αναβάθμιση σε 4.4.2 έφτιαξε και άλλοι ότι είδαν αποτέλεσμα αλλάζοντας την λειτουργία μέτρησης σε matrix.. 2 στα 3 δεν είχαν αποτέλεσμα σε μένα.. με την αλλαγή φακού δεν ξέρω τι θα γίνει!

Cats are like Music:

It's foolish to try to explain their worth

to those who don't appreciate them :kitty:

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S4 (I9505)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...