Jump to content

[S4] Η εμπειρία σας με τη μπαταρία


Superuser
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπέρα σε όλους.

Ειμαι πολύ ευχαριστημένος με το stock S4 μου εδω και 1 μηνα περίπου. Ειχα όμως μια πολυ περίεργη εξέλιξη χτες.

Επεσα για υπνο με την μπαταρία στο 35-40% . Κανενα προβλημα, το εχω κανει απειρες φορες. Συνηθως εχει χασει αλλο ενα 3-5% μεχρι να ξυπνησω το αλλο πρωι.

Ελα ντε, το S4 νεκρο το αλλο πρωι. Τα ανοιγω, κλεινει στο καπακι μετα απο 0.001 δευτερολεπτα. 4-5 φορες η ιδια ιστορια, λεω δεν μπορει, τελος η μπαταρια?!?! Το βαζω στο φορτιστη για να καταφερω να το ανοιξω . Μολις καταφερνω να το ανοιξω, βλεπω οτι απο το γραφημα του ιστορικου χρησης της μπαταριας, πηγε αποτομα (οχι αποτομα, ΑΜΕΣΑ , σαν να λεμε απο το ενα λεπτο στο επομενο) απο 35% σε 0% ΑΔΕΙΑ ΜΠΑΤΑΡΙΑ. Τραβηξα μερικα screenshots . Φαινεται στην 2η και 3η φωτο οτι εχει αρχισει και ξαναφορτιζει η μπαταρια.

 

Πειτε μου φιλοι μου, τι συμβαινει?! εχω κανει κατι λαθος?! επαθε κατι το κινητο μου? :wacko:

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 993
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Καλησπέρα σε όλους.

Ειμαι πολύ ευχαριστημένος με το stock S4 μου εδω και 1 μηνα περίπου. Ειχα όμως μια πολυ περίεργη εξέλιξη χτες.

Επεσα για υπνο με την μπαταρία στο 35-40% . Κανενα προβλημα, το εχω κανει απειρες φορες. Συνηθως εχει χασει αλλο ενα 3-5% μεχρι να ξυπνησω το αλλο πρωι.

Ελα ντε, το S4 νεκρο το αλλο πρωι. Τα ανοιγω, κλεινει στο καπακι μετα απο 0.001 δευτερολεπτα. 4-5 φορες η ιδια ιστορια, λεω δεν μπορει, τελος η μπαταρια?!?! Το βαζω στο φορτιστη για να καταφερω να το ανοιξω . Μολις καταφερνω να το ανοιξω, βλεπω οτι απο το γραφημα του ιστορικου χρησης της μπαταριας, πηγε αποτομα (οχι αποτομα, ΑΜΕΣΑ , σαν να λεμε απο το ενα λεπτο στο επομενο) απο 35% σε 0% ΑΔΕΙΑ ΜΠΑΤΑΡΙΑ. Τραβηξα μερικα screenshots . Φαινεται στην 2η και 3η φωτο οτι εχει αρχισει και ξαναφορτιζει η μπαταρια.

 

Πειτε μου φιλοι μου, τι συμβαινει?! εχω κανει κατι λαθος?! επαθε κατι το κινητο μου? :wacko:

 

Το ειχα παθει και έγω μια φορα, δεν ξέρω τι ειχε πάθει , αλλα δεν μου το ξαναπαρουσιασε

Link to comment
Share on other sites

ok.. ευχαριστώ... θα το παρακολουθω καλου κακου... μου φαινεται ομως εξαιρετικα περιεργο!

Είναι εξαιρετικά σπάνιο να συμβεί αλλά συμβαίνει. Μου έχει τύχει σε άλλη συσκευή, δεν είναι θέμα συσκευής ή μπαταρίας απλά τα battery stats παθαίνουν ιλιγγο και καταρρέουν άτακτα ;) Το πιο πιθανό είναι να μην ξανασυμβεί και να ξεχάσεις ότι έγινε

Link to comment
Share on other sites

Χαχαχαχα. Να δειτε τι γινεται στο xperia T της γυναικας μου... Θα γελατε... Δειχνει το κινητο 30%. Το κλεινεις και σε 5 δευτερολεπτα το ανοιγεις και λεει 80%!!! αχαχαχαχαχα Γινεται σε καθε φορτιση αυτο που σας λεω ετσι? Οχι μια φορα και τελος.
Μάριος...
Link to comment
Share on other sites

Το μόνο κακό που διακρίνω με την μπαταρία είναι το ποσό γρήγορα πέφτει όταν είναι στα επίπεδα 10-15% και κάτω
Link to comment
Share on other sites

Εγω το εχω 2 μηνες και με εχει απογοητευσει . Ειχα κανει οτι επρεπε για να εξοικονομω μπαταρια ( φωτεινοτητα στο 50%, κλειστα wifi e tc) αλλα χρειζοταν να απενεργοποιω συνεχεια την χρηση data για να μην μου αδειαζει την μπαταρια. Βεβαια εχω χαλια σημα ανεξηγητο γιατι.
Link to comment
Share on other sites

να ρωτήσω κάτι πρώτη φόρτιση κάνω πόσες ώρες χρειάζεται να φόρτιση στις 3 το έβαλα και η ώρα είναι 7;30 ακόμα κόκκινο λαμπάκι ανάβει??
Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

Eντυπωσιακο φιλε μου το λογισμικο και οι 2+ ημερες...:respect:Τοσο μεγαλη διαφορα απο λογισμικο μπορεις να δεις??

Το εχω παραγγειλει και μαλλον αυριο θα το εχω στα χερια μου.Η λογικη και οι γνωσεις μου λενε,για την πρωτη χρηση, να βαλω την μπαταρια μεσα οπως ειναι,να την αδειασω και μετα να τη φορτισω.Αλλα το manual λεει να βαλεις την μπαταρια,να το φορτισεις και επειτα να το ανοιξεις.Εσεις τι κανατε??Η λογικη δεν λεει το αντιθετο??

Link to comment
Share on other sites

Φιλε μου αυτο με την μπαταρια εχει απαντηθει πολλες φορες...

Δες προηγουμενα ποστς για να μην ρωταμε συνεχεια τα ιδια.

 

Dream21 εχεις κανενα θεμα;FC's,reboots,καμερα;

Samsung S23 Ultra - Samsung Tab S8+

Link to comment
Share on other sites

Εχεις δικιο, εγω ακολουθησα τις οδηγιες του manual αλλα το εχω βρει ουκ ολιγες φορες αδειο απο μπαταρια τα πρωινα ενω το ειχα φορτισμενο, δεν ξερω μπορει να μην εκανα καλα.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους.

Ειμαι πολύ ευχαριστημένος με το stock S4 μου εδω και 1 μηνα περίπου. Ειχα όμως μια πολυ περίεργη εξέλιξη χτες.

Επεσα για υπνο με την μπαταρία στο 35-40% . Κανενα προβλημα, το εχω κανει απειρες φορες. Συνηθως εχει χασει αλλο ενα 3-5% μεχρι να ξυπνησω το αλλο πρωι.

Ελα ντε, το S4 νεκρο το αλλο πρωι. Τα ανοιγω, κλεινει στο καπακι μετα απο 0.001 δευτερολεπτα. 4-5 φορες η ιδια ιστορια, λεω δεν μπορει, τελος η μπαταρια?!?! Το βαζω στο φορτιστη για να καταφερω να το ανοιξω . Μολις καταφερνω να το ανοιξω, βλεπω οτι απο το γραφημα του ιστορικου χρησης της μπαταριας, πηγε αποτομα (οχι αποτομα, ΑΜΕΣΑ , σαν να λεμε απο το ενα λεπτο στο επομενο) απο 35% σε 0% ΑΔΕΙΑ ΜΠΑΤΑΡΙΑ. Τραβηξα μερικα screenshots . Φαινεται στην 2η και 3η φωτο οτι εχει αρχισει και ξαναφορτιζει η μπαταρια.

 

Πειτε μου φιλοι μου, τι συμβαινει?! εχω κανει κατι λαθος?! επαθε κατι το κινητο μου? :wacko:

 

Απ οτι βλέπω έχεις ανοιχτό το wi fi,ίσος πήρε κάποια αναβάθμιση και σου έφαγε την μπαταρία.

Link to comment
Share on other sites

Απ οτι βλέπω έχεις ανοιχτό το wi fi,ίσος πήρε κάποια αναβάθμιση και σου έφαγε την μπαταρία.

 

αναβαθμιση να τρωει 35%??? :blink::blink::blink:

noway...

dsg ftw! :cool:

 

@Jordan@

Link to comment
Share on other sites

Dream21 εχεις κανενα θεμα;FC's,reboots,καμερα;

 

Κανένα απολύτως θέμα για αυτό την έχω κρατήσει 3 εβδομάδες

iPhone 11 Pro Max 256GB Midnight Green:cool:
Link to comment
Share on other sites

Πριν απο ενα μηνα αγορασα το s4 και ενω θα επρεπε να ειμαι ενθουσιασμένη εχω ξενερωσει απιστευτα. Η μπαταρια κραταει το πολυ 5 ωρες με πολυ νορμαλ χρηση. Στην αρχη ελεγα οτι εχω πολλες εφαρμογες να τρεχουν... τις εκλεισα κ τπτ. Εκλεισα wifi, καμια αλλαγη.... Το εβγαλα πριν απο μιση ωρα απο το ρευμα κ εχει ηδη παει στο 91% με απενεργοποιημενα τα παντα εκτος απο το 3g. Ειναι προβλημα της συσκευής; Της μπαταριας ; Ή κακης χρησης;
Link to comment
Share on other sites

Χμμ ίσως να φταίει κάποιο πρόγραμα π έχεις στο κινητό δλδ τρέχει συνέχεια..για αρχή άρχισε να διαγράφεις πράγματα μέχρι ν δεις διαφορά. . αν δεν αλλάξει τίποτα έχεις ελλατωματική μπαταρία :)
Link to comment
Share on other sites

Εχω σβησει σχεδον τα παντα εκτος απο fb, firefox, shazam.... βλακειες δλδ. Δεν φανταζομαι οτι κατι απο αυτα καταναλωνει τοση ενεργεια.... χθες απο το 43% επεσε στο 25 μεσα σε μια ωρα διαβαζοντας ενα pdf κ φυσικα ολα τα αλλα κλειστα.... 3g, φωτεινοτητα εικονας.... τα παντα.
Link to comment
Share on other sites

Κάνε μία επανεκκίνηση να δεις αν θα στρώσει.

Αν δεν στρώσει τότε ίσως χρειαστεί να κάνεις επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Νίκος

Πρώην Super Moderator του «παλιού» καλού myphone.

Link to comment
Share on other sites

Στις Ρυθμίσεις> Μπαταρία ποια σου γράφει ότι είναι τα πρώτα στην κατανάλωση;

Αν είναι το "Σύστημα Android" ή το "Λειτουργικό σύστημα Android" τότε κάτι τρέχει στο παρασκήνιο και σου καταναλώνει την μπαταρία.

Μετά την επαναφορά ξαναπέρασες με την μία τις εφαρμογές σου ή το δοκίμασες πρώτα χωρίς αυτές για να δεις αν σου καταναλώνει γρήγορα την μπαταρία;

[sIGPIC][/sIGPIC]

Νίκος

Πρώην Super Moderator του «παλιού» καλού myphone.

Link to comment
Share on other sites

Το αφησα να δω πως θα παει αλλα η διαφορα ηταν ασημαντη. Κ οπως θα δεις το 68% το τρωει η οθονη, με φωτεινοτητα στο 0. Edited by Superuser
Link to comment
Share on other sites

Πόση ώρα ενεργοποιημένη οθόνη και σε τι φωτεινότητα;

Τα δεδομένα τα έχεις συνέχεια ανοικτά και έκανες πλοήγηση στον Browser;

Πόση ώρα είναι οι κλήσεις σου;

 

Επίσης πάτα και πάνω στο διάγραμμα και βγάλε ένα καινούργιο screenshot με αυτό που θα εμφανίσει.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Νίκος

Πρώην Super Moderator του «παλιού» καλού myphone.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [S4] Η εμπειρία σας με τη μπαταρία

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...