Jump to content

[S4] Αξεσουάρ (Θήκες, Κάρτες μνήμης, Μπαταρίες κτλ)


Superuser
 Κοινοποίηση

battery s4  

  1. 1. battery s4

    • 1
      0
    • 2
      0
    • 3
      0
    • 4
      0


Recommended Posts

Είχα πάρει παλιά για το Galaxy S μια παρόμοια με χρυσό εξωτερικό περίβλημα όπως στο link σου.Σε συμβουλεύω με τα λεφτά αυτά να πας να πάρεις καλύτερα 2 πιτόγυρα.Αυτά σίγουρα θα ποιάσουν περισσότερο τόπο...;)

Προσωπικά , για το S4 έχω παραγγείλει μια zerolemon 3000mAh που τουλάχιστον όπως λένε και στο xda είναι δοκιμασμένη από αρκετούς.

Τώρα τι θα μου βγει, θα δείξει...

 

Κάτι τέτοιο φαντάστηκα κι εγώ.Έχω μια δεύτερη original αλλά θα με ενδιέφερε κάτι που θα κρατούσε περισσότερο χώρις να μεγαλώσει το μέγεθος.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Καλησπέρα.Έχει κανείς άποψη για αυτήν ; :

http://www.ebay.co.uk/itm/Gold-3300mAh-High-Capacity-Battery-for-Samsung-Galaxy-S-4-S4-SIV-S-IV-i9500-/231016585951?pt=LH_DefaultDomain_3&hash=item35c9a95adf

ή

http://www.ebay.co.uk/itm/281211174437?ssPageName=STRK:MEWAX:IT&_trksid=p3984.m1438.l2649

 

 

 

Περισσότερα mAh αλλά παντελώς άγνωστη ...Έχει δικιμάσει κανείς κάτι ανάλογο ;

 

Μακριά!! Είχα πάρει μια golden και γω παλιά για το S2. Κρατούσε καλά μέχρι το 30% και από κει έκανε ελεύθερη πτώση στο 1%! Καλύτερα πήγαινε για καμιά zerolemon που λένε και οι υπόλοιποι...

Link to comment
Share on other sites

Μακριά!! Είχα πάρει μια golden και γω παλιά για το S2. Κρατούσε καλά μέχρι το 30% και από κει έκανε ελεύθερη πτώση στο 1%! Καλύτερα πήγαινε για καμιά zerolemon που λένε και οι υπόλοιποι...

Ευχαριστώ πολύ ...

Link to comment
Share on other sites

Τελικά το αναίρεσε η samsung το όλο σκηνικό με το να μην δέχεται αξεσουάρ τρίτων κατασκευαστών και λογικά αυτό το έκανε γιατί είδε την αρνητικότητα αυτού του μέτρου από το κόσμο.

 

Έχει αγοράσει κάποιος θήκη από τα παρακάτω ebay stores για να μου πει αν είναι αυθεντικές και αν αξίζει η αγορά τους.

1 site, 2 site.

Edited by tokinito
Link to comment
Share on other sites

Έχει αγοράσει κανείς αυτή την θήκη; Είναι σαν του Note 3. Φυσικά Όχι γνήσια [ATTACH]40880[/ATTACH]
Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα!*

Εχω το i9505 και μου ραγισε η οθόνη και ημικρη καμερα,εκτος αυτου θελω μια προστατευτικη θήκη και μία καλη και ποιο δυνατη μπαταρια...μπορειτε να βοηθησετε;

Υγ.ειμαι απο θεσσαλονικη. Ευχαριστώ!

S4 i9505
Link to comment
Share on other sites

Έχει αγοράσει κανείς αυτή την θήκη; Είναι σαν του Note 3. Φυσικά Όχι γνήσια [ATTACH]40880[/ATTACH]

 

Δως μας λινκ

Link to comment
Share on other sites

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

 

Ίδια είναι. Την παράγγειλα άλλα πολύ φοβάμαι οτι θα δείχνει φτηνιάρικη γι αυτό ρωτάω αν την έχει κανείς.

Ελπίζω κάποια στιγμή να βγουν τα ορίτζιναλ καπάκια για το νέο S4 Black που είναι ακριβώς σαν του Note3.

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Ίδια είναι. Την παράγγειλα άλλα πολύ φοβάμαι οτι θα δείχνει φτηνιάρικη γι αυτό ρωτάω αν την έχει κανείς.

Ελπίζω κάποια στιγμή να βγουν τα ορίτζιναλ καπάκια για το νέο S4 Black που είναι ακριβώς σαν του Note3.

 

Ήμουν σκεπτικός μήπως και την αγόραζα κι εγώ, αλλά μόλις είδα ότι δεν υποστηρίζει αυτόματο wake up ξενέρωσα!

Link to comment
Share on other sites

Εμένα δεν μ ενοχλεί γιατί με την 4.3 το S4 octa που έχω, παρουσιάζει θέμα με την smart view.

Σε ανύποπτο χρόνο κολλάει την μπάρα των ειδοποιήσεων και δεν κατεβαίνει.

Ωσπου να βεβαιωθώ οτι προέρχεται απο την smart view έκανα 2 επαναφορες εργοστασιακών ρυθμίσεων και στην δεύτερη πέρναγα τις εφαρμογές μια μια να δω ποια φταίει.

Το ανακάλυψα τυχαία οταν φόρεσα για μια backcover.

Δεν κόλλαγε μ αυτήν αλλά μόλις έβαζα την smart, καποια στιγμη στην διάρκεια της ημέρας θα μου το έκανε.

Προφανώς είναι θέμα software αφού μου το παρουσίασε όταν πέρασα την 4.3

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Ήμουν σκεπτικός μήπως και την αγόραζα κι εγώ, αλλά μόλις είδα ότι δεν υποστηρίζει αυτόματο wake up ξενέρωσα!

τα Feedback στο παρακατω δεν αναφερουν τετοιο προβλημα

http://www.aliexpress.com/item/SPIGEN-SGP-Slim-Armor-Automatic-sleep-wake-Display-case-for-galaxy-s4-i9500/1237100703.html

Link to comment
Share on other sites

τα Feedback στο παρακατω δεν αναφερουν τετοιο προβλημα

http://www.aliexpress.com/item/SPIGEN-SGP-Slim-Armor-Automatic-sleep-wake-Display-case-for-galaxy-s4-i9500/1237100703.html

 

Από το ebay γράφει ότι δεν έχει αυτή την λειτουργία! Στο aliexpress φαίνεται ότι το υποστηρίζει!

Link to comment
Share on other sites

Ήμουν σκεπτικός μήπως και την αγόραζα κι εγώ, αλλά μόλις είδα ότι δεν υποστηρίζει αυτόματο wake up ξενέρωσα!

Τι είναι το αυτόματο wake-up?

Όταν την ανοίγεις να ανοίγει η οθόνη χωρίς να χρειάζεται να την ξεκλειδώνεις? Υπάρχει επιλογή στις ρυθμίσεις.

Αν είναι αυτό εγώ που έχω μια sview της κακιάς ώρας και πολύ φτηνή το κάνει αυτό που λες.

Link to comment
Share on other sites

Από το ebay γράφει ότι δεν έχει αυτή την λειτουργία! Στο aliexpress φαίνεται ότι το υποστηρίζει!

μόλις τη παραλάβω θα γράψω εντυπώσεις

Link to comment
Share on other sites

Έχει βρει κανείς πουθενά αυτή τη θήκη φτηνοτερα αλλα να ειναι η αυθεντικη και όχι απομίμηση.

 

Αν έχει βάλει κάποιος αυτή τη θήκη στο κινητό του μπορεί να μου πει κατά πόσο αξίζει.

Link to comment
Share on other sites

Έχει βρει κανείς πουθενά αυτή τη θήκη φτηνοτερα αλλα να ειναι η αυθεντικη και όχι απομίμηση.

 

Αν έχει βάλει κάποιος αυτή τη θήκη στο κινητό του μπορεί να μου πει κατά πόσο αξίζει.

Αυτός εδώ πουλάει στα 16 ευρώ με τα μεταφορικά η μια αλλά τα χρώματα που είναι διαθέσιμα πιθανόν να μην σου κάνουν.Μαύρο και λευκό δεν υπάρχουν πλέον.

[sIGPIC][/sIGPIC]deltahacker.gr Ελληνικό περιοδικό για το ethical hacking

Η αληθινή αξία ενός ανθρώπου φαίνεται στο πως φέρεται σε κάποιον, από τον οποίο δεν μπορεί να έχει κανένα όφελος

Link to comment
Share on other sites

Και νομίζω ότι δεν είναι γνήσια θήκη spigen αλλά απομίμηση.

Δεν το γνωρίζω.Πάντως εγώ για το δικό μου S4 έχω πάρει μια δερμάτινη Noreve μιας και οι θήκες τύπου booklet δεν με βολεύουν.

[sIGPIC][/sIGPIC]deltahacker.gr Ελληνικό περιοδικό για το ethical hacking

Η αληθινή αξία ενός ανθρώπου φαίνεται στο πως φέρεται σε κάποιον, από τον οποίο δεν μπορεί να έχει κανένα όφελος

Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

 

Την Έχω σε 16gb και είναι πολύ γρήγορη σε φώτο βίντεο και ταινίες που τη χρησιμοποιώ:)

Link to comment
Share on other sites

Αυτός εδώ πουλάει στα 16 ευρώ με τα μεταφορικά η μια αλλά τα χρώματα που είναι διαθέσιμα πιθανόν να μην σου κάνουν.Μαύρο και λευκό δεν υπάρχουν πλέον.

 

Τη συγκεκριμένη θήκη ΜΟΝΟ γνήσια! Την πάτησα 2 φορές. Οι μη γνήσιες που δεν τι ξεχωρίζεις εύκολα σπάνε στην άρθρωση μέσα σε λίγες μέρες!

Απόστολος - SAMSUNG NOTE 9 128GB 960F DUAL Πορτογαλίας μαύρο- SAMSUNG NOTE 4 C μαύρο- GALAXY S4 MGA - SAMSUNG GALAXY S4 MINI MJ7 - SAMSUNG GALAXY TAB 10'' 5100 SLIM - XIAOMI REDMI NOTE 3 SE & HTC HD II ROM 1.66
Link to comment
Share on other sites

Τη συγκεκριμένη θήκη ΜΟΝΟ γνήσια! Την πάτησα 2 φορές. Οι μη γνήσιες που δεν τι ξεχωρίζεις εύκολα σπάνε στην άρθρωση μέσα σε λίγες μέρες!

 

 

http://stores.ebay.com/United-Authentic-Corps/SAMSUNG-/_i.html?_fsub=5842141018&_sid=126498098&_trksid=p4634.c0.m322

Link to comment
Share on other sites

Υπαρχει πιθανοτητα να εχει απαντηθει και στο παρελθον αλλα θα με συγχωρεσετε αν ξαναρωτησω...

Ενδιαφερομαι για tv συνδεση με το s4. 3 αποριες εχω. Κοιταω μονο για το official adapter η προτεινετε και καποιον αλλο? χρειαζεται ρευμα για να δουλεψει η ειναι προαιρετικο? στο θεμα εικονας βγαζει 1080p αναλυση στην tv και στα μενου και γενικοτερα (οι ταινιες οκ σιγουρα) η χαμηλοτερη αναλυση?

Ευχαριστω εκ των προτερων

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [S4] Αξεσουάρ (Θήκες, Κάρτες μνήμης, Μπαταρίες κτλ)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...