Jump to content

Samsung Galaxy S4 (I9505)


Superuser
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Δοκίμασε το Disable Increasing Ring απο το play .

 

@SkiLopSaRo

Διάβασε το FAQ

 

Ευχαριστω για το App, θα το δοκιμασω. Το FAQ το εχω κοιταξει, μαλλον μου ξεφυγε η συγκεκριμενη παραγραφος για τα SMS.

 

Οποτε εχουν λυθει τα ερωτηματα 1 και 4. Εαν καποιος μπορει να βοηθησει και στα 2 και 3 θα ημουν ευγνωμον! ;)

 

2)Γινεται καπως να σταματαμε τον ηχο ειδοποιησης εισερχομενου SMS κατα τον ιδιο τροπο οπως βαζουμε σε σιγαση μια εισερχομενη κληση πατωντας π.χ το πλαινο κουμπακι εντασης;

 

3)Εκανα εξαγωγη τις επαφες μου απο την SIM στην συσκευη. Στο μενου των επαφων, εβαλα να εμφανιζονται μονο αυτες της συσκευης, ολα καλα. Ομως οταν παω να επιλεξω επαφη απο τα μηνυματα, μου τις βγαζει διπλες (δειχνει δηλαδη τις επαφες και της SIM και της συσκευης). Αυτο μπορει να αλλαξει καπως; Αναγκαστηκα να σβησω τις επαφες της SIM για να το λυσω.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 11,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Mπορει να εχει φαει σκαλομα !!Με οτα ουτε εμενα γινοταν αλλα με το κιες αμεσως !!Δεν γινεται να το κατεβασεις και να το περασεις χειροκίνητα??

 

Φιλε λευτερη το εχω κατεβασει αλλα δεν θελω να το περασω με το odin γιατι δεν θελω να χασω τιποτα και βαριεμαι να το ξαναστηνω οποτε περιμενω ota η οταν το δει το kies το οποιο δεν νξερω πως να το ξεκολλησω καμια προταση υπαρχει?? ;);)

Η ζωή είναι ωραία αρκεί να ξέρεις να την ζεις με εκείνον που σε αγάπησε και θυσιάστηκε για εσένα στην θέση την δικιά σου...

 

Samsung Galaxy S10+ SM-G975F/DS / Galaxy S9+ ;)

Link to comment
Share on other sites

Φιλε λευτερη το εχω κατεβασει αλλα δεν θελω να το περασω με το odin γιατι δεν θελω να χασω τιποτα και βαριεμαι να το ξαναστηνω οποτε περιμενω ota η οταν το δει το kies το οποιο δεν νξερω πως να το ξεκολλησω καμια προταση υπαρχει?? ;);)

 

Δοκιμασες κ με Kies Lite??

Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασε το Disable Increasing Ring απο το play .

 

Μπορεί να μου εξηγήσει κάποιος τι ακριβώς κάνει το παραπάνω;;;

Απόστολος - SAMSUNG NOTE 9 128GB 960F DUAL Πορτογαλίας μαύρο- SAMSUNG NOTE 4 C μαύρο- GALAXY S4 MGA - SAMSUNG GALAXY S4 MINI MJ7 - SAMSUNG GALAXY TAB 10'' 5100 SLIM - XIAOMI REDMI NOTE 3 SE & HTC HD II ROM 1.66
Link to comment
Share on other sites

Αυτό που λέει το όνομά του. Αφαιρεί την σταδιακά αυξανόμενη ένταση στον ήχο κλήσης ώστε να ακούγεται από την αρχή στην κανονική του ένταση.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Νίκος

Πρώην Super Moderator του «παλιού» καλού myphone.

Link to comment
Share on other sites

Αναβαθμιστηκα πριν λιγο τελικα μεσω ΟΤΑ.. Το μόνο που παρατηρησα ειναι οτι μπαινει σφαιρα στο μενου κλησεων, ανοιγει αστραπιαία. Γενικα απ οτι κατάλαβα η αναβαθμιση ηταν για μια γενικη σταθεροτητα καποιων πραγματων. Αν παρατηρησει καποιος κατι αλλο απ τη καινουρια αναβαθμιση, ας το αναφερει.
Link to comment
Share on other sites

Μπορεί να μου εξηγήσει κάποιος τι ακριβώς κάνει το παραπάνω;;;

 

 

Ολα τα Σαμμυ ετσι και το s4, οταν εχει εισερχομενη κληση ξεκινα το ringtone με χαμιλη ενταση για 1-2 δευτερολεπτα και μετα δυναμωνει. Το προγραμμα αυτο, το σταματαει και αρχιζει κανονικα με την οποια ενταση του εχεις ρυθμισει εσυ.

Το θεμα ειναι, οτι για να το κανει αυτο, τρεχει συνεχεια στο background. Εκει δεν ξερω τι γινεται με την καταναλωση.

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

Πως γινεται να στειλω ενα τραγουδι απο τη μουσικη μου? Στο note πχ πατουσα παρατεταμενα και μου εβγαζε επιλογη να το στειλω στο s4 δεν γινεται...
Link to comment
Share on other sites

Για πες, ποιες εννοεις?? ισως μας βοηθησεις να χουμε μια πιο γρηγορη συσκευη ;)

 

Δεν ξέρω κατά πόσο παίζει ρόλο αλλά βάζοντας την ρύθμηση Force GPU Rendering στo Quadrant είχα καλύτερο score. Έπειτα αν βάλεις ένα βίντεο για αναπαραγωγή και πατήσεις κάτω δεξιά την ελαχιστοποίηση όπου στο εμφανίζει σε μικρό παράθυρο και παράλληλα κάνεις ότι θές στο μενού, δοκίμασε να σκρολάρεις αριστερά δεξιά στις αρχικές οθονές και στο μενού, όπου θα παρατηρήσεις ένα αρκετό λάγκ. Αν τσεκάρεις στις ρυθμίσεις developer options την επιλογή Disable hardware overlays, αυτό το λάγκ θα εξαφανιστεί και θα πηγαίνει κανονικά όπως πρέπει το scrolling. Αλλά αυτή η ρύθμιση χρειάζεται ενεργοποίηση κάθε φορά μετά από restart. Αλλά βοηθάει μόνο για αυτό το πράγμα απ'ότι παρατήρησα. Στο Quadrant δεν βοήθησε. Ίσα ίσα έβγαλε λιγότερο. Τώρα το Enable 4x MSAA είναι κάτι που δεν υπήρχε στο Note II που είχα πρίν και δεν γνωρίζω τί ακριβώς επιτυχγάνει αν το ενεργοποιήσεις

OnePlus 6 Midnight Black 128 SC & 8GB RAM

OnePlus 3T Gunmetal

Link to comment
Share on other sites

Πως γινεται να στειλω ενα τραγουδι απο τη μουσικη μου? Στο note πχ πατουσα παρατεταμενα και μου εβγαζε επιλογη να το στειλω στο s4 δεν γινεται...

με το κουμπι που βγαζει τις επιλογες το πατησες;

images?q=tbn:ANd9GcT8OsGmBG7mQ2xUUvI02EsZ1r7MeL6ek1Prw_emqW7zVQoTOtp0
Link to comment
Share on other sites

με το κουμπι που βγαζει τις επιλογες το πατησες;

Ναι και μεσα στην αναπαραγωγη του τραγουδιου και στη λιστα των κομματιων.

Link to comment
Share on other sites

σε galaxy s3 mini στην αναπαραγωγη μουσικης παταω το κουμπι με τις επιλογες και εχει το share with με το εικονιδιο με τις τελιτσες, εσενα δεν το εχει;
images?q=tbn:ANd9GcT8OsGmBG7mQ2xUUvI02EsZ1r7MeL6ek1Prw_emqW7zVQoTOtp0
Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω κατά πόσο παίζει ρόλο αλλά βάζοντας την ρύθμηση Force GPU Rendering στo Quadrant είχα καλύτερο score. Έπειτα αν βάλεις ένα βίντεο για αναπαραγωγή και πατήσεις κάτω δεξιά την ελαχιστοποίηση όπου στο εμφανίζει σε μικρό παράθυρο και παράλληλα κάνεις ότι θές στο μενού, δοκίμασε να σκρολάρεις αριστερά δεξιά στις αρχικές οθονές και στο μενού, όπου θα παρατηρήσεις ένα αρκετό λάγκ. Αν τσεκάρεις στις ρυθμίσεις developer options την επιλογή Disable hardware overlays, αυτό το λάγκ θα εξαφανιστεί και θα πηγαίνει κανονικά όπως πρέπει το scrolling. Αλλά αυτή η ρύθμιση χρειάζεται ενεργοποίηση κάθε φορά μετά από restart. Αλλά βοηθάει μόνο για αυτό το πράγμα απ'ότι παρατήρησα. Στο Quadrant δεν βοήθησε. Ίσα ίσα έβγαλε λιγότερο. Τώρα το Enable 4x MSAA είναι κάτι που δεν υπήρχε στο Note II που είχα πρίν και δεν γνωρίζω τί ακριβώς επιτυχγάνει αν το ενεργοποιήσεις

 

Thanx!! Το force gpu rendering ενδεχεται να εμφανισει ασυμβατοτητες με μερικες εφαρμογες, αλλα γενικα αυξανει τις επιδοσεις! Τα υπολοιπα δεν τα ξερω..

Link to comment
Share on other sites

Παιδια καποιος που να εκανε την αναβαθμιση να μας πει τι εντοπισε γιατι εγω δεν καταλαβα τιποτα.Ευχαριστω

HTC HD2 (best of the best)

HTC EVO 3D

SAMSUNG GALAXY S3/ S4

Link to comment
Share on other sites

σε galaxy s3 mini στην αναπαραγωγη μουσικης παταω το κουμπι με τις επιλογες και εχει το share with με το εικονιδιο με τις τελιτσες, εσενα δεν το εχει;
οχι.ακριβως ετσι οπως το περιγραφεις ειναι στο νοτε και στο σ3.

 

Edit. Μολις το δοκιμασα και με του αδερφου μου το s4 και δεν εχει επιλογη ουτε στο δικο του

Edited by ntinoscrypton
Link to comment
Share on other sites

Πως γινεται να στειλω ενα τραγουδι απο τη μουσικη μου? Στο note πχ πατουσα παρατεταμενα και μου εβγαζε επιλογη να το στειλω στο s4 δεν γινεται...

 

Εγω αυτο το κανω απο τον es file explorer...

Μάριος...
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα ηθελα να ρωτησω αν είμαι ο μόνος που νομίζω ότι μετά την αναβάθμιση η μπαταρία είναι χειρότερη
Nexus One, Galaxy Nexus , Nexus 4, Nexus 5, Nexus 6, Nexus 5X, Nexus 6p
Link to comment
Share on other sites

Εχετε υποψη εφαρμογη που να αλλαζει τη φωνη κατα τη διαρκεια της κλησης και να παιζει αψογα στο κινητο μας?

Ειδα βγηκε τετοιο tweak για το iphone οποτε υποθετω κατι θα υπαρχει σε android.Το θεμα ειναι να παιζει καλα στο S4.

Link to comment
Share on other sites

Εγω αυτο το κανω απο τον es file explorer...

 

 

εγω μεσα απο τα αρχεια μου παταω στο μουσικο κομματι που θελω και μετα κοινη χρηση μεσω και επιλεγω πως θελω να το στειλω

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα,ηθελα να ρωτησω γιατι δεν ξερω καθολου,αν θα υπαρξει αναβαθμιση λογισμικου σε 4.3 στο i9505(π.χ.το λογισμικο του ΝΟΤΕ 3)

Και γενικα μια ενημερωση σχετικα με τις ενημερωσεις και ποτε ειναι καλο να κανουμε μια..Οταν βγαινει μια εκδοση λογισμικου για μια συσκευη,οποιαδηποτε,μετα αυτη η αναβαθμιση περναει και στα αλλα κινητα(οποια την σηκωνουν)??πως παει?

 

Ευχαριστω

Absof@ckinglutely...ARIS S3.... ;)
Link to comment
Share on other sites

Σήμερα οι υπηρεσίες της google μου ξεσχισαν την μπαταρια.

Στο Google play έχω την έκδοση 4.3.11

Είναι η τελευταία μήπως φταίει αυτο?

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα,ηθελα να ρωτησω γιατι δεν ξερω καθολου,αν θα υπαρξει αναβαθμιση λογισμικου σε 4.3 στο i9505(π.χ.το λογισμικο του ΝΟΤΕ 3)

Και γενικα μια ενημερωση σχετικα με τις ενημερωσεις και ποτε ειναι καλο να κανουμε μια..Οταν βγαινει μια εκδοση λογισμικου για μια συσκευη,οποιαδηποτε,μετα αυτη η αναβαθμιση περναει και στα αλλα κινητα(οποια την σηκωνουν)??πως παει?

 

Ευχαριστω

 

Android 4.3 ερχεται Οκτωβριο στο S4

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα!!Να σας κάνω μια ερώτηση τα πλήκτρα αφης ειναι τελείως ασπρα στο s4 γτ εμενα ειναι καπως αχανες και σε τερμα φωτεινωτητα!!!
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα!!Να σας κάνω μια ερώτηση τα πλήκτρα αφης ειναι τελείως ασπρα στο s4 γτ εμενα ειναι καπως αχανες και σε τερμα φωτεινωτητα!!!

 

Απότι βλέπω φίλε τελείως άσπρα είναι. Αν βλέπεις ότι είναι ελάτωμα εργοστασιακό πήγαινε με εγγύηση να στο αλλάξηουν με καινούργιο μπροστινό πλαίσιο εκεί

OnePlus 6 Midnight Black 128 SC & 8GB RAM

OnePlus 3T Gunmetal

Link to comment
Share on other sites

Απότι βλέπω φίλε τελείως άσπρα είναι. Αν βλέπεις ότι είναι ελάτωμα εργοστασιακό πήγαινε με εγγύηση να στο αλλάξηουν με καινούργιο μπροστινό πλαίσιο εκεί

 

Eμενα δεν ειναι το εντονο το ασπρο (απο οτι μπορώ να καταλάβω) και όταν το φέρνω πιο κοντά μου διακρίνω τελιτσες άλλα μου μοιαζει γραφικο δηλαδη σαν το wallpaper που εχει το iphone με την βροχη καπως ετσι γτ ειναι συμετρικα κιολας !Δεν ξέρω τι να πω !

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S4 (I9505)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...