Jump to content

Samsung Galaxy S4 (I9505)


Superuser
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

τελικα πηγα το κινητο στην αντιπροσωπεια της σαμσουνγκ στο χαιδαρι για το θεμα που ειχα με το σημα...μου αλλαξαν κεντρικη πλακετα...τοσο γκαντεμης ειμαι...επεσα πανω στο ελλατωματικο..αν εχει και κανας αλλος θεμα με το σημα παντως μην διστασετε να το πατε για επισκευη...μπορει να μην φταει αποκλειστικα ο παροχος..:)
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 11,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Εβγαλα μια φωτο σημερα. Λοιπον βλεπω δυο σημαδακια μαυρα στην φωτο αλλα κ την ωρα που παω να βγαλω φωτο. Θεμα οθονης δεν ειναι το εχω τσεκαρει. Βλεπω πιο παλιες φωτο κ δεν υπαρχουν τα σημαδακια αυτα. Οταν αλλαζω απο 4:3 σε 16:9 τα σημαδακια με το ευρος που ανοιγει παει πιο αριστερα αλλα δεν μεγαλωνουν. Το τηλ ειναι γαλλικο xef κ εβαλα μεσο odin χτες την προσφατη γερμανικη που βγηκε 6 Αυγουστου,λετε να φταιει αυτο? Τι μπορει να παιζει δεν καταλαβαινω.http://img196.imageshack.us/img196/4225/o7ye.jpg Edited by yiannisv2000
ανεβασμα φωτο
Το θέμα δεν είναι να κρατας καλά χαρτιά αλλά να παίζεις καλά ένα άσχημο φύλλο!!!
Link to comment
Share on other sites

Μήπως χαράχτηκε ο φακός με κάποιο τρόπο;
Link to comment
Share on other sites

Μήπως χαράχτηκε ο φακός με κάποιο τρόπο;

 

Οχι ο φακος ειναι αθικτος και εγω ετσι νομιζα. Το θεμα ειναι οτι οταν παω να βγαλω φωτο απο 4:3 σε 16:9 αυτα τα μαυρακια απο εξει που ειναι μετακινουνται αριστερα.

Το θέμα δεν είναι να κρατας καλά χαρτιά αλλά να παίζεις καλά ένα άσχημο φύλλο!!!
Link to comment
Share on other sites

Οχι ο φακος ειναι αθικτος και εγω ετσι νομιζα. Το θεμα ειναι οτι οταν παω να βγαλω φωτο απο 4:3 σε 16:9 αυτα τα μαυρακια απο εξει που ειναι μετακινουνται αριστερα.

 

Αυτά είναι καμένα pixels πας για αλλαγή κάμερας..

Link to comment
Share on other sites

Μανωλη εκτος καμερας ομως ειναι μια χαρα. Τα καμενα πιξελς δεν θα φενοντουσαν κ εκτος καμερας?
Το θέμα δεν είναι να κρατας καλά χαρτιά αλλά να παίζεις καλά ένα άσχημο φύλλο!!!
Link to comment
Share on other sites

Μανωλη εκτος καμερας ομως ειναι μια χαρα. Τα καμενα πιξελς δεν θα φενοντουσαν κ εκτος καμερας?

 

Καμενα πιξελ στην καμερα λεει ο Μανώλης οχι στην οθονη.

Γιαννης
Link to comment
Share on other sites

Γιάννη πέρασε πάλι το ελληνικό και κανε μια δοκιμη.Οπως και να εχει αν χρειαστεί να πας smartec θα πρέπει να πας με το ελληνικό...Ελπίζω μόνο να μην το έχεις κάνει ροοτ.
http://www.myphone.gr/gallery/data/500/10396meerjungfrau.gif
Link to comment
Share on other sites

Ξερετε η αλλαγη καμερας αν ειναι στην εγγυηση για αυτον τον λογο?
Το θέμα δεν είναι να κρατας καλά χαρτιά αλλά να παίζεις καλά ένα άσχημο φύλλο!!!
Link to comment
Share on other sites

Γιατι αν εχει κανει root δηλαδη δεν μπορει να το παει για εγγυηση? Τι ασχετο ειναι αυτο? Ναι η αλλαγη καμερας εννοειται ειναι εντος εγγυησης...
Μάριος...
Link to comment
Share on other sites

Γιατι αν εχει κανει root δηλαδη δεν μπορει να το παει για εγγυηση? Τι ασ.το ειναι αυτο? Ναι η αλλαγη καμερας εν. ειται ειναι εντος εγγυησης...

 

Δεν εχω κανει ρουτ ετσι κ αλλιως. Σας ευχαριστω παιδια. Κριμα παντως ετσι ευκολα να εχει θεμα με την καμερα του που ειναι απιστευτη

Το θέμα δεν είναι να κρατας καλά χαρτιά αλλά να παίζεις καλά ένα άσχημο φύλλο!!!
Link to comment
Share on other sites

Ρυθμισεις>Λογαριασμοι>Δημηουργια αντιγραφων ασφαλειας>Επαναφορα......

Εχω κινητο Motorola....αυτο με την κεραια το καπακι και τα πρασινα γραμματα.Ναι αυτο που ζυγιζει 24Κg

Σταθερο FTTH 200Mbps

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα στην ομαδα.πως γυρναω στις εργοστασιακες ρυθμισεις ψαχνω τοση ωρα τοσο στραβος ειμαι ?? :lol:

 

Λογαριασμοι >δημιουργια αντιγραφων ασφαλειας >επαναφορα εργ.ρυθμισεων!!

Το εχουν καλα κρυμμενο :p

Beauty Lies In The Eyes Of The Beholder
Link to comment
Share on other sites

Γιατι αν εχει κανει root δηλαδη δεν μπορει να το παει για εγγυηση? Τι ασχετο ειναι αυτο? Ναι η αλλαγη καμερας εννοειται ειναι εντος εγγυησης...

 

Ακυρο γιατί είναι μόνο για οκτα το πρόβλημα.

 

Γιάννη από την εικονα πάντως που είδα δεν μοιάζει για καμμενο πιχελ...αυτο είναι μια περίεργη μαύρη γραμμή.

Edited by arfi-gorgona
http://www.myphone.gr/gallery/data/500/10396meerjungfrau.gif
Link to comment
Share on other sites

Εβγαλα μια φωτο σημερα. Λοιπον βλεπω δυο σημαδακια μαυρα στην φωτο αλλα κ την ωρα που παω να βγαλω φωτο. Θεμα οθονης δεν ειναι το εχω τσεκαρει. Βλεπω πιο παλιες φωτο κ δεν υπαρχουν τα σημαδακια αυτα. Οταν αλλαζω απο 4:3 σε 16:9 τα σημαδακια με το ευρος που ανοιγει παει πιο αριστερα αλλα δεν μεγαλωνουν. Το τηλ ειναι γαλλικο xef κ εβαλα μεσο odin χτες την προσφατη γερμανικη που βγηκε 6 Αυγουστου,λετε να φταιει αυτο? Τι μπορει να παιζει δεν καταλαβαινω.http://img196.imageshack.us/img196/4225/o7ye.jpg

 

Είναι 2 συστοιχίες καμένων πίξελς στον Αισθητήρα.

Δεν έχουν πληροφορία είναι μαύρα (0,0,0) που η επεξεργασία μετά της εικονας από τους αλγόριθμους της Σαμ. τα έκανε λίγο προς το μπλε (0,0,25-30)

Link to comment
Share on other sites

Κάπως πολλά μου φαίνονται για να είναι καμένα πιχελ...τόσα πολλά με την μια?

 

Sκ8

Το 9500 αν έχεις την δυνατότητα να το βρεις.

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/10396meerjungfrau.gif
Link to comment
Share on other sites

Εν το μεταξυ παω να τραβηξω βιντεο κ αυτα τα μαυρακια πανε σαν τρελα δεξια αριστερα χανονται σε καποια φαση κ ξαναμανα το ιδιο...
Το θέμα δεν είναι να κρατας καλά χαρτιά αλλά να παίζεις καλά ένα άσχημο φύλλο!!!
Link to comment
Share on other sites

Εαν μετακινούνται δεν είναι καμένα πιχελ..βάλε άλλη ρομ για δοκιμή.
http://www.myphone.gr/gallery/data/500/10396meerjungfrau.gif
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα!!

εχω περασει ολες τις τηλεφωνικες επαφες στο gmail πως τις τραβαω απο το gmail στην συσκευη για να αποφυγω kies κτλ?

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα!!

εχω περασει ολες τις τηλεφωνικες επαφες στο gmail πως τις τραβαω απο το gmail στην συσκευη για να αποφυγω kies κτλ?

Καλημέρα!

Καταρχήν αν έχεις ανοικτό συγχρονισμό παραμένουν στους server της google. Διαφορετικά πας στις επαφές, πληκτρολογείς μενού, εισαγωγή/εξαγωγή και εξαγωγή σε κάρτα sd. Θα γίνει εξαγωγή αρχείου vcf το οποίο στην συνέχεια μπορείς να το κάνεις εισαγωγή σε κάποια άλλη συσκευή. Πάντως και σε νέα συσκευή (ή νέα ρομ) αν βάλεις το Gmail σου θα τις συγχρονίσει αυτόματα ;)

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά αν παγώσω το s voice μπορώ να το επαναφέρω χωρίς πρόβλημα; Ρωτώ επειδή μου βγάζει μήνυμα. Ο λόγος που το θέλω είναι για να μπορέσει να δουλέψει το cybaron voice που είναι για φωνητικές κλήσεις. Υπάρχει τρόπος χωρίς να παγώσω το s voice να είναι σε προτεραιότητα το cybaron voice;
Απόστολος - SAMSUNG NOTE 9 128GB 960F DUAL Πορτογαλίας μαύρο- SAMSUNG NOTE 4 C μαύρο- GALAXY S4 MGA - SAMSUNG GALAXY S4 MINI MJ7 - SAMSUNG GALAXY TAB 10'' 5100 SLIM - XIAOMI REDMI NOTE 3 SE & HTC HD II ROM 1.66
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους.

 

Θα ήθελα γνώμες από κατόχους S4 ή παρόμοιας συσκευής με συμβόλαιο Vodafone, αν έχουν παρατηρήσει υπερβολική κατανάλωση MB κατά την πλοήγηση στο ίντερνετ.

 

Δεν είναι δυνατόν να τρώει 100ΜΒ το απλό σερφάρισμα στο facebook για ένα σαββατοκύριακο. Σίγουρα οι ρυθμίσεις είναι οκ, δηλαδή δεν υπάρχει κάποια εφαρμογή που να ρουφάει δεδομένα στο παρασκήνιο. Πήρα τηλέφωνο στην εταιρία και ανέφερα το γεγονός και η απάντηση που εισέπραξα ήταν να κλείσω τα δεδομένα και να περιμένω τον επόμενο αναλυτικό λογαριασμό και να ελέγξω αν υπάρχει χρέωση σε περιόδους με απενεργοποιημένα τα δεδομένα. Ημαρτον δηλαδη...

Link to comment
Share on other sites

Φιλε μου ΚΑΙ η συσκευη σου εχει ποσα δεδομενα ξοδεψες ,ΚΑΙ υπαρχουν προγραμματα που σου το λενε, ΚΑΙ στο site της στο My Account...εξαλου στο Σαββατοκυριακο μπηκες 1 ωρα η 20 ωρες??

Εχω κινητο Motorola....αυτο με την κεραια το καπακι και τα πρασινα γραμματα.Ναι αυτο που ζυγιζει 24Κg

Σταθερο FTTH 200Mbps

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S4 (I9505)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...