Jump to content

Samsung Galaxy S4 (I9505)


Superuser
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Σορρυ δεν το επιασα οτι με ρωτησες αυτο. Η τελευταια μετρηση ειναι κατω κατω...external thermistor νομιζω γραφει...
Μάριος...
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 11,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Εγω εχω κατεβασει την καινουργια εκδοση Elixir E2 λεγεται αλλα δεν μου ειπες με τον συνδιασμο που ειπες εσυ που κοιταω στην επιλογη

current Value κοιταω?γιατι επιλογη καπου θερμοκρασια cpu δεν ειδα..

 

Το 40 σου ειπα το επιασε μετα απο 3 ωρες συνεχομενο gaming με το τεστ που μου ειπες να κανω εφτασε 34.5..

Link to comment
Share on other sites

Εγω φιλε πιστευω για το λαγκαρισμα απο την στιγμη που εγω και λιγοι απο εδω μεσα δεν εχουμε ειναι θεμα λογισμικου και με καποιο update θα φτιαξει!φανταζεσαι μετα να εχουμε lag οσοι δεν ειχαμε?:lol:

Τωρα οσο για τα αποτελεσματα cpu που το λεει στο current Value? αν ειναι εκει μου εβγαλε 34.5 βαθμους και με το Elixir το ιδιο εβγαλε κοιταω σωστα ομως?

 

Προσωπικα τουλαχιστον δεν νομιζω να σου προσαψα κατι απο αυτα που λες οτι σου ειπαν.Και να εισαι σιγουρος οτι δεν εχεις συλλεκτικο κομματι,μιας και το lag κατα τα τη πολυ noob γνωμη μου οφειλεται στο software-drivers

Γραψε ποιο firmware φορας.Βουλγαρια ξεβουλγαρια,αν το changelog ειναι το ιδιο με το γαλλικο τοτε ουσιαστικα φοραμε την ιδια version.Ξαναλεω οτι αυτο που για σενα δεν ειναι lag για μενα μπορει να ειναι καρακαθυστερηση (τροπος του λεγειν)

Για τις θερμοκρασιες,ουτε εγω εχω ιδιαιτερο θεμα.Δυστυχως καμια εφαρμογη δεν σου δειχνει τη θερμοκρασια cpu (αν εχετε βρει καποια πειτε τη μου).Ολες οι εφαρμογες δειχνουν τη θερμοκρασια μπαταριας και οσες εχουν επιλογη για θερμοκρασια cpu δειχνουν 0.Απο το dialer γραψε *#0228# και δες τις δυο θερμοκρασιες.Η πρωτη θερμοκρασια μπαταριας η δευτερη cpu:)

 

@icy20+spyrosaxel μιλατε για διαφορετικα πραγματα μαλλον;ο ενας κοιταει elixir που δεν δειχνει θερμοκρασια cpu και ο αλλος μεσω dialer

Edited by afilopou

Αργύρης :w00t:

"Opinions are like assholes. Everybody's got one and everyone thinks everyone else's stinks."

Link to comment
Share on other sites

Προσωπικα τουλαχιστον δεν νομιζω να σου προσαψα κατι απο αυτα που λες οτι σου ειπαν.Και να εισαι σιγουρος οτι δεν εχεις συλλεκτικο κομματι,μιας και το lag κατα τα τη πολυ noob γνωμη μου οφειλεται στο software-drivers

Γραψε ποιο firmware φορας.Βουλγαρια ξεβουλγαρια,αν το changelog ειναι το ιδιο με το γαλλικο τοτε ουσιαστικα φοραμε την ιδια version.Ξαναλεω οτι αυτο που για σενα δεν ειναι lag για μενα μπορει να ειναι καρακαθυστερηση (τροπος του λεγειν)

Για τις θερμοκρασιες,ουτε εγω εχω ιδιαιτερο θεμα.Δυστυχως καμια εφαρμογη δεν σου δειχνει τη θερμοκρασια cpu (αν εχετε βρει καποια πειτε τη μου).Ολες οι εφαρμογες δειχνουν τη θερμοκρασια μπαταριας και οσες εχουν επιλογη για θερμοκρασια cpu δειχνουν 0.Απο το dialer γραψε *#0228# και δες τις δυο θερμοκρασιες.Η πρωτη θερμοκρασια μπαταριας η δευτερη cpu:)

 

Εκδοση βασικου φασματος δεν ειναι? εμενα μου βγαζει Ι9505ΧΧUAMDC

πρωτη θερμοκρασια(μπαταριας ) 28 βαθμους

Δευτερη(cpu) 36

Link to comment
Share on other sites

Εκδοση βασικου φασματος δεν ειναι? εμενα μου βγαζει Ι9505ΧΧUAMDC

πρωτη θερμοκρασια(μπαταριας ) 28 βαθμους

Δευτερη(cpu) 36

 

Αυτη η μετρηση τι ειναι τωρα? Idle τηλεφωνο η εκανες κατι πριν απο τη μετρηση?

Μάριος...
Link to comment
Share on other sites

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.studiokuma.nomedia

Έχω βάλει αυτό αλλά δεν κάνει τίποτα, υπάρχει κάποιο καλύτερο? ούτε στο σ4 άλλαξε τίποτα, κάθε φορά μεταφέρει από όλες τις εφαρμογές όλη τη σαβούρα.. ίσως είμαι off topic ζητώ συγνώμη αλλά ζητώ κάτι για την συγκεκριμένη συσκευή μήπως και κάνει σωστή δουλειά.

Link to comment
Share on other sites

Εκδοση βασικου φασματος δεν ειναι? εμενα μου βγαζει Ι9505ΧΧUAMDC

πρωτη θερμοκρασια(μπαταριας ) 28 βαθμους

Δευτερη(cpu) 36

 

Ναι.Εισαι πισω :D:D

XXUAMDN ειναι η γαλλικη

Αργύρης :w00t:

"Opinions are like assholes. Everybody's got one and everyone thinks everyone else's stinks."

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά,

 

ξέρει κανείς που μπορώ να βρω ΣΙΓΟΥΡΑ micro SIM adapter στη Θεσσαλονίκη; Έχω φάει την πόλη μας και δεν μπορώ να βρω με τίποτα.

Θέλω να μπορώ να βγάζω τη ΣΙΜ από το S4 και να τη βάζω σε άλλο τηλέφωνο με κανονική θέση για ΣΙΜ.

Ευχαριστώ!

 

Public Τσιμισκή λογικά θα έχει

:shoot: Galaxy s10e - Apple AirPods - Gear s3 watch !
Link to comment
Share on other sites

Προσωπικα τουλαχιστον δεν νομιζω να σου προσαψα κατι απο αυτα που λες οτι σου ειπαν.Και να εισαι σιγουρος οτι δεν εχεις συλλεκτικο κομματι,μιας και το lag κατα τα τη πολυ noob γνωμη μου οφειλεται στο software-drivers

Γραψε ποιο firmware φορας.Βουλγαρια ξεβουλγαρια,αν το changelog ειναι το ιδιο με το γαλλικο τοτε ουσιαστικα φοραμε την ιδια version.Ξαναλεω οτι αυτο που για σενα δεν ειναι lag για μενα μπορει να ειναι καρακαθυστερηση (τροπος του λεγειν)

Για τις θερμοκρασιες,ουτε εγω εχω ιδιαιτερο θεμα.Δυστυχως καμια εφαρμογη δεν σου δειχνει τη θερμοκρασια cpu (αν εχετε βρει καποια πειτε τη μου).Ολες οι εφαρμογες δειχνουν τη θερμοκρασια μπαταριας και οσες εχουν επιλογη για θερμοκρασια cpu δειχνουν 0.Απο το dialer γραψε *#0228# και δες τις δυο θερμοκρασιες.Η πρωτη θερμοκρασια μπαταριας η δευτερη cpu:)

 

@icy20+spyrosaxel μιλατε για διαφορετικα πραγματα μαλλον;ο ενας κοιταει elixir που δεν δειχνει θερμοκρασια cpu και ο αλλος μεσω dialer

 

 

Επειδη ακουω οτι γινεται πολυς λογος για το lag tou S4...να πω κι εγω τη γνωμη μου.

Πιστευω οτι η εννοια του lag ειναι σχετικη και διαφερει απο χρηστη σε χρηστη...αναλογα με το πως το αντιλαμβανεται ο καθενας.

προσωπικα βλεπω οτι υπαρχει lag στο τηλεφωνο...ενω σου δινει την αισθηση οτι ειναι snappy μετα απο λιγο ακολοθουν σπασιματα στην κινηση και εκνευριζεσαι.

Με απανωτα updates πιστευω να διορθωθει η κατασταση...αν και για ολα πιστευω ευθυνεται αυτος ο καταραμενος TouchWiz της Samsung.

Link to comment
Share on other sites

Ναι.Εισαι πισω :D:D

XXUAMDN ειναι η γαλλικη

 

Τι σημαινει αυτο εχω lag?:)Εμενα παντως δεν μου βγαζει αλλο Update γιατι?

Link to comment
Share on other sites

Εκδοση βασικου φασματος δεν ειναι? εμενα μου βγαζει Ι9505ΧΧUAMDC

πρωτη θερμοκρασια(μπαταριας ) 28 βαθμους

Δευτερη(cpu) 36

 

η τιμες αυτες ειναι 10 λεπτα μετα το τεστ.. δεν ειναι καλες?

Link to comment
Share on other sites

Το δοκιμασα και εγώ καμία ωρα στα public. Μετα απο ζορισμα υπάρχει όντως αδικαιολόγητο lag για το hardware της συσκευής. Εκεί που φαίνεται ταχύτατο, κανει κάποιες μικρες στιγμιαίες καθυστερήσεις.. Απο θερμοκρασία μια χαρά φαινόταν στο χερι μετα και απο gaming..

Μόλις βελτιωθεί το software δε θα έχει αντίπαλο, με εξαίρεση την εμφάνιση που λόγω αλουμινίου το htc one δεν έχει αντίπαλο..

Link to comment
Share on other sites

Ετρεξα ξανα 3 φορες το Antutu και στα καπακια με *#0228# μου εβγαλε 34.5 βαθμους μπαταριας και 57 βαθμους cpu νομιζω ειναι καλα?
Link to comment
Share on other sites

Ετρεξα ξανα 3 φορες το Antutu και στα καπακια με *#0228# μου εβγαλε 34.5 βαθμους μπαταριας και 57 βαθμους cpu νομιζω ειναι καλα?

 

Οκ εχεις οπως ολοι μας θερμοκρασιες τοτε. Μαλλον επαναλαμβανεται η ιστορια με το s2. Ειχα δικιο οτι ειναι μετρημενα στα δαχτυλα του ενος χεριου που εχουν χαμηλες θερμοκρασιες (εκτος αν οι μετρησεις που ειχαμε δει ηταν με συσκευες στο cool-off μετα απο καποια λεπτα και οχι αμεσως μετα τα τεστ).

Μάριος...
Link to comment
Share on other sites

Public Τσιμισκή λογικά θα έχει

 

Καλημέρα,

 

Όταν λέμε, έφαγα την πόλη, εννοούμε την έφαγα! Public Τσιμισκή ΔΕΝ έχει! Σας παρακαλώ κάποιος που να είναι 100% σίγουρος που να ξέρει που έχει σίγουρα...

Don't ask, what your country can do for you!

Ask what you, can do for your country!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά,

 

ξέρει κανείς που μπορώ να βρω ΣΙΓΟΥΡΑ micro SIM adapter στη Θεσσαλονίκη; Έχω φάει την πόλη μας και δεν μπορώ να βρω με τίποτα.

Θέλω να μπορώ να βγάζω τη ΣΙΜ από το S4 και να τη βάζω σε άλλο τηλέφωνο με κανονική θέση για ΣΙΜ.

Ευχαριστώ!

 

κοψε την καρτα σου ,καντη microsim με το ειδικο εργαλειο και κρατα το πλαστικο σαν ανταπτορα για αλλο τηλεφωνο. ετσι το εχω κανει εγω.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ με την cosmote πήγα και πήρα δύο διαφορετικές sim με το ίδιο νούμερο. Η μία κανονικό μέγεθος και η άλλη Microsim. Έτσι ανάλογα με το τηλέφωνο που θέλω βάζω και την αντίστοιχη.

Κοστίζει δέκα ευρώ και δεν χρειάζεται να βάζεις βγάζεις κάθε φορά. Απλά δεν μπορούν να λειτουργήσουν μαζί. Πρέπει να κλείσεις το πρώτο πριν ανοίξεις το δεύτερο.

Link to comment
Share on other sites

Τι σημαινει αυτο εχω lag?:)Εμενα παντως δεν μου βγαζει αλλο Update γιατι?

Γιατι η samsung δεν εχει δωσει ακομα update για το csc της Βουλγαριας.

Αργύρης :w00t:

"Opinions are like assholes. Everybody's got one and everyone thinks everyone else's stinks."

Link to comment
Share on other sites

κοψε την καρτα σου ,καντη microsim με το ειδικο εργαλειο και κρατα το πλαστικο σαν ανταπτορα για αλλο τηλεφωνο. ετσι το εχω κανει εγω.

 

Αδερφε σε οποιδηποτε καταστηα wind και να πας θα βρεις κανει 3e καλιστα μπορουν να στην κοψουν δωρεαν..

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, μετά από πολλά χρόνια στην Apple κι αφού έχω αλλάξει όλες τις συσκευές απ'την εποχή του 3G, έπιασα στα χέρια το S4 ενός φίλου και μπορώ να πω ότι ενθουσιαστήκα. Και μιας και ψάχνω αλλαγή λέω να δώσω το 5αρι μου για το Samsung.

Ωστόσο θα ήθελα να ρωτήσω τί γίνεται με την αγορά S4 από Ευρωπαϊκή χώρα (Γερμανία/Αγγλία). Αυτά που δεν είναι SIM lock ξέρω ότι παίζουν με τους Ελληνικούς παρόχους. Αν είναι SIM lock υπάρχει η δυνατότητα unlock μέσω κάποιου firmware π.χ. (μπορεί να λέω μπαρούφες γιατί δεν έχω ασχοληθεί ποτέ μου με Android);

Επίσης με το θέμα της εγγύησης τί παίζει;

 

Ευχαριστώ,

Βασίλης

129026.png?1640591734

Link to comment
Share on other sites

Εχει γινει ενας ντορος σχετικα με τη θερμοκρασια του s4 που πολοι λενε πως ειναι ανεπιτρεπτο κλπ κλπ κλπ..

Θα τοποθετηθω λοιπον και γω..

 

1) Η CPU ειναι απολυτως φυσιολογικο να πιανει τετοιες τιμες.. Παντου και σε ολες τις συσκευες η CPU οταν ζοριζεται πιανει τετοιες και υψηλοτερες τιμες π.χ. PC, PS3, Mac κλπ κλπ κλπ. Οποτε ειναι κατι κοινο που αφορα γενικοτερα τις CPU.. Χαρακτηριστικο παραδειγμα ολοι οι υπολογιστες οταν ζοριστουν πιανουν θερμοκρασις ως 90 βαθμους..

 

2)Τα benchmarks οπως Antutu,geekbench κλπ κλπ, τεσταρουν τη CPU ενος κινητου στα ορια ετσι ωστε να δουν τις πραγματικες δυνατοτητες της.. Οποτε ανεβαινει και η θερμοκρασια.. Το τεστ που αναφερουν μερικοι πως το να τρεξουν 3 φορες το antutu για να δουν αν ανεβαινει η θερμοκρασια και το οτι περιμενουν να μην ανεβει κ ολας πραγματικα... τι να πω..

 

Η αληθεια ειναι μια, για ποιο λογο καποιοι νιωθουν τη θερμοκρασια του s4 περισσοτερο ας πουμε απ το Note2.. Στη προσπαθεια τους οι κατασκευαστες να πλασσαρουν ολο και πιο λεπτες συσκευες υπαρχει το φαινομενο CPU να τοποθετειται πλεον κολλητα και χωρις να παρεμβαλλεται κατι αναμεσα σε οθονη και κοντα στο πισω καπακι.. Σε αλλες συσκευες μπορει να παρεμβαλλεται καποιο αλλο εξαρτημα και να μη νιωθεις τη ζεστη τοσο στο χερι σου ή να εχει περισσοτερο χωρο εξαερισμου η συσκευη..

Ειναι φυσιολογικο ομως να πιανει τετοιες τιμες η cpu..

Μερικοι ανεφεραν την υπερθερμανση μετα απο κληση του ενος λεπτου.. Αυτοι εχουν προβληματικες συσκευες και οχι που μετα τα antutu και 3 ωρες gaming βλεπουν υψηλες θερμοκρασιες..

Edited by Kakadaki

Ποτε μην οδηγεις και πινεις!! Μπορει ετσι να χυσεις τη μπυρα...

Iphone X, iPad Pro 9.7, Macbook Pro 15" touchbar

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, μετά από πολλά χρόνια στην Apple κι αφού έχω αλλάξει όλες τις συσκευές απ'την εποχή του 3G, έπιασα στα χέρια το S4 ενός φίλου και μπορώ να πω ότι ενθουσιαστήκα. Και μιας και ψάχνω αλλαγή λέω να δώσω το 5αρι μου για το Samsung.

Ωστόσο θα ήθελα να ρωτήσω τί γίνεται με την αγορά S4 από Ευρωπαϊκή χώρα (Γερμανία/Αγγλία). Αυτά που δεν είναι SIM lock ξέρω ότι παίζουν με τους Ελληνικούς παρόχους. Αν είναι SIM lock υπάρχει η δυνατότητα unlock μέσω κάποιου firmware π.χ. (μπορεί να λέω μπαρούφες γιατί δεν έχω ασχοληθεί ποτέ μου με Android);

Επίσης με το θέμα της εγγύησης τί παίζει;

 

Ευχαριστώ,

Βασίλης

 

αν ειναι sim lock υπαρχουν προγραματα στο internet που τα ξεκλειδωνουν...η εγγυηση ισχυει εντος Ε.Ε

Link to comment
Share on other sites

Εχει γινει ενας ντορος σχετικα με τη θερμοκρασια του s4 που πολοι λενε πως ειναι ανεπιτρεπτο κλπ κλπ κλπ..

Θα τοποθετηθω λοιπον και γω..

 

1) Η CPU ειναι απολυτως φυσιολογικο να πιανει τετοιες τιμες.. Παντου και σε ολες τις συσκευες η CPU οταν ζοριζεται πιανει τετοιες και υψηλοτερες τιμες π.χ. PC, PS3, Mac κλπ κλπ κλπ. Οποτε ειναι κατι κοινο που αφορα γενικοτερα τις CPU.. Χαρακτηριστικο παραδειγμα ολοι οι υπολογιστες οταν ζοριστουν πιανουν θερμοκρασις ως 90 βαθμους..

 

2)Τα benchmarks οπως Antutu,geekbench κλπ κλπ, τεσταρουν τη CPU ενος κινητου στα ορια ετσι ωστε να δουν τις πραγματικες δυνατοτητες της.. Οποτε ανεβαινει και η θερμοκρασια.. Το τεστ που αναφερουν μερικοι πως το να τρεξουν 3 φορες το antutu για να δουν αν ανεβαινει η θερμοκρασια και το οτι περιμενουν να μην ανεβει κ ολας πραγματικα... τι να πω..

 

Η αληθεια ειναι μια, για ποιο λογο καποιοι νιωθουν τη θερμοκρασια του s4 περισσοτερο ας πουμε απ το Note2.. Στη προσπαθεια τους οι κατασκευαστες να πλασσαρουν ολο και πιο λεπτες συσκευες υπαρχει το φαινομενο CPU να τοποθετειται πλεον κολλητα και χωρις να παρεμβαλλεται κατι αναμεσα σε οθονη και κοντα στο πισω καπακι.. Σε αλλες συσκευες μπορει να παρεμβαλλεται καποιο αλλο εξαρτημα και να μη νιωθεις τη ζεστη τοσο στο χερι σου ή να εχει περισσοτερο χωρο εξαερισμου η συσκευη..

Ειναι φυσιολογικο ομως να πιανει τετοιες τιμες η cpu..

Μερικοι ανεφεραν την υπερθερμανση μετα απο κληση του ενος λεπτου.. Αυτοι εχουν προβληματικες συσκευες και οχι που μετα τα antutu και 3 ωρες gaming βλεπουν υψηλες θερμοκρασιες..

 

Οκ συμφωνω σε αυτα που λες. Αλλα σε αυτο που λες για τις προβληματικες συσκευες πως μπορεις να ξερει καποιος σε ποια περιπτωση ανηκει? Αυτο με την 10λεπτη κληση και 59 βαθμους μου ειχε φανει και εμενα υπερβολικο. Αλλα το να παιζεις ας πουμε 10 λεπτα Real Racing 3 και να πιανεις 50-51 βαθμους ειναι λογικο? Γιατι οι περισσοτεροι τετοια συμπεριφορα εχουν με τα κινητα τους...

Μάριος...
Link to comment
Share on other sites

Εχει γινει ενας ντορος σχετικα με τη θερμοκρασια του s4 που πολοι λενε πως ειναι ανεπιτρεπτο κλπ κλπ κλπ..

Θα τοποθετηθω λοιπον και γω..

 

1) Η CPU ειναι απολυτως φυσιολογικο να πιανει τετοιες τιμες.. Παντου και σε ολες τις συσκευες η CPU οταν ζοριζεται πιανει τετοιες και υψηλοτερες τιμες π.χ. PC, PS3, Mac κλπ κλπ κλπ. Οποτε ειναι κατι κοινο που αφορα γενικοτερα τις CPU.. Χαρακτηριστικο παραδειγμα ολοι οι υπολογιστες οταν ζοριστουν πιανουν θερμοκρασις ως 90 βαθμους..

 

2)Τα benchmarks οπως Antutu,geekbench κλπ κλπ, τεσταρουν τη CPU ενος κινητου στα ορια ετσι ωστε να δουν τις πραγματικες δυνατοτητες της.. Οποτε ανεβαινει και η θερμοκρασια.. Το τεστ που αναφερουν μερικοι πως το να τρεξουν 3 φορες το antutu για να δουν αν ανεβαινει η θερμοκρασια και το οτι περιμενουν να μην ανεβει κ ολας πραγματικα... τι να πω..

 

Η αληθεια ειναι μια, για ποιο λογο καποιοι νιωθουν τη θερμοκρασια του s4 περισσοτερο ας πουμε απ το Note2.. Στη προσπαθεια τους οι κατασκευαστες να πλασσαρουν ολο και πιο λεπτες συσκευες υπαρχει το φαινομενο CPU να τοποθετειται πλεον κολλητα και χωρις να παρεμβαλλεται κατι αναμεσα σε οθονη και κοντα στο πισω καπακι.. Σε αλλες συσκευες μπορει να παρεμβαλλεται καποιο αλλο εξαρτημα και να μη νιωθεις τη ζεστη τοσο στο χερι σου ή να εχει περισσοτερο χωρο εξαερισμου η συσκευη..

Ειναι φυσιολογικο ομως να πιανει τετοιες τιμες η cpu..

Μερικοι ανεφεραν την υπερθερμανση μετα απο κληση του ενος λεπτου.. Αυτοι εχουν προβληματικες συσκευες και οχι που μετα τα antutu και 3 ωρες gaming βλεπουν υψηλες θερμοκρασιες..

Φιλε μου ειναι απολυτος λογικα αυτα που λες αλλα σε μια απλη κληση να ζοριζεται ο επεξεργαστεις οσο στο antutu κατι δεν παει καλα...αλλαξα 3 συσκευες στην δευτερη απτην θερμοτητα λιωσαν τα κουμπια της εντασης και κολλησαν μεσα...

Και οι 3 εχουν θεμα υπερθερμανσης..

Link to comment
Share on other sites

Kαλησπερα...και καλως σας βρηκα...! Μετα απο 5-6 χρονια Apple fan boy ειπα να περασω στην Dark Side των Smartphones να δω και εδω τι παιζει ... Ειμαι πλεον κατοχος του Samsung Galaxy S4 και οπως ειναι λογικο εχω καποια θεματακια με το λειτουργικο..! Και ειπα μηπως μπορω να βρω τις λυσεις εδω μεσα...

 

1) Ειναι λογικο να χρησημοποιει το κινητο συνηθως 1,2-1,3 Gb απο τα 1,9 που εχει το κινητο ? Ειδα οτι τρεχουνε παρα πολλες εφαρμογες backround οι οποιες δεν ξερω ποιες πρεπει να τρεχουνε , ποιες πρεπει να κλεισω και καποιες ξανανοιγουνε μονες τους ... ! Εχω φαει κολλημα και ολη την ωρα κανω free ram .. !

2) Για μπαταρια 8 ωρες βραδινες να τρωει 10% ειναι λογικο ? υποτιθεται και το S4 εχει και δυνατη μπαταρια ... !

3) Καθε ποτε συγχρονιζει επαφες , ημερολογια , email το κανονιζω μεσα απο καθε εφαρμογη ?

4) .... θα μου ερθουνε σε λιγο...!

 

1 δεν χρειαζεται να κανεις συνεχεια εκαθαριση μνημης αμμα βρει ζωρια θα κλεισει εφαρμογες μονο του επισης μπορεις να σβησεις οποια εφαρμογη τρεχει αμα την χρειαστει θα την ανοιξει μονο του.

 

2 δεν ξερω να σου απαντησω με ακριβεια παντως το δικο μου σε λειτουργεια πτησης που το βαζω με κλειστω wifi gps κτλ στις 10 βραδινες ωρες εχασε καπου στο 5%.

Δοκιμασε να κλεισεις τα παραπανω και δες μηπως καποια εφαρμογη σου ξυπναει το κινητο.

Edited by Superuser
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S4 (I9505)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...