Jump to content

Samsung Galaxy S4 (I9505)


Superuser
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

καλημερα σας

Να ρωτησω, πως μπορω στην κλειδωμενη οθονη, δηλαδη στην μαυρη , να εχω ενα ρολοι, ( οπως στο symbian ) , για να μην αναγκαζομαι να παταω το κουμπι ?

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 11,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Αν κατάλαβα καλά δεν βλέπει το kies το τηλέφωνο σωστά ?

Απεγκατέστησε το kies και εγκατάστησε το ξανά http://www.samsung.com/gr/support/usefulsoftware/KIES/JSP

 

Δεν εχω προβλημα με το pc,δεν υπαρχει μετα την εγκατασταση σε 4.3 στο μενου του κινητου όπως ήταν στην 4.2.2 στην ενοτητα <ρυθμισεις-συνδεσεις-συνδεσει μεσο κιες>

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα.Χθες μου ηρθε η 4.3.Την εβαλα και ειπα να του κανω και μια επαναφορα πριν τη βαλω.Τελοσπαντων ολα μια χαρα.Εχω την αισθηση οτι τσουλαει πολυ πιο ομαλα απ την προηγουμενη.Επισης πιο ομορφο το πληκτρολογιο.

Βρε παιδια με το knox τι παιζει;Διαβασα το thread αλλα αναφερεται στο θεμα root.root δεν εχω κανει τη συσκευη.Κατεβασα και εγκατεστησα τα προσθετα του knox και στην ουσια οταν το ενεργοποιεις σου βγαζει ενα εναλλακτικο μενου στο τηλεφωνο.Ποιο ειναι ακριβως το νοημα αυτου;

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας,

 

Θα ήθελα να μου πείτε αν και σε εσας, μετά την αναβάθμηση στο 4.3 (oficial) σας έχει κάνει το τηλ. θέματα με τα sms...

 

δηλαδή, σε εμένα απο τότε που έβαλα την 4.3, όταν στέλνω sms με λατινικούς χαρακτήρες, και πάνο απο κάποιο αριθμό χαρακτήρων, το στέλνει το μύνημα ως ΜΜS (και όχι δέν έχει αρχεία μέσα ούτε έχς διαλέξει κάτι τέτοιο).

 

** edit: για να μην παρεξηγηθώ, εννοώ σε μικρό αριθμό χαρακτήρων, οχι τα 160(*3). Κανονικά ξέρω ότι αν περάσεις τα 160(*3) το στέλνει ως ΜΜS, αλλά στην συγκεκριμένη περίπτωση όμως είναι μικρότερο αριθμό. Επίσης το στέλνει 2 φορές.

 

Ξέρει κανείς κάτι?

Edited by ng76
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας,

 

Θα ήθελα να μου πείτε αν και σε εσας, μετά την αναβάθμηση στο 4.3 (oficial) σας έχει κάνει το τηλ. θέματα με τα sms...

 

δηλαδή, σε εμένα απο τότε που έβαλα την 4.3, όταν στέλνω sms με λατινικούς χαρακτήρες, και πάνο απο κάποιο αριθμό χαρακτήρων, το στέλνει το μύνημα ως ΜΜS (και όχι δέν έχει αρχεία μέσα ούτε έχς διαλέξει κάτι τέτοιο).

 

** edit: για να μην παρεξηγηθώ, εννοώ σε μικρό αριθμό χαρακτήρων, οχι τα 160(*3). Κανονικά ξέρω ότι αν περάσεις τα 160(*3) το στέλνει ως ΜΜS, αλλά στην συγκεκριμένη περίπτωση όμως είναι μικρότερο αριθμό. Επίσης το στέλνει 2 φορές.

 

Ξέρει κανείς κάτι?

 

μην βάζεις φατσούλες από της έτοιμες το μετατρέπει σε mms αυτόματα έμενα μου έρχονται σμσ και κάποιες φόρες δεν μου τα έδειχνε μου έδειχνε ότι ήρθε άλλα όταν πάω να το διαβάσω άπλα εξαφανίζετε.

 

η μπαταριά δεν με ενθουσιάζει πάντως

Link to comment
Share on other sites

μην βάζεις φατσούλες από της έτοιμες το μετατρέπει σε mms αυτόματα έμενα μου έρχονται σμσ και κάποιες φόρες δεν μου τα έδειχνε μου έδειχνε ότι ήρθε άλλα όταν πάω να το διαβάσω άπλα εξαφανίζετε.

 

η μπαταριά δεν με ενθουσιάζει πάντως

 

 

Καλημερα και ευχαριστω για την απαντηση. δεν εχω βαλει φατσουλες, ειναι σκετο text. ηταν αρκετο ναι μεν, αλλα δεν περνουσε τα 160*3 που ειναι το οριο... Εχω την αισθηση οτι κατι παιζει με της ρυθμησεις.

Link to comment
Share on other sites

Ακολούθησα τα βήματα του οδηγού για την απενεργοποίηση του ήχου διαφράγματος, αλλά δεν τα κατάφερα.

Εμφανίζεται πλέον σαν επιλογή αλλά δεν μπορώ να τον απενεργοποιήσω. Επιλέγω "ανενεργός" (για τον ήχο), αλλά και πάλι στις ρυθμίσης φαίνεται και είναι ενεργός.:(

 

Πάντως αν μπορώ να βοηθήσω , έχω το 9500 με 4,3 όχι ROOT.

Αν κάνω MUTE απο τον πίνακα ειδοποιήσεων δεν 'φωνάζει" το κλείστρο.

samsung is the winner
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

 

ένα απο τα πράγματα που με ενδιαφέρει απόλυτα στο S4, είναι το infrared. Υπάρχει κανείς σας εδώ που το χρησιμοποιεί σαν Universal Remote Control? Θέλω να ξέρω πόσο καλό είναι

Link to comment
Share on other sites

Εγω φιλε εχω το ''smart remote'' και εχω βαλει ...πολυκαναλο ενισχυτη,τηλεοραση,dvd....ΟΛΑ τα χειριζομαι μεσα απο το S4...αψογα...ακομα και τα υπομενου μου βγαζει

Εχω κινητο Motorola....αυτο με την κεραια το καπακι και τα πρασινα γραμματα.Ναι αυτο που ζυγιζει 24Κg

Σταθερο FTTH 200Mbps

Link to comment
Share on other sites

Συγγνώμη παιδιά αν η ερώτησή μου πρέπει να πάει σε άλλο νήμα, αλλά θα ήθελα τη βοήθειά σας με κάτι. Είμαι με στοκ ρομ 4.2.2. ρουτ κ πρόσφατα πέρασα το AFWall+ firewall app). Με το που το ενεργοποίησα, δεν μπορώ πλέον να κατεβάσω εφαρμογές από το store, αλλά κ αρχεία γενικώς από το ιντερνετ (κλασσικό download ένός οποιουσήποτε αρχείου). Προφανώς οφείλεται στο νεο firewall. Το θέμα είναι ότι εξ αρχής είχα βάλει το goole store κ όσες άλλες εφαρμογές χρειαζόμουν, να έχουν πρόσβαση στο ιντερνετ (είχα τικάρει κ 3 κουτάκια επιλογών). Άρα το πρόβλημα έιναι κάποια άλλη υπηρεσία που δεν την έχω βάλει να έχει πρόσβαση στο ιντερνευ μέσω του firewall. Ξέρει κανείς ποια είναι αυτή; ELM, DNS proxy, ADB DIrect connect manager ή κάτι άλλο; Οι μόνες εργοστασιακές υπηρεσίες που έχω επιτρέψει είναι: allshare fileshare service, chaton, cloud agent, direct share manager, dropbox, email, gmail, google play store, Internet, Samsung (apps, apps widget, cloud data relay/quota, games, hub, in app purchase, link, print/push service, whatch on, updater), street view, wifi direct, weather widget κ.ά.

Συγγνώμη για το μεγάλο ποστ.

:respect: στον gkalen και τις rom του!
Link to comment
Share on other sites

Εγω φιλε εχω το ''smart remote'' και εχω βαλει ...πολυκαναλο ενισχυτη,τηλεοραση,dvd....ΟΛΑ τα χειριζομαι μεσα απο το S4...αψογα...ακομα και τα υπομενου μου βγαζει

 

Εντάξει με έφτιαξες τώρα.... πες μου σε παρακαλώ στα πόσα μέτρα δουλεύει νορμάλ. (Ελπίζω πάνω απο 4)

 

Και ερώτηση 2.... Το AirCondition το ελέγχεις?

Link to comment
Share on other sites

εσύ έχεις και ανάλογο air condition.... εγώ μιλάω για κάτι εκτός απο Samsung...
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας ,ειμαι κατοχος κ εγω απο σημερα του Samsung Galaxy S4 (I9505) κ ειμαι χαρουμενος(περισσοτερο) γιατι ειναι απιστευτο το κινητο απο την πρωτη επαφη κ προβληματισμενος(πιο λιγο) γιατι δεν ξερω πως μπορω (οχι χειροκινητα) να αντιγραψω τις επαφες της παλιας μου σιμ καρτας απο το νοκια 206 στην καινουρια μαικρο σιμ του γκαλαξι,ξερει καποιος να μου πει πως μπορω να αντιγραψω τις επαφες;Ευχαριστω εκ των προτερων...:)
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας ,ειμαι κατοχος κ εγω απο σημερα του Samsung Galaxy S4 (I9505) κ ειμαι χαρουμενος(περισσοτερο) γιατι ειναι απιστευτο το κινητο απο την πρωτη επαφη κ προβληματισμενος(πιο λιγο) γιατι δεν ξερω πως μπορω (οχι χειροκινητα) να αντιγραψω τις επαφες της παλιας μου σιμ καρτας απο το νοκια 206 στην καινουρια μαικρο σιμ του γκαλαξι,ξερει καποιος να μου πει πως μπορω να αντιγραψω τις επαφες;Ευχαριστω εκ των προτερων...:)

 

Ο μόνος τρόπος που μπορώ να σκεφτώ αφού είχες σχετικά παλιό τηλέφωνο, είναι να τις στείλεις μαζικά με bluetooth στο S4.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

 

ένα απο τα πράγματα που με ενδιαφέρει απόλυτα στο S4, είναι το infrared. Υπάρχει κανείς σας εδώ που το χρησιμοποιεί σαν Universal Remote Control? Θέλω να ξέρω πόσο καλό είναι

 

 

Εγω φιλε εχω το ''smart remote'' και εχω βαλει ...πολυκαναλο ενισχυτη,τηλεοραση,dvd....ΟΛΑ τα χειριζομαι μεσα απο το S4...αψογα...ακομα και τα υπομενου μου βγαζει

 

 

Εντάξει με έφτιαξες τώρα.... πες μου σε παρακαλώ στα πόσα μέτρα δουλεύει νορμάλ. (Ελπίζω πάνω απο 4)

 

Και ερώτηση 2.... Το AirCondition το ελέγχεις?

 

 

Ομοίως! Δουλεύει άψογα. Στα 5-6 μετρα που το δουλευω εγω, κανενα πρόβλημα.

(LG TV, NAD AVR, SAMSUNG BR, τα βλέπει μια χαρά).

 

A/C ειναι αλήθεια οτι δεν δοκίμασα. Μου εβαλες ιδέα τωρα! :p

Edited by fanatikos

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

καλημερα σε ολους.εχω ενα σ4 γερμανικο αγορασμενο εδω και 4 μηνες και ολα δουλεβαν ρωλοι μεχρι που μου ηρθε η αναβεθμηση.ειχα σ1 σ2 σ3 και ποτε δεν εκανα επαναφορα εργοστασιακων ρηθμησεων πρην τη αναβαθμηση και ολα δουλεβαν καλα.Τωρα με το σ4 μου ηρθε να κανω και επαναφορα εργοστασιακων ρηθμησεων και περα που επρεπε να τα στησω ολα απο την αρχη το τηλεφωνο εγινε πολυ χαλια.Κολαει στην αλαγη οθονων κολαει καποιες φορες στο μενου αλα εκει που εγινε εντελοσ χαλια ειναι στο ιτερνετ,κολαει στα παντα.Για να φορτοση μια σελιδα μπορει να κανει και 15 δευτερολεπτα καποιες φορες ανοιγει η σελιδα στη μιση οθονη και η αλλη μιση ειναι ασπρη και ολα τα λευτα ειναι στους σελιδοδικτεσ (εχω 16) εκει οταν τους ανοιγω ολα στην αρχη ειναι μαυρα μετα απο καποια δευτερολεπτα ανοιγουν η εικονες, και σκαλονει σαν τηλεφωνο 5ετιας με 50 ευρω.

Απο την αναβαθμηση και μετα εχω κανει αλλες 4 φορες επαναφωρα αλλα παλη τα ιδια

.Η αναβαθμηση εγινε ο ΟΤΑ και το τηλεφωνω ηταν και ειναι μαμα.

Τη μπορει να φτεει?

Edited by makhs71
Link to comment
Share on other sites

Ομοίως! Δουλεύει άψογα. Στα 5-6 μετρα που το δουλευω εγω, κανενα πρόβλημα.

(LG TV, NAD AVR, SAMSUNG BR, τα βλέπει μια χαρά).

 

A/C ειναι αλήθεια οτι δεν δοκίμασα. Μου εβαλες ιδέα τωρα! :p

 

Ποιο ακριβώς είναι βρίσκω δύο .Ένα Smart TV Remote και ένα Smart Remote Control.

Οι αρνητικοί άνθρωποι μπορούν να σου ρουφήξουν πάρα πολύ γρήγορα την ενέργεια, όπως μπορούν να σου πάρουν και τα όνειρα!
Link to comment
Share on other sites

καλημερα σε ολους.εχω ενα σ4 γερμανικο αγορασμενο εδω και 4 μηνες και ολα δουλεβαν ρωλοι μεχρι που μου ηρθε η αναβεθμηση.ειχα σ1 σ2 σ3 και ποτε δεν εκανα επαναφορα εργοστασιακων ρηθμησεων πρην τη αναβαθμηση και ολα δουλεβαν καλα.Τωρα με το σ4 μου ηρθε να κανω και επαναφορα εργοστασιακων ρηθμησεων και περα που επρεπε να τα στησω ολα απο την αρχη το τηλεφωνο εγινε πολυ χαλια.Κολαει στην αλαγη οθονων κολαει καποιες φορες στο μενου αλα εκει που εγινε εντελοσ χαλια ειναι στο ιτερνετ,κολαει στα παντα.Για να φορτοση μια σελιδα μπορει να κανει και 15 δευτερολεπτα καποιες φορες ανοιγει η σελιδα στη μιση οθονη και η αλλη μιση ειναι ασπρη και ολα τα λευτα ειναι στους σελιδοδικτεσ (εχω 16) εκει οταν τους ανοιγω ολα στην αρχη ειναι μαυρα μετα απο καποια δευτερολεπτα ανοιγουν η εικονες, και σκαλονει σαν τηλεφωνο 5ετιας με 50 ευρω.

Απο την αναβαθμηση και μετα εχω κανει αλλες 4 φορες επαναφωρα αλλα παλη τα ιδια

.Η αναβαθμηση εγινε ο ΟΤΑ και το τηλεφωνω ηταν και ειναι μαμα.

Τη μπορει να φτεει?

 

 

αν σου πω οτι εχω ακριβως το ιδιο προβλημα? και μενα ειναι γερμανικο και το αγορασα χθες!αν μπορει καποιος να βοηθησει...!!:(

Link to comment
Share on other sites

καλημερα σε ολους.εχω ενα σ4 γερμανικο αγορασμενο εδω και 4 μηνες και ολα δουλεβαν ρωλοι μεχρι που μου ηρθε η αναβεθμηση.ειχα σ1 σ2 σ3 και ποτε δεν εκανα επαναφορα εργοστασιακων ρηθμησεων πρην τη αναβαθμηση και ολα δουλεβαν καλα.Τωρα με το σ4 μου ηρθε να κανω και επαναφορα εργοστασιακων ρηθμησεων και περα που επρεπε να τα στησω ολα απο την αρχη το τηλεφωνο εγινε πολυ χαλια.Κολαει στην αλαγη οθονων κολαει καποιες φορες στο μενου αλα εκει που εγινε εντελοσ χαλια ειναι στο ιτερνετ,κολαει στα παντα.Για να φορτοση μια σελιδα μπορει να κανει και 15 δευτερολεπτα καποιες φορες ανοιγει η σελιδα στη μιση οθονη και η αλλη μιση ειναι ασπρη και ολα τα λευτα ειναι στους σελιδοδικτεσ (εχω 16) εκει οταν τους ανοιγω ολα στην αρχη ειναι μαυρα μετα απο καποια δευτερολεπτα ανοιγουν η εικονες, και σκαλονει σαν τηλεφωνο 5ετιας με 50 ευρω.

Απο την αναβαθμηση και μετα εχω κανει αλλες 4 φορες επαναφωρα αλλα παλη τα ιδια

.Η αναβαθμηση εγινε ο ΟΤΑ και το τηλεφωνω ηταν και ειναι μαμα.

Τη μπορει να φτεει?

 

Μην κάνεις άλλη επαναφορά και περίμενε 1-2 μέρες να ''στρώσει'' η νέα έκδοση. Δυστυχώς έγινε μόδα για κάποιο λόγο η επαναφορά εργοστασιακών. Δεν ξέρω από που ξεκίνησε όλο αυτό αλλά επαναφορά εργοστασιακών χωρίς λόγο, δεν συνίσταται.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S4 (I9505)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...