Jump to content

[S4] Διαθεσιμότητα και αγορά


Superuser
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 2,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Βέβαια με 9 και κάτι GB ελεύθερα να υπολογίζετε και κανα 30ρι για μια έστω 32GB class 10 κάρτα.

 

Βρίσκεις και με 22-23 ευρώ στο ebay...;)

Και δη Samsung or Sansisk.

Link to comment
Share on other sites

ας μου εξηγησει καποιος αυτο το σχολιο, ειναι με ημερομηνια 19/6/13 στο σκρουτζ για το birdphone

 

παρήγγειλα την τρίτη 17/06/2013 το Galaxy S3. αμέσως μετά κάλεσα εγώ για επιβεβαίωση της παραγγελίας γιατί έπρεπε να φύγω και μετά δεν θα μπορούσα να μιλήσω στο τηλέφωνο. το σήκωσε μια ευγενικότατη κοπέλα και μου επιβεβαίωσε την παραγγελία επίσης μου ανέφερε όλα τα χαρακτηριστικά του τηλεφώνου και το θέμα της εγγύησης. την επόμενη μέρα 18/06/2013 το πρωί το κινητό το είχα στα χέρια μου και είμαι από Κρήτη. (πολύ γρήγορα). η συσκευασία ήταν όπως πρέπει με τα αυτοκόλλητα της samsung επάνω άθικτη και με όλα τα παρελκόμενα όπως αναφέρεται στο ηλεκτρονικό κατάστημα. το μεσημέρι της 18/06/2013 με πήραν ξανά τηλέφωνο από το κατάστημα για να βεβαιωθούν αν παρέλαβα την συσκευή. το μόνο που με ταλαιπώρησε ήταν ότι το τηλέφωνο μόλις το άνοιξα είχε ρυθμιστεί σε μια άλλη γλώσσα και έψαχνα να το βάλω στα ελληνικά. :) καθώς είναι ευρωπαϊκό. ευχαριστώ πολύ το κατάστημα birdphone και το προσωπικό του για την άψογη εξυπηρέτηση και το προτείνω ανεπιφύλακτα σε όλους.

Link to comment
Share on other sites

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=4762354#post4762354

πραγματικα δεν καταλαβαινω γιατι το μετεφεραν!!!διαθεσιμοτητα και αγορα δεν συζηταω?!?!?!!?!?!??

τεσπα δεν θα απαντησω και ελπιζω να μην υπαρχει και εδω θεμα galaxy fan boys!

-----------------

σημερα μεσημερι ριξαν μονο cents!!!!xaxaaxaxxaaxaxxaxaaxxaaxxaxaaxxaxaxaxaxaxaaaxaxxa 3 μαγαζια να παιζουν με τα cents για να ναι πρωτα στην λιστα

το μονο που καταφερνουν ειναι ατομα που θελουν να το παρουν να περιμενουν να πεσει η ΕΛΕΥΘΕΡΗ πτωση τιμης

Link to comment
Share on other sites

ας μου εξηγησει καποιος αυτο το σχολιο, ειναι με ημερομηνια 19/6/13 στο σκρουτζ για το birdphone

 

παρήγγειλα την τρίτη 17/06/2013 το Galaxy S3. αμέσως μετά κάλεσα εγώ για επιβεβαίωση της παραγγελίας γιατί έπρεπε να φύγω και μετά δεν θα μπορούσα να μιλήσω στο τηλέφωνο. το σήκωσε μια ευγενικότατη κοπέλα και μου επιβεβαίωσε την παραγγελία επίσης μου ανέφερε όλα τα χαρακτηριστικά του τηλεφώνου και το θέμα της εγγύησης. την επόμενη μέρα 18/06/2013 το πρωί το κινητό το είχα στα χέρια μου και είμαι από Κρήτη. (πολύ γρήγορα). η συσκευασία ήταν όπως πρέπει με τα αυτοκόλλητα της samsung επάνω άθικτη και με όλα τα παρελκόμενα όπως αναφέρεται στο ηλεκτρονικό κατάστημα. το μεσημέρι της 18/06/2013 με πήραν ξανά τηλέφωνο από το κατάστημα για να βεβαιωθούν αν παρέλαβα την συσκευή. το μόνο που με ταλαιπώρησε ήταν ότι το τηλέφωνο μόλις το άνοιξα είχε ρυθμιστεί σε μια άλλη γλώσσα και έψαχνα να το βάλω στα ελληνικά. :) καθώς είναι ευρωπαϊκό. ευχαριστώ πολύ το κατάστημα birdphone και το προσωπικό του για την άψογη εξυπηρέτηση και το προτείνω ανεπιφύλακτα σε όλους.

Πολύ απλά ήταν κάποιο τηλέφωνο από άλλη χώρα, Γερμανία, Ρουμανία, Πολωνία κλπ και όχι Ελλάδα. Συνήθως όταν είναι Ελληνικό αναφέρεται. Δεν υπάρχει όμως κάποιο πρόβλημα αφού καλύπτοντια πλήρως από εγγύηση εδώ στην Ελλάδα.

Φιλικά Γιώργος
Link to comment
Share on other sites

Πολύ απλά ήταν κάποιο τηλέφωνο από άλλη χώρα, Γερμανία, Ρουμανία, Πολωνία κλπ και όχι Ελλάδα. Συνήθως όταν είναι Ελληνικό αναφέρεται. Δεν υπάρχει όμως κάποιο πρόβλημα αφού καλύπτοντια πλήρως από εγγύηση εδώ στην Ελλάδα.

 

Ακριβώς.Επιλεγεις ως γλώσσα στο setup τα Ελληνικά και ξεμπερδευεις.;)

 

 

Απλά δεν έχεις κάλυψη στην περιοχή σου :)

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=4762354#post4762354

πραγματικα δεν καταλαβαινω γιατι το μετεφεραν!!!διαθεσιμοτητα και αγορα δεν συζηταω?!?!?!!?!?!??

τεσπα δεν θα απαντησω και ελπιζω να μην υπαρχει και εδω θεμα galaxy fan boys!

-----------------

σημερα μεσημερι ριξαν μονο cents!!!!xaxaaxaxxaaxaxxaxaaxxaaxxaxaaxxaxaxaxaxaxaaaxaxxa 3 μαγαζια να παιζουν με τα cents για να ναι πρωτα στην λιστα

το μονο που καταφερνουν ειναι ατομα που θελουν να το παρουν να περιμενουν να πεσει η ΕΛΕΥΘΕΡΗ πτωση τιμης

Φίλε έτσι λειτουργεί η αγορά.δεν αξίζει να αναλωνομαστε ξανά και ξανά.Οταν θες εσύ να το τσιμπησεις,διαλέγεις το κατάστημα,το αγοράζεις και δεν ξανά μπαίνεις στο φαύλο κύκλο να κοιτάς πόσο πήγε μέχρι να το δώσεις,αν το δώσεις.

Απλά τα πράγματα.

Edited by Tken
Link to comment
Share on other sites

Πολύ απλά ήταν κάποιο τηλέφωνο από άλλη χώρα, Γερμανία, Ρουμανία, Πολωνία κλπ και όχι Ελλάδα. Συνήθως όταν είναι Ελληνικό αναφέρεται. Δεν υπάρχει όμως κάποιο πρόβλημα αφού καλύπτοντια πλήρως από εγγύηση εδώ στην Ελλάδα.

 

απ οπου κι αν ηταν, ειναι λογικο με τη πρωτη λειτουργια να εχει ηδη εγκατεστημενη γλωσσα????μολις το ανοιξεις πρωτη φορα σου ζηταει να επιλεξεις γλωσσα εγκαταστασης.εκει που θελω να καταληξω ειναι οτι το κινητο ηταν ανοιγμενο κι επειδη κι εγω θελω να κανω αγορα ,μ ολα αυτα τρομαζω

Link to comment
Share on other sites

απ οπου κι αν ηταν, ειναι λογικο με τη πρωτη λειτουργια να εχει ηδη εγκατεστημενη γλωσσα????μολις το ανοιξεις πρωτη φορα σου ζηταει να επιλεξεις γλωσσα εγκαταστασης.εκει που θελω να καταληξω ειναι οτι το κινητο ηταν ανοιγμενο κι επειδη κι εγω θελω να κανω αγορα ,μ ολα αυτα τρομαζω

 

Εγώ αγοράσει άπειρες συσκευές από bird και εγώ και πολλοί φίλοι και γνωστοί.

Δεν τίθεται σε καμία περίπτωση να υπάρξει ανοιχτή συσκευασία.

Το ομολογούν οι 600 και βάλε καλές κριτικές.:)

Link to comment
Share on other sites

Εγώ αγοράσει άπειρες συσκευές από bird και εγώ και πολλοί φίλοι και γνωστοί.

Δεν τίθεται σε καμία περίπτωση να υπάρξει ανοιχτή συσκευασία.

Το ομολογούν οι 600 και βάλε καλές κριτικές.:)

 

Ωραια,τοτε γιατι δε μου εξηγει κανενας την προεγκατεστημενη γλωσσα??κατι τετοιο σε καινουρια συσκευη δεν υφισταται

Link to comment
Share on other sites

Ωραια,τοτε γιατι δε μου εξηγει κανενας την προεγκατεστημενη γλωσσα??κατι τετοιο σε καινουρια συσκευη δεν υφισταται

το άνοιξες χωρίς sim?αν ναι,τότε ξεκίνησε με εγκατεστημένη τη γλώσσα προέλευσης του κινητού...όταν βάλεις την κάρτα σου μέσα τότε θα σου βγάλει τα ελληνική ή θα μπορείς να τα επιλέξεις..

δεν είναι κάτι που δεν το συναντάς ούτε είναι κάτι το ανησυχητικό!!

Beauty Lies In The Eyes Of The Beholder
Link to comment
Share on other sites

το άνοιξες χωρίς sim?αν ναι,τότε ξεκίνησε με εγκατεστημένη τη γλώσσα προέλευσης του κινητού...όταν βάλεις την κάρτα σου μέσα τότε θα σου βγάλει τα ελληνική ή θα μπορείς να τα επιλέξεις..

δεν είναι κάτι που δεν το συναντάς ούτε είναι κάτι το ανησυχητικό!!

 

 

Exactly!ανοιγεις τη συσκευή πρώτη φορά και συνήθως σε κάνει welcome είτε στα αγγλικά είτε στην γλώσσα που προορίζεται(Γερμανικά,Πολωνικα,βουλγαρικα,γαλλικά κλπ).Πατας πάνω στο dropdown μενού,βρίσκεις τα ελληνικά και αυτό ήταν όλο.

Καμία άλλη διάφορα από το σεταρισμα σε ελληνικής αντιπροσωπείας κινητό.

Μην σας φοβιζουν αυτά,στηρίξτε αυτά τα μαγαζιά γιατί οι άλλοι είναι κλέφτες.

Link to comment
Share on other sites

Ωραια,τοτε γιατι δε μου εξηγει κανενας την προεγκατεστημενη γλωσσα??κατι τετοιο σε καινουρια συσκευη δεν υφισταται

 

Μιχαλη διαβασε την απαντηση του φιλου Tken.Η πρωτη γλωσσα με το που ανοιγεις το τηλεφωνο εχει να κανει με τη χωρα για την οποια προοριζεται.Τα ελληνικα ειναι προεγκατεστημενα (δες τί σου εγραψε ο Tken)....Aααα και η μεταφραση των αγγλικων του τηλεφωνου σε ελληνικα ειναι ψιλοαπαραδεκτη :)

 

 

Και κατι ακομα....δεν εχει να κανει με τη sim.Το τηλεφωνο πρωτοξεκιναει με τη γλωσσα που εχει οριστει ως default.

 

Exactly!ανοιγεις τη συσκευή πρώτη φορά και συνήθως σε κάνει welcome είτε στα αγγλικά είτε στην γλώσσα που προορίζεται(Γερμανικά,Πολωνικα,βουλγαρικα,γαλλικά κλπ).Πατας πάνω στο dropdown μενού,βρίσκεις τα ελληνικά και αυτό ήταν όλο.

Καμία άλλη διάφορα από το σεταρισμα σε ελληνικής αντιπροσωπείας κινητό.

Μην σας φοβιζουν αυτά,στηρίξτε αυτά τα μαγαζιά γιατί οι άλλοι είναι κλέφτες.

Edited by afilopou

Αργύρης :w00t:

"Opinions are like assholes. Everybody's got one and everyone thinks everyone else's stinks."

Link to comment
Share on other sites

Μιχαλη διαβασε την απαντηση του φιλου Tken.Η πρωτη γλωσσα με το που ανοιγεις το τηλεφωνο εχει να κανει με τη χωρα για την οποια προοριζεται.Τα ελληνικα ειναι προεγκατεστημενα (δες τί σου εγραψε ο Tken)....Aααα και η μεταφραση των αγγλικων του τηλεφωνου σε ελληνικα ειναι ψιλοαπαραδεκτη :)

 

 

Και κατι ακομα....δεν εχει να κανει με τη sim.Το τηλεφωνο πρωτοξεκιναει με τη γλωσσα που εχει οριστει ως default.

Αν και κάτι έπαθε το iPad και χάθηκε μέρος του μηνύματος,να τονίσω πως είναι καλό να βάλετε από την αρχή τα ελληνικά σαν γλώσσα συστήματος έτσι ώστε μετά να μην έχετε πρόβλημα στο να γράφεται ελληνικά.Φιλος πήρε S3 επέλεξε στο σεταρισμα αγγλικά,και μετά έψαχνε να κατεβάσει πακέτα γλώσσας γιατί δεν μπορούσε να γράψει μηνύματα στα ελληνικά.Για αυτό καλό θα ήταν να βάλετε εξαρχής τα ελληνικά στην πρώτη οθόνη που θα σας εμαφνιστει με το που ανοίξει το κινητό για να μην έχετε κανένα πρόβλημα και ψάχνεστε ειδικά όσοι είστε νέοι στο χώρο του αντροιντ.

 

Πάλι βγήκαμε offtopic.:p

Link to comment
Share on other sites

Δεν παιζει αυτο που λες.

Απλα πας στις ρυθμισεις του πληκτρολογιου και επιλεγεις και τα ελληνικα

Απλα πραγματα

Link to comment
Share on other sites

Δεν παιζει αυτο που λες.

Απλα πας στις ρυθμισεις του πληκτρολογιου και επιλεγεις και τα ελληνικα

Απλα πραγματα

 

Κι ομως μη το λες...ειχε συμβει και σε εμενα και σε αλλους πολλους στο S3. Μετα απο αναβαθμιση και restore για να ειναι "καθαρο" δεν ειχε ελληνικο πληκτολογιο και παλευαμε με csc και ROMS. Δεν υπηρχαν τα ελληνικα στις ρυθμισεις να τα επιλεξουμε... Δες εδω και εδω

:)
Link to comment
Share on other sites

Κι ομως μη το λες...ειχε συμβει και σε εμενα και σε αλλους πολλους στο S3. Μετα απο αναβαθμιση και restore για να ειναι "καθαρο" δεν ειχε ελληνικο πληκτολογιο και παλευαμε με csc και ROMS. Δεν υπηρχαν τα ελληνικα στις ρυθμισεις να τα επιλεξουμε... Δες εδω και εδω

 

Ακριβως αυτο.Με ενα φιλο μου παιδευτηκαμε που ειχε παρει απο το μπερντφον και ηταν Ρουμανικο,αλλα τελικα τα καταφεραμε.Για αυτο θελει λιγο προσοχη.

Link to comment
Share on other sites

είμαι κάτοχος από χτες της νέας ναυαρχίδας SAMSUMG S4 I9505 από την phonegallery (παράδοση σε 16 ώρες) και ελληνικό firmware.
Link to comment
Share on other sites

είμαι κάτοχος από χτες της νέας ναυαρχίδας SAMSUMG S4 I9505 από την phonegallery (παράδοση σε 16 ώρες) και ελληνικό firmware.

 

Ολα οκ και σφραγισμενα?Και εγω μάλλον από κεί θα το πάρω.Το δεύτερο κινητάκι καλό?

 

http://www.kaizershop.gr/phones/Samsung-c/samsung_i9505_16gb_black_mist

ρε παιδια ελληνικης αντιπροσωπιας τοσο φτηνα????

 

Ωωω ναι.Ελληνικο είναι.Εμπιστευσου το με κλειστά ματιά.:happy:

Link to comment
Share on other sites

Εγω παντως δεν θα εδινα 30€ παραπανω για να ειναι ελληνικο. Τι νοημα εχει;

 

Παραπάνω από Γερμανικό όχι, αλλά από Ρουμάνικο σίγουρα.

Φιλικά Γιώργος
Link to comment
Share on other sites

Kaiserstore γερμανικα δεν εχει;

 

Ότι κάτσει, τόσο απλά!

Φιλικά Γιώργος
Link to comment
Share on other sites

Kaiserstore γερμανικα δεν εχει;

 

Εμένα μου έτυχε Ρουμανίας.. Sorry νόμιζα για kaizershop. gr μιλάμε!

kountouraN
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [S4] Διαθεσιμότητα και αγορά

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...