Jump to content

Samsung Galaxy S4 (I9505)


Superuser
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Έχει δοκιμάσει κανείς να συνδέσει το s4 με TV μέσω καλωδίου?

 

Μια χαρά δουλεύει αρκεί η τηλεόραση σου να είναι 1080p

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 11,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

ξερετε περιπου ποτε πεφτουν οι τιμες στα σκουρομαγατα? ειναι στο 455ε. πιστευετε σε 1-2 μηνες θα εχει πεσει;

επισης εγω που ειμαι πολυ χαλαρος χρηστης, κανα fb viber whatsapp αντε και κανα email. δεν πιστευω να εχω κανα lagarisma?

Link to comment
Share on other sites

Μια χαρά δουλεύει αρκεί η τηλεόραση σου να είναι 1080p

 

Ναι είναι 1080p η τηλεόραση. Το θέμα είναι πιο ακριβώς εξάρτημα παίρνουμε? Έχει στο ebay διάφορα αλλά είδα στο youtube έναν τύπο που έλεγε ότι πρέπει να προσέξουμε τι θα πάρουμε, γιατί πουλάνε και μηχανήματα που δεν παίζουν full hd και στα 60hz (αν δεν κάνω λάθος).

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα!!Πήγα να να μεταφέρω μια εφαρμογή σε ένα φάκελο και ξαφνικά γίνετε μαύρη η οθόνη και μου πετάει ένα μήνυμα οτι η Αρχική touchwiz δικοπήκε και παταω οκ και φτιαχνει αλλα οποτε παω να κανω μεταφορα μου το βγαζει !!Σημερα το βραδυ μου το εχει κανει !!!Τι μπορέι να ειναι ?
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παίδες. Χρήστης του s4 2 μέρες τώρα,παρατηρώ τα εξής..

1ο. Ενώ αν επιλέξω μια εφαρμογή για μετακίνηση στην αρχική οθόνη και περάσω το χέρι μου από πάνω αλλάζει κανονικά σελίδα,στις φωτογραφίες δεν μου δουλεύει.4.2.2 έκδοση.

2ο. Ενώ λειτουργεί και το smart scroll Και το smart pause δεν λέει να δουλέψει με τίποτα το smart stay..Καμιά ιδέα?

 

Ευχαριστώ Εκ των προτέρων..

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει τρόπος όταν ακούω μουσική με handsfree να ΜΗΝ σταματάει η μουσική για να ακουστούν τα notifications αλλά να παίζουν ταυτόχρονα? Πριν είχα ένα 3GS και είχα καλομάθει :lol:

 

Βάλτο στην δόνηση ή στο αθόρυβο :p

OnePlus 6 Midnight Black 128 SC & 8GB RAM

OnePlus 3T Gunmetal

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα!!Πήγα να να μεταφέρω μια εφαρμογή σε ένα φάκελο και ξαφνικά γίνετε μαύρη η οθόνη και μου πετάει ένα μήνυμα οτι η Αρχική touchwiz δικοπήκε και παταω οκ και φτιαχνει αλλα οποτε παω να κανω μεταφορα μου το βγαζει !!Σημερα το βραδυ μου το εχει κανει !!!Τι μπορέι να ειναι ?

 

Το ιδιο μου εκανε κι εμενα, μετα δοκίμασα, οτι app εβαζα μεσα στον φάκελο εκανα αποθήκευση και τελικα το πηρε/κράτησε...

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα,

 

είμαι κάτοχος του κινητού κανένα μήνα και διαπύστωσα οτί κάποιες φορές μου πετάει την εν λόγω ένδειξη "Not registered on network" και δεν μπορώ να πραγματοποιήσω κλήσεις ούτε να στείλω μύνημα και να δεχθώ αντίστοιχα, και αν με καλέσει κάποιος άλλος λέει πως είμαι πιθανόν απενεργοποιημένος. Η μόνη λύση είναι να κάνω restart. Υπάρχει κάποιος τρόπος να λύσω αυτό το πρόβλημα που είναι αρκετά ενοχλητικό κάποιες φορές. :(

 

H sim που χρησιμοποιώ είναι καινούργια btw!

:music: Wake up!
Link to comment
Share on other sites

Ναι είναι 1080p η τηλεόραση. Το θέμα είναι πιο ακριβώς εξάρτημα παίρνουμε? Έχει στο ebay διάφορα αλλά είδα στο youtube έναν τύπο που έλεγε ότι πρέπει να προσέξουμε τι θα πάρουμε, γιατί πουλάνε και μηχανήματα που δεν παίζουν full hd και στα 60hz (αν δεν κάνω λάθος).

 

πιο εξαρτημα αγοράζουμε για να συνδέσουμε το κινητό με τη τηλεόραση ;

Link to comment
Share on other sites

πιο εξαρτημα αγοράζουμε για να συνδέσουμε το κινητό με τη τηλεόραση ;

 

Έχει δοκιμάσει κανείς να συνδέσει το s4 με TV μέσω καλωδίου?

 

Μια χαρά δουλεύει αρκεί η τηλεόραση σου να είναι 1080p

 

Δεν είναι απαραίτητο να είναι 1080p.

Αρκεί να έχει είσοδο HDMI.

Ο αντάπτορας για τη σύνδεση λέγεται MHL

Link to comment
Share on other sites

Ο αντάπτορας για τη σύνδεση λέγεται MHL

 

Αυτός ο πωλητής αναφέρει μόνο το s4 i9500. Δεν θα είναι συμβατό για i9505?

 

http://www.ebay.com/itm/For-Samsung-Galaxy-S4-I9500-S3-I9300-Note-2-HDTV-Adapter-MHL-11Pin-TO-HDMI-Cable-/350856328970?pt=US_Cell_Phone_PDA_Cables_Adapters&hash=item51b0aab70a

Link to comment
Share on other sites

Αυτός ο πωλητής αναφέρει μόνο το s4 i9500. Δεν θα είναι συμβατό για i9505?

 

Αν είναι για το ένα, είναι και για το άλλο.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα,

 

είμαι κάτοχος του κινητού κανένα μήνα και διαπύστωσα οτί κάποιες φορές μου πετάει την εν λόγω ένδειξη "Not registered on network" και δεν μπορώ να πραγματοποιήσω κλήσεις ούτε να στείλω μύνημα και να δεχθώ αντίστοιχα, και αν με καλέσει κάποιος άλλος λέει πως είμαι πιθανόν απενεργοποιημένος. Η μόνη λύση είναι να κάνω restart. Υπάρχει κάποιος τρόπος να λύσω αυτό το πρόβλημα που είναι αρκετά ενοχλητικό κάποιες φορές. :(

 

H sim που χρησιμοποιώ είναι καινούργια btw!

 

1) Δοκίμασε την sim και σε κάποιο άλλο τηλέφωνο .

2) Κανε factory reset

3) Έλεγξε τις ρυθμίσεις APN

4) Πέρνα κάποια άλλη rom

Samsung galaxy s21+

Link to comment
Share on other sites

καλημερα παιδια συγνωμη αν ρωταω σε λαθος μερος αλλα δεν βρισκω πως θα το κανω ρουτ??? μολις το παρελαβα
Link to comment
Share on other sites

καλημερα παιδια συγνωμη αν ρωταω σε λαθος μερος αλλα δεν βρισκω πως θα το κανω ρουτ??? μολις το παρελαβα

 

Ό,τι θες είναι εδώ:

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=363547

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα,

 

είμαι κάτοχος του κινητού κανένα μήνα και διαπύστωσα οτί κάποιες φορές μου πετάει την εν λόγω ένδειξη "Not registered on network" και δεν μπορώ να πραγματοποιήσω κλήσεις ούτε να στείλω μύνημα και να δεχθώ αντίστοιχα, και αν με καλέσει κάποιος άλλος λέει πως είμαι πιθανόν απενεργοποιημένος. Η μόνη λύση είναι να κάνω restart. Υπάρχει κάποιος τρόπος να λύσω αυτό το πρόβλημα που είναι αρκετά ενοχλητικό κάποιες φορές. :(

 

H sim που χρησιμοποιώ είναι καινούργια btw!

 

Cosmote εχεις???

Link to comment
Share on other sites

επειδη ειμαι ασχετος θελω να μου εξηγησετε κατι. αν το παρω απο ευρωπη πχ γερμανια. οταν μου ερθει θα ειναι στα γερμανικα αλλα θα παω στο μενου και θα βρω τα ελληνικα. εγω καθε ποτε θα κανω αναβαθμισεις, οταν βγαινουν αυτες για την γερμανια?

δεν υπαρχει τροπος να το παρω απο ευρωπη αλλα να το κανω 'ελληνικο'. Να το βαλω δλδ ελληνικη ρομ. (η τελευταια προταση μπορει να ειναι κ λαθος δεν ξερω τι σημαινει ρομ)

 

Καλημέρα,

 

είμαι κάτοχος του κινητού κανένα μήνα και διαπύστωσα οτί κάποιες φορές μου πετάει την εν λόγω ένδειξη "Not registered on network" και δεν μπορώ να πραγματοποιήσω κλήσεις ούτε να στείλω μύνημα και να δεχθώ αντίστοιχα, και αν με καλέσει κάποιος άλλος λέει πως είμαι πιθανόν απενεργοποιημένος. Η μόνη λύση είναι να κάνω restart. Υπάρχει κάποιος τρόπος να λύσω αυτό το πρόβλημα που είναι αρκετά ενοχλητικό κάποιες φορές. :(

 

H sim που χρησιμοποιώ είναι καινούργια btw!

απο skouromatzago το εχεις παρει?

Edited by Superuser
Συνένωση Μηνυμάτων
Link to comment
Share on other sites

1) Δοκίμασε την sim και σε κάποιο άλλο τηλέφωνο

2) Κανε factory reset

3) Έλεγξε τις ρυθμίσεις APN

4) Πέρνα κάποια άλλη rom

1) Το έχω δοκιμάσει

2) θα το δοκιμάσω

3) Πως γίνετε αυτό? :confused:

4) Επίσης πως γίνετε αυτό :(

 

Πρόσφατα έκανα και update.

 

Cosmote εχεις???

Ναι Cosmote με ενεργοποιημένο το 4G!

 

 

απο skouromatzago το εχεις παρει?

Όχι από το Saturn στην Γερμανία!

:music: Wake up!
Link to comment
Share on other sites

παιδια θελω βοηθεια πηγα να το κανω ρουτ εγραψε fail τωρα το κινητο δεν ανοιγει καθολου και μου πεταει μονο ενα μυνημα firmware upgrade encountered an issue,pleaze select recovery mode in kies & try again τι κΑΝΩ ΤΩΡΑ????????????
Link to comment
Share on other sites

Σήμερα οι υπηρεσίες της google μου ξεσχισαν την μπαταρια.

Στο Google play έχω την έκδοση 4.3.11

Είναι η τελευταία μήπως φταίει αυτο?

 

Μου το έκανε κ μένα..Μετά απο λίγο ψάξιμο είναι ο εντοπισμός μέσω wifi και gsm..Αν το επενεργοποιήσεις θα είσαι κομπλέ..

Link to comment
Share on other sites

επειδη ειμαι ασχετος θελω να μου εξηγησετε κατι. αν το παρω απο ευρωπη πχ γερμανια. οταν μου ερθει θα ειναι στα γερμανικα αλλα θα παω στο μενου και θα βρω τα ελληνικα. εγω καθε ποτε θα κανω αναβαθμισεις, οταν βγαινουν αυτες για την γερμανια?

δεν υπαρχει τροπος να το παρω απο ευρωπη αλλα να το κανω 'ελληνικο'. Να το βαλω δλδ ελληνικη ρομ. (η τελευταια προταση μπορει να ειναι κ λαθος δεν ξερω τι σημαινει ρομ)

 

Αν του βάλεις την sim σου θα ανοίξει απευθείας σε ελληνικά.

 

Updates θα παίρνει όσα βγαίνουν για Γερμανία.

 

"Ελληνικό" μπορείς να το κάνεις περνώντας μέσω odin την ελληνική rom.

 

Προσωπικά θα σου έλεγα να μην δώσεις σημασία από που είναι το τηλέφωνο. Όλα ίδια είναι. Άσε που θεωρώ κακό το να έχεις ελληνική rom γιατί οι Έλληνες βγάζουν αναβαθμίσεις όποτε το θυμηθούν.

Το καλύτερο είναι μία custom rom (π.χ. omega) που πάντα θα είναι ότι πιο καινούριο λογισμικό έχει κυκλοφορήσει για το 4, με βελτιστοποιήσεις ένα σωρό, χωρίς να περιμένεις το πότε η Samsung Γερμανίας 'η Ελλάδας δεήσει να βγάλει αναβάθμιση...

http://arcadia.ceid.upatras.gr/arkadia/thumbs/places/agiorgit/agiorg5p.jpg
Link to comment
Share on other sites

ξερει κανεις να βοηθησει???

 

Βάλε το σε download mode και πέρνα ενα official firmware .

Samsung galaxy s21+

Link to comment
Share on other sites

Βάλε το σε download mode και πέρνα ενα official firmware .

 

αυτο σκευτομουν και εγω σε ευχαριστω παρα παρα πολυ κατεβαζω τουτο XXUΒΜGA Eλληνικό (EUR) firmware 4.2.2 (11 Iουλίου) αλλα με 2 γραμμη αστα!!!! τεραστια ρομ 1.6 γιγα!!! το σ2 ειχε πολυ μικροτερες τι να πω κανω υπομονη να κατεβει ευχαριστω πολυ ξανα!!

Link to comment
Share on other sites

Αντιμετωπιζω το εξης προβλημα με 2 bluetooth ακουστικα που δοκιμασα μετα

απο κανα πενταλεπτο και ενω δειχνει συνδεδεμενο στο τηλεφωνο κοβεται ο ηχος και μεταφερεται στο τηλεφωνο

και πρεπει να κλεισω και να ξανανοιξω το bluetooth ακουστικο για να ξανασυνδεθει για να συνεχισει

να στελνει το ηχο στο bluetooth ακουστικο.

Εβαλα και κατι εφαρμογες bluetooth απο το store αλλα παλι τα ιδια.

Ειχα αντιμετωπισει το ιδιο προβλημα με μια απλη συσκευη samsung δικαρτη.

Καποια προταση?Παω για service?

🔷 Samsung S22 Ultra & Samsung tab 7🔷

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια θα ηθελα να κανω μια ερωτηση.εχθες μου εβγαλε αναβαθμιση λογισμικου.οταν την εκανα ειδα πως η εκδοση ηταν παλι η 4.2.2 και δεν ειχε καμια διαφορα.ξερει κανεις τι αλλαξε η τι προστεθηκε?
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S4 (I9505)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...