Jump to content

Samsung Galaxy S4 (I9505)


Superuser
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

ΤΕΛΙΚΑ μαγκες ΑΞΙΖΕΙ να δωσεις το S 3 LTE και να παρεις το S 4 ;

Αλλοι λενε ναι...αλλοι λενε ΟΧΙ...

 

Η αποψη σας ; Τεκμηριωμενη παρακαλω.

 

Ευχαριστω.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 11,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

ΤΕΛΙΚΑ μαγκες ΑΞΙΖΕΙ να δωσεις το S 3 LTE και να παρεις το S 4 ;

Αλλοι λενε ναι...αλλοι λενε ΟΧΙ...

 

Η αποψη σας ; Τεκμηριωμενη παρακαλω.

 

Ευχαριστω.

 

Eξαρταται ποσο θα το δωσεις το s3 lte....

Link to comment
Share on other sites

Eξαρταται ποσο θα το δωσεις το s3 lte....

 

400 θα προσπαθησω. ΔΕΝ εννοω για τα λεφτα μονο !!

 

Αν θα δω ΟΥΣΙΑΣΤΙΚΗ διαφορα η ΟΧΙ ;;; Εκτος οθονης χλωμο να δω κατι ; Σωστα ;

Link to comment
Share on other sites

Εντέλη μάθαμε πότε θα κυκλοφορήσει το s4 32GB ;

www.amazon.de

Φιλικά Γιώργος
Link to comment
Share on other sites

400 θα προσπαθησω. ΔΕΝ εννοω για τα λεφτα μονο !!

 

Αν θα δω ΟΥΣΙΑΣΤΙΚΗ διαφορα η ΟΧΙ ;;; Εκτος οθονης χλωμο να δω κατι ; Σωστα ;

 

Νταξ.. Αν το δωσεις 400 τοτε τι ψυχη εχουν +100-120 ευρω για το s4!:p

Υπαρχουν διαφορες. Στην οθονη η παραπανω αναλυση δεν κανει διαφορα. Ισως ελαχιστη. Αλλα εχουν απιστευτα καλυτερη χρωματικη πιστοτητα και διαβαθμισεις τα χρωματα. Εχθες εβλεπα ενα trailer στην οθονη του και επιτελους μπορουσα σε amoled οθονη να βλεπω διαβαθμιση στις μαυρες σκιες. Στο s3 οτι σκουρο χρωμα εβρισκε το κοπαναγε μαυρο κατραμι! :lol:

 

Εντονη διαφορα υπαρχει στην καμερα επισης.

Τωρα σε επεξργαστη κλπ εξαρταται τη χρηση που κανεις αν θα σου φανει διαφορα.

 

Τελος προσωπικα εμενα και σαν σχεδιο και σαν κατασκευη (αν κ πλαστικο κ αυτο) μ αρεσει πιο πολυ απ το s3...

Link to comment
Share on other sites

Νταξ.. Αν το δωσεις 400 τοτε τι ψυχη εχουν +100-120 ευρω για το s4!:p

Υπαρχουν διαφορες. Στην οθονη η παραπανω αναλυση δεν κανει διαφορα. Ισως ελαχιστη. Αλλα εχουν απιστευτα καλυτερη χρωματικη πιστοτητα και διαβαθμισεις τα χρωματα. Εχθες εβλεπα ενα trailer στην οθονη του και επιτελους μπορουσα σε amoled οθονη να βλεπω διαβαθμιση στις μαυρες σκιες. Στο s3 οτι σκουρο χρωμα εβρισκε το κοπαναγε μαυρο κατραμι! :lol:

 

Εντονη διαφορα υπαρχει στην καμερα επισης.

Τωρα σε επεξργαστη κλπ εξαρταται τη χρηση που κανεις αν θα σου φανει διαφορα.

 

Τελος προσωπικα εμενα και σαν σχεδιο και σαν κατασκευη (αν κ πλαστικο κ αυτο) μ αρεσει πιο πολυ απ το s3...

 

Ωραιος. Αντε να το πουλησω και να παω να το παρω αυριο ! :D

Link to comment
Share on other sites

Oτι εχει και το 0-100 στα αυτοκινητα!:lol:

 

Λαλακιες. Αν ειναι ετσι να τις βγαλουμε να τις μετρησουμε....

 

Χαζομαρες ειναι ολα αυτα τα ΤΕΣΤ. Το Xperia Z βγαζει κανα 12.000 στο quadrant αλλα σε χρηση σερνεται σαν σαλιγκαρι.

Το S 3 βγαζει ΣΤΟΚ κανα 5.500 -5.900 και σε χρηση πεταει. Δεν τα πιστευω αυτα απο τοτε που ασχολουμαι με ακριβα μηχανακια ( δηλαδη καμια 5ετια).

Link to comment
Share on other sites

Λαλακιες. Αν ειναι ετσι να τις βγαλουμε να τις μετρησουμε....

 

Χαζομαρες ειναι ολα αυτα τα ΤΕΣΤ. Το Xperia Z βγαζει κανα 12.000 στο quadrant αλλα σε χρηση σερνεται σαν σαλιγκαρι.

Το S 3 βγαζει ΣΤΟΚ κανα 5.500 -5.900 και σε χρηση πεταει. Δεν τα πιστευω αυτα απο τοτε που ασχολουμαι με ακριβα μηχανακια ( δηλαδη καμια 5ετια).

 

Δες μια αυτο που σου ελεγα..

Δεξια το s3

Αριστερα το s4.

Καλα. Οχι οτι ειναι αριστο το s4. Αφου πανω απ το 3 χανει τη μπαλα στην σωστη αποτυπωση αλλα η διαφορα ειναι χαος με το s3.

 

http://i42.tinypic.com/18d4k5.png

Link to comment
Share on other sites

Δες μια αυτο που σου ελεγα..

Δεξια το s3

Αριστερα το s4.

Καλα. Οχι οτι ειναι αριστο το s4. Αφου πανω απ το 3 χανει τη μπαλα στην σωστη αποτυπωση αλλα η διαφορα ειναι χαος με το s3.

 

http://i42.tinypic.com/18d4k5.png

 

καταλαβα τι λες. Οντος εχει καλυτερη παλετα το S 4 το ειδα σημερα στη Vodafone.

περιμενω να παρει καποιος το S3 LTE και να κανω την αλλαγη ! :D

Link to comment
Share on other sites

Νταξ.. Αν το δωσεις 400 τοτε τι ψυχη εχουν +100-120 ευρω για το s4!:p....

 

Εντονη διαφορα υπαρχει στην καμερα επισης..

To LTE το βλέπω 410 στο skroutz καινούργιο όπως και το μη LTE με τα 64GB.

 

Η κάμερα είναι διαφορετική: Καλύτερη στις φωτό, αλλά χειρότερη σε λεπτομέρεια στο βίντεο.

Link to comment
Share on other sites

To LTE το βλέπω 410 στο skroutz καινούργιο όπως και το μη LTE με τα 64GB.

 

Η κάμερα είναι διαφορετική: Καλύτερη στις φωτό, αλλά χειρότερη σε λεπτομέρεια στο βίντεο.

 

Θεμα αλγοριθμου ειναι. Θα το φτιαξουν που θα παει. Hardwarικα εχει περισσοτερες δυνατοτητες το s4 ετσι κ αλλιως.

Το σπαστικο ειναι το μικροτερο καδρο του βιντεο. Αυτο ναι... Μου τη δινει.

Link to comment
Share on other sites

παιδιά τώρα τελευταία κάτι γίνεται με το yahoomail μου και δεν μπορώ να στείλω email. μου βγαζει αποτυχία... ενώ λαμβάνω email κανονικά... μήπως αλλάξανε κάτι στις ρυθμίσεις smtp? σε 2 κινητά μου το κάνει αυτό από το μεσημέρι....
technoholic maniac reviewer
Link to comment
Share on other sites

To LTE το βλέπω 410 στο skroutz καινούργιο όπως και το μη LTE με τα 64GB.

 

Η κάμερα είναι διαφορετική: Καλύτερη στις φωτό, αλλά χειρότερη σε λεπτομέρεια στο βίντεο.

 

Δεν συμφωνω για το βιντεο...μετα το τελευταιο update h ποιοτητα του βιντεο εχει απογειωθει.

Δες ενα βιντεο που ανεβασα μετα το update

 

http://www.youtube.com/watch?v=sgSiNXa0QFw

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα

Να υποθέσω ότι στο πρόβλημα με την επιλογή launcher κατά το bootάρισμα, μετά το πρόσφατο update, δεν έχει βρεθεί ουσιαστική λύση??? (πέραν του να καταφύγει κάποιος στους launcher switchers που κυκλοφορούν στο Play Store...)

Off-topic mode: ON

Πρέπει να το κοιτάξω αυτό σε κάνα γιατρό... παρότι δηλώνω ευθαρσώς απόλυτα ικανοποιημένος από το NoteII μου, δεν μπορώ να μην παραδεχτώ ότι σαν συσκευή, σαν εμφάνιση και μόνο - επί της παρούσης - το GS4 μου ασκεί ιδιαίτερη γοητεία...

Off-topic mode: OFF

CostasP | Proud AlfaHolic | Alfas: Giulietta, Alfetta, 75, 146, 156, 147, (Abarth 500 time-out) πάλι 156, πάλι 147 και πλέον... Jeep Renegade :yawn: !

Current Toys: Apple MacBook Air 11 ('15), Asus Transformer Book T100, Samsung Galaxy Tab3 7.0", Apple TV2, iPad2 32GB WiFi, iPad Mini Retina 16GB WiFi, iPhone 6S 64GB, iPhone 7 Plus 128GB, iPhone XS 256 GB

Link to comment
Share on other sites

Ωραιος. Αντε να το πουλησω και να παω να το παρω αυριο ! :D

 

Ενα καλο με το S3, απλο ή Lte, ειναι οτι ειναι πολυ πιο smooth και στρωμενο αυτη τη στιγμη απο οτι το S4, γιατι εχει παρει αρκετα update σχεδον ενα χρονο τωρα. Επισης δεν ζεσταινεται, και αν το εχεις και στο γ@μ#€@ σκουρο γκρι, για μενα περνα το καλοκαιρι με αυτο κι αν ακομα θες το S4 απο Σεπτεμβρη παρτο, και σε χαμηλοτερη τιμη. Το S3 Lte ειναι φανταστικη συσκευη, μιας και τα 2gb ram σε σχεση με το 1 του S3 το κανουνε αριστο στη χρηση, χωρις το παραμικρο ζορισμα. Εγω προσωπικα, δεν θα το αλλαζα.

Link to comment
Share on other sites

Ενα καλο με το S3, απλο ή Lte, ειναι οτι ειναι πολυ πιο smooth και στρωμενο αυτη τη στιγμη απο οτι το S4, γιατι εχει παρει αρκετα update σχεδον ενα χρονο τωρα. Επισης δεν ζεσταινεται, και αν το εχεις και στο γ@μ#€@ σκουρο γκρι, για μενα περνα το καλοκαιρι με αυτο κι αν ακομα θες το S4 απο Σεπτεμβρη παρτο, και σε χαμηλοτερη τιμη. Το S3 Lte ειναι φανταστικη συσκευη, μιας και τα 2gb ram σε σχεση με το 1 του S3 το κανουνε αριστο στη χρηση, χωρις το παραμικρο ζορισμα. Εγω προσωπικα, δεν θα το αλλαζα.

 

Και όμως ακόμα και για το S3 LTE κάποιοι κατόχοι του έχουν παραπονεθεί για λαγκαρίσματα. Μάλλον φταίει το touchwiz...δεν εξηγείται αλλιώς..Μόνο για το Note II δεν έχω ακούσει παράπονα από κανέναν όσον αφορά lags.

Link to comment
Share on other sites

..Μόνο για το Note II δεν έχω ακούσει παράπονα από κανέναν όσον αφορά lags.

Πίστεψέ με, έτσι ακριβώς είναι... :D

CostasP | Proud AlfaHolic | Alfas: Giulietta, Alfetta, 75, 146, 156, 147, (Abarth 500 time-out) πάλι 156, πάλι 147 και πλέον... Jeep Renegade :yawn: !

Current Toys: Apple MacBook Air 11 ('15), Asus Transformer Book T100, Samsung Galaxy Tab3 7.0", Apple TV2, iPad2 32GB WiFi, iPad Mini Retina 16GB WiFi, iPhone 6S 64GB, iPhone 7 Plus 128GB, iPhone XS 256 GB

Link to comment
Share on other sites

Εχει συμβεί σε κανέναν αλλον να κανει επανεκκίνηση το κινητο μονο του ενω ειναι στην αναμονη μρ φουλ μπαταρία ? Μου εχει γινει μια πριν την μεγαλη αναβάθμιση (10μέρες πριν) 1 χτες βραδυ κ μια σήμερα το πρωι. Σημερα με το wifi κλειστο.
Το θέμα δεν είναι να κρατας καλά χαρτιά αλλά να παίζεις καλά ένα άσχημο φύλλο!!!
Link to comment
Share on other sites

Ενα καλο με το S3, απλο ή Lte, ειναι οτι ειναι πολυ πιο smooth και στρωμενο αυτη τη στιγμη απο οτι το S4, γιατι εχει παρει αρκετα update σχεδον ενα χρονο τωρα. Επισης δεν ζεσταινεται, και αν το εχεις και στο γ@μ#€@ σκουρο γκρι, για μενα περνα το καλοκαιρι με αυτο κι αν ακομα θες το S4 απο Σεπτεμβρη παρτο, και σε χαμηλοτερη τιμη. Το S3 Lte ειναι φανταστικη συσκευη, μιας και τα 2gb ram σε σχεση με το 1 του S3 το κανουνε αριστο στη χρηση, χωρις το παραμικρο ζορισμα. Εγω προσωπικα, δεν θα το αλλαζα.

 

Το σκεφτηκα ! Κολλαει ρε συ φιλε μου. Κολλαει το Γ@@@@μενο. Λαγκ μια ζωη το S 3 απο τοτε που βγηκε το εχω και απο τοτε LAGGGG.

Τωρα εχεις δικαιο σε αυτο που λες να περιμενω να πεσει η τιμη του S 4 και επισης δεν ξερω αν Lagarei το S4 .

Σκουρο γκρι το εχω με καπακι λευκο απο πισω διοτι εχω την μεγαλη μπαταρια (3.000). Δεν ξερω θα το ξανασκεφτω .

Ας πουν μερικοι αν εχει ΛΑΓΚ το S 4 να ξερω μην απογοητευτω και παλι !

Link to comment
Share on other sites

Και όμως ακόμα και για το S3 LTE κάποιοι κατόχοι του έχουν παραπονεθεί για λαγκαρίσματα. Μάλλον φταίει το touchwiz...δεν εξηγείται αλλιώς..Μόνο για το Note II δεν έχω ακούσει παράπονα από κανέναν όσον αφορά lags.

 

Ο Kernel φταίει... Αν φτιάξουν τον kernel στις επόμενες rom, τότε μόνο θα δείξει τις ικανότητές του... Το Note 2 lte μου κάνει τα πάντα στους ίδιους χρόνους, ίσως και πιο γρήγορα. Και σίγουρα χωρίς lag. Με ένα καλό καθάρισμα από το bloatware μετά από ρουτάρισμα στο S4, έρχονται στα ίδια! Αν όμως κάνεις το ίδιο καθάρισμα και στο N2, το πανηγύρι τελειώνει.... Ομως δε μπορώ να συγκρίνω την κάμερα και την ανάλυση της οθόνης!

Αυτός ο χώρος είναι δικός μου! Σταματήστε να παίζετε!!!! Ξέρω καράτε και δαγκώνω άσχημα!!!!!

 

Knowledge is power.

Immitation is immaturity

Link to comment
Share on other sites

Ο Kernel φταίει... Αν φτιάξουν τον kernel στις επόμενες rom, τότε μόνο θα δείξει τις ικανότητές του... Το Note 2 lte μου κάνει τα πάντα στους ίδιους χρόνους, ίσως και πιο γρήγορα. Και σίγουρα χωρίς lag. Με ένα καλό καθάρισμα από το bloatware μετά από ρουτάρισμα στο S4, έρχονται στα ίδια! Αν όμως κάνεις το ίδιο καθάρισμα και στο N2, το πανηγύρι τελειώνει.... Ομως δε μπορώ να συγκρίνω την κάμερα και την ανάλυση της οθόνης!

 

Δηλαδη το ΝΟΤΕ 2 εχει καλυτερη καμερα ;

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S4 (I9505)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...