Jump to content

Samsung Galaxy S4 (I9505)


Superuser
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Λοιπόν, μετά την εγκατάσταση πλέον έχει έκδοση βασικού φάσματος

I9505XXUEMK8 με ότι αυτό σημαίνει... Θα το ψάξω να καταλάβω τι διαφορά έχει από την προηγούμενη.

 

Παρομοιως

132 mb ηταν θαρρω

 

Νομιζω οτι ελεγε μονο "improved stability"

Samsung wallet ειχε απο πριν η' ηρθε τωρα,δεν θυμαμαι

Siemens s35, Ericsson t66, Sharp gx10, Siemens sx1, Nokia n70, Nokia n73,Lg viewty, Motorola Milestone, Nokia n8, Samsung galaxy nexus, Samsung galaxy s4, Samsung Galaxy S5, Samsung Galaxy Alpha, S6 Edge, Samsung Galaxy S8 :happy:
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 11,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Μόλις μου ήρθε μια ενημέρωση λογισμικού μέσω Kies. Tην κατεβάζω τώρα. Φοράω την 4.3 ήδη. Ξέρει κάποιος κάτι

 

 

Στο δικο μου βγαζει αυτο. Η συσκευη σας εχει τροποποιηθει. Οι ενημερωσεις λογισμικου δεν ειναι διαθεσιμες.

 

Έχεις κάνει root μήπως?

 

Λοιπόν, μετά την εγκατάσταση πλέον έχει έκδοση βασικού φάσματος

I9505XXUEMK8 με ότι αυτό σημαίνει... Θα το ψάξω να καταλάβω τι διαφορά έχει από την προηγούμενη.

 

Μερικές βελτιώσεις σε εφαρμογές έχει. Τίποτα το συνταρακτικό.

 

Παρομοιως

132 mb ηταν θαρρω

 

Νομιζω οτι ελεγε μονο "improved stability"

Samsung wallet ειχε απο πριν η' ηρθε τωρα,δεν θυμαμαι

 

Όχι το wallet με αυτήν την αναβάθμιση μπήκε.

 

Παιδιά, εγώ έβαλα την MK8 από το KIES αλλά δεν εμφανίστηκε κανένα Wallet.

Ξέρει κανένας τι μπορεί να παίζει;

 

Ελληνική ROM φοράς ή άλλης χώρας?

Link to comment
Share on other sites

Πέρασα χθές την αναβάθμιση μέσω Kies σε ελληνικό S4 αγορασμένο από Wind. Έκδοση ΜΚ9

Samsung Galaxy S7 Edge 32GB Titanium Silver

Φιλικά, Σταύρος :)

Link to comment
Share on other sites

Από Λουξεμβούργο. Αυτό μήπως φταίει;

 

Ναι, σε μερικές χώρες δεν ήταν ενσωματωμένο. Θα δοθεί αργότερα.

Link to comment
Share on other sites

Θελω να βαλω το μαιλ απο τη σχολη στην εφαρμογη της σαμσουνγκ. Το δοκιμασα αλλα δεν δουλευει. Μπορει καποιος να μου πει τι πρεπει να κανω ή μηπως δεν γινεται?
Link to comment
Share on other sites

Θελω να βαλω το μαιλ απο τη σχολη στην εφαρμογη της σαμσουνγκ. Το δοκιμασα αλλα δεν δουλευει. Μπορει καποιος να μου πει τι πρεπει να κανω ή μηπως δεν γινεται?

 

Μάλλον δε κάνεις σωστά τις ρυθμίσεις.

Link to comment
Share on other sites

Μάλλον δε κάνεις σωστά τις ρυθμίσεις.

 

Οταν παω να περασω το μαιλ μου βγάζει ρυθμιση exchange, pop3, imap και διαλεξα τυχαια το pop3. Μηπως εκει ειναι το λαθος?

Link to comment
Share on other sites

Guest maklovinsam
καλησπερα σας,ημουν σε 4.2.2 κ πριν απο λιγο μ ηρθε το update 4.3,Μολις ολοκληρωθηκε η ληψη πατησα κατευθειαν εγκατασταση χωρις να τσεκαρω μια επιλογη που μου ειχε αριστερα επανω,τι ακριβως παιζει εαν το τσεκαριζα?
Link to comment
Share on other sites

Περασα μια αναβαθμιση που το μονο που εντοπισα ειναι το wallet.Γνωριζει κανεις κατι αλλο που προστεθηκε

HTC HD2 (best of the best)

HTC EVO 3D

SAMSUNG GALAXY S3/ S4

Link to comment
Share on other sites

Την καλησπέρα μου καιρο εχω να μπω στο νήμα και γενικότερα να ασχοληθώ με το θέμα λόγω έλλειψης χρόνου .

 

Εχω ξεμείνει με την mf8 ρουταρισμενο , στημένο άψογα για τα γούστα μου και λειτουργικό 24/8 χωρις κανένα προβλημα , απο τι είδα εχει βγει 4,3 .

Αξίζει η μετάβαση θα δώ αλλαγή η να μην το πειράξω και να το αφήσω όπως ειναι αφου άλλωστε εχθρός του καλού ειναι το καλύτερο .

 

Την γνώμη σας !

Φιλικά Σπύρος

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=5663692#post5663692 <--πωλείται

Link to comment
Share on other sites

Οταν παω να περασω το μαιλ μου βγάζει ρυθμιση exchange, pop3, imap και διαλεξα τυχαια το pop3. Μηπως εκει ειναι το λαθος?

 

Τι λογαριασμό θέλεις να περάσεις? Αν είναι τύπου hotmail, outlook κτλ τότε πας στο exchange. Τα IMAP και POP3 είναι όταν θες να ρυθμίσεις χειροκίνητα το λογαριασμό (συνήθως για παρόχους που δεν είναι τόσο γνωστοί) και να ορίσεις διακομιστή εισερχομένων/εξερχομένων, θύρες, πρωτόκολλα ασφαλείας κτλ.

 

Την καλησπέρα μου καιρο εχω να μπω στο νήμα και γενικότερα να ασχοληθώ με το θέμα λόγω έλλειψης χρόνου .

 

Εχω ξεμείνει με την mf8 ρουταρισμενο , στημένο άψογα για τα γούστα μου και λειτουργικό 24/8 χωρις κανένα προβλημα , απο τι είδα εχει βγει 4,3 .

Αξίζει η μετάβαση θα δώ αλλαγή η να μην το πειράξω και να το αφήσω όπως ειναι αφου άλλωστε εχθρός του καλού ειναι το καλύτερο .

 

Την γνώμη σας !

 

Προσωπικά είδα μεγάλη αλλαγή τόσο στην ταχύτητα, όσο και στην μπαταρία αλλά και στην υπερθέρμανση με την 4.3. Απ' την άλλη αν εσύ είσαι απόλυτα ικανοποιημένος όπως είσαι τώρα τότε ίσως και να μην υπάρχει λόγος να την περάσεις.

Link to comment
Share on other sites

Τι λογαριασμό θέλεις να περάσεις? Αν είναι τύπου hotmail, outlook κτλ τότε πας στο exchange. Τα IMAP και POP3 είναι όταν θες να ρυθμίσεις χειροκίνητα το λογαριασμό (συνήθως για παρόχους που δεν είναι τόσο γνωστοί) και να ορίσεις διακομιστή εισερχομένων/εξερχομένων, θύρες, πρωτόκολλα ασφαλείας κτλ.

 

Ειναι απο πανεπιστημιο πατρων πχ example@upatras.gr αν ξερεις τι πρεπει να κανω θα με βοηθουσες πολυ

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας...αντιμετωπιζω ενα προβλημα μετο s4 μου...Αφου εκανα την αναβαθμιση σε 4,3 δεν μπορω να συνδεθω σε δικτυο wifi (exei σημα αλλα δεν συνδεεται) ουτε κ στο δικτυο της cosmote...Μπορει καποιος να με βοηθησει??
Link to comment
Share on other sites

Ειναι απο πανεπιστημιο πατρων πχ example@upatras.gr αν ξερεις τι πρεπει να κανω θα με βοηθουσες πολυ

 

Ψάξε στην ιστοσελίδα του Πανεπιστημίου να βρεις τις οδηγίες για ρύθμιση του λογαριασμού e-mail. Εκεί θα λέει αν θα διαλέξεις λογαριασμό POP3 ή IMAP και τι ρυθμίσεις χρειάζονται για την κάθε περίπτωση.

Link to comment
Share on other sites

Ερωτηση......πατε λιγο ρυθμισεις>περισσοτερα>ασφαλεια>τερμα κατω αξιοπιστα διαπιστευτηρια.....αν τα ΞΕτσεκαρουμε ολα εκεινα τι θα γινει?? Edited by optostyle

Εχω κινητο Motorola....αυτο με την κεραια το καπακι και τα πρασινα γραμματα.Ναι αυτο που ζυγιζει 24Κg

Σταθερο FTTH 200Mbps

Link to comment
Share on other sites

Ερωτηση......πατε λιγο ρυθμισεις>περισσοτερα>ασφαλεια>

 

Πήγαμε! Η ερώτηση ποια είναι? :lol:

Link to comment
Share on other sites

Παιδες,γεια χαρα σ ολους! Εχω πως προβλημα με την touchwiz κ με ρωταει συνεχως αν θελω να τη εχω "παντα" η "μια φορα"!!! Ξερω οτι το ιδιο θεμα το εχουν πολλοι,την λυση δεν γνωριζω... Καποιος γνωστης να βοηθησει???
Link to comment
Share on other sites

Πήγαμε! Η ερώτηση ποια είναι? :lol:

eDIT....Sorry..Τωρα ειδα οτι δεν ειχε εμφανιστει η ερωτηση....την ειχα κανει απο το κινητο:)....

 

''''Ερωτηση......πατε λιγο ρυθμισεις-περισσοτερα>ασφαλεια-τερμα κατω αξιοπιστα διαπιστευτηρια.....αν τα ΞΕτσεκαρουμε ολα εκεινα τι θα γινει??

Edited by optostyle

Εχω κινητο Motorola....αυτο με την κεραια το καπακι και τα πρασινα γραμματα.Ναι αυτο που ζυγιζει 24Κg

Σταθερο FTTH 200Mbps

Link to comment
Share on other sites

Παιδες,γεια χαρα σ ολους! Εχω πως προβλημα με την touchwiz κ με ρωταει συνεχως αν θελω να τη εχω "παντα" η "μια φορα"!!! Ξερω οτι το ιδιο θεμα το εχουν πολλοι,την λυση δεν γνωριζω... Καποιος γνωστης να βοηθησει???

 

Έχεις εγκατεστημένη την εφαρμογή για e-banking της Εθνικής Τράπεζας?

 

eDIT....Τωρα ειδα οτι δεν ειχε εμφανιστει η ερωτηση....την ειχα κανει απο το κινητο:)....

 

''''Ερωτηση......πατε λιγο ρυθμισεις-περισσοτερα>ασφαλεια-τερμα κατω αξιοπιστα διαπιστευτηρια.....αν τα ΞΕτσεκαρουμε ολα εκεινα τι θα γινει??

 

Δεν έχω ιδέα! Πρώτη φορά μπήκα να τα δω βασικά. Γιατί να τα ξετικάρεις όμως?

Link to comment
Share on other sites

Χμ...ΛΕΩ μηπως "τραβανε"δεδομενα....παντως οποιος ξερει σιγουρα τι ειναι ας πει...φανταζομαι εχουν να κανουν με την ασφαλεια συναλλαγων μεσω ιντερνετ

Εχω κινητο Motorola....αυτο με την κεραια το καπακι και τα πρασινα γραμματα.Ναι αυτο που ζυγιζει 24Κg

Σταθερο FTTH 200Mbps

Link to comment
Share on other sites

Χμ...ΛΕΩ μηπως "τραβανε"δεδομενα....παντως οποιος ξερει σιγουρα τι ειναι ας πει...φανταζομαι εχουν να κανουν με την ασφαλεια συναλλαγων μεσω ιντερνετ

 

Υπερβολικό μου φαίνεται. Λογικά υπάρχουν άμα χρειαστεί να επικοινωνήσεις με το συγκεκριμένο διακομιστή στο internet. Στην χρήση δεδομένων στις ρυθμίσεις πάντως λέει ακριβώς πόσα MB έχει τραβήξει η κάθε εφαρμογή.

Link to comment
Share on other sites

Χμ...ΛΕΩ μηπως "τραβανε"δεδομενα....παντως οποιος ξερει σιγουρα τι ειναι ας πει...φανταζομαι εχουν να κανουν με την ασφαλεια συναλλαγων μεσω ιντερνετ

 

Επειδή δεν έχω πολύ χρόνο με λίγα λόγια, είναι πιστοποιητικά από διάφορα ξένα sites (και εταιρίες) ώστε να αποφεύγονται απάτες από ψεύτικα! (χωρίς πιστοποίηση) εφόσον δεν επισκέπτεστε τα συγκεκριμένα site μπορείς φυσικά να τα σβήσεις, μάλιστα αν θέλεις μπορείς να προσθέσεις αλλά (ας πούμε τράπεζας)

Σε κάποια sites την πιστοποίηση την παρέχει εταιρεία ασφάλειας =που σημαίνει ότι υπάρχουν site που δεν φαίνονται στη λίστα και αν πας π.χ Αμερική για παράδειγμα αν έχεις σβήσει τη πιστοποίηση (εταιρίας) δε θα μπορείς να μπεις από το τηλέφωνο σε κάποια site.

 

Πάντως μην ανησυχείς για αυτό.

Link to comment
Share on other sites

Έχεις εγκατεστημένη την εφαρμογή για e-banking της Εθνικής Τράπεζας? Οχι δεν εχω εγκατεστημενη αυτην την εφαρμογη (μου το ειπε κ ενας αλλο παλλικαρι εδω στο φορουμ)... Καμια αλλη ιδεα?????

 

 

Δεν έχω ιδέα! Πρώτη φορά μπήκα να τα δω βασικά. Γιατί να τα ξετικάρεις όμως?

Οχι δεν εχω εγκατεστημενη αυτην την εφαρμογη (μου το ειπε κ ενας αλλο παλλικαρι εδω στο φορουμ)... Καμια αλλη ιδεα?????
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S4 (I9505)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...