Jump to content

Samsung Galaxy S4 (I9505)


Superuser
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

πως το ακουμπησες κατω?το χτυπησες?δυσκολο να στο επισκευασουν δωρεαν..,ισως αστοχια υλικου..πηγαινε το να τουν να δεις τι θα σου πουν..front glass+digitizer γνησια οπωσδηποτε αλλιως θα εχεις κιτρινιλες με πλαστα στην πορεια!!
I Want To Believe
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 11,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Ισως αλλα πιστευω οτι οι περισσοτεροι μαλλον δεν ειναι απο ελλαδα το κινητο τους αλλα απο αλλη χωρα της ευρωπης.
Link to comment
Share on other sites

Εμένα ελληνικό είναι και την έχω πάρει! Δοκίμασες να ψάξεις την αναβάθμιση μέσα από τις ρυθμίσεις?

πριν:nokia n82+5800+x6+n8 SlimModed by Lagoskon+lumia 800+920+820+830+925+1020+930, huawei p8 lite+p9 lite+mate 10 pro, iphone 5c+5+5s+6, Xiaomi Redmi note 2+ redmi 3s gold+ redmi note 3 pro+Redmi Note 4+Redmi Note 5+Mi A1+Mi8 6/64+Mi9 6/128+Poco F3, samsung galaxy s3+s3 mini+s4+s6+s7+s7 edge+s8 plus+s9plus+s10 plus 8/128+note 9+Note 10 plus+s20 fe 5G+s21fe+s21ultra

τώρα: s21plus 5G 8/128 & s20plus 4G 8/128

Link to comment
Share on other sites

Ισως αλλα πιστευω οτι οι περισσοτεροι μαλλον δεν ειναι απο ελλαδα το κινητο τους αλλα απο αλλη χωρα της ευρωπης.

 

Εμενα που ειναι απεξω και συγκεκριμενα ΑΤΟ open Austria δεν εχει βγαλει ακομα. Που θα παει θα βγει και για εμενα:):)

Link to comment
Share on other sites

Και σε εμενα μια απο τα ιδια που ειναι απο την cosmote.

 

Εμένα ελληνικό είναι και την έχω πάρει! Δοκίμασες να ψάξεις την αναβάθμιση μέσα από τις ρυθμίσεις?

Εννοειτε.

Link to comment
Share on other sites

http://www.sammobile.com/firmwares/

βαλτε το μοντελο σας και την χωρα προορισμου σας να δειτε αν εχει βγει για την χωρα που προοριζεται!!!

I Want To Believe
Link to comment
Share on other sites

μια ερωτηση παιδια.το value edition ειναι ακριβως το ιδιο σε hardware με το κανονικο?καπου ειχα διαβασει οτι εχει καποιες διαφορες λογω οτι ειναι φθηνοτερη εκδοση,ισχυει κατι τετοιο?θελω να το παρω για δευτερη συσκευη και στο επισημο θεμα δεν εχει γραφτει τιποτα,μιας και ειναι s4 κι αυτο ποσταρα κι εδω.ευχαριστω.

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

μια ερωτηση παιδια.το value edition ειναι ακριβως το ιδιο σε hardware με το κανονικο?καπου ειχα διαβασει οτι εχει καποιες διαφορες λογω οτι ειναι φθηνοτερη εκδοση,ισχυει κατι τετοιο?θελω να το παρω για δευτερη συσκευη και στο επισημο θεμα δεν εχει γραφτει τιποτα,μιας και ειναι s4 κι αυτο ποσταρα κι εδω.ευχαριστω.

 

και εγω αυτο εχω παρει στην γυναικα αλλα επειδη το νυμα ειναι σχεδον ανυπαρκτο βλεπω νεα απο εδω.

το hardware ειναι ιδιο, αν και διαβασα και εγω αυτο περι φθηνης εκδοσης στην πραξη δεν ειδα κατι τετοιο. εχω τρεξει και bench να δω τι παιζει και ολα οκ.

το μονο μελανο ειναι οτι ακομα δεν εχει παρει επισιμα lollipop, διαβασα ομως αναλογη ερωτηση στο xda και απλα με λιγα λογια ειπαν υπομονη.

ελπιζω να βοηθησα οσο για το επισιμο update και εγω περιμενω χωρις να με νοιαζει και πολυ ομως.

http://forum.xda-developers.com/general/xda-assist/samsung-galaxy-s4-9515-wont-update-to-t3073295

Edited by joanjapan
Practice what you preach
Link to comment
Share on other sites

Εμένα πάλι με νοιάζει το update και νόμιζα ότι ανοίγοντάς το πως θα έρθει και ειδοποίησή,αλλά τίποτα.

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Εμένα πάλι με νοιάζει το update και νόμιζα ότι ανοίγοντάς το πως θα έρθει και ειδοποίησή,αλλά τίποτα.

 

update μονο απο την samsung ειδα περιπου στα 340 mb, αλλα firmware δεν αλλαξε. 4.4.2 εμεινε

τι να πω παντως εγω θα κανω οτι γραφει η υπογραφη σου, υπομονη.........:)

Edited by joanjapan
Practice what you preach
Link to comment
Share on other sites

update μονο απο την samsung ειδα περιπου στα 340 mb, αλλα firmware δεν αλλαξε. 4.4.2 εμεινε

τι να πω παντως εγω θα κανω οτι γραφει η υπογραφη σου, υπομονη.........:)

 

Κι εμένα τα ίδια,ούτε καν 4.4.4.υπομονή λοιπόν.

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Παιδια μολις εκανα και εγω το update lolipol μεχρι τωρα ολα τελεια!

Γνωριζει κανεις πως αφαιρω απ το προγραμμα S Health να μην μου εμφανιζεται στην επιφανεια εργασιας τα βηματα που δειχνει απ το προγγραμμα αυτο..

 

----- προσθήκη μηνύματος 19 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Παιδια μολις εκανα και εγω το update lolipol μεχρι τωρα ολα τελεια!

Γνωριζει κανεις πως αφαιρω απ το προγραμμα S Health να μην μου εμφανιζεται στην επιφανεια εργασιας τα βηματα που δειχνει απ το προγγραμμα αυτο..

Και ποσο Ram σας καταναλωνει εσας ρε παιδια εμενα 1.25 Ram την σβηνω αλλα παλι εκει παει,πολυ δεν πιανει το λετε??

Link to comment
Share on other sites

Πήγαινέ στις εφαρμογές,όλες,κι απενεργοποίησε το health και κάποια άλλα πράγματά πού δε χρειάζεσαι.

Υπάρχουν οδηγοί βέβαια πού λένε τι μπορείς να απενεργοποιησεις με ασφάλεια.

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Και σε εμενα μολις ηρθε η lollipop 5.0.1 με κινητο απο την cosmote.

 

Ενα περιεργο που ειδα ειναι οτι εχουν σβηστει ολοι οι κωδικοι wifi που ειχα και πρεπει να τους ξανα-εισαγω.

 

Γνωριζει κανεις γιατι συνεβει αυτο και αν υπαρχει τροπος να διορθωθει σε ενα κινητο που δεν ειναι ρουτ?

 

Γιατι στην νεα εκδοση android 5.0.1 βγαλανε το κλειδωμα με βαση το προσωπο?

Δεν το βλεπω πλεον σαν επιλογη ενω στην android 4.4.2 υπηρχε κανονικα.

 

Απο το πολυ λιγο που το εχω δει οφειλω να ομολογησω οτι ειναι ποιο γρηγορο απο πριν αλλα καταλαμβανει περισσοτερη μνημη(1.20mb) απο πριν(800mb) με το που ανοιγει το κινητο.

 

Ειναι πολυ περιεργο γιατι εχουν αλλαξει ολα τα χρωματα του μενου και καποια εικονιδια αλλα αυτο θα το συνηθίσω.

 

Θα ενημερωσω οταν δουλεψω λιγο περισσοτερο την νεα lollipop 5.0.1 στο κινητο μου.

Edited by adais
Link to comment
Share on other sites

Frankfurt μένω και το κινητό είναι αγορασμένο από εδώ.

 

----- προσθήκη μηνύματος 62 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Και εμένα μου φαίνεται πολύ καλύτερο το Lollipop και πολύ γρήγορο.

http://s9.postimg.org/hxs222dsf/ezgif_com_crop.gif
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, έχω ένα S4 το οποίο ξαφνικά άρχισε να κάνει επαννεκινήσεις μόλις έφτανε στο logo samsung galaxy s4 και δεν κάνει τίποτα. Έκανα από το recovery wipe cache, wipe data/factory δεν άλλαξε κάτι και μετά φλασαρα με odin την 5. Πάλι όμως κολλάει στο boot logo samsung galaxy s4 και κάνει επανεκκίνηση. Υπάρχει κάτι παραπάνω να κάνω?

 

edit: ξαναπέρασα την lollipop μαζί με pit file.μόλις τελείωσε, έβγαλα το usb μετά και την μπαταρία για κανένα λεπτό και μπήκα σε recovery. έκανα wipe data/cache και πλέον ξεκινάει και μόλις φτάσει στο samsung galaxy s4 logo κάνει restar, και έπειτα κολλάει στο samsung galaxy logo χωρίς να κάνει τίποτα.

Edited by than0s7
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά, σήμερα νωρίς το πρωί, έλαβα κι εγώ την αναβάθμιση σε Lollipop, περίπου 997 Mb. Μόλις τελείωσε, το τηλέφωνο έκανε επανεκκίνηση και έπειτα δεν χρειάστηκε να κάνω τίποτα άλλο. Τα χρώματα είναι υπέροχα, το περιβάλλον επίσης, πολύ πιο όμορφο από πριν αλλά αυτό υποθέτω είναι υποκειμενικό. Το τηλέφωνο είναι ίσως ελάχιστα πιο αργό αλλά αυτό δεν έχει καμία σημασία, δεν φαίνεται πρακτικά, και επιπλέον η διάρκεια της μπαταρίας είναι ελαφρώς βελτιωμένη..... Μπράβο στη Samsung....

 

Nα συμπληρώσω ότι η συσκευή μου είναι από Τσεχία...

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, έχω ένα S4 το οποίο ξαφνικά άρχισε να κάνει επαννεκινήσεις μόλις έφτανε στο logo samsung galaxy s4 και δεν κάνει τίποτα. Έκανα από το recovery wipe cache, wipe data/factory δεν άλλαξε κάτι και μετά φλασαρα με odin την 5. Πάλι όμως κολλάει στο boot logo samsung galaxy s4 και κάνει επανεκκίνηση. Υπάρχει κάτι παραπάνω να κάνω?

 

edit: ξαναπέρασα την lollipop μαζί με pit file.μόλις τελείωσε, έβγαλα το usb μετά και την μπαταρία για κανένα λεπτό και μπήκα σε recovery. έκανα wipe data/cache και πλέον ξεκινάει και μόλις φτάσει στο samsung galaxy s4 logo κάνει restar, και έπειτα κολλάει στο samsung galaxy logo χωρίς να κάνει τίποτα.

 

 

το ξαναπερασες απο την αρχη και παλι κολλαει?? χμμμμμ....δυσκολα τα πραγματα...τουλαχιστον ετσι πιστευω...θα σου προτεινα να ξαναπερνουσες ην 5 απο την αρχη αλλη μια φορα μπας και...

Link to comment
Share on other sites

το ξαναπερασες απο την αρχη και παλι κολλαει?? χμμμμμ....δυσκολα τα πραγματα...τουλαχιστον ετσι πιστευω...θα σου προτεινα να ξαναπερνουσες ην 5 απο την αρχη αλλη μια φορα μπας και...

Θεωρείς ότι είναι θέμα hardware?Την φλασαρα την ρομ 3 ή 4 φορές

Link to comment
Share on other sites

κοιταξε να σου την αληθεια δεν ξερω και πολλα..μονο τα βασικα..γιαυτο σου ειπα να την ξαναπερασεις απο την αρχη...αλλα αν την εχεις περασει 3 η 4 φορες και παλι κολλαει..δεν ξερω..εγγυηση εχεις?? αλλιως ψαξε στο google μπας και βρεις τιποτα...
Link to comment
Share on other sites

κοιταξε να σου την αληθεια δεν ξερω και πολλα..μονο τα βασικα..γιαυτο σου ειπα να την ξαναπερασεις απο την αρχη...αλλα αν την εχεις περασει 3 η 4 φορες και παλι κολλαει..δεν ξερω..εγγυηση εχεις?? αλλιως ψαξε στο google μπας και βρεις τιποτα...

Δεν υπάρχει εγγύηση. Από xda βρήκα έναν οδηγό και δοκίμασα αυτά που έγραψα.Εγώ επειδή έχω νεξους δεν ξέρω καλά αυτά με τα csc πως πάνε. Βρήκα ένα τοπικ που είχε τα στοκ firmware, κάπου έλεγε τελευταία λολιποπ, την κατέβασα, φλασαρα με odin και κάνει αυτά που γράφω στο 1ο ποστ. Υπάρχει περίπτωση κάπου κάτι να έγινε λάθος στο φλασαρισμα?πχ μη συμβατή ρομ ή λάθος csc.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S4 (I9505)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...