Jump to content

Samsung Galaxy S4 (I9505)


Superuser
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 11,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

θέλω να πιστεύω πως θα είναι... αν είναι να τρέχω κάθε 2 μήνες για σερβις τι να το κανω;

 

Ακόμα κι αν έτσι είναι, τη λογική σου οι εταιρίες δεν την ενστερνίζονται. Αν τους ρωτήσεις, η συσκευή από τη στιγμή που φεύγει από το σέρβις είναι λειτουργική 100% και τόσο πιθανό να παρουσιάσει πρόβλημα όσο και μια καινούρια. Την προηγούμενη μου συσκευή την πήγα 3 φορές για το ίδιο πρόβλημα σε 2 χρόνια. Τρεις φορές την έφτιαξαν και μου την έδωσαν πίσω (ευτυχώς την τελευταία είχαν βρει και τη ρίζα του προβλήματος).

Όσο για τα κινητά αντικατάστασης, συνήθως είναι ανακατασκευασμένα, με μια πολύ μικρή ελπίδα για σένα επειδή είναι καινούρια η συσκευή. Φυσικά πρώτα πρέπει να δεχτούν την αντικατάσταση...

Edited by bouss
You should never argue with idiots because they will just drag you down to their level... then beat you with experience
Link to comment
Share on other sites

Ενεργοποίησε στις ρυθμίσεις την επιλογή αυτόματος εντοπισμός νύχτας και δοκίμασε ξανά σε χώρους με χαμηλό φωτισμό. Εννοείται ότι δεν συγκρίνεις τα αστεία led flash με το xenon. Μιλάμε για πλάνα σε μέτρια απόσταση και με κάποιου είδους φωτισμό έστω ανεπαρκή.

Αν τώρα το πλάνο σου είναι ένας θεοσκοτεινος δρόμος που φωτίζεται από μια λάμπα Ναι δεν θα έχεις καλό αποτέλεσμα.

Όμως πόσες φρές θα χρειαστείς τέτοιες φωτο?

Thanks για το tip αλλά την είχα ήδη ενεργοποιημενη!

πριν:nokia n82+5800+x6+n8 SlimModed by Lagoskon+lumia 800+920+820+830+925+1020+930, huawei p8 lite+p9 lite+mate 10 pro, iphone 5c+5+5s+6, Xiaomi Redmi note 2+ redmi 3s gold+ redmi note 3 pro+Redmi Note 4+Redmi Note 5+Mi A1+Mi8 6/64+Mi9 6/128+Poco F3, samsung galaxy s3+s3 mini+s4+s6+s7+s7 edge+s8 plus+s9plus+s10 plus 8/128+note 9+Note 10 plus+s20 fe 5G+s21fe+s21ultra

τώρα: s21plus 5G 8/128 & s20plus 4G 8/128

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα σςε όλους

Μήπως γνωρίζει κάποιος να μας πει αν γίνετε να προσθέσουμε

περισσότερο απο τις 7 pages στο βασικό κυλιόμενο menu.

Δεν μου φτάνουν :D

ευχαριστώ.

samsung is the winner
Link to comment
Share on other sites

περνας πλεον τις εφαρμογες σχεδον ολες και στην καρτα μνημης χωρις κανενα προβλημα.

 

 

εκτος απο φωτο και βιντεο περνας και τις εφαρμογες.αυτο γινετε απο την MEA και μετα στο s4.

 

ναι τις περναει...ας πουμε οτι κατεβαζεις το NOVA 3..ειναι 3mb το apk..τα υπολοιπα extra 2gb που κατεβαζει στο android/obb η στο φακελο gameloft δεν τα υποστηριζει..πρεπει να τα κατεβασει παλι στην μνημη τηλεφωνου!!!η εφαρμογη περναει στην καρτα μνημης...δεν με καινε τα 20mb..αλλα τα gb..!

Stupidity RuleZ Την Σημερον Ημεραν...
Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα σςε όλους

Μήπως γνωρίζει κάποιος να μας πει αν γίνετε να προσθέσουμε

περισσότερο απο τις 7 pages στο βασικό κυλιόμενο menu.

Δεν μου φτάνουν :D

ευχαριστώ.

 

Στην τελευταια σου σελιδα σε τελικη αναλυση δημιουργησε ενα η 2 η 3 φακελους και βαλε μεσα πραμα..........

Εχω κινητο Motorola....αυτο με την κεραια το καπακι και τα πρασινα γραμματα.Ναι αυτο που ζυγιζει 24Κg

Σταθερο FTTH 200Mbps

Link to comment
Share on other sites

Kαλησπερα. Ξερει κανεις πως μπορω να κανω το λογαριασμο gmail μου να ανανεωνεται ανα ωρα?

Στην εφαρμογη του outlook εχει επιλογη. Στου gmail δεν εχει (ή τουλαχιστον δεν βρισκω εγω κατι) αλλα εως τωρα το τηλεφωνο εκανε συχρονισμο ανα ωρα αυτοματα οποτε δεν με πειραζε. Τον τελευταιο καιρο κανει κανα 6ωρο να ελεγξει για νεα mails.

Edited by Leon_G
Link to comment
Share on other sites

Στο SII όταν καλούσε κάποιος είχε μια ρύθμιση που το γυρνούσες ανάποδα κινητό και σταματούσε ο ήχος. Πλέον αυτή η ρύθμιση δεν υπάρχει;

 

Στην MGA κρατά περισσότερο η μπαταρία ή είναι ιδέα μου;

Απόστολος - SAMSUNG NOTE 9 128GB 960F DUAL Πορτογαλίας μαύρο- SAMSUNG NOTE 4 C μαύρο- GALAXY S4 MGA - SAMSUNG GALAXY S4 MINI MJ7 - SAMSUNG GALAXY TAB 10'' 5100 SLIM - XIAOMI REDMI NOTE 3 SE & HTC HD II ROM 1.66
Link to comment
Share on other sites

Στο SII όταν καλούσε κάποιος είχε μια ρύθμιση που το γυρνούσες ανάποδα κινητό και σταματούσε ο ήχος. Πλέον αυτή η ρύθμιση δεν υπάρχει;

 

Στην MGA κρατά περισσότερο η μπαταρία ή είναι ιδέα μου;

 

Πάνε ρυθμίσεις συσκευή κίνηση και χειρονομίες κίνηση και ενεργοποίησε το σιγαση και παύση......

 

Και ναι στην mga κάνει καλύτερη διαχείριση μπαταριας.....

Samsung Galaxy S8 plus

Samsung Galaxy S7 Edge

Samsung Galaxy Alpha

Samsung TV ue55h6800 Curved

Samsung Watch Gear

Link to comment
Share on other sites

Livas ευχαριστώ για την απάντηση!!

 

Όντως η MGA βελτίωσε την κατανάλωση της μπαταρίας, γιατί με την MF8 είχα σχεδον 1% απώλεια κάθε ώρα σε πλήρη αναμονή και τώρα έχω 3,5% και με bluetoοth ενεργοποιημένο!!! Ακόμη νωρίς είναι βέβαια για να βγάλω ασφαλές συμπέρασμα, αλλά υπάρχουν σοβαρότατες θετικές ενδείξεις....

Edited by topet
Απόστολος - SAMSUNG NOTE 9 128GB 960F DUAL Πορτογαλίας μαύρο- SAMSUNG NOTE 4 C μαύρο- GALAXY S4 MGA - SAMSUNG GALAXY S4 MINI MJ7 - SAMSUNG GALAXY TAB 10'' 5100 SLIM - XIAOMI REDMI NOTE 3 SE & HTC HD II ROM 1.66
Link to comment
Share on other sites

για ευνοητους λογους εχω αφαιρεσει τον γιο μου απο το prtscrn.

η αναπαραγωγη του βιντεο γινεται με τον mx player και οταν παταω pause σκαει το μηνυμα.

Πατωντας επανω με πεταει στο http://ron.getandroidantantivirus.com.

Καμμια συμβουλη?

 

επισης ειμαι με πτωση 4% στη μπαταρια ανα ωρα με 3g ενεργοποιημενο.

πρεπει να το κοιταξω?

dsg ftw! :cool:

 

@Jordan@

Link to comment
Share on other sites

jpcupra μη δίνεις σημασία. Διαφήμιση είναι. Αν έχεις κλειστό το ίντερνετ ή κάνεις root και βάλεις κάποιο adblock δε θα εμφανίζεται τίποτα.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια..ηθελα να ρωτησω το εξης.στα πολλαπλα παραθυρα μπορουμε να επιλεξουμε εμεις τις εφαρμογες που θα εμφανιζονται?? Κι αν ναι,πως?? Επειγον!!! Ευχαριστω:-)
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα.

Καποιο καλο call recorder που να τρεχει καλα στο s4 εχετε να μου προτεινετε?Ειμαι unroot.

Δοκιμασα το https://play.google.com/store/apps/details?id=polis.app.callrecorder&hl=el το οποιο ετρεχε πολυ καλα στο S3 αλλα εδω δεν τα παει καλα.

Ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια..ηθελα να ρωτησω το εξης.στα πολλαπλα παραθυρα μπορουμε να επιλεξουμε εμεις τις εφαρμογες που θα εμφανιζονται?? Κι αν ναι,πως?? Επειγον!!! Ευχαριστω:-)

 

Απλο ειναι, καπου γραφει επεξεργασια στο multi-window, βγαλε και βαλε οτι θες

Link to comment
Share on other sites

Kαλησπερα. Ξερει κανεις πως μπορω να κανω το λογαριασμο gmail μου να ανανεωνεται ανα ωρα?

Στην εφαρμογη του outlook εχει επιλογη. Στου gmail δεν εχει (ή τουλαχιστον δεν βρισκω εγω κατι) αλλα εως τωρα το τηλεφωνο εκανε συχρονισμο ανα ωρα αυτοματα οποτε δεν με πειραζε. Τον τελευταιο καιρο κανει κανα 6ωρο να ελεγξει για νεα mails.

 

 

Κανεις???

Τοσο δυσκολο πραμα ρωταω? :p:p:p

Link to comment
Share on other sites

Κανεις???

Τοσο δυσκολο πραμα ρωταω? :p:p:p

 

Στο Gmail δεν βάζεις χρόνο εσύ σου όσο ξέρω. Λειτουργεί με push δηλαδή οπότε έρχεται κάποιο mail σου έρχεται αμέσως. Εγώ έτσι το έχω και λειτουργεί σωστά.

 

Μήπως έχεις βάλει καμία εφαρμογή που μπλοκάρει τους συγχρονισμούς για εξοικονόμηση μπαταρίας;

Link to comment
Share on other sites

Κανεις???

Τοσο δυσκολο πραμα ρωταω? :p:p:p

 

Η εφαρμογή GMail δεν με ικανοποιεί. Εγώ χρησιμοποιώ την εφαρμογή mail της samsung που είναι καλύτερη. Έχω σετάρει το gmail μου και έχω ρυθμίσει τις ημέρες και ώρες αιχμής να ελέγχει κάθε μισή ώρα, και τις υπόλοιπες κάθε ώρα. Επίσης μου εμφανίζει και αριθμό μηνυμάτων στο εικονίδιο.

Link to comment
Share on other sites

Στο Gmail δεν βάζεις χρόνο εσύ σου όσο ξέρω. Λειτουργεί με push δηλαδή οπότε έρχεται κάποιο mail σου έρχεται αμέσως. Εγώ έτσι το έχω και λειτουργεί σωστά.

 

Μήπως έχεις βάλει καμία εφαρμογή που μπλοκάρει τους συγχρονισμούς για εξοικονόμηση μπαταρίας;

 

 

Και εγω ετσι ηξερα οτι λειτουργει αλλα τωρα τελευταια τσεκαρω τις ωρες και βλεπω για παραδειγμα οτι μου εχει ερθει mail στις 3 το μεσημερι και το εχω λαβει στις 6 το απογευμα. Και βλεπω κιολας οτι τελευταιος συγχρονισμος ειναι στις 6 και ο προτελευταιος στις 12.30.

 

Τι να σου πω. Θα τσεκαρω τις εφαρμογες μου αλλα δεν νομιζω να προκαλουν αυτες κατι γιατι ολες ειναι οι κλασσικες που κατεβαζουμε οι περισσοτεροι. Καμια περιεργη δηλαδη..

Edited by Leon_G
Link to comment
Share on other sites

Και εγω ετσι ηξερα οτι λειτουργει αλλα τωρα τελευταια τσεκαρω τις ωρες και βλεπω για παραδειγμα οτι μου εχει ερθει mail στις 3 το μεσημερι και το εχω λαβει στις 6 το απογευμα. Και βλεπω κιολας οτι τελευταιος συγχρονισμος ειναι στις 6 και ο προτελευταιος στις 12.30.

 

Τι να σου πω. Θα τσεκαρω τις εφαρμογες μου αλλα δεν νομιζω να προκαλουν αυτες κατι γιατι ολες ειναι οι κλασσικες που κατεβαζουμε οι περισσοτεροι. Καμια περιεργη δηλαδη..

 

Δοκίμασε την εφαρμογή του κινητού σου. Νομίζω ότι δεν θα έχεις τέτοια προβλήματα.

Link to comment
Share on other sites

παιδια εχει παρατηρησει κανεις οτι με LTE ανοιχτο αντι για 3g "χανει" σε σημα?

Στο ιδιο σημειο με 3g εχω φουλ σημα ενω μολις ανοιξω το LTE αμεσως πεφτει στην μια γραμμη.

 

Μπορει κανεις να το δοκιμασει?

Link to comment
Share on other sites

ΕΝΝΟΕΙΤΑΙ πως εχει λιγοτερο σημα με 4G η 3G

Εχω κινητο Motorola....αυτο με την κεραια το καπακι και τα πρασινα γραμματα.Ναι αυτο που ζυγιζει 24Κg

Σταθερο FTTH 200Mbps

Link to comment
Share on other sites

ΕΝΝΟΕΙΤΑΙ πως εχει λιγοτερο σημα με 4G η 3G

 

Σημα εννοω το σημα του "voice" και οχι το σημα του 4g...! Δεν καταλαβαινω το γιατι...με την λογικη αυτη σε σημεια που δεν εχει φουλ καλυψη σηματος...με 4γ ενεργοποιημενο, κλησεις φωνης δεν θα μπορω να κανω με τιποτα!?

Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασε την εφαρμογή του κινητού σου. Νομίζω ότι δεν θα έχεις τέτοια προβλήματα.

 

Θα την τσεκαρω αν και νομιζω οτι την ειχα δοκιμασει στο s3 και δεν με ενθουσιαζε... Μπορει να θυμαμαι και λαθος ομως...

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S4 (I9505)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...