Jump to content

[S4] Αξεσουάρ (Θήκες, Κάρτες μνήμης, Μπαταρίες κτλ)


Superuser
 Κοινοποίηση

battery s4  

  1. 1. battery s4

    • 1
      0
    • 2
      0
    • 3
      0
    • 4
      0


Recommended Posts

Ειναι ζελατινα...ναι δουλευει για να απαντησεις...να δεις τη μπαταρια..την ωρα..ημερομηνια...να απορριψεις κληση κτλ

Εχω κινητο Motorola....αυτο με την κεραια το καπακι και τα πρασινα γραμματα.Ναι αυτο που ζυγιζει 24Κg

Σταθερο FTTH 200Mbps

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Ποσο κοστιζει το digitizer του S4;Ξερει κανεις;Απο ebay που κοιταζω βγαινει πανω απο 140 ευρω..
Δημήτρης
Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα παιδιά,ξέρει κανείς πώς μπορώ να βρώ στο ebay polycarbonate ΚΑΠΑΚΙ για την μπαταρία full Μαύρο; μόνο καπάκι θέλω,όχι θήκη..μαρέσει πολύ η αίσθηση που αφήνει στο χέρι...και για αυτό θέλω να βρώ ένα τέτιο καπάκι..

 

επίσης αυτή αξίζει:

http://www.ebay.com/itm/MPJ-3500mAh-Battery-for-Samsung-Galaxy-S4-SIV-I9500-I545-I337-L720-R970-M919-/221230267566?pt=US_Cell_Phone_PDA_Batteries&hash=item338259fcae

;;

η θα κανει κανα μπαμ;

Edited by Mariosddd
Link to comment
Share on other sites

Με ενημέρωσε ο κολλητός μου γι'αυτή, αν και δεν κυκλοφορεί ακόμα φαίνεται πολύ καλή ιδέα!

 

http://thenoduscollection.com/

Link to comment
Share on other sites

Παιδια οταν παρεις καποια s-view θηκη πρεπει να αλλαξεις κατι στις ρυθμησεις ωστε οταν ειναι κλειστη το παραθυρακι που εχει η θηκη να δειχνει το κινητο αυτα που πρεπει να δειξει ή το κανει αυτοματα το κινητο?

 

Επισης εχω ακουσει οτι πολυ καλη μαρκα σε μπαταριες για το samsung galaxy s4 i9505 ειναι οι

01. Anker

02. ZeroLemon

Τωρα τη μαρκα mpj δεν την εχω ξανακουσει.

Edited by fits13
Link to comment
Share on other sites

Δεν αλλαζεις τιποτα..μονο του το κανει...

Για μπαταριες...μετα απο αρκετες αλλαγες......σαν τη γνησια δεν εχει...γνωμη μου

Εχω κινητο Motorola....αυτο με την κεραια το καπακι και τα πρασινα γραμματα.Ναι αυτο που ζυγιζει 24Κg

Σταθερο FTTH 200Mbps

Link to comment
Share on other sites

θελω να παρω καμια θηκη flip cover.απο εξωτερικο ποια σελιδα στελνει συντομα?δεν θελω να δωσω αρκετα χρηματα να την παρω απο εδω
Link to comment
Share on other sites

θελω να παρω καμια θηκη flip cover.απο εξωτερικο ποια σελιδα στελνει συντομα?δεν θελω να δωσω αρκετα χρηματα να την παρω απο εδω

 

 

Εγω παντως σου προτεινω να παρεις μια SGP Slim Armor View. Μεγαλωνει λιγο τον ογκο της συσκευης αλλα οτι και να συμβει θα ειναι προστατευμενη.

Στο λεω γιατι την εχω και εγω..Ε λοιπον ΜΙΑ φορα την εβγαλα και εσκασε κατω το S4...Παπαλα η οθονη.Κανενα αλλο σημαδι απο την πτωση πουθενα,αλλα η οθονη μας αφησε χρονους..

Απο ebay θα βρεις και σε πολυ καλυτερες τιμες απο εδω.Εγω την ειχα παρει 15 ευρω με δωρεαν μεταφορικα απο bid..

Δημήτρης
Link to comment
Share on other sites

Τόσα λεφτά για κινητό και λυπάστε να δώσετε 20-30 ευρώ σε μια θήκη?? http://www.skroutz.gr/s/3248139/Samsung-Flip-S-View-Black-i9505-Galaxy-S4.html?from=catspan
Link to comment
Share on other sites

Τόσα λεφτά για κινητό και λυπάστε να δώσετε 20-30 ευρώ σε μια θήκη?? http://www.skroutz.gr/s/3248139/Samsung-Flip-S-View-Black-i9505-Galaxy-S4.html?from=catspan

 

Αυτη η θηκη δεν κανει τιποτα.Δεν καλυπτει περιμετρικα την συσκευη.Παρα μονο οθονη (το πισω μερος της θηκης ουσιαστικα ειναι και το καπακι της μπαταριας).Την πηρα και δεν της ειχα καμια εμπιστοσυνη.

Θεωρω οτι η SGP ειναι μακραν η καλυτερη/ασφαλεστερη για τα S4 μας..Μην κοιτας εμενα που ειμαι αρχι-γκαντεμης :mad: και την μια και μοναδικη φορα που την εβγαλα μου επεσε και κατω. :cry:

Δημήτρης
Link to comment
Share on other sites

Αυτη η θηκη δεν κανει τιποτα.Δεν καλυπτει περιμετρικα την συσκευη.Παρα μονο οθονη (το πισω μερος της θηκης ουσιαστικα ειναι και το καπακι της μπαταριας).Την πηρα και δεν της ειχα καμια εμπιστοσυνη.

Θεωρω οτι η SGP ειναι μακραν η καλυτερη/ασφαλεστερη για τα S4 μας..Μην κοιτας εμενα που ειμαι αρχι-γκαντεμης :mad: και την μια και μοναδικη φορα που την εβγαλα μου επεσε και κατω. :cry:

 

Χαχα...τυχερέ. Κοίτα ωραία η προστασία αλλα αν είναι να μου κάνει το κινητό ασχημο και χοντρό δε θα πάρω..με την s-view είμαι απόλυτα ικανοποιημένος για την όποια προστασία αλλά ωραία εμφάνιση.

Edited by hic_et_nunc
Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια ειναι δυνατον να χουμε ενα τοσο ακριβο κινητο κ να μην βαζουμε καλα αξεσουαρ για προστασια?Εγω παντως για προστασια της συσκευης εχω την Galaxy S4 Case Neo Hybrid(http://www.spigen.com/brands/samsung/galaxy/galaxy-s4/galaxy-s4-case-neo-hybrid.html) και για την οθονη σημερα παρελαβα απο ιμπει και την τοποθετησα με αρκετη προσοχη την Galaxy S4 Screen Protector GLAS.t NANO SLIM Premium Tempered Glass(http://www.spigen.com/brands/samsung/galaxy/galaxy-s4/galaxy-s4-screen-protector-glas-t-nano-slim-premium-tempered-glass.html) και τα δυο προστατευτικα απο την εταιρια SPIGEN απλα δεν εχω πλεον κανεναν φοβο!!!:up: Edited by toothpick
Link to comment
Share on other sites

Εγω παντως σου προτεινω να παρεις μια SGP Slim Armor View. Μεγαλωνει λιγο τον ογκο της συσκευης αλλα οτι και να συμβει θα ειναι προστατευμενη.

Στο λεω γιατι την εχω και εγω..Ε λοιπον ΜΙΑ φορα την εβγαλα και εσκασε κατω το S4...Παπαλα η οθονη.Κανενα αλλο σημαδι απο την πτωση πουθενα,αλλα η οθονη μας αφησε χρονους..

Απο ebay θα βρεις και σε πολυ καλυτερες τιμες απο εδω.Εγω την ειχα παρει 15 ευρω με δωρεαν μεταφορικα απο bid..

Αυτου του ειδους τη θηκη την εχεις δοκιμασει φιλε μου?

Δηλαδη σου εχει πεσει για τα καλα το κινητο και δεν επαθε απολυτως τιποτα?

 

Επισης επειδη βλεπω οτι εχει και παραθυρακι μπορεις να λαβεις μια κληση και να μιλησεις ΧΩΡΙΣ να ανοιξεις καν τη θηκη ετσι δεν ειναι?

 

Τελος μιας και ειναι πανακριβη για θηκη.

 

Εγω προσωρινα εχω βαλει μια πολυ απλη και φτηνη flip case που κουμπωνει πισω(ΔΕΝ αντικαθιστα το πισω πλαστικο του κινητου) και ερχετε απο αριστερα να προστατεψει και την οθονη σαν πορτοφολι.

 

Η θηκη που προτεινει ο φιλος ποιο πανω ειναι flip case και απλα κλεινει/κουμπωνει ολο το κινητο και εχει και καραθυρακι ωστε να κλεινει ποιο ασφαλισμενα?

 

Εν ολιγης οσο ειναι κλειστει η θηκη το κινητο ειναι απολυτα προστατευμενο οπως και να πεσει?

 

Υποθετω δεν κανει και αδιαβροχο το κινητο ετσι δεν ειναι?

Edited by fits13
Link to comment
Share on other sites

θελω να παρω θηκη προστασιας για το σ4 και καρτα μνημης 32 η 64 gb.σε σελιδες απο το εξωτερικο που ειδα ειναι φθηνα αλλα η αποστολη θα αργησει κανα μηνα οπως το βλεπω.

ξερει κανεις σας καμια σελιδα που να τα στελνει γρηγορα?

Link to comment
Share on other sites

Χρόνια πολλά και καλή χρονιά.

Έχετε να μου προτείνετε κάποιο φορτιστή αυτοκινήτου δοκιμασμένο ώστε όσο το χρησιμοποιώ σαν πλοηγό να μην πέφτει η μπαταρία;

Link to comment
Share on other sites

Χρόνια πολλά και καλή χρονιά.

Έχετε να μου προτείνετε κάποιο φορτιστή αυτοκινήτου δοκιμασμένο ώστε όσο το χρησιμοποιώ σαν πλοηγό να μην πέφτει η μπαταρία;

 

Δεν γίνεται αυτό που ζητάς, οι φορτιστές δίνουν μια συγκεκριμένη παροχή ρεύματος και η συσκευή στην λειτουργία που θέλεις καταναλώνει περισσότερο από όσο φορτίζει, οπότε.....

 

 

Καλή Χρονιά σε όλους στο φόρουμ μας

Ζήσε την κάθε σου μέρα σαν να ήταν η τελευταία!

καποια στιγμή θα τα καταφέρεις....

 

Δημήτρης

Link to comment
Share on other sites

Καλή Χρονιά με υγεία σε όλους και από αυτό το θέμα. Με αυτό το προϊόν http://www.extreme-mobile.gr/p.Samsung-WiFi-Hub-AllShare-Cast-Dongle-for-Galaxy-S4-i9500-i9505-S3-I9300-Galaxy-Note-2-N7100-note-3-n9005-Galaxy-Note-10-1-N8000-N8010.717080.html εκτός από την σύνδεση κινητού - τηλεόρασης, γίνεται και σύνδεση υπολογιστή τηλεόρασης ασύρματα?
kountouraN
Link to comment
Share on other sites

Έχχει παρει κάποιος αυτη την προστασία οθόνης;; Αξίζει τα λεφτά της;;;

 

παιδια καλη χρονια σε ολους την εχει κανενας;Σε συγκριση με την spigen glass tr τι σχεση εχει;αν την ξερει καποιος ας με ενημερωσει ευχαριστω.:)

Link to comment
Share on other sites

Δεν γίνεται αυτό που ζητάς, οι φορτιστές δίνουν μια συγκεκριμένη παροχή ρεύματος και η συσκευή στην λειτουργία που θέλεις καταναλώνει περισσότερο από όσο φορτίζει, οπότε.....

 

 

Καλή Χρονιά σε όλους στο φόρουμ μας

Στις συσκευές που είναι μόνο πλοηγοί ακόμα και με μεγάλες οθόνες εφόσον τις έχεις στην φόρτιση η μπαταρία δεν πέφτει αντίθετα φορτίζετε κιόλας, και με φορτιστές που δεν είναι πάνω από 1Α.

Η παραπάνω κατανάλωση σε ένα τηλέφωνο που κάνει πλοήγηση είναι ο δέκτης του τηλεφώνου και δεν νομίζω να είναι τόσο μεγάλη ώστε να μην μπορεί ένας φορτιστής να την καλύψει.

Νομίζω με έναν φορτιστή που να έχει δυνατότητα να δίνει παροχή από 2Α (πραγματικά) και πάνω και το κατάλληλο καλώδιο να γίνετε η δουλειά.

Το θέμα είναι με τόσους μαϊμουδίσιους φορτιστές που κυκλοφορούν που άλλα γράφουν και άλλα πραγματικά δίνουν να βρεθεί κάποιος που να δίνει αυτά που λέει.

Link to comment
Share on other sites

Εχει κανεις να προτεινει καμια καλη καρτα μνημης 32 ή 64 gb που να ειναι φτηνη και αρκετα γρηγορη?

Ακομα και απο ebay δεν με απασχολει.

Τι θα λεγατε για αυτη ή αυτη(Λεει οτι ειναι αυθεντικη samsung αλλα ειναι???) και γιατι.

 

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΟΛΥ.

Edited by fits13
Link to comment
Share on other sites

Στις συσκευές που είναι μόνο πλοηγοί ακόμα και με μεγάλες οθόνες εφόσον τις έχεις στην φόρτιση η μπαταρία δεν πέφτει αντίθετα φορτίζετε κιόλας, και με φορτιστές που δεν είναι πάνω από 1Α.

Η παραπάνω κατανάλωση σε ένα τηλέφωνο που κάνει πλοήγηση είναι ο δέκτης του τηλεφώνου και δεν νομίζω να είναι τόσο μεγάλη ώστε να μην μπορεί ένας φορτιστής να την καλύψει.

Νομίζω με έναν φορτιστή που να έχει δυνατότητα να δίνει παροχή από 2Α (πραγματικά) και πάνω και το κατάλληλο καλώδιο να γίνετε η δουλειά.

Το θέμα είναι με τόσους μαϊμουδίσιους φορτιστές που κυκλοφορούν που άλλα γράφουν και άλλα πραγματικά δίνουν να βρεθεί κάποιος που να δίνει αυτά που λέει.

 

Ναι ισχύει αυτό που λες. Εγώ είχα πάρει απλώς έναν αντάπτορα για 12V με υποδοχή USB από κατάστημα Wind που έλεγε στα χαρακτηριστικά του 2.0Ah και χρησιμοποίησα το καλώδιο του τηλεφώνου. Δεν μπορώ να πω ότι το έχω δοκιμάσει πολλές φορές για τη δουλειά που λες αλλά τις μια-δυο φορές που το χρησιμοποίησα για μακρινό ταξίδι (σκέψου 4-5 ωρών) το κινητό φόρτιζε κανονικά και μάλιστα σε κάποια φάση έφτασε σε πλήρη φόρτιση. Απλώς η άνοδος της μπαταρίας γινόταν πολύ αργά (λογικό αφού η κατανάλωση ήταν αυξημένη, είχα και bluetooth και data ανοιχτά). Δε θυμάμαι να σου πω μάρκα γιατί το έχω στο αυτοκίνητο αλλά θυμάμαι ότι ήταν άγνωστη!

Link to comment
Share on other sites

Ναι ισχύει αυτό που λες. Εγώ είχα πάρει απλώς έναν αντάπτορα για 12V με υποδοχή USB από κατάστημα Wind που έλεγε στα χαρακτηριστικά του 2.0Ah και χρησιμοποίησα το καλώδιο του τηλεφώνου. Δεν μπορώ να πω ότι το έχω δοκιμάσει πολλές φορές για τη δουλειά που λες αλλά τις μια-δυο φορές που το χρησιμοποίησα για μακρινό ταξίδι (σκέψου 4-5 ωρών) το κινητό φόρτιζε κανονικά και μάλιστα σε κάποια φάση έφτασε σε πλήρη φόρτιση. Απλώς η άνοδος της μπαταρίας γινόταν πολύ αργά (λογικό αφού η κατανάλωση ήταν αυξημένη, είχα και bluetooth και data ανοιχτά). Δε θυμάμαι να σου πω μάρκα γιατί το έχω στο αυτοκίνητο αλλά θυμάμαι ότι ήταν άγνωστη!

 

 

To ότι με χρήση τέτοιων φορτιστών (ταχυφορτιστές είναι και λέγονται) κινδυνεύετε να πάρετε "ψημένη" μπαταρία το έχετε σκεφτεί;

Οι εταιρίες που δεν βάζουν ποτέ τόσο δυνατούς φορτιστές λέτε να μην ξέρουν τι κάνουν;

Αν σας περισσεύει το 30αρι για καινούργια κάθε φορά, πάσο εγώ

Ζήσε την κάθε σου μέρα σαν να ήταν η τελευταία!

καποια στιγμή θα τα καταφέρεις....

 

Δημήτρης

Link to comment
Share on other sites

To ότι με χρήση τέτοιων φορτιστών (ταχυφορτιστές είναι και λέγονται) κινδυνεύετε να πάρετε "ψημένη" μπαταρία το έχετε σκεφτεί;

Οι εταιρίες που δεν βάζουν ποτέ τόσο δυνατούς φορτιστές λέτε να μην ξέρουν τι κάνουν;

Αν σας περισσεύει το 30αρι για καινούργια κάθε φορά, πάσο εγώ

 

Μα και ο επιτραπέζιος φορτιστής 2.0Α είναι.

Οπότε με έναν 2.0Α ή 2.5Α για το αυτοκίνητο δεν νομίζω να υπάρχει πρόβλημα με την μπαταρία, απλώς ζητάω κάποιον δοκιμασμένο γιατί έναν που παρήγγειλα και τον χρησιμοποιώ τώρα ενώ στα χαρακτηριστικά έγραφε για 2.0Α δεν νομίζω να είναι, μάλων για 1.0Α τον κόβω, οπότε δεν μου κάνει.

Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

To ότι με χρήση τέτοιων φορτιστών (ταχυφορτιστές είναι και λέγονται) κινδυνεύετε να πάρετε "ψημένη" μπαταρία το έχετε σκεφτεί;

Οι εταιρίες που δεν βάζουν ποτέ τόσο δυνατούς φορτιστές λέτε να μην ξέρουν τι κάνουν;

Αν σας περισσεύει το 30αρι για καινούργια κάθε φορά, πάσο εγώ

 

Μάλλον δεν ξέρεις πολλά γι αυτό το ζήτημα. Τα Amper είναι η μέτρηση της έντασης του ρεύματος, τα Volt της τάσης και τα Watt της ισχύος. Αυτό από το οποίο ίσως να κινδύνευε η μπαταρία είναι τα Volt όχι τα Amper. Τα Amper στην ουσία είναι το πόσο γρήγορα δίνει ρεύμα ο φορτιστής στη μπαταρία. Γι αυτό άμα φορτίσεις με έναν φορτιστή 1.0 Amh θα κάνει περισσότερο χρόνο απ' ότι με έναν που είναι 2.0 Amh. Αυτός είναι και ο λόγος που στα τελευταία smartphones δίνουν μεγαλύτερους φορτιστές, διότι αν θέλεις να τα φορτίσεις ανοιχτά πρέπει να δίνεις ρεύμα πιο γρήγορα απ' ότι το καταναλώνουν. Ενδεικτικά ο φορτιστής από ένα κλασικό παλιό SonyEricsson κυμαίνεται από 500-700 mAh και η μπαταρία του στα 900mAh ενώ του S4 είναι 2000mAh με μπαταρία στα 2600mAh.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [S4] Αξεσουάρ (Θήκες, Κάρτες μνήμης, Μπαταρίες κτλ)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...