Jump to content

[S4] Αξεσουάρ (Θήκες, Κάρτες μνήμης, Μπαταρίες κτλ)


Superuser
 Κοινοποίηση

battery s4  

  1. 1. battery s4

    • 1
      0
    • 2
      0
    • 3
      0
    • 4
      0


Recommended Posts

Πολυ καλο, ποιο ειναι ?

 

S VIEW αρκετα καλη απομιμιση :ninja:

Εχω κινητο Motorola....αυτο με την κεραια το καπακι και τα πρασινα γραμματα.Ναι αυτο που ζυγιζει 24Κg

Σταθερο FTTH 200Mbps

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Ναι, αλλα που την βρισκουμε ?

 

Δεν ειναι απο μαγαζι και φοβαμαι μην θεωρηθει διαφημιση...θα σου στειλω πμ

Εχω κινητο Motorola....αυτο με την κεραια το καπακι και τα πρασινα γραμματα.Ναι αυτο που ζυγιζει 24Κg

Σταθερο FTTH 200Mbps

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παίδες.. Μια ερώτηση για το screen protector spigen tr. Όταν το πέρασα δίπλα από το home button είχε μια κουκκίδα σκόνη και φαίνεται μια φουσκαλιτσα. Υπάρχει δυνατότητα να το βγάλω και να το ξανά τοποθετήσω? Η θα κάνω τα πράγματα χειρότερα? Ευχαριστώ..
kountouraN
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παίδες.. Μια ερώτηση για το screen protector spigen tr. Όταν το πέρασα δίπλα από το home button είχε μια κουκκίδα σκόνη και φαίνεται μια φουσκαλιτσα. Υπάρχει δυνατότητα να το βγάλω και να το ξανά τοποθετήσω? Η θα κάνω τα πράγματα χειρότερα? Ευχαριστώ..

 

δυστυχώς έχω πετάξει τις οδηγίες...σε μένα που είχαν μείνει 2,συνέχισα να πιέζω με το χαρτονάκι αλλά και με το δάχτυλο...το θέμα είναι ότι δεν υπάρχουν πια!!

δεν το σήκωσα καν και να το ξαναβάλω...

αν πάντως δεις και δεν φεύγει,ανασήκωσε πολύ προσεκτικά με ένα τσιμπιδάκι,πάρε το πανάκι,καθάρισε και ακουμπησέ το...αλλά και πάλι θα σου έλεγα να επιμείνεις και να το σπρώχνεις προς τα κάτω...θα φύγει :)

Beauty Lies In The Eyes Of The Beholder
Link to comment
Share on other sites

Παίρνεις λίγο ζελοτεηπ και το κολάς πάνω στην μεμβράνη και σιγά σιγά την σηκώνεις για να την ξανακατεβάσεις χωρίς την φουσκάλα. Άμα η φουσκάλα έχει γίνει απο κάποιο κόκκο σκόνης παίρνεις άλλο ένα μικρό κομμάτι ζελοτέηπ και το κάνεις απο την μεριά της κόλλας και το "κλέβει".
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα.Εχω την s view της spigen και σημερα βλεπω ανοιγωντας το καπακι δεν δουλευει.Γνωριζει κατι κανεις;
Link to comment
Share on other sites

παιδες υπαρχει κανενα λινκ με τον αυθεντικο φορτιστη για το s4? (για την ελληνικη μπριζα λεω και οχι για το καλωδιο)..
Link to comment
Share on other sites

Κατα 99% ναι φταιει αυτο....

Η SanDisk στα 4αρια εχουν προβλημα...

Και εγω δυστυχώς εχω μια σαν ντισκ το ιδιο προβλημα....

Τωρα περιμενω μια Samsung 32gb plus class 10 και πιστεύω να ναι οκ...

 

Εγώ που έχω SanDisk Ultra 32GB Class 10 δεν έχω κανένα απολύτως πρόβλημα!

Google Pixel 6 Pro

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά και εγώ ψάχνω για αυθεντικό φορτιστή και καλώδιο για το s4.

 

Αγόρασαν επίσης έναν φορτιστή αυτοκινήτου της griffin με 2 USB. Παίζει να έχω κανένα πρόβλημα γιατί πολλά έχουν δει τα ματιά μας με τις κινεζιες.

Link to comment
Share on other sites

Κάποιος που να έχει βρει σε κανα ebay αυθεντικές μπαταρίες και ίσως φορτιστή ξεχωριστό για αυτές; εννοώ να φορτίζουν μόνες τους όχι να τις έχεις μέσα στο κινητό.
Link to comment
Share on other sites

Κατα 99% ναι φταιει αυτο....

Η SanDisk στα 4αρια εχουν προβλημα...

Και εγω δυστυχώς εχω μια σαν ντισκ το ιδιο προβλημα....

Τωρα περιμενω μια Samsung 32gb plus class 10 και πιστεύω να ναι οκ...

 

Ειναι ΟΚ επιβεβαιωνω την εχω 1 χρονο ακριβως απο το GS3 μεχρι τωρα στο GS4 που την δουλευω εδω και 2 μηνες περιπου.

Link to comment
Share on other sites

Κάποιος που να έχει βρει σε κανα ebay αυθεντικές μπαταρίες και ίσως φορτιστή ξεχωριστό για αυτές; εννοώ να φορτίζουν μόνες τους όχι να τις έχεις μέσα στο κινητό.

 

Τις zero lemon έχω πάρει και κρατάνε ποιο πολύ από την μαμά .Έχει και δικό της φορτιστή κι έτσι ακόμα και την γνήσια εκεί την φορτίζω και έχω βρει την ηρεμία μου .

Οι αρνητικοί άνθρωποι μπορούν να σου ρουφήξουν πάρα πολύ γρήγορα την ενέργεια, όπως μπορούν να σου πάρουν και τα όνειρα!
Link to comment
Share on other sites

Τις zero lemon έχω πάρει και κρατάνε ποιο πολύ από την μαμά .Έχει και δικό της φορτιστή κι έτσι ακόμα και την γνήσια εκεί την φορτίζω και έχω βρει την ηρεμία μου .

 

με τις zero lemon δεν ζεσταίνεται το κινητό περισσότερο,γιατί από τι βλέπω είναι 7500mah?

Link to comment
Share on other sites

Οι σαν ντισκ δεν έχουν κανένα απολύτως πρόβλημα!! Από το 2009 έχω μια class 4 και έχει μπει σε δυο htc και τρία samsung. Ακόμα δουλεύει απροβληματιστα στο s4

Οι SanDisk έχουν πρόβλημα και μην είσαι απόλυτος...

Εγω αναφέρομαι για class 10 εκεί έχουν οι περισσότερες πρόβλημα. ....

 

Το 90% έχουν πρόβλημα. ....

Όσοι έχουν πρόβλημα με την κάρτα μνήμης έχουν SanDisk ο ένας είμαι και εγώ. ...

 

Ειναι ΟΚ επιβεβαιωνω την εχω 1 χρονο ακριβως απο το GS3 μεχρι τωρα στο GS4 που την δουλευω εδω και 2 μηνες περιπου.

Αναφέρεσαι για την samsung plus???

Edited by Livas

Samsung Galaxy S8 plus

Samsung Galaxy S7 Edge

Samsung Galaxy Alpha

Samsung TV ue55h6800 Curved

Samsung Watch Gear

Link to comment
Share on other sites

με τις zero lemon δεν ζεσταίνεται το κινητό περισσότερο,γιατί από τι βλέπω είναι 7500mah?

 

3000mah είναι η zero lemon απλά δεν υποστηρίζουν nfc

Αυτη που αναφέρεσαι την 7500 θέλει και ειδικό καπάκι από πίσω γιατί είναι θηρίο. ...

Εκείνη υποστηρίζει Kai nfc....

Samsung Galaxy S8 plus

Samsung Galaxy S7 Edge

Samsung Galaxy Alpha

Samsung TV ue55h6800 Curved

Samsung Watch Gear

Link to comment
Share on other sites

Τις zero lemon έχω πάρει και κρατάνε ποιο πολύ από την μαμά .Έχει και δικό της φορτιστή κι έτσι ακόμα και την γνήσια εκεί την φορτίζω και έχω βρει την ηρεμία μου .

 

Αυτές σκέφτομαι να πάρω και εγώ. Πόσες ώρες βγάζεις με αυτές;

Link to comment
Share on other sites

3000mah είναι η zero lemon απλά δεν υποστηρίζουν nfc

Αυτη που αναφέρεσαι την 7500 θέλει και ειδικό καπάκι από πίσω γιατί είναι θηρίο. ...

Εκείνη υποστηρίζει Kai nfc....

 

λάθος μου δεν είδα ότι υπάρχει και σε 3000.

το nfc που λες τι ακριβώς είναι?

 

μια απορία περί καρτών μνήμης.

πια η διαφορά τις κάρτας SD με SDHC?

Edited by gianpithio
Συνένωση συνεχόμενων μηνυμάτων
Link to comment
Share on other sites

Οι SanDisk έχουν πρόβλημα και μην είσαι απόλυτος...

Εγω αναφέρομαι για class 10 εκεί έχουν οι περισσότερες πρόβλημα. ....

 

Το 90% έχουν πρόβλημα. ....

Όσοι έχουν πρόβλημα με την κάρτα μνήμης έχουν SanDisk ο ένας είμαι και εγώ. ...

 

 

Αναφέρεσαι για την samsung plus???

 

Samsung Micro sd 32Gb plus class10 HC.

Made in Korea

Designed by Samsung.;)

http://www.lelong.com.my/samsung-32gb-micro-sd-class-10-fotocharlie-129225583-2014-05-Sale-P.htm

Αυτη εδω ειναι αλλα δεν ξερω αν μιλαμε για την ιδια που εχεις παραγγειλει.

Edited by Rospy7
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παίδες.. Μια ερώτηση για το screen protector spigen tr. Όταν το πέρασα δίπλα από το home button είχε μια κουκκίδα σκόνη και φαίνεται μια φουσκαλιτσα. Υπάρχει δυνατότητα να το βγάλω και να το ξανά τοποθετήσω? Η θα κάνω τα πράγματα χειρότερα? Ευχαριστώ..

 

Ναι γίνεται.

Θα χρειαστείς μόνο ζιλοτειπ και μια οδοντογλυφίδα.

Πλένεις τα χέρια σου και αν γίνεται περνάς τα δάχτυλα με οινόπνευμα.

Φροντίστε να μην υπάρχει σκόνη. Αν έχεις βάλε ένα νάιλον κάτω από την συσκευή για να τραβήξει αυτό την σκόνη.

 

Βήμα1: χρησιμοποιώντας ένα κομμάτι ζιλοτειπ το κολλάς στην πιο κοντινη γωνία του screen protector και τραβάς για να ξεκολλήσει απο την οθόνη μέχρι το σημείο που είναι η κουκίδα.

 

Βημα2: έχεις ετοιμάσει ένα άλλο κομματάκι ζιλοτειπ με το οποίο προσπαθείς να αποσπάσεις τον κοκο από το screen protector και να κολλήσει στο ζιλοτειπ.

Αν χρειαστεί χρησιμοποίησε την οδοντογλυφίδα για βοήθεια.

 

Βημα3: εφόσον έφυγες ο κοκος σκόνης, αφήνεις τον protector να κάτσει καλά στην οθόνη προσέχοντας να μην ακουμπήσεις το εσωτερικό του με τα δάχτυλα και φυσικά να μην πάει ξανά σκόνη.

 

EDIT

Είδα ότι απαντήθηκε. Πριν το στείλω σταμάτησα για κάποια δουλειά και στο διάστημα αυτό υπήρξαν απαντήσεις.

Edited by Te_salat
Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Samsung Micro sd 32Gb plus class10 HC.

Made in Korea

Designed by Samsung.;)

http://www.lelong.com.my/samsung-32gb-micro-sd-class-10-fotocharlie-129225583-2014-05-Sale-P.htm

Αυτη εδω ειναι αλλα δεν ξερω αν μιλαμε για την ιδια που εχεις παραγγειλει.

 

Εντάξει αυτη είναι σχεδόν Samsung 32 gb class 10 HC 1 γραφει...

Σημερα μου ήρθε. ..

Μέχρι στιγμής ολα οκ...

Θα το τεστάρω αυτες τις μερες και βλέπουμε. ...

:)

Samsung Galaxy S8 plus

Samsung Galaxy S7 Edge

Samsung Galaxy Alpha

Samsung TV ue55h6800 Curved

Samsung Watch Gear

Link to comment
Share on other sites

Δεν την έχω (ακόμα?!) αλλά διαβάζω γενικά καλά σχόλια για αυτή.

http://www.skroutz.gr/s/2856361/Samsung-microSDXC-Pro-64GB-Class-10.html

Δεν είδα για ασυμβατότητα ή προβλήματα με το S4 αν και κάποιοι λέγανε ότι δεν την διάβαζε το PC τους (υποθέτω εννοούν το card reader τους που μπορεί να ναι και κανα αρχαίο.)

Υπάρχουν και κάποια σχόλια πιο πριν στο thread.

Link to comment
Share on other sites

Ε τωρα μη μου πειτε δεν ειναι καλο το θηκακι γιατι θα το σπασω το κινητο :p

 

http://i615.photobucket.com/albums/tt231/optostyle/IMG_1088_zpsd70b36ca.jpg

 

Έχω και εγώ σχεδόν την ίδια σε μαύρη και είναι η παρακάτω

http://www.netimes.com/shop/rock%C3%A2%C2%84%C2%A2-magic-series-window-protective-casing-for-samsung-galaxy-s4-gti9500-p-4774.html?cPath=87_968

αλλά η συγκεκριμένη τουλάχιστον δεν προστατέυει ΚΑΘΟΛΟΥ το κινητό από πτώση. Ούτε το καπάκι της πρόσοψης ασφαλίζει για να προστατεύσει από πτώση την οθόνη και να μην ανοίξει, αλλά ούτε και περιφερειακά. Κατά τα άλλα είναι ότι πιο συμαζεμένο κυκλοφορεί, αλλά δεν προστατεύει, οπότε δεν βλέπω και το νόημα της ύπαρξής της! Επίσης δεν κατάλαβα πως καταλαβαίνει ο αισθητήρας ότι κλείνει το κάλυμα και αλλάζει η οθόνη σε τέτοιο τρόπο ώστε να βλέπεις από το τζαμάκι! Αυτό φυσικά είναι πολύ καλό, αν παρείχε όμως και προστασία.

 

Για δώσε ένα λινκ της δικιάς σου να ητν δούμε καλύτερα....

Απόστολος - SAMSUNG NOTE 9 128GB 960F DUAL Πορτογαλίας μαύρο- SAMSUNG NOTE 4 C μαύρο- GALAXY S4 MGA - SAMSUNG GALAXY S4 MINI MJ7 - SAMSUNG GALAXY TAB 10'' 5100 SLIM - XIAOMI REDMI NOTE 3 SE & HTC HD II ROM 1.66
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [S4] Αξεσουάρ (Θήκες, Κάρτες μνήμης, Μπαταρίες κτλ)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...