Jump to content

Samsung Galaxy S4 (I9505)


Superuser
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παιδια περασα την πολωνικη 5.0.1 black edition (μιας και εχω το black edition) και στο phone info μου βγαζει csc ΝΕΕ και οχι XEO. Γιατι συμβαινει αυτο;
TCe
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 11,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

νομιζω πως οχι δεν ειναι γερμανικο..και το αρχειο αυτο που εβαλα στο λινκ δεν ειναι απο sammobile..απο εδω περιμενω και εγω να βαλουν το αρχεοι να το κατεβασω για να ειμαι σιγουρος..

 

εχω μια υπονoια ρε παιδια το κινητο το πηρα απο το kazershop και οταν το ειχα κοιταξει τοτε ειχα δει οτι ειναι γερμανικο το πηγα για σερβις και οταν το ανοιξα θυμαμαι οτι μου εκανε καποια αναβαθμιση. απο τοτε δεν ασχοληθηκα ξανα και τωρα βλεπω οτι ειναι Ελληνικο εχω μια υποψια οτι η "αναβαθμιση" που μου κανανε (αν και δεν το πηγα γιαυτο εκει) ηταν απλα να μου περασουν Ελληνικο firmware !!!

Link to comment
Share on other sites

Μονο εγω εχω ξενερωσει μ αυτο το λευκο φοντο στα μενου της Lolipop? Μιλαμε οτι δεν το γουσταρω καθολου.. Κατα τ αλλα τζαμι δουλευει προς το παρον
Link to comment
Share on other sites

@giogal δεν εισαι ο μονος και μενα με χαλαει.

Και μια ερωτηση. Στις ρυθμισεις του ηχου εχει βγει μια καινουρια επιλογη "Διακοπες". Τι ειναι?

Link to comment
Share on other sites

Μονο εγω εχω ξενερωσει μ αυτο το λευκο φοντο στα μενου της Lolipop? Μιλαμε οτι δεν το γουσταρω καθολου.. Κατα τ αλλα τζαμι δουλευει προς το παρον

 

Εμενα δεν ειναι ασπρο..κανονικα μου εμφανιζει απο πισω το φοντο της αρχικης μου οθονης...

Link to comment
Share on other sites

Δεν είναι Γερμανικό (DBT) αλλά Ελληνικό (EUR) και δεν έχει βγει η αναβάθμιση ακόμα!!!!

 

Στο Ελληνικο παντως εχει ερθει η 5.01 .

Το ειδα από ένα φιλο

Link to comment
Share on other sites

Στο Ελληνικο παντως εχει ερθει η 5.01 .

Το ειδα από ένα φιλο

 

Επίσημα Δεν έχει βγει ακόμα, απλά άμα βάλεις multi csc rom και υπάρχει το συγκεκριμένο code και επειδή το τηλέφωνο είχε πριν αυτόν τον κωδικό τότε παίρνει αυτόματα αυτόν, αν όμως δεν είχε αυτό αρχικά δεν το παίρνει με τίποτα. Ρώτα το φίλο σου ποια rom πέρασε, συνήθως το Black Edition είναι multi csc στους κωδικούς YXX, YXY, OXX.

frastgr
Link to comment
Share on other sites

Επίσημα Δεν έχει βγει ακόμα, απλά άμα βάλεις multi csc rom και υπάρχει το συγκεκριμένο code και επειδή το τηλέφωνο είχε πριν αυτόν τον κωδικό τότε παίρνει αυτόματα αυτόν, αν όμως δεν είχε αυτό αρχικά δεν το παίρνει με τίποτα. Ρώτα το φίλο σου ποια rom πέρασε, συνήθως το Black Edition είναι multi csc στους κωδικούς YXX, YXY, OXX.

 

δεν είναι της τεχνολογιας... ουτε περασε rom

επειδή εχουμε το ιδιο κινητο του εβαλα το Info samsung για να δω από που είναι το κινητο του.. και λεει europe GREECE.

εκανε ελεγχο για ενημερωση και του ηρθε η 5.01

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας. Πως βλέπω ποιας χωρας και ποιανού παροχου ηταν το S4 όταν αγοραστικε ;

Με το Kies δεν μπόρεσα να το δω.

Ευχαριστω.

Link to comment
Share on other sites

παιδια καλησπερα.εχω ενα προβλημα.οταν μου στελνουνε μηνυμα δεν λειτουργει η δονηση.οταν στελνω εγω λειτουργει η δονηση στην αναφορα παραδοσης.τι εγινε τωρα δεν πειραξα κατι.του εκανα και επαναφορα ρυθμισεων αλλα τιποτα.δεν βαραει η δονηση οταν λαμβανω sms.απο τις ρυθμισεις τα εχω ενεργοποιησει.οποιος ξερει ας απαντησει
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας. Πως βλέπω ποιας χωρας και ποιανού παροχου ηταν το S4 όταν αγοραστικε ;

Με το Kies δεν μπόρεσα να το δω.

Ευχαριστω.

Με το phone info απο το play store αν δεν έχεις περάσει άλλη rom ,αλλιώς δίνεις το imei στην samsung hellas και σου λένε .

Samsung galaxy s21+

Link to comment
Share on other sites

Γαλλικο(XEF) γλυφιτζουρακι(lollipop) απο αποψε!!!:up:

 

Καλησπέρα. Έχω και γω γαλλικό και μου ήρθε η ενημέρωση αλλά την σταμάτησα . Όταν την κάνεις πες μου σε παρακαλώ πως πάει... αν όλα πάνε καλά... σου τρέχει ομαλά... αν έχει κάποια έλλειψη Κλπ . Αν είναι να την περάσω και γω.

Edited by fotisk13
Ιστορικό: Ericsson T28s, Nokia 3330, Sony ericsson T630,K750i, K800i, Motorola V3x, Sony ericsson w950i, Nokia n95 8gb, Sony ericsson vivaz , Nokia Ν8 , iphone 4 , Samsung Galaxy SIII , Samsung Galaxy S4, Samsung Galaxy S7 και τώρα Samsung Galaxy Νοte10 Plus + Samsung galaxy tab s2 8" 4G 2016
Link to comment
Share on other sites

Με το phone info απο το play store αν δεν έχεις περάσει άλλη rom ,αλλιώς δίνεις το imei στην samsung hellas και σου λένε .

Ευχαριστώ το phone info με βοήθησε.

Link to comment
Share on other sites

Γαλλικό και εγώ. Το έβαλα με ΟΤΑ γιατί στο ΚΙΕΣ κολλούσε και δε προχώραγε η εγκατάσταση ( αν κανείς ξέρει γιατί ... )

 

Εντυπώσεις:

 

Πιο μαζεμένα μενού όπου μπορείς να βρεις πιο εύκολα αυτό που ψάχνεις, πιο πολλές εφαρμογές , πιο πολλά χρώματα. Αισθητικά καλύτερο , αν κ αυτά είναι γούστα περισσότερο.

 

Σε θέμα ταχύτητας, μου φαίνεται πιο αργό από το ΚΙΤ ΚΑΤ. Το messenger το ανοίγει αισθητά πιο αργά , όπως και το facebook ( τις εφαρμογές εννοώ ). Κάποιες στιγμές λαγκάρει στιγμιαία σε αλλαγές σελίδας, κάποιες φορές λαγκάρει αισθητά όταν ανοίγεις τα μενού. Με την λολιποπ μένει λιγότερος χώρος στη συσκευή από πριν. Να τονίσω πως έκανα μετά την εγκατάσταση wipe data/cache γιατί υπερλάγκαρε . Τώρα λειτουργεί πιο ομαλά και σε γενικές γραμμές δεν ενοχλούν ότι έγραψα πιο πάνω.

 

Θα επανέλθω όταν δω περισσότερα γιατί χθες έκανα την εγκατάσταση.

Link to comment
Share on other sites

Γαλλικό και εγώ. Το έβαλα με ΟΤΑ γιατί στο ΚΙΕΣ κολλούσε και δε προχώραγε η εγκατάσταση ( αν κανείς ξέρει γιατί ... )

 

Εντυπώσεις:

 

Πιο μαζεμένα μενού όπου μπορείς να βρεις πιο εύκολα αυτό που ψάχνεις, πιο πολλές εφαρμογές , πιο πολλά χρώματα. Αισθητικά καλύτερο , αν κ αυτά είναι γούστα περισσότερο.

 

Σε θέμα ταχύτητας, μου φαίνεται πιο αργό από το ΚΙΤ ΚΑΤ. Το messenger το ανοίγει αισθητά πιο αργά , όπως και το facebook ( τις εφαρμογές εννοώ ). Κάποιες στιγμές λαγκάρει στιγμιαία σε αλλαγές σελίδας, κάποιες φορές λαγκάρει αισθητά όταν ανοίγεις τα μενού. Με την λολιποπ μένει λιγότερος χώρος στη συσκευή από πριν. Να τονίσω πως έκανα μετά την εγκατάσταση wipe data/cache γιατί υπερλάγκαρε . Τώρα λειτουργεί πιο ομαλά και σε γενικές γραμμές δεν ενοχλούν ότι έγραψα πιο πάνω.

 

Θα επανέλθω όταν δω περισσότερα γιατί χθες έκανα την εγκατάσταση.

 

Δυστυχως και μενα λαγκαρει, αλλα δεν κανω reset γιατι βαριεμαι να στησω ολο το τηλεφωνο απο την αρχη

Link to comment
Share on other sites

Γεια χαρα και καλο μήνα, έκανα τράμπα απο φίλο και εχω το κινητο, ειχε την 4.4.2 και είδα οτι εχει αναβάθμιση την 5.0 η οποια ηταν 960 περίπου σε μέγεθος, να την εγκαταστήσει ή να περιμένω νεώτερη? θς παει καλα η μπαταρια του? εχω έκδοση ελληνικά και το κιντο εινσι Φούλ LTE..
Link to comment
Share on other sites

 

Σε θέμα ταχύτητας, μου φαίνεται πιο αργό από το ΚΙΤ ΚΑΤ. Το messenger το ανοίγει αισθητά πιο αργά , όπως και το facebook ( τις εφαρμογές εννοώ ). Κάποιες στιγμές λαγκάρει στιγμιαία σε αλλαγές σελίδας, κάποιες φορές λαγκάρει αισθητά όταν ανοίγεις τα μενού. Με την λολιποπ μένει λιγότερος χώρος στη συσκευή από πριν. Να τονίσω πως έκανα μετά την εγκατάσταση wipe data/cache γιατί υπερλάγκαρε . Τώρα λειτουργεί πιο ομαλά και σε γενικές γραμμές δεν ενοχλούν ότι έγραψα πιο πάνω.

 

Θα επανέλθω όταν δω περισσότερα γιατί χθες έκανα την εγκατάσταση.

 

 

να την πω την αληθεια μου και μενα το δικο μου παει πιο αργα..και εγω του εκανα και clean install και factory reset πριν και μετα και wipw cache και ολα...πφφφφ νταξει οχι οτι κολλαει αλλα ειναι αισθητο οτι παει πιο αργα πιο πριν...μπορει να το ρουταρω τωρα μιας και δεν εχω εγγυηση...οχι ρομ απλα ρουτ..τουλαχιστον να φυγει η σαβουρα..

Link to comment
Share on other sites

ενα factory reset & wipe chache πριν και μετα την εγκατασταση...

 

 

κατεβασα και το cpu-z και μου δειχνει available ram 31%.. lol

 

και εχω περασει 5 apps μονο...και το cpu-z μου εκανε κανα λεπτο να το κανει εγκατασταση ενω πριν πολυ πιο γρηγορα...δεν παμε καθολου καλα...

Link to comment
Share on other sites

να την πω την αληθεια μου και μενα το δικο μου παει πιο αργα..και εγω του εκανα και clean install και factory reset πριν και μετα και wipw cache και ολα...πφφφφ νταξει οχι οτι κολλαει αλλα ειναι αισθητο οτι παει πιο αργα πιο πριν...μπορει να το ρουταρω τωρα μιας και δεν εχω εγγυηση...οχι ρομ απλα ρουτ..τουλαχιστον να φυγει η σαβουρα..

 

Και εγω το ιδιο προβλημα εχω...Εχει πεσει η αποδοση του κινητου αισθητα....

Μολις βγει root με knox 0x0 για την 5.0.1 εχω περασει αλλο kernel μηπως με σωσει απο το να φλασαρω custom rom..

Link to comment
Share on other sites

Δεν έχουν περασει 24 ωρες απο την αναβαθμιση και ηδη εχω δει βελτιωση στην μπαταρια.

Που οφειλεται αυτο;

Μαλλον στο οτι δεν τρεχουν πολλες εφαρμογες στο backround.

Με kitkat όταν επέλεγα διαγραφη μνημης, μου εβγαζε οτι εκλεισαν 50-52 εφαρμογες.

Τωρα, οσες φορες το εχω κανει, πανω απο 22 εφαρμογες δεν μου εχει δειξει οτι εκλεισε

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S4 (I9505)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...