Jump to content

Samsung Galaxy S4 (I9505)


Superuser
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Φιλε μου

 

Παντα φιλικα μιλαω μην παρεξηγηθω :)

Γιωργος

 

Μα γιατί να σε παρεξηγήσω φίλε. Δεν είπαμε ουσιαστικά κάτι διαφορετικό. Συμφωνώ ότι κάποιος που έχει πρόβλημα πρέπει να πάει να το φτιάξει. Δεν είπα ότι δικαιολογείται να έχει πρόβλημα απλά είπα ότι ανάμεσα στα εκατομμύρια που πουλήθηκαν δυστυχώς κάποια θα έχουν κάποιο πρόβλημα. Με όλες τις συσκευές και όλες τις εταιρίες υπάρχει αυτό το ενδεχόμενο απλά όταν αγοράζεις εύχεσαι να μην είναι εσύ ο άτυχος. Εγώ αυτό που είπα είναι ότι είναι λάθος για τους άλλους που κάθονται και κοιτάνε με σβηστά φώτα και πόσες άλλες συγκεκριμένες συνθήκες με σκοπό να βρουν κάτι. Για αυτούς είπα μόνο ότι για μένα δεν κάνουν καλά

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 11,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Ερώτηση:

 

Μπορούμε από το notification bar (3g, wifi κλπ) να βάλουμε τα εικονίδια με τη σειρά που θέλουμε?

 

Κατέβασε το notification bar με δύο δάχτυλα και πάτα το μολύβι. Μετά μπορείς να τα μετακινήσεις σε άλλες θέσεις

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σε ολους,

 

Θα ηθελα την βοηθεια σας γιατι αντιμετωπιζω προβλημα με την συνδεση της συσκευης μου με το ιντερνετ στο σπιτι. Ενω οι αλλες συσκευες (iphone, ipad) συνδεονται χωρις προβλημα, το galaxy s4 δεν συνδεεται. Πριν δυο βδομαδες που παρουσιαστηκε για πρωτη φορα το προβλημα, επικοινωνησα με τον παροχο και χρειατηκε να αλλαξουμε το ονομα στο ρουτερ για να καταφερει να συνδεθει ξανα το galaxy. Σημερα οταν επεστρεψα σπιτι απο βολτα και αφου ειχα συνδεθει το πρωι κανονικα, αλλα και στην καφετερια, οταν επεστρεψα παλι το ιδιο προβλημα. Φυσικα οι αλλες συσκευες συνδεονται κανονικα εκτος απο το samsung. Ξανακαλεσα στον παροχο και μου εξηγησε οτι μαλλον εχει προβλημα η συσκευη, αφου οι αλλες δεν εχουν προβλημα.

 

Υπαρχει καποια εξηγηση ή καποια λύση που μου προτείνεται για να λυσω το προβλημα;

 

 

Σας ευχαριστώ θερμά.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μια χαζή ερώτηση.

Κατά λάθος προστέθηκαν δύο έξτρα σελίδες στην αρχική (συνολικά τώρα έχω 7 με την home) που δεν τις χρειάζομαι. Πως τις σβήνω;

Link to comment
Share on other sites

"Τσιμπάς" την αρχική οθόνη με τα δύο σου δάκτυλα και μετά πατάς παρατεταμένα τις σελίδες που δεν θες και τις πετάς στον κάδο.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Νίκος

Πρώην Super Moderator του «παλιού» καλού myphone.

Link to comment
Share on other sites

Πήγα να κάνω αναβάθμιση για 3η φορά από τότε που πήρα κινητό μέσω WIFI και μου λέει ότι ''Η υπηρεσία ενημέρωσης λογισμικού δεν είναι διαθέσιμη. Έγινε υπέρβαση του μέγιστου αριθμού ανάπτυξης ενημερώσεων. Δοκιμάστε ξανά ή ενημερώστε τη συσκευή σας μέσω του SAMSUNG KIES''!! Είναι δυνατόν;; Τι χαζό είναι αυτό;; Μπορώ να το ξεγελώ ή να μηδενίσω (λέμε τώρα) τον μετρητή αναβαθμίσεων που έχει;
Απόστολος - SAMSUNG NOTE 9 128GB 960F DUAL Πορτογαλίας μαύρο- SAMSUNG NOTE 4 C μαύρο- GALAXY S4 MGA - SAMSUNG GALAXY S4 MINI MJ7 - SAMSUNG GALAXY TAB 10'' 5100 SLIM - XIAOMI REDMI NOTE 3 SE & HTC HD II ROM 1.66
Link to comment
Share on other sites

Πήγα να κάνω αναβάθμιση για 3η φορά από τότε που πήρα κινητό μέσω WIFI και μου λέει ότι ''Η υπηρεσία ενημέρωσης λογισμικού δεν είναι διαθέσιμη. Έγινε υπέρβαση του μέγιστου αριθμού ανάπτυξης ενημερώσεων. Δοκιμάστε ξανά ή ενημερώστε τη συσκευή σας μέσω του SAMSUNG KIES''!! Είναι δυνατόν;; Τι χαζό είναι αυτό;; Μπορώ να το ξεγελώ ή να μηδενίσω (λέμε τώρα) τον μετρητή αναβαθμίσεων που έχει;

 

Αυτο σημαινει οτι μεσω WI FI δεν παιζει να την κανεις αμεσα πρεπει να περιμενεις μερικες μερες γιατι εχει μπουκωσει το συστημα της Samsung.Μεσω Κies η με Odin μπορεις να κανεις το update.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έχω την γερμανική έκδοση firmware και σήμερα εγκατέστησα την τελευταία που βγήκε. Άλλαξε όμως το SELinux από permissive σε enforcing. Ξέρει κανείς τί σημαίνει αυτό;

OnePlus 6 Midnight Black 128 SC & 8GB RAM

OnePlus 3T Gunmetal

Link to comment
Share on other sites

10 μερες με το εργαλειο.Παρα πολυ ευχαριστημενος.Ηρθε και τελειοποιησε μεσα και εξω το s3.Η μπαταρια τουλαχιστον 20% καλυτερη αποδοση.Αντε να δουμε ποσο θα το κρατησω και αυτομ

HTC HD2 (best of the best)

HTC EVO 3D

SAMSUNG GALAXY S3/ S4

Link to comment
Share on other sites

Ερωτηση...για γαλλικο τηλ εχει βγει πιο νεα αναβαθμιση απο την mga ?

 

Όχι ακόμα. Στο sammobile που κοίταξα δεν έχει τίποτα.

:D
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έχω την γερμανική έκδοση firmware και σήμερα εγκατέστησα την τελευταία που βγήκε. Άλλαξε όμως το SELinux από permissive σε enforcing. Ξέρει κανείς τί σημαίνει αυτό;

 

Οντως ισχυει αυτο που λες! Ξερει κανεις τι ειναι?!?

Link to comment
Share on other sites

Οντως ισχυει αυτο που λες! Ξερει κανεις τι ειναι?!?

 

Δεν παιρνω και ορκο...αλλα μου μοιαζει σαν ενας ακομα περιορισμος απο την Samsung.

Link to comment
Share on other sites

Οντως ισχυει αυτο που λες! Ξερει κανεις τι ειναι?!?

 

Δεν ξέρω φίλε. Κάτι λίγα που διάβασα στο Wiki για αυτά τα 2, γράφει πως έχει να κάνει με τα δικαιώματα που σου δίνονται στο να μπορείς να πειράξεις εντελώς την συσκευή σε θέμα firmware μέσω Recovery και Odin mode. Αλλά δεν είμαι σίγουρος. Και κάτι ακόμα. Πάτησα στις πληροφορίες συσκευής στο Build number που γράφει έναν κωδικό 3 φορές με το δάχτυλο και μου εμφάνισε το μήνυμα: You are 3 step away from being developer. Μετά το ξαναπάτησα άλλες 2 και έγραψε το ίδιο αλλά λέγοντας 2 βήματα, μετά 1 και έπειτα έγραψε. Developer mode has been enabled. Τώρα όταν ξαναπατάω μου γράφει No need,developer mode is already enabled. Αυτό πάλι τί ακριβώς είναι; Γνωρίζει κανείς;

OnePlus 6 Midnight Black 128 SC & 8GB RAM

OnePlus 3T Gunmetal

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω φίλε. Κάτι λίγα που διάβασα στο Wiki για αυτά τα 2, γράφει πως έχει να κάνει με τα δικαιώματα που σου δίνονται στο να μπορείς να πειράξεις εντελώς την συσκευή σε θέμα firmware μέσω Recovery και Odin mode. Αλλά δεν είμαι σίγουρος. Και κάτι ακόμα. Πάτησα στις πληροφορίες συσκευής στο Build number που γράφει έναν κωδικό 3 φορές με το δάχτυλο και μου εμφάνισε το μήνυμα: You are 3 step away from being developer. Μετά το ξαναπάτησα άλλες 2 και έγραψε το ίδιο αλλά λέγοντας 2 βήματα, μετά 1 και έπειτα έγραψε. Developer mode has been enabled. Τώρα όταν ξαναπατάω μου γράφει No need,developer mode is already enabled. Αυτό πάλι τί ακριβώς είναι; Γνωρίζει κανείς;

 

Αν ψαξεις λιγο στο μενου των ρυθμισεων θα δεις τωρα να χει εμφανιστει το developer option! Μεσα απο αυτο μπορεις να αλλαξεις τα animation της συσκευης αλλα κ πολλα αλλα πραγματα...

Link to comment
Share on other sites

Θεωρώ οτι το θέμα με τις οθόνες το έχουμε εξάντληση και πραγματικά έχει αρχίσει και γίνεται αρκετά κουραστικό ,θα παρακαλέσω να σταματήσει εδώ :!:

Samsung galaxy s21+

Link to comment
Share on other sites

Αν ψαξεις λιγο στο μενου των ρυθμισεων θα δεις τωρα να χει εμφανιστει το developer option! Μεσα απο αυτο μπορεις να αλλαξεις τα animation της συσκευης αλλα κ πολλα αλλα πραγματα...

 

Ναι ρε φίλε σωστός. Μπράβο. Και εγώ έλεγα γιατί αυτό το μενού δεν υπάρχει στην 4.2.2 διότι έχει 2 σημαντικές ρυθμίσεις. Και θα σας δείξω το γιατί όταν ποτέ με το καλό ξανα βρεθούμε σε meeting. Ευχαριστώ

OnePlus 6 Midnight Black 128 SC & 8GB RAM

OnePlus 3T Gunmetal

Link to comment
Share on other sites

Ναι ρε φίλε σωστός. Μπράβο. Και εγώ έλεγα γιατί αυτό το μενού δεν υπάρχει στην 4.2.2 διότι έχει 2 σημαντικές ρυθμίσεις. Και θα σας δείξω το γιατί όταν ποτέ με το καλό ξανα βρεθούμε σε meeting. Ευχαριστώ

 

Για πες, ποιες εννοεις?? ισως μας βοηθησεις να χουμε μια πιο γρηγορη συσκευη ;)

Link to comment
Share on other sites

Για πες, ποιες εννοεις?? ισως μας βοηθησεις να χουμε μια πιο γρηγορη συσκευη ;)

 

Oταν ενεργοποιήσεις τις επιλογές προγραμματιστή και πήγαινε 1) κλιμακα κιν. παραθύρων 2) κλίμακα γραφικών μετάβασης 3)κλιμακα διαρκειας προγραμματος αnimation και απενοργοποιησέ τα αν θες η βάλε τα στα 0,5 από το 1,0 που είναι!!!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα.

 

Εχω στην κατοχη μου το S4 εδω και καποιες μερες.

Θα ηθελα να εκφρασω καποιες αποριες σχετικα με την συσκευη και αν μπορειτε να με βοηθησετε. ;)

 

1)Υπαρχει καποιος τροπος ωστε ο ηχος της εισερχομενης κλησης να μην ξεκινα πολυ χαμηλοφωνα περιπου τα πρωτα 1-1.5 δευτερολεπτα και μετα να μεγιστοποιειται; Δηλαδη να ξεκινα τελειως δυνατα απο την αρχη της εισερχομενης κλησης;

 

2)Γινεται καπως να σταματαμε τον ηχο ειδοποιησης εισερχομενου SMS κατα τον ιδιο τροπο οπως βαζουμε σε σιγαση μια εισερχομενη κληση πατωντας π.χ το πλαινο κουμπακι εντασης;

 

3)Εκανα εξαγωγη τις επαφες μου απο την SIM στην συσκευη. Στο μενου των επαφων, εβαλα να εμφανιζονται μονο αυτες της συσκευης, ολα καλα. Ομως οταν παω να επιλεξω επαφη απο τα μηνυματα, μου τις βγαζει διπλες (δειχνει δηλαδη τις επαφες και της SIM και της συσκευης). Αυτο μπορει να αλλαξει καπως; Αναγκαστηκα να σβησω τις επαφες της SIM για να το λυσω.

 

4)Οταν γραφω ενα μηνυμα SMS στα ελληνικα ειναι μονιμα επιλεγμενη η επιλογη των κεφαλαιων γραμματων χωρις να μπορω να την απενεργοποιησω. Αντιθετως, εαν παω να γραψω επανω το ονομα μιας επαφης π.χ, μου επιτρεπει κανονικα να χρησιμοποιησω και μικρα γραμματα. Μπορει καπως να διορθωθει αυτο;

 

Συγγνωμη εαν κουρασα και σας ευχαριστω προκαταβολικα! :)

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα.

 

Εχω στην κατοχη μου το S4 εδω και καποιες μερες.

Θα ηθελα να εκφρασω καποιες αποριες σχετικα με την συσκευη και αν μπορειτε να με βοηθησετε. ;)

 

1)Υπαρχει καποιος τροπος ωστε ο ηχος της εισερχομενης κλησης να μην ξεκινα πολυ χαμηλοφωνα περιπου τα πρωτα 1-1.5 δευτερολεπτα και μετα να μεγιστοποιειται; Δηλαδη να ξεκινα τελειως δυνατα απο την αρχη της εισερχομενης κλησης;

 

αυτο ηθελα να το ρωτησω και γω! οχι τιποτα αλλο, αλλα μου χαλαει την συνθεση μου :rolleyes:

 

οσον αφορα τα κεφαλαια στο sms, ειναι λογικο να στα εμφανιζει κεφαλαια, εφοσον το ελληνικο unicode μονο κεφαλαια υποστηριζει για sms 160 χαρακτηρων! αν θες μικρα θα πεσεις 70 χαρακτηρες ανα sms...

Link to comment
Share on other sites

Oταν ενεργοποιήσεις τις επιλογές προγραμματιστή και πήγαινε 1) κλιμακα κιν. παραθύρων 2) κλίμακα γραφικών μετάβασης 3)κλιμακα διαρκειας προγραμματος αnimation και απενοργοποιησέ τα αν θες η βάλε τα στα 0,5 από το 1,0 που είναι!!!

 

Οντως εδω και καιρο που το εχω κανει αυτο σου δινει αλλο αερα στο κινητο ποιο σφαιρατη ..!!!Απλα μολις καποιος π.χ τα απενεργοποιησει ας κανει και ενα restart για να του λειτουργουν σωστα ολα τα animation !!! ;) ;) ;) Απο αναβαθμιση ακομη τιποτα ota δεν το βγαζει και οταν το συνδεω με το kies μου λεει οτι η συσκευη σας δεν υποστιριζει αναβαθμιση μεσο kies... :wacko: Γιατι μου βγαζει αυτο το μηνυμα βρε παιδια ενω ειμαι με με μαμα λειετουργικο τι σκαλωμα τρωει?? Αλλα οταν παταω μεσα απο το kies αναβαθμιση μεσο υλικολογισμικου βρησκει το νεο firmware ... Οτι ναναι ... Το εχω κατεβαζει απο sammobile απλα θα περιμενω οταν βγει να το κανω με ota γιατι βαριεμαι να ξανα στηνω την συσκευη !!!!;)

Η ζωή είναι ωραία αρκεί να ξέρεις να την ζεις με εκείνον που σε αγάπησε και θυσιάστηκε για εσένα στην θέση την δικιά σου...

 

Samsung Galaxy S10+ SM-G975F/DS / Galaxy S9+ ;)

Link to comment
Share on other sites

Οντως εδω και καιρο που το εχω κανει αυτο σου δινει αλλο αερα στο κινητο ποιο σφαιρατη ..!!!Απλα μολις καποιος π.χ τα απενεργοποιησει ας κανει και ενα restart για να του λειτουργουν σωστα ολα τα animation !!! ;) ;) ;) Απο αναβαθμιση ακομη τιποτα ota δεν το βγαζει και οταν το συνδεω με το kies μου λεει οτι η συσκευη σας δεν υποστιριζει αναβαθμιση μεσο kies... :wacko: Γιατι μου βγαζει αυτο το μηνυμα βρε παιδια ενω ειμαι με με μαμα λειετουργικο τι σκαλωμα τρωει?? Αλλα οταν παταω μεσα απο το kies αναβαθμιση μεσο υλικολογισμικου βρησκει το νεο firmware ... Οτι ναναι ... Το εχω κατεβαζει απο sammobile απλα θα περιμενω οταν βγει να το κανω με ota γιατι βαριεμαι να ξανα στηνω την συσκευη !!!!;)

 

Mπορει να εχει φαει σκαλομα !!Με οτα ουτε εμενα γινοταν αλλα με το κιες αμεσως !!Δεν γινεται να το κατεβασεις και να το περασεις χειροκίνητα??

Link to comment
Share on other sites

αυτο ηθελα να το ρωτησω και γω! οχι τιποτα αλλο, αλλα μου χαλαει την συνθεση μου :rolleyes:

 

οσον αφορα τα κεφαλαια στο sms, ειναι λογικο να στα εμφανιζει κεφαλαια, εφοσον το ελληνικο unicode μονο κεφαλαια υποστηριζει για sms 160 χαρακτηρων! αν θες μικρα θα πεσεις 70 χαρακτηρες ανα sms...

 

Δοκίμασε το Disable Increasing Ring απο το play .

 

@SkiLopSaRo

Διάβασε το FAQ

Samsung galaxy s21+

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S4 (I9505)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...