Jump to content

Samsung Galaxy S4 (I9505)


Superuser
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Σήμερα οι υπηρεσίες της google μου ξεσχισαν την μπαταρια.

Στο Google play έχω την έκδοση 4.3.11

Είναι η τελευταία μήπως φταίει αυτο?

Ίσως να είναι αυτό ,πρέπει να το ψάξεις λίγο γιατί πολλά μπορεί να φταίνε .Κοίταξε να δεις αν το Google Play services εχει βγαλει καποιο update ώστε να το κάνεις .

Δες και εδώ http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2357417

Samsung galaxy s21+

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 11,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Καλησπέρα μια ερώτηση !!

που ειναι η επιλογή που περνάμε το χερι μας πανω απο την συσκευη ενω ειναι σε αδράνεια κ φωτίζει η οθόνη κ δείχνει αν έχουμε αναπάντητες κτλ?

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα μια ερώτηση !!

που ειναι η επιλογή που περνάμε το χερι μας πανω απο την συσκευη ενω ειναι σε αδράνεια κ φωτίζει η οθόνη κ δείχνει αν έχουμε αναπάντητες κτλ?

Ρυθμίσεις, my device, air view (προτελευταία επιλογή)

Link to comment
Share on other sites

Κατεβασε με τα ΔΥΟ σου δαχτυλα και ελεγξε το πλαισιο που θα βγει

Εχω κινητο Motorola....αυτο με την κεραια το καπακι και τα πρασινα γραμματα.Ναι αυτο που ζυγιζει 24Κg

Σταθερο FTTH 200Mbps

Link to comment
Share on other sites

Guest maklovinsam
καλησπερα σας,ειμαι κατοχος του galaxy s3 και μετα απο προβλημα που ειχα με το καλωδιο του φορτιστη αγορασα καινουργιο γνησιο καλωδιο με κωδικο ECB-DU4AWE απο το s4 και ολα μια χαρα φορτιζει κανονικα,αλλα εχω την εξης απορια,αυτο το καλωδιο ειναι με 4 Pin ακιδες ενω το δικο ηταν με 5 pin ακιδες,ποια η διαφορα?εσωτερικα εκει που κουμπωνει στο κινητο στο καινουργιο καλωδιο εχει 4 ακιδες ενω στο παλιο ηταν 5.σας ευχαριστω.
Link to comment
Share on other sites

Παίδες εχω παρει το S4 εδώ και4μερες .δεν λειτουργεί το ολο θέμα μετις χειρονομίες και γενικώς η κινήσεις με την παλάμη.( Air gesture )ειναι αναμμένο πράσινο. στις ρυθμίσεις. Ευχαριστώ
ta panta ola
Link to comment
Share on other sites

Ρυθμίσεις, my device, air view (προτελευταία επιλογή)

 

Ενώ το βάζω κι εγώ, γιατί δεν μπορώ να το καταφέρω να μου δείξει; Μιλάμε βαρέθηκα να κουναω τα χέρια μου σα χαζό πάνω απο το τηλέφωνο...

Ericsson GH 688 --> Nokia 7110 --> Siemens SL45 --> Nokia 6510 --> Nokia 6600 --> Motorola MPx 220 --> Mitac MIO A701 --> Motorola RAZR V3 --> HTC Touch --> Motorola V525 --> iPhone 3G --> SE x10 mini --> LG P970 --> SGN i9250 --> i9505 --> iPhone 5s 16 GB --> iPhone 6 64GB --> iPhone 7 plus 256GB ---> iphone SE 128GB ---> iphone SE 2020 256 GB
Link to comment
Share on other sites

Ενώ το βάζω κι εγώ, γιατί δεν μπορώ να το καταφέρω να μου δείξει; Μιλάμε βαρέθηκα να κουναω τα χέρια μου σα χαζό πάνω απο το τηλέφωνο...

 

Φαντάζομαι το έχεις ακουμπησει καπου το τηλεφωνο, γιατι αν το κρατας δε λειτουργει

Link to comment
Share on other sites

Ενώ το βάζω κι εγώ, γιατί δεν μπορώ να το καταφέρω να μου δείξει; Μιλάμε βαρέθηκα να κουναω τα χέρια μου σα χαζό πάνω απο το τηλέφωνο...

 

Δεν σου δειχνει τιποτα γιατι κανεις λαθος

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα μια ερώτηση !!

που ειναι η επιλογή που περνάμε το χερι μας πανω απο την συσκευη ενω ειναι σε αδράνεια κ φωτίζει η οθόνη κ δείχνει αν έχουμε αναπάντητες κτλ?

 

Ρυθμίσεις - συσκευή - κινήσεις κ χειρονομίες - air gestures - γρήγορη ματιά

Samsung Galaxy S8 plus

Samsung Galaxy S7 Edge

Samsung Galaxy Alpha

Samsung TV ue55h6800 Curved

Samsung Watch Gear

Link to comment
Share on other sites

Δεν σου δειχνει τιποτα γιατι κανεις λαθος

 

Εχεις δίκιο, είναι αυτό που είπε ο livas πιο πάνω!!!

Ericsson GH 688 --> Nokia 7110 --> Siemens SL45 --> Nokia 6510 --> Nokia 6600 --> Motorola MPx 220 --> Mitac MIO A701 --> Motorola RAZR V3 --> HTC Touch --> Motorola V525 --> iPhone 3G --> SE x10 mini --> LG P970 --> SGN i9250 --> i9505 --> iPhone 5s 16 GB --> iPhone 6 64GB --> iPhone 7 plus 256GB ---> iphone SE 128GB ---> iphone SE 2020 256 GB
Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλημερα σκεφτομαι να του ριξω μια custom rom απο τους xda, εχει δοκιμασει κανεις κατι? ειμαι σιγουρος οτι θα πηγαινει σφαιρα αν αλλαξω ρομ...το θεμα ειναι να μπορεσω να ξαναγυρισω ανα πασα ωρα και στιγμη στην stock.
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά έχω πρόβλημα καθορισμού προεπιλεγμένων εφαρμογών. Όταν πατάω ένα λινκ με ρωτάει με ποιο browser να το ανοίξω. Αν και του ορίζω να χρησιμοποιεί την ίδια εφαρμογή κάθε φορά, όποτε ξαναπάω σε λινκ με ξαναρωταει με ποια εφαρμογή να το ανοίξει. Το έχει αντιμετωπίσει κανείς;

 

 

Εγώ χρησιμοποιώ maildroid και μου έρχονται αμέσως.

 

Δοκίμασε το Default App Manager Lite απο το play για ορισμό προεπιλογών , .

 

Δυστυχώς ούτε με το Default App manager γίνεται δουλειά. ΑΚόμα κι αν ορίσω προεπιλεγμένο browser κάθε φορά μου βγάζει να ξαναεπιλέξω, μιλάμε είναι πολύ σπαστικό! Έχει κανείς καμία άλλη ιδέα;

Αντώνης.
Link to comment
Share on other sites

Εχεις μεσα την εφαρμογη της Εθνικης(NBG) μηπως?? Edited by optostyle

Εχω κινητο Motorola....αυτο με την κεραια το καπακι και τα πρασινα γραμματα.Ναι αυτο που ζυγιζει 24Κg

Σταθερο FTTH 200Mbps

Link to comment
Share on other sites

Εχεις μεσα την εφαρμογη της Εθνικης(NBG) μηπως??

 

Ναι. Την απεγκατέστησα αλλά και πάλι το πρόβλημα παραμένει!

Μετά από διάφορες δοκιμές τελικά έφταιγε ο photon browser!

Edited by Morfie
Αντώνης.
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα!!

 

Φίλος με s4 έχει το εξής πρόβλημα.Χθες ξαφνικά ενώ είχε σήμα δεν μπορούσε να τον πάρει κανείς. Αλλάζει σιμ, βάζει άλλη για 5 λεπτά,όλα οκ. Ξαναβάζει την παλιά του πάλι πρόβλημα. Σήμερα πήρε καινούργια την έβαλε και η μπάρα δικτύου είναι κενή και λέει μόνο κλήσεις SOS.Καμιά ιδέα??

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα!!

 

Φίλος με s4 έχει το εξής πρόβλημα.Χθες ξαφνικά ενώ είχε σήμα δεν μπορούσε να τον πάρει κανείς. Αλλάζει σιμ, βάζει άλλη για 5 λεπτά,όλα οκ. Ξαναβάζει την παλιά του πάλι πρόβλημα. Σήμερα πήρε καινούργια την έβαλε και η μπάρα δικτύου είναι κενή και λέει μόνο κλήσεις SOS.Καμιά ιδέα??

Κοίταξε μήπως το imei έχει χαθεί ,αλλιώς κανε ενα factory reset .

Samsung galaxy s21+

Link to comment
Share on other sites

Ίσως να είναι αυτό ,πρέπει να το ψάξεις λίγο γιατί πολλά μπορεί να φταίνε .Κοίταξε να δεις αν το Google Play services εχει βγαλει καποιο update ώστε να το κάνεις .

Δες και εδώ http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2357417

 

Μιχάλη είχα την τελευταία εκδοση.

Απλά του ήλθε και το έκανε εχθες. Σήμερα δεν εμφανιζεται καν στο status της μπαταρίας.

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Να ρωτησω λιγο, το Gorilla Glass καλυπτει ολη την επιφανεια του μπροστινου μερους του τηλεφωνου; Δηλαδη υπαρχει και στην περιοχη διπλα απο το Home Button και αντιστοιχα επανω στην περιοχη του ακουστικου; Μου φαινεται οτι η"στρωση", αν μπορω να το πω και ετσι, ειναι μονοκομματη και μου δημιουργησε αυτην την εντυπωση.
Link to comment
Share on other sites

Να ρωτησω λιγο, το Gorilla Glass καλυπτει ολη την επιφανεια του μπροστινου μερους του τηλεφωνου; Δηλαδη υπαρχει και στην περιοχη διπλα απο το Home Button και αντιστοιχα επανω στην περιοχη του ακουστικου; Μου φαινεται οτι η"στρωση", αν μπορω να το πω και ετσι, ειναι μονοκομματη και μου δημιουργησε αυτην την εντυπωση.

Έτσι όπως λες είναι, μονοκόμματο ώστε να έχει προστασία σε όλη την εμπρόσθια επιφάνεια ;)

Link to comment
Share on other sites

Έτσι όπως λες είναι, μονοκόμματο ώστε να έχει προστασία σε όλη την εμπρόσθια επιφάνεια ;)

 

Να εισαι καλα, ευχαριστω! ;)

 

Κατι ακομη, εχω παρατηρησει οτι μερικες φορες η φωτεινοτητα της οθονης δεν επανερχεται στο αυτοματο και πιο σκοτεινο που το εχω, αλλα μενει φωτεινη αφου βγω απο μια εφαρμογη η οποια την ανεβαζει (π.χ η καμερα). Ετσι πρεπει να ξετικαρω και να ξανατικαρω την επιλογη αυτοματο για να συνελθει. Το εχει παρατηρησει κανεις σας;

Edited by SkiLopSaRo
Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει τρόπος όταν ακούω μουσική με handsfree να ΜΗΝ σταματάει η μουσική για να ακουστούν τα notifications αλλά να παίζουν ταυτόχρονα? Πριν είχα ένα 3GS και είχα καλομάθει :lol:
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S4 (I9505)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...