Jump to content

Samsung Galaxy S4 (I9505)


Superuser
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

με φωτογραφικη δυσκολο να το πιασει.

αλλος τροπος να παρω καλυτερο screenshot?

 

Screenshot εννοώ μέσα από το κινητό, Volume down και Lock button ταυτόχρονα νομίζω είναι?

Ας βοηθήσει κάποιος γιατί εγώ φοράω aosp και δεν θυμάμαι το συνδυασμό.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 11,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

οσο το ψαχνω τοσο καταληγω στο συμπερασμα οτι ειναι προβλημα.

φανταζομαι με το doa,θα το τσεκαρουν επι τοπου και θα μου το αλλαξουν αμεσα..

 

•••••••••••

 

το πηγα σημερα και μου ειπαν οτι πρεπει να παει αντιπ/πεια,τσεκαρισμα και μετα αλλαγη ´η επιστροφη χρηματων.τουλαχιστον μια εβδομαδα δηλαδη..

ποσο δυσκολο ειναι να υπαρχει ενας τεχνικος για τσεκ και αλλαγη επι τοπου?

Edited by dp8
Link to comment
Share on other sites

Εννοω να μπορει να τραβαει σε πολλα fps σαν αυτες τις σκηνες αργης κινησεις που βλεπουμε σε ταινιες και ντοκυματερς.

 

Όταν πατήσεις στην κάμερα, μετά θα πατήσεις στις ρυθμίσεις που έχει ένα βελάκι από κάτω και θα σου εμφανίσει κι άλλα εικονίδια στην σειρά! Αν πατήσεις το εικονίδιο της κάμερας έχει να επιλέξεις αργή ή γρήγορη κίνηση! Αφού επιλέξεις με το διπλανό εικονίδιο επιλέγεις και ταχύτητα!

Link to comment
Share on other sites

το επεστρεψα και μου ειπαν τσεκ στην αντιπ/πεια και μετα αλλαγη ´η επιστροφη χρηματων.

δεν μπορει να υπαρχει ενας τεχνικος για επι τοπου τσεκ και αλλαγη?

ωραιο doa...!

Link to comment
Share on other sites

το επεστρεψα και μου ειπαν τσεκ στην αντιπ/πεια και μετα αλλαγη ´η επιστροφη χρηματων.

δεν μπορει να υπαρχει ενας τεχνικος για επι τοπου τσεκ και αλλαγη?

ωραιο doa...!

 

Μπούρδες σου είπαν μην το δεχτείς , από την στιγμή που το πρόβλημα είναι και ορατό , ΑΠΑΙΤΗΣΕ άμεσα αλλαγή. Αυτό είναι το νόημα του DOA ότι δεν χρειάζεται να το στείλεις στο service. Πες μας Ποιο κατάστημα είναι να έχουμε το νου μας.

Link to comment
Share on other sites

το επεστρεψα και μου ειπαν τσεκ στην αντιπ/πεια και μετα αλλαγη ´η επιστροφη χρηματων.

δεν μπορει να υπαρχει ενας τεχνικος για επι τοπου τσεκ και αλλαγη?

ωραιο doa...!

Αν το πήρες από skroutzoμάγαζο συνήθως έτσι κάνουν,βέβαια αφου είναι δικιά τους εισαγωγή αλλά απλώς προσπαθούν να το επιστρέψουν στον προμηθευτή και να τους στείλουν άλλο(κάπως έτσι και όλο αυτό το αποκαλούν έλεγχο στην αντι/πεια).

Στην θέση σου θα ζήταγα πίσω τα χρήματα γιατί το επόμενο μπορεί να έχει το ίδιο πρόβλημα ή άλλο και μετά θα περιμένεις πάλι και θα τραβιέσαι.;)

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους. Μετά την απογοήτευση από την πρόσφατη παρουσίαση του S5 και επειδή θέλω να αλλάξω συσκευή σύντομα (τώρα έχω το Note II), σκέφτομαι να αγοράσω το S4 που η τιμή του είναι super (μόλις 370 € και κατεβαίνει...). Σε μαύρο χρώμα το βρίσκω το ομορφότερο Galaxy και ομορφότερο από σχεδόν όλες τις ναυαρχίδες σήμερα.

 

Το ερώτημά μου είναι αν υπάρχει κάποιο σοβαρό θέμα με τη συσκευή σήμερα, με την τελευταία official ROM και χωρίς root (δεν χρησιμοποιώ ποτέ custom ROMs ή root). Είμαι ευχαριστημένος με το Note II, με εξαίρεση ότι πάσχει από Sudden Death Syndrome (SDS) και ότι είναι λίγο μεγάλο για χρήση ειδικά το καλοκαίρι που έρχεται σύντομα. Μιλώντας για το SDS, υπάρχει τέτοιο θέμα και με το S4; Δηλαδή υπάρχουν παρτίδες που υποφέρουν από SDS (ή κάποιο άλλο πρόβλημα) ενώ άλλες όχι; Τέλος, να προτιμήσω κάποια συγκεκριμένη χώρα προέλευσης ή οποιαδήποτε χώρα εντός ΕΕ είναι OK;

 

Συγγνώμη για τις πολλές ερωτήσεις, αλλά αν μπορεί κάποιος να μου δώσει μια περίληψη της τρέχουσας κατάστασης γιατί το thread είναι τεράστιο και θα χαθώ.

 

Ευχαριστώ και καλό τριήμερο σε όλους!

Φιλικά, Κώστας

______________

Huawei P30 Pro (8 GB RAM / 256 GB Flash). Κάμερα από άλλον πλανήτη.

Toyota iQ (1.0 L / CVT). My precious! Γιατί το μέγεθος μετράει.

Yamaha X-Max (250 cm³ / ABS). 50,000 km & counting...

Link to comment
Share on other sites

@DrMobile

Κώστα το s4 αυτήν την στιγμή δεν εχει σοβαρά προβλήματα και με την 4.4 επάνω έχει απογειωθεί ,το είδα σε ενα φίλο και δεν το γνώρισα ,μεγάλη διάφορα από τότε που το είχα με την 4.2 .

Δεν υπάρχει SDS θεωρώ οτι για τα χρήματα του είναι ίσως η καλύτερη αγορά που μπορεί να κάνει κάποιος .

Ποτέ δεν κοίταξα χώρα προέλευσης ,πάντα με ενδιέφερε να ειναι ευρωπαϊκό και το μαγαζί να εχει DOA .

Samsung galaxy s21+

Link to comment
Share on other sites

@DrMobile

Κώστα το s4 αυτήν την στιγμή δεν εχει σοβαρά προβλήματα και με την 4.4 επάνω έχει απογειωθεί ,το είδα σε ενα φίλο και δεν το γνώρισα ,μεγάλη διάφορα από τότε που το είχα με την 4.2 .

Δεν υπάρχει SDS θεωρώ οτι για τα χρήματα του είναι ίσως η καλύτερη αγορά που μπορεί να κάνει κάποιος .

Ποτέ δεν κοίταξα χώρα προέλευσης ,πάντα με ενδιέφερε να ειναι ευρωπαϊκό και το μαγαζί να εχει DOA .

 

παιδια ας μου εξηγησει καποιος τι ειναι το sds,και τι κανει ;

Huawei p20 pro
Link to comment
Share on other sites

παιδια ας μου εξηγησει καποιος τι ειναι το sds,και τι κανει ;

Διάβασε εδώ http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=356575

Samsung galaxy s21+

Link to comment
Share on other sites

 

εριξα μια ματια αλλα δεν καταλαβα τι ειναι. μπορεις με απλα λογια ννα μου πεις ;

Huawei p20 pro
Link to comment
Share on other sites

@DrMobile

Κώστα το s4 αυτήν την στιγμή δεν εχει σοβαρά προβλήματα και με την 4.4 επάνω έχει απογειωθεί ,το είδα σε ενα φίλο και δεν το γνώρισα ,μεγάλη διάφορα από τότε που το είχα με την 4.2 .

Δεν υπάρχει SDS θεωρώ οτι για τα χρήματα του είναι ίσως η καλύτερη αγορά που μπορεί να κάνει κάποιος .

Ποτέ δεν κοίταξα χώρα προέλευσης ,πάντα με ενδιέφερε να ειναι ευρωπαϊκό και το μαγαζί να εχει DOA .

 

Δηλ με την 4.4 μας τελειωσε το slag;;; Σκεφτομαι για νεα συσκευη αυτο το διαστημα κ το μονο που με κρατουσε να μην παρω το S4 ηταν αυτα που εχω διαβασει σχετικα με το οτι η συσκευη ετρωγε ψιλοκολληματα...

Xiaomi Redmi Note 3 Pro kate -->> Xiaomi Mi 10T
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους. Μετά την απογοήτευση από την πρόσφατη παρουσίαση του S5 και επειδή θέλω να αλλάξω συσκευή σύντομα (τώρα έχω το Note II), σκέφτομαι να αγοράσω το S4 που η τιμή του είναι super (μόλις 370 € και κατεβαίνει...). Σε μαύρο χρώμα το βρίσκω το ομορφότερο Galaxy και ομορφότερο από σχεδόν όλες τις ναυαρχίδες σήμερα.

 

Το ερώτημά μου είναι αν υπάρχει κάποιο σοβαρό θέμα με τη συσκευή σήμερα, με την τελευταία official ROM και χωρίς root (δεν χρησιμοποιώ ποτέ custom ROMs ή root). Είμαι ευχαριστημένος με το Note II, με εξαίρεση ότι πάσχει από Sudden Death Syndrome (SDS) και ότι είναι λίγο μεγάλο για χρήση ειδικά το καλοκαίρι που έρχεται σύντομα. Μιλώντας για το SDS, υπάρχει τέτοιο θέμα και με το S4; Δηλαδή υπάρχουν παρτίδες που υποφέρουν από SDS (ή κάποιο άλλο πρόβλημα) ενώ άλλες όχι; Τέλος, να προτιμήσω κάποια συγκεκριμένη χώρα προέλευσης ή οποιαδήποτε χώρα εντός ΕΕ είναι OK;

 

Συγγνώμη για τις πολλές ερωτήσεις, αλλά αν μπορεί κάποιος να μου δώσει μια περίληψη της τρέχουσας κατάστασης γιατί το thread είναι τεράστιο και θα χαθώ.

 

Ευχαριστώ και καλό τριήμερο σε όλους!

 

Παρτο αφοβα Κωστα,το εχω παρει στον γιο μου.Ειδικα οι τελευταιες παρτιδες δεν εχουν θεματα.Αυτη τη στιγμη ειναι το καλυτερο vfm στα κυβικα του.Για τα υπολοιπα που ρωτας,οπως στα ειπε ο Μιχαλης πριν.

Link to comment
Share on other sites

Μπούρδες σου είπαν μην το δεχτείς , από την στιγμή που το πρόβλημα είναι και ορατό , ΑΠΑΙΤΗΣΕ άμεσα αλλαγή. Αυτό είναι το νόημα του DOA ότι δεν χρειάζεται να το στείλεις στο service. Πες μας Ποιο κατάστημα είναι να έχουμε το νου μας.

 

μα αυτο του ειπα κι`εγω..πιο το νοημα του doa τοτε..?

μου ειπε οτι πρεπει να το τσεκαρουν απο το service.

ο υπαλληλος που ηταν εκει,δεν μπορουσε να το διακρινει,λογω φωτισμου του χωρου.(λογικο)

το καταστημα ειναι το birdphone.

 

Αν το πήρες από skroutzoμάγαζο συνήθως έτσι κάνουν,βέβαια αφου είναι δικιά τους εισαγωγή αλλά απλώς προσπαθούν να το επιστρέψουν στον προμηθευτή και να τους στείλουν άλλο(κάπως έτσι και όλο αυτό το αποκαλούν έλεγχο στην αντι/πεια).

Στην θέση σου θα ζήταγα πίσω τα χρήματα γιατί το επόμενο μπορεί να έχει το ίδιο πρόβλημα ή άλλο και μετά θα περιμένεις πάλι και θα τραβιέσαι.;)

 

και τι να κανω?απο που αλλου να το παρω απο την στιγμη που ολα τα σκρουτζομαγαζα δουλευουν με την ιδια λογικη?

 

 

υπαρχει καποιο αξιοπιστο σκρουτζομαγαζο που να στο αλλαζει επι τοπου?

προτεινετε και μεσω πμ εαν υπαρχει προβλημα.

ασε που γυρισα την καρτα σε microsim και πρεπει να παρω τον ανταπτορα για να το βαλω σε παλαιοτερο τηλεφωνο που εχω.

να χρεωθω δηλαδη ετσι για πλακα και ενα 5 ευρω ακομα...

 

 

*******

 

επειδη θελω να ειμαι σιγουρος σε οτι αναφορα το θεμα DOA,μπορει καποιος να μας πει με βεβαιοτητα,τι ακριβως ισχυει μην κανω τσαμπα φασαρια και γινω ρομπα?

δηλαδη ειναι υποχρεωμενο το καταστημα να τσεκαρει επι τοπου την συσκευη και αφου διαστωθει προβλημα,τοτε να γινει αλλαγη ή επιστροφη χρηματων?

ή το μεταφραζει οπως θελει το καθε καταστημα?

Thx

Edited by dp8
Link to comment
Share on other sites

Εχω την εντυπωση οτι τις 2 τελευταιες μερες το κινητο αργει να φορτισει...καμμια ιδεα τι μπορει να φταιει?
Link to comment
Share on other sites

μα αυτο του ειπα κι`εγω..πιο το νοημα του doa τοτε..?

μου ειπε οτι πρεπει να το τσεκαρουν απο το service.

ο υπαλληλος που ηταν εκει,δεν μπορουσε να το διακρινει,λογω φωτισμου του χωρου.(λογικο)

το καταστημα ειναι το birdphone.

 

 

 

και τι να κανω?απο που αλλου να το παρω απο την στιγμη που ολα τα σκρουτζομαγαζα δουλευουν με την ιδια λογικη?

 

 

υπαρχει καποιο αξιοπιστο σκρουτζομαγαζο που να στο αλλαζει επι τοπου?

προτεινετε και μεσω πμ εαν υπαρχει προβλημα.

ασε που γυρισα την καρτα σε microsim και πρεπει να παρω τον ανταπτορα για να το βαλω σε παλαιοτερο τηλεφωνο που εχω.

να χρεωθω δηλαδη ετσι για πλακα και ενα 5 ευρω ακομα...

Η καλυτερη λυση οσο αφορα τη sim ειναι να πας στην εταιρια κινητης που εισαι και να ζητησεις μια dual sim που στο φακελο μεσα σου εχουν μια κανονικου μεγεθους sim και μια micro sim και σου απενεργοποιουν την παλια.

Ετσι αν σου τυχει κατι βαζεις την κανονικου μεγεθους sim στο παλιο κινητο σου για οσο εχεις στο service το κινητο σου.

Link to comment
Share on other sites

εχθες πληρωσα ενα ταληρο για να την γυρισω σε microsim.

να παω να μου την ξαναγυρισει σε dual?

ξερω γω ρε αδερφε?με χαλασε πολυ το θεμα και δεν ξερω τι να κανω?φασαρια,υπομονη...?

τεσπα..

Link to comment
Share on other sites

εχθες πληρωσα ενα ταληρο για να την γυρισω σε microsim.

να παω να μου την ξαναγυρισει σε dual?

ξερω γω ρε αδερφε?με χαλασε πολυ το θεμα και δεν ξερω τι να κανω?φασαρια,υπομονη...?

τεσπα..

 

υπαρχει ανταπτορας που την μετατρεπει σε κανονικη σιμ και το αντιστροφο. πλαστικος ειναι . και κανει λιγοτερο απο 5 ευρω, ψαχτο σε γερμανο βονταφον κτλ

Huawei p20 pro
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια,και εγω με την σειρα μου εχθες αγορασα τον γαλαξια μου...Απλα εχω ενα θεματακι.Χθες που το λειτουργεισα ολα ηταν κομπλε,σημερα οταν ανοιξα τα δεδομενα αντι να μου δειχνει το Η+ μου εδειχνε σκετο Η και τωρα η ηταν η ιδεα μ η οντως πηγαινε πιο αργα....Παντως αποκλειτε το μερος που ειμουν να μην ειχε καλο σημα γιατι ειναι κεντρο....
Link to comment
Share on other sites

καλο σημα μπορει να ειχες,ειναι σιγουρο ομως, οτι οταν εχεις καλο σημα,εχεις και το μαξιμουμ του ιντερνετ?
Link to comment
Share on other sites

#Iolaos Του εδωσες λιγο χρονο??Θελω να πω το Η με το Η+ παιζει συνεχως ειδικα οταν το σημα ειναι μετριο

Εχω κινητο Motorola....αυτο με την κεραια το καπακι και τα πρασινα γραμματα.Ναι αυτο που ζυγιζει 24Κg

Σταθερο FTTH 200Mbps

Link to comment
Share on other sites

Μα αν εχω πολυ καλο σημα για πιο λογο να μην εχω το μαξιμουμ???σχεδων μια ωρα ηταν στο Η συνεχως...Με το s3 παραδειγμα οταν το ειχα στο ιδιο σημειο μ τον ιδιο παροχο το ιντερνετ πεταγε...
Link to comment
Share on other sites

Τι να πω..βαλτο για λιγο στο απλο GSM και μετα παλι στο WCDMA μπας και στρωσει Edited by optostyle

Εχω κινητο Motorola....αυτο με την κεραια το καπακι και τα πρασινα γραμματα.Ναι αυτο που ζυγιζει 24Κg

Σταθερο FTTH 200Mbps

Link to comment
Share on other sites

Τι να πω δεν ξερω..Κ μια ακομη ερωτηση το LTE αν τυχον πιασω ποτε θα το δω πανω οτι πιανει η θα μου λεει ακομη Η+?????
Link to comment
Share on other sites

Θα σου λεει 4G

 

https://imageshack.com/i/nmpoa3p

Edited by optostyle

Εχω κινητο Motorola....αυτο με την κεραια το καπακι και τα πρασινα γραμματα.Ναι αυτο που ζυγιζει 24Κg

Σταθερο FTTH 200Mbps

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S4 (I9505)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...