Jump to content

Samsung Galaxy S4 (I9505)


Superuser
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπέρα στα μελή και στην παρέα. Θα ήθελα να ρωτήσω το εξής.Για αγορά βρήκα στο ebay το s4 σε πολύ καλή τιμή στον παρακάτω σύνδεσμο :

http://www.ebay.com/itm/191624291673?_trksid=p2060353.m1438.l2649&ssPageName=STRK%3AMEBIDX%3AIT

Είναι το αυθεντικό s4 η μια πολύ καλή απομίμηση κυνός μαϊμού?

Θα ήθελα την βοήθεια σας .

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 11,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

παιδια καλησπερα

α)θελω να μου πει καποιος αν γνωριζει

διεγραψα καταλαθος ενα φακελο με φωτο απο το κινητο

ηταν περασμενος στην εξωτερικη sd του κινητου

υπαρχει τροπς να τον ανακτησω;

β) μολις συνδεω το κινητο στον υπολογιστη δεν μου βγαζει το παραθυρακι με τις επιλογες το τι θελω να κανω.

Link to comment
Share on other sites

παιδια καλησπερα

α)θελω να μου πει καποιος αν γνωριζει

διεγραψα καταλαθος ενα φακελο με φωτο απο το κινητο

ηταν περασμενος στην εξωτερικη sd του κινητου

υπαρχει τροπς να τον ανακτησω;

β) μολις συνδεω το κινητο στον υπολογιστη δεν μου βγαζει το παραθυρακι με τις επιλογες το τι θελω να κανω.

1) Βάλε τη κάρτα με κάποιο αντάπτορα στον υπολογιστή και δοκίμασε να κάνεις ανάκτηση με κάποιο κατάλληλο πρόγραμμα όπως το recuva.

2) Ανοίγεις τους φακέλους του κινητού με το file manager του υπολογιστή και κάνεις ότι θέλεις με τα αρχεία.

Link to comment
Share on other sites

τελικα ηταν στην εσωτερικη μνημη του κινητου περασμενες οι φωτο.

παιζει να τις βρουμε γιατι θα μου γκρινιαζει η γυναικα; :dizzy:

Link to comment
Share on other sites

Το ειχα αναφερει και πολυ παλιοτερα αλλα επειδη ποτε δεν ελαβα απαντηση επαναφερω την ερωτηση.

 

 

Γιατι συνηθως οταν εχω το κινητο για πολυ ωρα στο αθορυβο οταν το επαναφερω στο κανονικο οτιδηποτε ηχο και να ακουω τον ακουω απο το ακουστικο και οχι απο το ηχειακι μεχρι να με παρει καποιος τηλεφωνο και να χτυπησει κανονικα το τηλεφωνο απο το ηχειακι που μετα απο τοτε ολοι οι ηχοι ακουγωνται κανονικα απο τ ηχειακι οπως πρεπει.

 

Εχω το android 5.0.1 και το κινητο δεν εχει γινει ποτε ρουτ, ουτε εχει περαστει καποια custom rom.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα.

Έχω ένα 9505 ενός φίλου που κολούσε στο samsung logo (splash screen) και έκανε reboot. Αφού δεν είχα λοιπά στοιχεία, του πέρασα με odin μια ελληνική 5.0.1 και τώρα κολλάει στο Galaxy logo. Πως μπορώ να το στρώσω; Τι ρομ μπορώ να του περάσω για να ανοίξει;

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα.

Έχω ένα 9505 ενός φίλου που κολούσε στο samsung logo (splash screen) και έκανε reboot. Αφού δεν είχα λοιπά στοιχεία, του πέρασα με odin μια ελληνική 5.0.1 και τώρα κολλάει στο Galaxy logo. Πως μπορώ να το στρώσω; Τι ρομ μπορώ να του περάσω για να ανοίξει;

 

Μπες σε recovery mode και κάνει ένα factory reset καθώς και wipe cashe και θα ανοίξει, δεν χρειάζεται να περάσεις άλλη ρομ :)

Ζήσε την κάθε σου μέρα σαν να ήταν η τελευταία!

καποια στιγμή θα τα καταφέρεις....

 

Δημήτρης

Link to comment
Share on other sites

Του έκανα και wipe, αλλά δεν αλλάζει κάτι. Κάποια στιγμή πέρασε και από τη splash screen και έβγαλε το μήνυμα που αναβαθμίζει τις εφαρμογές μετά από update και λίγο μετά κόλησε πάλι και reboot. Δείχνει hardware αυτό;
Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλησπερα!! Εχω το κινητο δυο χρονια σχεδον και τος τελευταιες μερες παρατηρω νερα στη μπαταρια!! Πχ με συνεχη χρηση γοα δυο ωρες το κινητο απ 80 τοις εκατο πηγε στο 20 τοις εκατο! Ειναι φυσιολογικπ αυτο?

και κατι αλλο..μου εσβησε χθες το βραδυ απο μπαταρια και μολις το βαζω να φορτισει λεει οτι εχει 10 τοις εκατο..

λετε να παραγγειλω καινουρια μπαταρια?

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά

Έχω ανεβάσει αυτό τον οδηγό στο νήμα του G2, με εξαίρεση το κομμάτι του bloatware εφαρμόζεται σε όλες τις συσκευές..

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=430037

Link to comment
Share on other sites

προ μερικών λεπτών το s4 μου επεσε απο αρκετο ύψος και ήταν το τελειωτικό του χτύπημα... γενικά ήταν πολυ ταλαιπωρημένο. Αν το πάω στα service στο χαιδαρι υπάρχει περίπτωση να εχουν αμεσα οθόνη για αλλαγή (αν είναι η οθόνη αυτη που χαλασε και οχι η πλακέτα) και γνωρίζει κανεις πόσο θα παει ? ειναι εκτος εγγυησης η συσκευη
Sagem MY V-75/ Nokia n70/ Sony Ericsson K750i/ Sony Ericsson G900/ Nokia N86/ ZtE Blade/ Samsung galaxy SII/ Vodafone smart II/ Samsung galaxy SIV....
Link to comment
Share on other sites

Υπαρχει τροπος να ξεγραψει ο knox 0x1 σε περιπτωση που χρειαστει να το παμε για service?

LG G4 H815

Rom: Nougat 7.0 29a stock heavily debloated

Kernel: LG stock

Recovery: Twrp 3.1.1.1

Link to comment
Share on other sites

Υπαρχει τροπος να ξεγραψει ο knox 0x1 σε περιπτωση που χρειαστει να το παμε για service?
Έως αυτή τη στιγμή δεν έχει βρεθεί τρόπος για κάτι τέτοιο.
Link to comment
Share on other sites

μήπως γνωρίζει κάποιος να μου πει που φαίνεται ο χρόνος ομιλίας του κινητού......

 

----- προσθήκη μηνύματος 62 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

ο συνολικός χρόνος όλων των κλήσεων

Link to comment
Share on other sites

Έως αυτή τη στιγμή δεν έχει βρεθεί τρόπος για κάτι τέτοιο.

Ευχαριστω, γιατι ειχα μια αμφιβολια μιας και θα πληρωσω 70 ευρω για αλλαγη καμερας μεσα στην εγγυηση επειδη εντοπιστικα με knox 0x1.

LG G4 H815

Rom: Nougat 7.0 29a stock heavily debloated

Kernel: LG stock

Recovery: Twrp 3.1.1.1

Link to comment
Share on other sites

Εκανα την βλακεια και επελεξα "allow"στην ερωτηση που μου εκανε να συγχρονιζει αυτοματα τις φωτογραφιες στο μειλ μου και θελω να το αναιρεσω.

Ειχα παει ρυθμισεις -> google -> το μειλ μου -> συγχρωνισμος λευκωματα ιστου.

 

Μπορειτε να μου πειτε σας παρακαλω πολυ πως θα το κανω καθε φορα που θελω να κανει συγχρονισμο να με ρωταει αν θελω(allow) ή οχι(deny)?

Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλησπερα!! Εχω το κινητο δυο χρονια σχεδον και τος τελευταιες μερες παρατηρω νερα στη μπαταρια!! Πχ με συνεχη χρηση γοα δυο ωρες το κινητο απ 80 τοις εκατο πηγε στο 20 τοις εκατο! Ειναι φυσιολογικπ αυτο?

και κατι αλλο..μου εσβησε χθες το βραδυ απο μπαταρια και μολις το βαζω να φορτισει λεει οτι εχει 10 τοις εκατο..

λετε να παραγγειλω καινουρια μπαταρια?

Αν το δούλευες 2 χρόνια με την ίδια μπαταρία, ε τότε έφτασε η ώρα της. Εγώ θυμάμαι την είχα αλλάξει προ της 2ετίας γιατί είχε πέσει πολύ η απόδοσή της. 10-12 ευρώ κοστίζει...

πριν:nokia n82+5800+x6+n8 SlimModed by Lagoskon+lumia 800+920+820+830+925+1020+930, huawei p8 lite+p9 lite+mate 10 pro, iphone 5c+5+5s+6, Xiaomi Redmi note 2+ redmi 3s gold+ redmi note 3 pro+Redmi Note 4+Redmi Note 5+Mi A1+Mi8 6/64+Mi9 6/128+Poco F3, samsung galaxy s3+s3 mini+s4+s6+s7+s7 edge+s8 plus+s9plus+s10 plus 8/128+note 9+Note 10 plus+s20 fe 5G+s21fe+s21ultra

τώρα: s21plus 5G 8/128 & s20plus 4G 8/128

Link to comment
Share on other sites

Το κινητό δεν ανάβει καν και θέλει αλλαγή πλακέτας, οπότε πάμε για καινούργιο! Αξίζει να πάρω το ίδιο ή κάποιο άλλο σε αυτά τα λεφτά? Ακούω προτάσεις......
Link to comment
Share on other sites

Το κινητό δεν ανάβει καν και θέλει αλλαγή πλακέτας, οπότε πάμε για καινούργιο! Αξίζει να πάρω το ίδιο ή κάποιο άλλο σε αυτά τα λεφτά? Ακούω προτάσεις......

Παρε moto g 3ης γενιας.

Καμια διαφορα και πηρε και android 6

Εχω s4 και motorola

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα! Εχω το κινητό 2.5 χρονια και εχω την 4.4.2 μιας και ολα δούλευαν καλά. Τις τελευταίες μέρες που και που κανει ενα κόλλημα δίνει 3 γραμμές και μετα επανεκκίνηση. Μπορεί να το κανει 1 φορα η και 10 την μερα . Του έκανα ρεσετ και παλι τα ίδια. Να του κανω αναβάθμιση στα 5? Ή θα γίνει χειρότερο?
Link to comment
Share on other sites

...Να του κανω αναβάθμιση στα 5? Ή θα γίνει χειρότερο?

Τι σημαινει "να του κανω αναβαθμιση στα 5"?

Link to comment
Share on other sites

Δε το καταλαβα γιατι περιμενα ενα πιο σωστο οπως "να του κανω αναβαθμιση στην εκδοση 5".

Κανε δε χανεις κατι

Link to comment
Share on other sites

Έχω θέμα με τη κάρτα μνήμης του κινητού!είναι Samsung class 10 και τη διαβάζει κανονικά, αλλά με κάποιο τρόπο brickarei το κινητό! Όταν την βγάζω δουλεύει κανονικά! Έχει τύχει σε κάποιον άλλο? Είναι θέμα κάρτας ή της υποδοχής?
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S4 (I9505)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...