Jump to content

Samsung Galaxy S4 (I9505)


Superuser
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Δοκίμασε και με κάποιο άλλο πληκτρολόγιο, αυτό π.χ. είναι πολύ καλο:

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.touchtype.swiftkey.phone.trial

 

Θα δοκιμάσω!

Μανώλης
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 11,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Ρε παιδια ενας φιλος δεν μπορει να αλλαξει απο το πληκτρολογιο πατωντας το space.Το κινητο μεχρι προτινος δουλευε κανονικα με τις δυο γλωσσες...Στις ρυθμισεις στις γλωσσες εισαγωγης υπαρχουν τα αγγλικα και τα ελληνικα...
Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασε και με κάποιο άλλο πληκτρολόγιο, αυτό π.χ. είναι πολύ καλο:

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.touchtype.swiftkey.phone.trial[/QUOT

 

το ιδιο καλο και δωρεαν το Touchpal x

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.cootek.smartinputv5

Link to comment
Share on other sites

Εκανα τη βλακεια μια φορα και επελεξα να μου ανοιγει ολα τα μηνυματα το viber και τωρα καθε φορα που μου στελνουν μήνυμα το εχω και στο vider και στην εφαρμογη για τα μηνύματα την κανονικη. Τι πρεπει να κανω για να μου ερχονται οπως πριν? δλδ τα μηνυματα στην κανονικη εφαρμογη της Samsung και τα μηνυματα απο το viber sto viber
Link to comment
Share on other sites

Εκανα τη βλακεια μια φορα και επελεξα να μου ανοιγει ολα τα μηνυματα το viber και τωρα καθε φορα που μου στελνουν μήνυμα το εχω και στο vider και στην εφαρμογη για τα μηνύματα την κανονικη. Τι πρεπει να κανω για να μου ερχονται οπως πριν? δλδ τα μηνυματα στην κανονικη εφαρμογη της Samsung και τα μηνυματα απο το viber sto viber

 

Καλημέρα. Στο μενού ρυθμίσεις, εφαρμογές, θα διαλέξεις είτε τα μηνύματα είτε το viber. Θα πας εκεί που λέει "εκκίνηση από προεπιλογή" και θα κάνεις διαγραφή προεπιλογών...

Λογικά δε θα σου χάσει κάτι άλλο...

 

Η διαδρομή που σου περιγράφω είναι από galaxy s3 με 4.3 δε νομίζω να βλέπεις κάτι διαφορετικό εσύ. Πιστεύω να βοήθησα.

Nokia 6110 - 6310 - HTC 9100 - HTC Desire - S3 rooted - Note 3 rooted - 1+5t
Link to comment
Share on other sites

Λογικά η kit Kat είναι.Γιατί να μην την πάρει? Μια χαρά είναι η kit Kat.

Toυ είπα να την περάσει αλλά με αυτά που διαβάζει φοβάται λίγο.

Τώρα το κινητό του ρολάρει απίστευτα γρήγορα και σε καμιά περίπτωση δεν

θέλει να αρχίσει να κολλάει όπως αναφέρουν κάποιοι χρήστες εδώ στο forum.

Link to comment
Share on other sites

Toυ είπα να την περάσει αλλά με αυτά που διαβάζει φοβάται λίγο.

Τώρα το κινητό του ρολάρει απίστευτα γρήγορα και σε καμιά περίπτωση δεν

θέλει να αρχίσει να κολλάει όπως αναφέρουν κάποιοι χρήστες εδώ στο forum.

 

Μια χαρα ειναι η kit kat.Ολα αυτα που ακουγονται απο μερικους για lag ειναι απλα υπερβολες

Link to comment
Share on other sites

Την πρωτη φορα που θα ανοιξετε την εφαρμογη youtube δεν σας αργει λιγο να την ανοιξει με την 4.3.

 

Οταν λεω αργει αντι για 1 δευτερολεπτο που κανει αν την εχεις ξανανοιξει κανει 3-4 δευτερολεπτα.

Link to comment
Share on other sites

Ναι αργει. Γενικα αργει. Δινει την αίσθηση οτι ειναι πολυ βαρια εφαρμογη. Και το κανει παντου, απο 4.1.2 μεχρι σε 4.4.2. Δεν ειναι θεμα του τηλεφωνου,

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

Μολις σημερα που ανοιξα το κινητο μου και ανοιξα τον opera browser μου εβγαλε ενα μυνημα οτι εχετε εναν ιο στους 10 και πρεπει να πατησετε ok για να τον καθαρισετε ή να συνεχισετε.

Δεν πατησα απολυτως τιποτα και απλα εκλεισα τον opera browser και πηγα σε σελιδες που εχω παει απειρες φορες και δεν ειχα κανενα προβλημα.

 

Το θεμα ομως ειναι οτι το κινητο μου μετα αφου ανοιξα τον navigon και το δουλευα λιγο κολλησε εντελως με αποτελεσμα να μην μπορει να παει ουτε στην αρχικη οθονη.

Επρεπε να κλεισω το κινητο με πατημενο το πληκτρο power για μερικα δευτερολεπτα.

 

Για ποιο λογο λετε να το εκανε αυτο και πως μπορω να ξερω αν πραγματικα εχω ιο ή οχι?

 

Εχετε να προτεινετε καποιο anti-virus για να σκαναρω ολο το κινητο και αν εχει να τον καθαρισει?

Link to comment
Share on other sites

Μολις σημερα που ανοιξα το κινητο μου και ανοιξα τον opera browser μου εβγαλε ενα μυνημα οτι εχετε εναν ιο στους 10 και πρεπει να πατησετε ok για να τον καθαρισετε ή να συνεχισετε.

Δεν πατησα απολυτως τιποτα και απλα εκλεισα τον opera browser και πηγα σε σελιδες που εχω παει απειρες φορες και δεν ειχα κανενα προβλημα.

 

Το θεμα ομως ειναι οτι το κινητο μου μετα αφου ανοιξα τον navigon και το δουλευα λιγο κολλησε εντελως με αποτελεσμα να μην μπορει να παει ουτε στην αρχικη οθονη.

Επρεπε να κλεισω το κινητο με πατημενο το πληκτρο power για μερικα δευτερολεπτα.

 

Για ποιο λογο λετε να το εκανε αυτο και πως μπορω να ξερω αν πραγματικα εχω ιο ή οχι?

 

Εχετε να προτεινετε καποιο anti-virus για να σκαναρω ολο το κινητο και αν εχει να τον καθαρισει?

μην ψαρωνεις 99% ads ειναι..στειλε μου σε παρακαλω πμ ποια σελιδα ειδες

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω αν ταιριάζει εδώ αλλά δεν βρήκα κάτι σχετικό ... Θέλω να αντικαταστήσω το πλαϊνό επάνω ασημένιο περίβλημα αυτό που είναι δηλ. γύρω γύρω από την οθόνη. Έχει φάει αρκετά πεσίματα το τηλέφωνο και δυστυχώς έχει πολλά σημάδια και μέχρι κομμάτια λείπουν. Γνωρίζουμε κόστος και σε πιο μαγαζί (γενικά Αθήνα) μπορούμε να το κάνουμε χωρίς υπερβολές στην τιμή; Αν υπάρχει πρόβλημα για δημόσια αναφορά παρακαλώ στείλτε προσωπικό μήνυμα.
Ericsson788, Nokia 3310,7650,3650,N82,N95, Samsung i8910,S2,S3,S4,S6,S7 edge,S8+,S9+,S10+,S20 Ultra
Link to comment
Share on other sites

Δεν νομίζω να σε συμφέρει.

Τουλάχιστον όχι από την επίσημη αντιπροσωπεία της samsung και αυτό γιατί πάει μαζί με το τσαμακι και digitizer και θα σου πουν τρελό κοστολόγιο.

Link to comment
Share on other sites

Δεν νομίζω να σε συμφέρει.

Τουλάχιστον όχι από την επίσημη αντιπροσωπεία της samsung και αυτό γιατί πάει μαζί με το τσαμακι και digitizer και θα σου πουν τρελό κοστολόγιο.

 

Προφανώς και όχι από την επίσημη αλλά από κάποιο άλλο μαγαζί που φέρνει τα ανταλλακτικά και τα τοποθετεί το ίδιο. Κάποιος έχει κάνει αυτή την αντικατάσταση;

Ericsson788, Nokia 3310,7650,3650,N82,N95, Samsung i8910,S2,S3,S4,S6,S7 edge,S8+,S9+,S10+,S20 Ultra
Link to comment
Share on other sites

Στην 4.4.2 στις ρυθμησεις για το gps και στο μενου λειτουργια οταν διαλεξεις μια φορα μονο gps οταν μετα τρεξεις καποιο gps προγραμμα σε ρωταει αν θελεις το google να κανει αποδοχη τοποθεσιας και αν διαλεξεις συμφωνω τοτε το γυρνανε αυτοματα παλι σε μεγαλη ακριβεια.

 

Σας το κανει κι εσας αυτο ή αν επιλεξετε απλα μονο gps μετα για να το αλλαξεις πρεπει να πας παλι απο αυτο το μενου και οχι να το αλλαζουν τα προγραμματα gps απο μονα τους.

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω αν ταιριάζει εδώ αλλά δεν βρήκα κάτι σχετικό ... Θέλω να αντικαταστήσω το πλαϊνό επάνω ασημένιο περίβλημα αυτό που είναι δηλ. γύρω γύρω από την οθόνη. Έχει φάει αρκετά πεσίματα το τηλέφωνο και δυστυχώς έχει πολλά σημάδια και μέχρι κομμάτια λείπουν. Γνωρίζουμε κόστος και σε πιο μαγαζί (γενικά Αθήνα) μπορούμε να το κάνουμε χωρίς υπερβολές στην τιμή; Αν υπάρχει πρόβλημα για δημόσια αναφορά παρακαλώ στείλτε προσωπικό μήνυμα.

 

http://m.ebay.com/sch/i.html?_nkw=bezels+s4&isNewKw=1&_pgn=1&epp=24&itemId=&isRefine=true&mfs=GOCLK&acimp=0&sqp=bezels+s4&trksid=p2056088.m2428.l1313.TR0.TRC0.Xbezels+s4

για δες εδω

I Want To Believe
Link to comment
Share on other sites

 

το πρόβλημα δεν είναι το ανταλλακτικό αλλά η εργασία ... πρέπει να αφαιρεθούν όλες οι πλακέτες/κουμπιά και το πιο δύσκολο να ξεκολληθεί η οθόνη :(

Link to comment
Share on other sites

το πρόβλημα δεν είναι το ανταλλακτικό αλλά η εργασία ... πρέπει να αφαιρεθούν όλες οι πλακέτες/κουμπιά και το πιο δύσκολο να ξεκολληθεί η οθόνη :(

 

Νομίζω οτι δεν χρειάζεται να ξεκολληθεί η οθόνη.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους. Χρησιμοποιεί κάποιος από σας το S Health; Ξεκίνησα να το χρησιμοποιώ πρόσφατα και παρατήρησα ότι στον Σύντροφο Άσκησης (Exercise Mate), στην επιλογή Περπάτημα (Walking), δεν μου καταγράφει σωστά τις θερμίδες. Περπατάω πολλά χιλιόμετρα τη μέρα (συνήθως πάνω από 10) και παρατηρώ πως η ταχύτητα (speed) του περπατήματος που φαίνεται στην οθόνη πέφτει στο μηδέν και κολλάει εκεί για μεγάλα διαστήματα, με αποτέλεσμα οι θερμίδες να είναι πολύ λίγες. Το χαζό είναι ότι στην περίληψη μετά από κάθε περπάτημα βγάζει π.χ. συνολική απόσταση 10 χλμ., χρόνος 90 λεπτά και μέση ταχύτητα 3 χλμ./ώρα, πράγμα που δεν στέκει (3 χλμ./ώρα * 1,5 ώρα = 4,5 χλμ. και όχι 10!). Σε ένα περπάτημα 6 χιλιομέτρων μου έβγαλε ότι έκαψα 8 θερμίδες! Πραγματικά ήθελα να ήξερα ποιος άχρηστος προγραμματιστής το έγραψε αυτό το app και δεν το δοκίμασε πριν το δώσει με τη συσκευή... Δεν έχω κλείσει 10 μέρες χρήσης και το εντόπισα. Α ρε Apple που σας χρειάζεται εκεί στη Samsung!

 

Έχει παρατηρήσεις κάποιος το παραπάνω πρόβλημα στο δικό του S4;

Φιλικά, Κώστας

______________

Huawei P30 Pro (8 GB RAM / 256 GB Flash). Κάμερα από άλλον πλανήτη.

Toyota iQ (1.0 L / CVT). My precious! Γιατί το μέγεθος μετράει.

Yamaha X-Max (250 cm³ / ABS). 50,000 km & counting...

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους. Χρησιμοποιεί κάποιος από σας το S Health; Ξεκίνησα να το χρησιμοποιώ πρόσφατα και παρατήρησα ότι στον Σύντροφο Άσκησης (Exercise Mate), στην επιλογή Περπάτημα (Walking), δεν μου καταγράφει σωστά τις θερμίδες. Περπατάω πολλά χιλιόμετρα τη μέρα (συνήθως πάνω από 10) και παρατηρώ πως η ταχύτητα (speed) του περπατήματος που φαίνεται στην οθόνη πέφτει στο μηδέν και κολλάει εκεί για μεγάλα διαστήματα, με αποτέλεσμα οι θερμίδες να είναι πολύ λίγες. Το χαζό είναι ότι στην περίληψη μετά από κάθε περπάτημα βγάζει π.χ. συνολική απόσταση 10 χλμ., χρόνος 90 λεπτά και μέση ταχύτητα 3 χλμ./ώρα, πράγμα που δεν στέκει (3 χλμ./ώρα * 1,5 ώρα = 4,5 χλμ. και όχι 10!). Σε ένα περπάτημα 6 χιλιομέτρων μου έβγαλε ότι έκαψα 8 θερμίδες! Πραγματικά ήθελα να ήξερα ποιος άχρηστος προγραμματιστής το έγραψε αυτό το app και δεν το δοκίμασε πριν το δώσει με τη συσκευή... Δεν έχω κλείσει 10 μέρες χρήσης και το εντόπισα. Α ρε Apple που σας χρειάζεται εκεί στη Samsung!

 

Έχει παρατηρήσεις κάποιος το παραπάνω πρόβλημα στο δικό του S4;

 

Παράξενο γιατί εμένα μου δουλεύει τέλεια. Ανά 10.000 βήματα μου βγάζει ότι έκαψα από 450-520 θερμίδες (ανάλογα με το πόσο γρήγορα περπατάω). Επίσης σε διάφορα τεστ που του έκανα, για την ακρίβεια των μετρήσεων, με εντυπωσίασε. Κατά την προσωπική μου γνώμη πάντα, τη θεωρώ αρκετά καλή. Τουλάχιστον από τις καλύτερες που έχει μέσα το κινητό. Οι περισσότερες είναι για τα μπάζα ☺

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα..θελω να ρωτησω κατι..μπαινω στο ιντερνετ με τα mb του πακετου που εχω και βγαζει σαν σηματακι το H+..αυτο ειναι σαν το 3g ή κατι ενδιαμεσο μεταξυ του 3G και του 4G?στο βιβλιαρακι του κινητου το βαζει ενδιαμεσα..γνωριζει καποιος να με ενημερωσει..ευχαριστω
Link to comment
Share on other sites

το πρόβλημα δεν είναι το ανταλλακτικό αλλά η εργασία ... πρέπει να αφαιρεθούν όλες οι πλακέτες/κουμπιά και το πιο δύσκολο να ξεκολληθεί η οθόνη :(

 

 

Νομίζω οτι δεν χρειάζεται να ξεκολληθεί η οθόνη.

 

Δυστυχώς χρειάζεται.

 

 

Περιπου στο 1:40.

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα..θελω να ρωτησω κατι..μπαινω στο ιντερνετ με τα mb του πακετου που εχω και βγαζει σαν σηματακι το H+..αυτο ειναι σαν το 3g ή κατι ενδιαμεσο μεταξυ του 3G και του 4G?στο βιβλιαρακι του κινητου το βαζει ενδιαμεσα..γνωριζει καποιος να με ενημερωσει..ευχαριστω

 

 

Eιναι 3g+ ...

Εχω κινητο Motorola....αυτο με την κεραια το καπακι και τα πρασινα γραμματα.Ναι αυτο που ζυγιζει 24Κg

Σταθερο FTTH 200Mbps

Link to comment
Share on other sites

Παράξενο γιατί εμένα μου δουλεύει τέλεια. Ανά 10.000 βήματα μου βγάζει ότι έκαψα από 450-520 θερμίδες (ανάλογα με το πόσο γρήγορα περπατάω). Επίσης σε διάφορα τεστ που του έκανα, για την ακρίβεια των μετρήσεων, με εντυπωσίασε. Κατά την προσωπική μου γνώμη πάντα, τη θεωρώ αρκετά καλή. Τουλάχιστον από τις καλύτερες που έχει μέσα το κινητό. Οι περισσότερες είναι για τα μπάζα ☺

Φίλε nivlem, μάλλον μιλάς για διαφορετικό πράγμα... Εσύ μιλάς για τον Βοηθό Περπατήματος (Walking Mate). Αυτός μετράει βήματα και δουλεύει τέλεια και σ' εμένα. Εγώ μιλάω για τον Σύντροφο Άσκησης (Exercise Mate), στην επιλογή Περπάτημα (Walking). Αυτή η μέθοδος χρησιμοποιεί το GPS για να υπολογίσει την ταχύτητά σου, το υψόμετρο και σου δείχνει και τη διαδρομή σου σε χάρτη. Αυτή η μέθοδος είναι που δεν μου δουλεύει σωστά. Πριν λίγο γύρισα από τον σημερινό μου περίπατο (10,17 χλμ. σε 105 λεπτά) και μου έβγαλε (άκουσον άκουσον) μέση ταχύτητα 1,2 χλμ./ώρα και ότι έκαψα μόλις 59 θερμίδες!!! :w00t:

 

Το παράξενο είναι ότι στον χάρτη δείχνει κανονικά τη διαδρομή και τα χιλιόμετρα είναι σωστά. Ο "προγραμματιστής" της εφαρμογής θα μπορούσε απλά να κάνει την πράξη 10,17 * 60 / 105 για να υπολογίσει τη μέση ταχύτητα, που είναι 5,81 χλμ./ώρα και όχι 1,2 χλμ./ώρα που βγάζει. Αλλά μάλλον αυτά είναι πολύ προχωρημένα για τους Κορεάτες. Απορώ με τον εαυτό μου που κάθομαι και ασχολούμαι με τα χάλια τους...

 

Ευχαριστώ για την απάντηση.

Edited by DrMobile

Φιλικά, Κώστας

______________

Huawei P30 Pro (8 GB RAM / 256 GB Flash). Κάμερα από άλλον πλανήτη.

Toyota iQ (1.0 L / CVT). My precious! Γιατί το μέγεθος μετράει.

Yamaha X-Max (250 cm³ / ABS). 50,000 km & counting...

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδια. εχω μια εμδομαδα σχεδον που πηρα το s4 i9505. το πηρα απο γερμανια,(δωρακι απο σιστερ).

δεν με νοιαζει το knox. μου ηρθε αναβαθμιση 450MB λογικα η 4.4 ετσι? μεσα το κινητο ειχε εφαρμογες τις βονταφον απο γερμανια. επειδη σας ειπα δε με νοιαζει το knox το εκανα ρουτ πρωτου παρω την 4.4. ετσι καταλαβα με τα καποια λιγα που διαβασα εδω μεσα. καλα εκανα? τωρα τι μου προτεινεται? να περασω την επισημη 4.4 τη γερμανικη βονταφον, την ελληνικη επισημη 4.4, η καποια αλλη? αν μπορω να εχω λινγκ για το καθενα θα βοηθουσε. περισσοτερο για τις μη επισημες ρομ.

ΥΓ:Ξερω να περναω ρομ, ειχα το γαλαξια i5800 πιο πριν.

 

--- Από Ομάδα Διαχείρισης ---

Θα σε παρακαλούσα να αποφεύγεις την μορφοποίηση κειμένου παρά μόνο σε περιπτώσεις οπού θέλεις να τονίσεις κάποιες λέξεις ή προτάσεις μέσα σε ένα μεγάλο κείμενο

Edited by m7ixalis
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S4 (I9505)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...