Jump to content

[S4] Διαθεσιμότητα και αγορά


Superuser
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Πριν 3 εβδομάδες πήρα ενα S4 ελληνικό σφραγισμένο από εταιρική επιδότηση στα 340€ και είχε τρεις ταινίες ΜΟΝΕΣ ασφαλείας και φυσικά όλες τις υπόλοιπες λεπτομέρειες,ζελατίνη οθόνης/πλευρικές/κάμερας.

http://s14.postimg.org/hd2mwhm65/20140312_001306.jpg http://s18.postimg.org/ljo0zw7ud/20140312_001318.jpg http://s30.postimg.org/pjmazc50d/20140312_001429.jpg

Φυσικά έχω πάρει και παλιότερα S3,Galaxy Mega από skroutzoμάγαζα και είχαν όλα διπλή ταινία ασφαλείας κλπ. αλλά τώρα που έτυχε να πάρω έτσι το S4 και σε καλή τιμή έχω αναθεωρήσει εντελώς τις απόψεις μου για τα μαγαζιά αυτά-ναι δε λέω είναι πολύ πιο φτηνά αλλά....δεν στα δίνουν και τζάμπα και αν σου τύχει η φόλα και χρειαστεις DOA αρχίζει η ταλαιπωρία και τα διάφορα(μέχρι σήμερα εμένα δεν μου έχει τύχει αλλά ποτέ δεν ήμουν σίγουρος όταν έβλεπα ότι πχ. είχε διπλή ταινία ασφαλείας ή όταν ανοίγοντας το για πρώτη φορά δεν μου έβγαζε τα πρώτα βήματα για τα αρχικά settings......:confused:....).

Δεν το βλέπω να ξαναμπώ σε αυτή τη διαδικασία γιατί κάτι πάντα με ενοχλεί...;)

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Πριν 3 εβδομάδες πήρα ενα S4 ελληνικό σφραγισμένο από εταιρική επιδότηση στα 340€ και είχε τρεις ταινίες ΜΟΝΕΣ ασφαλείας και φυσικά όλες τις υπόλοιπες λεπτομέρειες,ζελατίνη οθόνης/πλευρικές/κάμερας.

http://s14.postimg.org/hd2mwhm65/20140312_001306.jpg http://s18.postimg.org/ljo0zw7ud/20140312_001318.jpg http://s30.postimg.org/pjmazc50d/20140312_001429.jpg

Φυσικά έχω πάρει και παλιότερα S3,Galaxy Mega από skroutzoμάγαζα και είχαν όλα διπλή ταινία ασφαλείας κλπ. αλλά τώρα που έτυχε να πάρω έτσι το S4 και σε καλή τιμή έχω αναθεωρήσει εντελώς τις απόψεις μου για τα μαγαζιά αυτά-ναι δε λέω είναι πολύ πιο φτηνά αλλά....δεν στα δίνουν και τζάμπα και αν σου τύχει η φόλα και χρειαστεις DOA αρχίζει η ταλαιπωρία και τα διάφορα(μέχρι σήμερα εμένα δεν μου έχει τύχει αλλά ποτέ δεν ήμουν σίγουρος όταν έβλεπα ότι πχ. είχε διπλή ταινία ασφαλείας ή όταν ανοίγοντας το για πρώτη φορά δεν μου έβγαζε τα πρώτα βήματα για τα αρχικά settings......:confused:....).

Δεν το βλέπω να ξαναμπώ σε αυτή τη διαδικασία γιατί κάτι πάντα με ενοχλεί...;)

 

Μα η διπλή ταινία που αναφέρω ήταν απο επίσημο κατάστημα κι οχι απο σκρουτζομάγαζο. Εγω αγοράσει 3 ακριβές συσκευές απο σκρουτζομάγαζα και ήταν όλα άψογα, χωρίς διπλά αυτοκόλλητα, με όλες τις ταινίες και τις ζελατίνες. Αυτό που λέω είναι οτι μπορεί να σου τύχει και απο επίσημο κατάστημα και απο κατάστημα του σκρουτζ.

Link to comment
Share on other sites

Μα η διπλή ταινία που αναφέρω ήταν απο επίσημο κατάστημα κι οχι απο σκρουτζομάγαζο. Εγω αγοράσει 3 ακριβές συσκευές απο σκρουτζομάγαζα και ήταν όλα άψογα, χωρίς διπλά αυτοκόλλητα, με όλες τις ταινίες και τις ζελατίνες. Αυτό που λέω είναι οτι μπορεί να σου τύχει και απο επίσημο κατάστημα και απο κατάστημα του σκρουτζ.

Μα η διαφορά είναι ότι στο "επίσημο" κατάστημα μπορείς πιο εύκολα να κάνεις DOA όταν ταυτόχρονα σου βγάλει το κινητό κάποιο πρόβλημα τις πρώτες μέρες και αυτό μόνο,και εγώ έχω πάρει πολλές συσκευές από skroutz και ποτέ δεν είχαν πρόβλημα (βέβαια πάντα ψαχνόμουν εγώ γιατί είμαι κάθετος σε αυτό,εφόσον πληρώνω έχω την αυτονόητη απαίτηση να είμαι ο πρώτος που θα το λειτουργήσει για πρώτη φορά,κατα συνέπεια δεν θέλω να δεχτώ ότι ανοίχτηκε η συσκευασία πχ. για να το δείξουν σε κάποιον μήπως το πάρει,να του περάσουν λογισμικό κλπ. κλπ.....).

Από αυτά που διαβάζω σε διάφορα topics σε σχέση με διαθεσιμότητα και αγορά πχ. στο G2(DOA με αντικατάσταση συσκευής μετά από ζόρια και η παλιά συσκευή ενώπιον του πελάτη "ετοιμάζεται" για εκ νέου διάθεση.....:confused:) βλέπω πως τα skroutzoμάγαζα έκαναν,κάνουν και θα κάνουν διάφορα που δεν μου αφήνουν πολλά περιθώρια εμπιστοσύνης,δεν το ρισκάρω πλέον.

Link to comment
Share on other sites

Μα η διαφορά είναι ότι στο "επίσημο" κατάστημα μπορείς πιο εύκολα να κάνεις DOA όταν ταυτόχρονα σου βγάλει το κινητό κάποιο πρόβλημα τις πρώτες μέρες και αυτό μόνο,και εγώ έχω πάρει πολλές συσκευές από skroutz και ποτέ δεν είχαν πρόβλημα (βέβαια πάντα ψαχνόμουν εγώ γιατί είμαι κάθετος σε αυτό,εφόσον πληρώνω έχω την αυτονόητη απαίτηση να είμαι ο πρώτος που θα το λειτουργήσει για πρώτη φορά,κατα συνέπεια δεν θέλω να δεχτώ ότι ανοίχτηκε η συσκευασία πχ. για να το δείξουν σε κάποιον μήπως το πάρει,να του περάσουν λογισμικό κλπ. κλπ.....).

Από αυτά που διαβάζω σε διάφορα topics σε σχέση με διαθεσιμότητα και αγορά πχ. στο G2(DOA με αντικατάσταση συσκευής μετά από ζόρια και η παλιά συσκευή ενώπιον του πελάτη "ετοιμάζεται" για εκ νέου διάθεση.....:confused:) βλέπω πως τα skroutzoμάγαζα έκαναν,κάνουν και θα κάνουν διάφορα που δεν μου αφήνουν πολλά περιθώρια εμπιστοσύνης,δεν το ρισκάρω πλέον.

 

Τα μεγάλα σκρουτζομάγαζα κάνουν DOA, οπότε αν κάποιος θέλει να πάρει το S4 αυτή τη στιγμή απο σκρουτζ με τα ίδια λεφτά παιρνει 2 S4 απ οτι στο επίσημο κατάστημα. Οι διαφορές είναι χαοτικές φίλε μου οπότε δεν υπάρχει καν σαν δίλημμα για μένα. Φυσικά όταν οι διαφορές κυμαίνονται στα 50-100 ευρώ ίσως να προτιμήσω κι εγω το επίσημο κατάστημα αλλά όταν μιλάμε για 200-300 ευρώ διαφορά δεν το συζητώ. Φυσικά μιλάω για μένα, ο καθένας κρίνει όπως εκείνος νομίζει.

Link to comment
Share on other sites

Τα μεγάλα σκρουτζομάγαζα κάνουν DOA, οπότε αν κάποιος θέλει να πάρει το S4 αυτή τη στιγμή απο σκρουτζ με τα ίδια λεφτά παιρνει 2 S4 απ οτι στο επίσημο κατάστημα. Οι διαφορές είναι χαοτικές φίλε μου οπότε δεν υπάρχει καν σαν δίλημμα για μένα. Φυσικά όταν οι διαφορές κυμαίνονται στα 50-100 ευρώ ίσως να προτιμήσω κι εγω το επίσημο κατάστημα αλλά όταν μιλάμε για 200-300 ευρώ διαφορά δεν το συζητώ. Φυσικά μιλάω για μένα, ο καθένας κρίνει όπως εκείνος νομίζει.

Θα επιμείνω στο DOA τις πρώτες 7-14 μέρες(14 στο Mediamarkt ισχυει) που σημαίνει επι τόπου αντικατασταση συσκευής με καινούργια(ή έστω μετά από 2 ώρες τεχνικό έλεγχο/διαπίστωση της δυσλειτουργίας κλπ. στο ΠΛΑΙΣΙΟ πχ.) και όχι να το στείλουμε στην αντ/πεία για ελεγχο κλπ.

Σε 5 περιπτώσεις γνωστών μου δεν έγινε άμεσα και πόσες ακόμα έχω διαβάσει εδω μέσα και αλλού,συμπεράνω λοιπόν πως κατά κανόνα στα skroutz τα DOA δεν είναι και τόσο smooth όσο πχ. σε Mediamarkt.

Φυσικά δεν υπάρχει δίλημμα περί διαφοράς τιμής που είναι τεράστια σε αρκετές περιπτώσεις ιδιαίτερα στις ακριβές συσκευές αλλά μόνο σε αυτό που λέω εγώ,προσωπικά εγώ όταν ξαναχρειαστώ συσκευή για μένα ή να συστήσω σε άλλον θα ψάξω για μια περίπτωση όπως το πήρα εγώ ή αν δεν είναι ακριβή συσκευή θα προτιμήσω να παω σε Mediamarkt.

Link to comment
Share on other sites

Σκέφτομε να το πάρω από εδώ, http://www.media-ram.gr/phones-and-accessories/mobiles-phones/samsung-el/samsung-i9505-galaxy-s4-16gb-black-edition--eu.html

τι γνώμη έχετε και εσείς παιδιά , καθότι αρχάριος απ' αγορές μέσω internet.

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16KBytes.
Link to comment
Share on other sites

Σκέφτομε να το πάρω από εδώ, http://www.media-ram.gr/phones-and-accessories/mobiles-phones/samsung-el/samsung-i9505-galaxy-s4-16gb-black-edition--eu.html

τι γνώμη έχετε και εσείς παιδιά , καθότι αρχάριος απ' αγορές μέσω internet.

 

Υπάρχει κάποιος συγκεκριμένος λογος για να το πάρεις από αυτό το κατάστημα??Γιατι δεν το παιρνεις απο εδω http://www.extreme-mobile.gr/search?q=galaxy+s4+16+gb που ειναι φθηνοτερο και προπαντων εγγυημενο?!?!

Link to comment
Share on other sites

Σκεφτόμουν εάν μπορώ να το παραλάβω ο ίδιος μια και είναι Θεσσαλονίκη, για να το ανοίξω μπροστά τους.
Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16KBytes.
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μπορούμε κάπου να βρούμε το Samsung I9506 Galaxy S4 Advance; Δεν υπάρχει θέμα συμβατότητας με δίκτυα έτσι;
Crazy? I was crazy once. They locked me in a room. A circular room and told me to find a corner. I lived there. I died there. Died? I died once. They put me in a deep dark whole, with worms. Worms? I hate worms, worms make me crazy. A worm tickled my nose. That drove me crazy. Crazy? I was crazy once...
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μπορούμε κάπου να βρούμε το Samsung I9506 Galaxy S4 Advance; Δεν υπάρχει θέμα συμβατότητας με δίκτυα έτσι;

 

μονο ebay amazon..οχι δεν υπαρχει προβλημα με τα δικτυα...

I Want To Believe
Link to comment
Share on other sites

σήμερα μου έκαναν δώρο το s4 black.είναι σε μαύρο κουτί με 4 αυτοκόλλητα .όταν άνοιξα το κουτί είδα πως υπήρχε μόνο μια καλά κολλημένη ζελατίνα στην οθόνη.όχι τα παλιά αυτοκόλλητα που είχαν τα s4 με της εικόνες .
SAMSUNG NOTE 5
Link to comment
Share on other sites

σήμερα μου έκαναν δώρο το s4 black.είναι σε μαύρο κουτί με 4 αυτοκόλλητα .όταν άνοιξα το κουτί είδα πως υπήρχε μόνο μια καλά κολλημένη ζελατίνα στην οθόνη.όχι τα παλιά αυτοκόλλητα που είχαν τα s4 με της εικόνες .

Και εγω που πηρα το black edition ειχε μονο screen protector πανω χωρις το κλασσικο αυτοκολλητο που εβαζαν. Δε με χαλασε καθολου. Καλυτερα γιατι ηταν και τελεια κολλημενο.:D

Link to comment
Share on other sites

Και εγω που πηρα το black edition ειχε μονο screen protector πανω χωρις το κλασσικο αυτοκολλητο που εβαζαν. Δε με χαλασε καθολου. Καλυτερα γιατι ηταν και τελεια κολλημενο.:D

 

Από που φίλε?

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16KBytes.
Link to comment
Share on other sites

και εγω πριν καμιά δεκάρια μερες αγόρασα το s4 απο skroutz χωρίς κανενα απολυτός πρόβλημα. Σφραγισμένο κανονικά, με τα αυτοκόλλητα του, τα παρελκόμενα ολα οκ.
Link to comment
Share on other sites

απ`οτι βλεπω σημερα,οι γνωστες αλυσιδες,το εριξαν στα 499 ευρω.

δηλαδη ιδια τιμη με το μινι και 100 ευρω παραπανω απο το s3...!!

τιμολογιακη πολιτικη κουκου-ρουκου...!!

Link to comment
Share on other sites

portal365. gr

 

αυτο ειναι ψιλοακριβο φιλε μου σε σχεση με αλλα......

Samsung a51-Huawei p smart z-xiaomi redmi note 8 pro-honor 8x - Samsung s7 edge-Xiaomi redmi note 4-Letv-lenovo p1-samsung note 4-Htc one m8 - lenovo z2 pro - lg g3 - samsung a5 - lenovo z2 - iphone 5s - samsung s5 - samsung grand 2 - lg g2 - asus zenfone 5 - samsung s3 - lumia 520 - samsung s4 mini - iphone 4s etc..
Link to comment
Share on other sites

οταν η συσκευη ειναι Ευρωπαικης εγγυησης,αναγνωριζεται κανονικα απο την Eλληνικη samsung.

επισης,εχε υπο`υποψιν σου,οτι συσκευες Ευρωπαικης εγγυησης,δεν δινουν μονο τα σκρουτζομαγαζα,αλλα και provider της κινητης τηλεφωνιας στην Ελλαδα..(και οχι μονο..)..

και εγω τωρα τελευταια τα εμαθα και μαλιστα απο ατομα που ειναι στον χωρο και σε καιριες θεσεις...

οποτε το μονο που εχεις να κανεις,ειναι να βρεις καποιο αξιοπιστο καταστημα και προχωρας αφοβα...

Link to comment
Share on other sites

Η επίσημη αντιπροσωπεία το αναγνωρίζει;

Ναι κανονικα. Εφοσον ειναι απο Ευρωπαικη ενωση.:D

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ για τις άμμεσες απαντήσεις. Το kaizer είναι αξιόπιστο κατάστημα;

Εγω προσωπικα εχω ψωνισει 3-4 φορες και μου ειχε κανει εντυπωση οτι τις 3 φορες μου ειχαν κανει δωρο και θηκη για το εκαστοτε κινητο που επαιρνα. Αυτη η κινηση μου αρεσε την πρωτη φορα και ετσι οταν ηθελα κατι και ηταν η τιμη στο περιπου ιδια με τους αλλους πηγα εκει παλι. Λεω για το καταστημα πριν φτασεις την Ομονοια.

Link to comment
Share on other sites

Μι διευκρίνηση. Ψάχνοντας βρήκα 2 kaizer.

http://www.kaizershop.gr/phones/Samsung-c/samsung_galaxy_s4_16_black_edition?sort=p.price&order=DESC

 

http://kaizer.gr/products/catalog/item/kinita-tilefona/12-kainoirgia-kinita/564-samsung-galaxy-s4-i9505-16gb-black-edition-eu.html

 

Ποιό απο τα δύο είναι αξιόπιστο; Βλέπω διαφορετικές τιμές

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [S4] Διαθεσιμότητα και αγορά

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...