Jump to content

[S4] Τροποποιήσεις / Βελτιώσεις


Superuser
 Κοινοποίηση

Σε s4 i9505 τι rom θα επιλέγατε?  

2 members have voted

  1. 1. Σε s4 i9505 τι rom θα επιλέγατε?

    • LineageOS 14.1
      2
    • Resurrection Remix 5.8.4
      0


Recommended Posts

Το άλλο το folder (META-INF) που υπάρχει μέσα στο zip αρχείο που έστειλες, το κάνουμε κάτι?

 

οχι μονο το apk μεταφερεις.κανε backup πρωτα μην εχεις κανα θεμα και με κυνηγας! :lol:

εμενα παντως σε deodexed rom ετσι λειτουργησε.

Samsung S20 FE 

Snapdragon edition

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

οχι μονο το apk μεταφερεις.κανε backup πρωτα μην εχεις κανα θεμα και με κυνηγας! :lol:

εμενα παντως σε deodexed rom ετσι λειτουργησε.

 

Κάτι που θα πρέπει να διευκρινιστεί αν και το έχει γράψει και ο Αλέκος (Tyxerakias).

Επειδή είσαι σε deodexed rom, το φλασάρισμα-κοπιάρισμα σου παίζει μια χαρά.Για τα παιδιά που τρέχουν odex rom θα πρέπει να διαγράψουν ή να μετονομάσουν 2 αρχεία.Το stock apk και το odex αρχείο που συνοδεύει το apk.Αν αφήσουν το odex αρχείο όπως είναι, τότε το modified apk του καιρού δεν θα παίζει. :)

 

Πως τσεκαρουμε τι csc εχουμε;

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=365151

 

1η Ερώτηση/Απάντηση

 

Αν δεν έχεις kies εγκατεστημένο στο pc, στείλε μου pm να σου πώ πώς μπορείς να το δείς εύκολα από stock recovery

Edited by afilopou

Αργύρης :w00t:

"Opinions are like assholes. Everybody's got one and everyone thinks everyone else's stinks."

Link to comment
Share on other sites

Παίδες, επειδή ΔΕΝ μου αρέσει το widget καιρού έτσι όπως το έχουν κάνει (είτε διάφανο είτε όχι) σκέφτομαι να περάσω τόσο την εφαρμογή όσο και το widget από την ωμέγα 23 του SII.

Θα δουλέψει λέτε; η πάω να κάνω ανοησία; :confused:

Ζήσε την κάθε σου μέρα σαν να ήταν η τελευταία!

καποια στιγμή θα τα καταφέρεις....

 

Δημήτρης

Link to comment
Share on other sites

Παίδες, επειδή ΔΕΝ μου αρέσει το widget καιρού έτσι όπως το έχουν κάνει (είτε διάφανο είτε όχι) σκέφτομαι να περάσω τόσο την εφαρμογή όσο και το widget από την ωμέγα 23 του SII.

Θα δουλέψει λέτε; η πάω να κάνω ανοησία; :confused:

 

S2 4.1.2 , S4 4.2.2 και άλλη ανάλυση

 

Πάρε backup και δοκίμασε το, αλλά μου ακούγεται αποτυχία

Αργύρης :w00t:

"Opinions are like assholes. Everybody's got one and everyone thinks everyone else's stinks."

Link to comment
Share on other sites

Παίδες, επειδή ΔΕΝ μου αρέσει το widget καιρού έτσι όπως το έχουν κάνει (είτε διάφανο είτε όχι) σκέφτομαι να περάσω τόσο την εφαρμογή όσο και το widget από την ωμέγα 23 του SII.

Θα δουλέψει λέτε; η πάω να κάνω ανοησία; :confused:

 

Δεν δουλευει ...τσεκαρισμενο

Link to comment
Share on other sites

Ελπίζω να φτιαχτεί ένα section για το S4 όπως υπάρχει για τα S, S2, S3 (στο Samsung Guides). Εκεί θα μπορούμε να συζητάμε περί διαφόρων νέων ROM κλπ.
Link to comment
Share on other sites

Aν μιλας για το original του S4 απλα διαφανο κατεβασε αυτο.

https://www.dropbox.com/s/8s6eei040hqwfce/transparent.zip

 

Αυτο δουλευει στην τελευταια γερμανικη ρομ ??

KNIGHT RIDER

One man can make a difference

Link to comment
Share on other sites

Αυτο δουλευει στην τελευταια γερμανικη ρομ ??

 

Είναι μόνο για deodex roms

Ζήσε την κάθε σου μέρα σαν να ήταν η τελευταία!

καποια στιγμή θα τα καταφέρεις....

 

Δημήτρης

Link to comment
Share on other sites

Είναι μόνο για deodex roms

 

Nαι για την ακριβεια την τελευταια ομεγα εχω βαλει. Απλα ειχα δοκιμασει κατι τετοιο και δεν επαιζε στην τελευταια ρομ οπως και πολλα

αλλα tweaks τα οποια ηδη εχουν φτιαχτει.

KNIGHT RIDER

One man can make a difference

Link to comment
Share on other sites

Βρε παιδιά ξερει κανείς γιατί στον στοκ launcher ενώ μου γράφει widgets added succesfully δεν τα εμφανίζει? μιλάω για 3rd party widgets όπως το HD Wdgets .
giphy.gif
Link to comment
Share on other sites

Είναι μόνο για deodex roms

 

Και σε εμενα που ειναι odex γιατι παιζει?

Αργύρης :w00t:

"Opinions are like assholes. Everybody's got one and everyone thinks everyone else's stinks."

Link to comment
Share on other sites

Nαι για την ακριβεια την τελευταια ομεγα εχω βαλει. Απλα ειχα δοκιμασει κατι τετοιο και δεν επαιζε στην τελευταια ρομ οπως και πολλα

αλλα tweaks τα οποια ηδη εχουν φτιαχτει.

 

Αμα ψαχνεις διαφανο widget καιρου, σου συνιστω αυτο...weather Services λεγεται

Link to comment
Share on other sites

Αμα ψαχνεις διαφανο widget καιρου, σου συνιστω αυτο...weather Services λεγεται

 

Ποιο ειναι διαφανο στο weather services?Το εχω αλλα ολο αυτο της HTC το widget βγαινει...(θελω και την ωρα μαζι)

Μάριος...
Link to comment
Share on other sites

από χθες και μετά από πολύυυυυ σκέψη,μπήκα και εγω στην παρέα :D

Λοιπόν έχει γίνει ήδη root,αλλά δεν έχω κάνει ακόμη την αναβάθμιση που μου έβγαλε γιατί δεν παίζει ιντερνετ στο σπίτι,φοράει προς το παρόν XXUAMDE αν και το CID Getter μου βγάζει χώρα προέλευσης Γερμανία,τέσπα...

για πείτε προτάσεις για Rom/Kernel μόλις μπορέσω να κατεβάσω,να περάσω και να παίξω :p

Beauty Lies In The Eyes Of The Beholder
Link to comment
Share on other sites

χρησιμοποιώ το Transparent clock & world weather https://play.google.com/store/apps/details?id=com.droid27.transparentclockweather

έχει αρκετές ρυθμίσεις , Ελληνική γλώσσα, θερμοκρασία κινητού ,να το κάνουμε 100% Transparent , συνεργάζεται με το ημερολόγιο , ξυπνητήρι , ενημέρωση για καταιγίδα , κ.λ.π.

Edited by tora33
OnePlus 8 pro + Mi 10t lite + poco f1
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά εγώ από τότε που έβαλα τον nova έχω παρατηρήσει ότι δε μου βγάζει badges για τις ειδοποιήσεις ας πούμε στις κλήσεις ή στα μηνύματα. Μου βγάζει δηλαδή στη status bar ότι έχω μήνυμα αλλά στο εικονίδιο δε δείχνει τίποτα. Ξέρετε γιατί το κάνει αυτό?
Link to comment
Share on other sites

Ποιο ειναι διαφανο στο weather services?Το εχω αλλα ολο αυτο της HTC το widget βγαινει...(θελω και την ωρα μαζι)

το weather services εχει πολλα widget που εχουν και την ωρα!!!!

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά από πού μπορούμε να κατεβάσουμε το Qremote για Optimus G PRO για να το βάλω στο S4 δοκίμασα της Samsung αλλά του λείπουν πολλά πράγματα, δοκίμασα επίσης και το Smart Remote for GalaxyS4 αλλά πολύ μπέρδεμα, υπάρχει κάτι άλλο για LG TV
Link to comment
Share on other sites

καπου ειχε παρει το ματι μου λιγο πριν παρω το κιν, ενα βιντεακι απο youtube με καποια trick οπου βελτιωναν αισθητα τα lags του κινητου.

Ψαχνω αλλα δεν μπορω να το βρω... :O:O

 

edit: found it.

 

http://www.youtube.com/watch?v=JeKoJfuiy_Y&feature=player_embedded

 

το βαζω μηπως το ψαχνει κ κανας αλλος

 

Απλά εκπληκτικό βιντεάκι. Έχει τρομερή διαφορά το τηλέφωνο :D

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά εγώ από τότε που έβαλα τον nova έχω παρατηρήσει ότι δε μου βγάζει badges για τις ειδοποιήσεις ας πούμε στις κλήσεις ή στα μηνύματα. Μου βγάζει δηλαδή στη status bar ότι έχω μήνυμα αλλά στο εικονίδιο δε δείχνει τίποτα. Ξέρετε γιατί το κάνει αυτό?

 

Πρεπει να κατεβασεις το αναλογο προγραμμα για το nova launcher για να σου δειχνει και στα εικονιδια τα badges.Παιζει σε nova pro ομως

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.teslacoilsw.notifier&feature=more_from_developer#?t=W251bGwsMSwxLDEwMiwiY29tLnRlc2xhY29pbHN3Lm5vdGlmaWVyIl0.

Edited by afilopou

Αργύρης :w00t:

"Opinions are like assholes. Everybody's got one and everyone thinks everyone else's stinks."

Link to comment
Share on other sites

Εχει δοκιμάσει κανεις να μηδενίσει counter στο καινούργιο firmware?

 

Ναι φιλαράκι λειτουργεί δοκιμασμένο ;-)

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [S4] Τροποποιήσεις / Βελτιώσεις

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...