Jump to content

[S4] Τροποποιήσεις / Βελτιώσεις


Superuser
 Κοινοποίηση

Σε s4 i9505 τι rom θα επιλέγατε?  

2 members have voted

  1. 1. Σε s4 i9505 τι rom θα επιλέγατε?

    • LineageOS 14.1
      2
    • Resurrection Remix 5.8.4
      0


Recommended Posts

γραψε το μηνυμα που σου βγαζει

 

Του δινω δικαιωματα root, μου βγαζει οτι παραχωρηθηκαν διακαιωματα root, αλλα μετα απο 20 δευτερολεπτα μου γραφει "Συγνωμη, Η δοκιμη απετυχε. Αυτη η λειτουργια δεν μπορει να εκτελεστει στο τηλεφωνο σας"

Και οντως μπαινω στο φακελο data που ειναι οι εφαρμογες και μου τον εχει κενο.

Αντιθετα με το root explorer, δεν εχω κανενα θεμα

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Του δινω δικαιωματα root, μου βγαζει οτι παραχωρηθηκαν διακαιωματα root, αλλα μετα απο 20 δευτερολεπτα μου γραφει "Συγνωμη, Η δοκιμη απετυχε. Αυτη η λειτουργια δεν μπορει να εκτελεστει στο τηλεφωνο σας"

Και οντως μπαινω στο φακελο data που ειναι οι εφαρμογες και μου τον εχει κενο.

Αντιθετα με το root explorer, δεν εχω κανενα θεμα

 

Το πρόβλημα αυτό είναι απο το su binary, ας ελπίζουμε ο Chainfire ή κάποιος άλλος να το διορθώσει.

Μέχρι τότε η καλύτερη επιλογή είναι το Root Explorer.

Μ.Φ.Χ. Γιάννης ::indie's:: Omega Rom series:

Samsung I9300 Galaxy S III @ Omega rom Series Android 4.0.4

Samsung I9100 Galaxy S II @ Omega ◄Stock►◄Black Blue►◄Ice Cream Sandwich► Android 4.0.3

Link to comment
Share on other sites

το HD voice το ξεχνάς..... με το καινουργιο

 

Την τελευταια γερμανικη έχω κια μια χαρά δουλευει το HD VOICE , ουτε χρειαζεται να την ενεργοποιησω απο πριν ουτε τιποτα αλλο , το έχει ενεργοποιημένο απο default ,

Edited by dimkit
Link to comment
Share on other sites

Την τελευταια γερμανικη έχω κια μια χαρά δουλευει το HD VOICE , ουτε χρειαζεται να την ενεργοποιησω απο πριν ουτε τιποτα αλλο , το έχει ενεργοποιημένω απο default ,

 

έτσι λένε.....αλλά πές μου πως το επιβεβαίωσες????? τουλάχιστον με το προηγούμενο modem εβλεπες το status. Τώρα απλά υποθέσεις κάνουμε...... με το καινούργιο

Link to comment
Share on other sites

Αν το καινουργιο Modem εχει απο default ενεργοποιημενο το hd voice και το LTE, τοτε μου ειναι αδιαφορο το service menu.

Γι αυτα τα 2 το ηθελα μονο

Link to comment
Share on other sites

έτσι λένε.....αλλά πές μου πως το επιβεβαίωσες????? τουλάχιστον με το προηγούμενο modem εβλεπες το status. Τώρα απλά υποθέσεις κάνουμε...... με το καινούργιο

 

Απλα ακουσα την διαφορα , πιστεψτε 'μαι θα το καταλαβετε αμέσως , μιλαμε για ΤΕΡΑΣΤΙΑ διαφορα στην ποιοτητα.

Link to comment
Share on other sites

Απλα ακουσα την διαφορα , πιστεψτε 'μαι θα το καταλαβετε αμέσως , μιλαμε για ΤΕΡΑΣΤΙΑ διαφορα στην ποιοτητα.

 

Εγώ πάντως από την ημέρα που έβαλα τη γερμανική δεν άκουσα αυτή τη τεράστια διαφορά που αναφέρεις. Με το που γύρισα στο προηγούμενο modem όλα OΚ. Πάντως, τι ακούω εγώ και ο καθένας εδω μέσα είναι καθαρά υποκειμενικό. Σημασία έχει ότι με το προηγούμενο modem και ενεργοποίηση LTE γινόταν και είχες ενεργοποίηση HD-voice τεκμηριωμένα. Με το καινούργιο modem της γερμανικής όλα είναι υποθέσεις και δεν υπάρχει πουθενά επίσημη διαβεβαίωση ότι είναι default ενεργό.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάντως από την ημέρα που έβαλα τη γερμανική δεν άκουσα αυτή τη τεράστια διαφορά που αναφέρεις. Με το που γύρισα στο προηγούμενο modem όλα OΚ. Πάντως, τι ακούω εγώ και ο καθένας εδω μέσα είναι καθαρά υποκειμενικό. Σημασία έχει ότι με το προηγούμενο modem και ενεργοποίηση LTE γινόταν και είχες ενεργοποίηση HD-voice τεκμηριωμένα. Με το καινούργιο modem της γερμανικής όλα είναι υποθέσεις και δεν υπάρχει πουθενά επίσημη διαβεβαίωση ότι είναι default ενεργό.

 

 

Θα διαφωνήσω μαζι σου, δεν ειναι καθόλου υποκειμενικο, απο την στιγμη μάλιστα που το το HD voice δουλευει μονο μετάξυ cosmote συνδρομητων με 3G και με συσκευη που το υποστηριζει ,τοτε καταλαβαινεις αμέσως την διαφορά σε σχέση με τις απλές κλήσεις . Απο τα 15 με 20 ατομα που καλώ σχέδον καθημερίνα μόνο με 2 μιλάμε με HD. Θα έπρεπε να ημουν ή χαζός ή κουφος για να μην καταλάβω την διαφορα. Στην αρχή μάλιστα νόμιζα ότι έγω μονο ακουγα πολυ καθάρα γιατί ο συνομιλιτης μου είχε πολυ καλό hands free. Μέχρι που σε ενα τηλέφωνήμα μου λέει ο άλλος " Ρε Δημητρη τι έχεις κάνει στο τηλεφωνο σου και σε ακούω τοσο μαματα"

Την επομένη μπήκα στο myphone και βλέπω ότι η cosmote ενεργοποιησε το HD VOICE.

Και θα το πω μια ακομη φορά μονο στο ΓΕΡΜΑΝΙΚΟ (DBT) τελευταιο firmware ειναι default ενεργοποιημένο.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα. Εχω ενα galaxy s4 και μολις το εβγαλα απο το κουτι του. προσπαθω να συνδεθω στο wifi και ενω συνδεεται για λιγα δευτερολεπτα μετα μου κανει διακοπη και αποσυνδεση. :( Εχει αντιμετωπισει καποιο αναλογο προβλημα????
Link to comment
Share on other sites

Kαλησπέρα παίδες,

 

Η wanamlite εδώ: http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2283194 την έχει δοκιμάσει κανεις; τι λέει σε σχέση με την ωμέγα; με προβληματίζει η έκδοση firm στην οποία βασίζεται, η ΜΕΑ δεν είναι η πιο πρόσφατη; :confused:

Σκέφτομαι να την δοκιμάσω

Ζήσε την κάθε σου μέρα σαν να ήταν η τελευταία!

καποια στιγμή θα τα καταφέρεις....

 

Δημήτρης

Link to comment
Share on other sites

Θα διαφωνήσω μαζι σου, δεν ειναι καθόλου υποκειμενικο, απο την στιγμη μάλιστα που το το HD voice δουλευει μονο μετάξυ cosmote συνδρομητων με 3G και με συσκευη που το υποστηριζει ,τοτε καταλαβαινεις αμέσως την διαφορά σε σχέση με τις απλές κλήσεις . Απο τα 15 με 20 ατομα που καλώ σχέδον καθημερίνα μόνο με 2 μιλάμε με HD. Θα έπρεπε να ημουν ή χαζός ή κουφος για να μην καταλάβω την διαφορα. Στην αρχή μάλιστα νόμιζα ότι έγω μονο ακουγα πολυ καθάρα γιατί ο συνομιλιτης μου είχε πολυ καλό hands free. Μέχρι που σε ενα τηλέφωνήμα μου λέει ο άλλος " Ρε Δημητρη τι έχεις κάνει στο τηλεφωνο σου και σε ακούω τοσο μαματα"

Την επομένη μπήκα στο myphone και βλέπω ότι η cosmote ενεργοποιησε το HD VOICE.

Και θα το πω μια ακομη φορά μονο στο ΓΕΡΜΑΝΙΚΟ (DBT) τελευταιο firmware ειναι default ενεργοποιημένο.

 

Δημήτρη δεν είναι θέμα διαφωνίας ανάμεσα σε μένα και σένα. Απλά, ενώ σε προηγούμενες εκδόσεις μπορούσες να το ελέγξεις, στη γερμανική απλά δεν μπορείς. Απλά λες για να ακούω καθαρά πρέπει να είναι ενεργοποιημένο default....Προσωπικά, όσο ψάξιμο και να έχω κάνει, αυτό δεν το είδα πουθενά. Θα συμφωνήσω μαζί σου πως μόνο κουφός ή χαζός πρέπει να είναι κανείς για να μην καταλάβει τη διαφορά. Επίσημη ανακοίνωση ότι είναι default δεν υπάρχει. Φιλικά πάντα, Αργύρης.....

Link to comment
Share on other sites

Kαλησπέρα παίδες,

 

Η wanamlite εδώ: http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2283194 την έχει δοκιμάσει κανεις; τι λέει σε σχέση με την ωμέγα; με προβληματίζει η έκδοση firm στην οποία βασίζεται, η ΜΕΑ δεν είναι η πιο πρόσφατη; :confused:

Σκέφτομαι να την δοκιμάσω

δεν την δοκίμασα ,

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2252855

OnePlus 8 pro + Mi 10t lite + poco f1
Link to comment
Share on other sites

Kαλησπέρα παίδες,

 

Η wanamlite εδώ: http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2283194 την έχει δοκιμάσει κανεις; τι λέει σε σχέση με την ωμέγα; με προβληματίζει η έκδοση firm στην οποία βασίζεται, η ΜΕΑ δεν είναι η πιο πρόσφατη; :confused:

Σκέφτομαι να την δοκιμάσω

 

οτι πιο smooth εχω δοκιμασει...και πολυ καλη μπαταρια.

Μην περνας την τελευταια...περνα την Wanam MEA.

Link to comment
Share on other sites

Καλημερες!!

Εβαλε κανεις μηπως την foxhound?

Μαρεσει παρα πολυ μεχρι στιγμης και το γεγονος πως εχει πολλα στοιχεια απο pure android διατηρωντας ολα τα καλα της stock samsung ειναι οτι καλυτερο για μενα.

Απλα προσπαθω να αλλαξω dpi του συστηματος και δεν το βρισκω . στο foxhound extra εχει app dpi settings αλλα δεν βγαζω ακρη.

Καποιος που να εχει ασχοληθει?

ευχαριστω :cool:

 

EDIT: Οκ το βρηκα,κατεβασα stock dpi απο το ΟΤΑ του Foxhound και ειμαστε κομπλε!

Edited by jimpsar

Samsung S20 FE 

Snapdragon edition

Link to comment
Share on other sites

οτι πιο smooth εχω δοκιμασει...και πολυ καλη μπαταρια.

Μην περνας την τελευταια...περνα την Wanam MEA.

 

Δεν βλέπω να έχει κάπου wanam MEA παρά μόνο αυτήν που προ είπα και την ΑΜΕ2

Ζήσε την κάθε σου μέρα σαν να ήταν η τελευταία!

καποια στιγμή θα τα καταφέρεις....

 

Δημήτρης

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά υπάρχει κανένα landscape mode για SGS4 γιατί όταν το βάζω κόβετε το μενού και είναι χάλια το ίδιο πρόβλημα πρέπει να είχε και το S3.
Link to comment
Share on other sites

Καλημερες!!

Εβαλε κανεις μηπως την foxhound?

Μαρεσει παρα πολυ μεχρι στιγμης και το γεγονος πως εχει πολλα στοιχεια απο pure android διατηρωντας ολα τα καλα της stock samsung ειναι οτι καλυτερο για μενα.

Απλα προσπαθω να αλλαξω dpi του συστηματος και δεν το βρισκω . στο foxhound extra εχει app dpi settings αλλα δεν βγαζω ακρη.

Καποιος που να εχει ασχοληθει?

ευχαριστω :cool:

 

EDIT: Οκ το βρηκα,κατεβασα stock dpi απο το ΟΤΑ του Foxhound και ειμαστε κομπλε!

 

 

Εσύ που την έβαλες για πες μας εντυπώσεις; τρέχει καλά; και από μπαταρία πως πάει;

Με το DPI τι ακριβώς αλλάζεις;

Ζήσε την κάθε σου μέρα σαν να ήταν η τελευταία!

καποια στιγμή θα τα καταφέρεις....

 

Δημήτρης

Link to comment
Share on other sites

παιδια στα μηνυματα με την ομεγα μου βγαζει μονο κεφαλαια . δεν μπ8ρω να το γυρισω στα μικρα...
technoholic maniac reviewer
Link to comment
Share on other sites

παιδια στα μηνυματα με την ομεγα μου βγαζει μονο κεφαλαια . δεν μπ8ρω να το γυρισω στα μικρα...

 

Εξ ορισμού, είναι γυρισμένο στο αλφάβητο GSM μπες ρυθμίσεις-εισαγωγή λειτουργίας και επέλεξε αυτόματο.

Αλλά να ξέρεις ότι μετα θα έχεις μόνο 70 χαρακτήρες ανά μήνυμα ;)

Ζήσε την κάθε σου μέρα σαν να ήταν η τελευταία!

καποια στιγμή θα τα καταφέρεις....

 

Δημήτρης

Link to comment
Share on other sites

Εσύ που την έβαλες για πες μας εντυπώσεις; τρέχει καλά; και από μπαταρία πως πάει;

Με το DPI τι ακριβώς αλλάζεις;

 

Την έβαλα πάνω απο deodexed MEA χωρίς να σβήσω τίποτα.

Μέχρι στιγμή πολύ καλη.πολύ ωραιο το theme.

Άφησα τον κερνελ που είχε προς τ παρόν για να δω μπαταρία.

Σε κάνα 2 μέρες θα ξέρω τι λέει.

Με DPI αλλά ζεις το μέγεθος των προγραμμάτων που επιθυμείς ώστε να φαίνονται μικρότερα η μεγαλυτερα τα γραμματα και τα icons στην οθόνη.

Να πω πως δεν έχει touchwiz launcher k Samsung keyb

Αλλά τα κατεβάσεις απο το ΟΤΑ application.

Samsung S20 FE 

Snapdragon edition

Link to comment
Share on other sites

έχει κανένας HDR στο βίντεο? (είναι αυτό που λέει σταθεροποίηση εικόνας?) και υπάρχει κάποιος τρόπος να τραβάει σε HD βίντεο με slow motion? μου έχει λήψει πολύ η λειτουργία του htc one που μπορούσες να τραβήξεις βίντεο και να επιλεξεις εσύ τι φάση που θα είναι σε slow motion... και σε υψηλη αναλυση.... είναι ότι πρέπει για τις σούπερ ντούπερ βουτιές στη θάλασσα....:lol: Edited by hackfree
technoholic maniac reviewer
Link to comment
Share on other sites

Εξ ορισμού, είναι γυρισμένο στο αλφάβητο GSM μπες ρυθμίσεις-εισαγωγή λειτουργίας και επέλεξε αυτόματο.

Αλλά να ξέρεις ότι μετα θα έχεις μόνο 70 χαρακτήρες ανά μήνυμα ;)

 

Βγαζει 3 επιλογες: αυτοματο gsm, unicode κα gsm. Τοσο καιρο ημουν με unicode και ειχα 70 χαρακτηρες.

Το γυρισα στο αυτοματο gsm και μου εβγαλε 160.

dsg ftw! :cool:

 

@Jordan@

Link to comment
Share on other sites

Είμαι με omega v5 κ στο άσχετο ψάχνει για δορυφόρο για αρκετή ώρα χωρίς να κάνω κάτι εγω. Ξέρει κανεις κάτι;

 

Με κλειστό το gps και πλοηγό , καταλαβαίνεις ότι ψάχνει για δορυφόρους ?

OnePlus 8 pro + Mi 10t lite + poco f1
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [S4] Τροποποιήσεις / Βελτιώσεις

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...