Jump to content

[S4] Διαθεσιμότητα και αγορά


Superuser
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ρε παιδιά από που να το αγοράσω;από αμερική;πόσο παραπάνω θα πληρώσω έχει κανείς ιδέα;:)

 

http://www.ebay.co.uk/itm/130918173872

Καλημέρα εγώ εδώ κανα δύο μέρες κοιτάζω αυτό....Έχει και 20 λίρες μεταφορικά, άρα σύνολο περίπου 570 ευρώ, και είναι το οκτα, Ι9500

 

http://www.ebay.co.uk/itm/130918173872

Samsung Galaxy S - S3 - S4, Galaxy Note 2 - Note 3- Note 4

LG G2 -G3 -G4 -G5 -G6

Oneplus 5

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

παιδια καλημερα το παραγγειλα και εγω απο το bird αλλα μου ειπαν οτι δεν ξερουν τι προελευσης θα ειναι, αμα δεν ειναι γερμανικο θα μπορω να περασω την γερμανικη ρομ χωρις να κανω ρουτ και χασω την εγγυηση?
Link to comment
Share on other sites

οποιαδηποτε αλλη ρομ περαν της στοκ αν περασεις χανεις την εγγυηση.

δεν εχει να κανει αν θα ειναι γερμανικη 'η οχι.

και δεν χρειαζεται να εισαι ρουτ για να περασεις αλλη ρομ.

φυσικα μπορεις να περασεις οποια θες.

dsg ftw! :cool:

 

@Jordan@

Link to comment
Share on other sites

οποιαδηποτε αλλη ρομ περαν της στοκ αν περασεις χανεις την εγγυηση.

δεν εχει να κανει αν θα ειναι γερμανικη 'η οχι.

και δεν χρειαζεται να εισαι ρουτ για να περασεις αλλη ρομ.

φυσικα μπορεις να περασεις οποια θες.

 

αμα περασω την στοκ γερμανικη της samsung παλι χανω την εγγυηση?

Link to comment
Share on other sites

αμα περασω την στοκ γερμανικη της samsung παλι χανω την εγγυηση?

 

για να περασεις γερμανικη rom θα χρειαστεις το odin.

 

οτιδηποτε χρηζει odin αυτοματα εξαλειφει την εγγυηση.

δεν χρειαζεται να ανησυχεις ομως καθως το κιν. επιστρεφει ευκολα - αβαδιστα - αβιαστα :p

στην αρχικη του κατασταση.

dsg ftw! :cool:

 

@Jordan@

Link to comment
Share on other sites

Κι εγω λεω να το παρω αυτην την εβδομαδα.

Περιμενα καμια αγγελια, αλλα μου φαινεται οτι ολοι θελουν να βγαλουν λεφτα απο το κινητο στις τιμες που το δινουν.

Link to comment
Share on other sites

Το παραγγειλα από bird θα το πάρω απο το κατάστημα, τέρμα ευγενικοί κ εξυπηρετικοι! 553€
By Order of The Peaky Blinders..
Link to comment
Share on other sites

Το παραγγειλα από bird θα το πάρω απο το κατάστημα, τέρμα ευγενικοί κ εξυπηρετικοι! 553€

 

Καλοριζικα σε ολους σας.

Αυτη τη στιγμη τα καηζερ,phonegallery,bird που φλερταρουν στη κορυφη του σκρουτζ ειναι εξαιρετικα στο ειδος τους.Ειδικα το ΒΙRD που δοκιμασα και το DΟΑ δεν εχω να πω κουβεντα.

Link to comment
Share on other sites

Καλοριζικα σε ολους σας.

Αυτη τη στιγμη τα καηζερ,phonegallery,bird που φλερταρουν στη κορυφη του σκρουτζ ειναι εξαιρετικα στο ειδος τους.Ειδικα το ΒΙRD που δοκιμασα και το DΟΑ δεν εχω να πω κουβεντα.

 

Να σαι καλά. Κ εγώ είχα ακούσει πολύ καλά λόγια γιαυτο κ το προτίμησα ;)

By Order of The Peaky Blinders..
Link to comment
Share on other sites

παιδια καλημερα το παραγγειλα και εγω απο το bird αλλα μου ειπαν οτι δεν ξερουν τι προελευσης θα ειναι, αμα δεν ειναι γερμανικο θα μπορω να περασω την γερμανικη ρομ χωρις να κανω ρουτ και χασω την εγγυηση?

 

1) Γιατι πρεπει να περασεις την γερμανικη εκδοση;; για το update; γενικα στη (Samsung) s3 και στο note 2 η Γαλλια κανει πιο γρηγορα update αλλα δεν παιζει ρολο αυτο...Ολες οι ρομς ειναι το ιδιο και κανουν κανονικα τα updates...

2) Το s3 που ειχα το πηγα 2 φορες για service και τις δυο φορες το πηγα με Γαλλικη ρομ ενω ηταν Ελληνικο, και τις δυο φορες το περασε κανονικα η εγγυηση....

Link to comment
Share on other sites

πριν 30λεπτα το παρηγγειλα το εργαλειο!!:D απο το birdphone!!με διαβεβαιωσαν πως ειναι ελληνικο(και το lg optimus 4x που αγορασα μαζι) και πως εχει το imei αυριο η μεθαυριο θα το εχω!!!:up:
Link to comment
Share on other sites

πριν 30λεπτα το παρηγγειλα το εργαλειο!!:D απο το birdphone!!με διαβεβαιωσαν πως ειναι ελληνικο(και το lg optimus 4x που αγορασα μαζι) και πως εχει το imei αυριο η μεθαυριο θα το εχω!!!:up:

 

Φερνει ελληνικης αντιπροσωπειας το bird?:worry:

Link to comment
Share on other sites

Φερνει ελληνικης αντιπροσωπειας το bird?:worry:

 

 

 

 

ετσι μου ειπε φιλε μου η κοπελα που με πηρε τηλ για να επιβεβαιωσει την παραγγελια!και την ρωτησα 2 φορες να σιγουρευτω πως ακουσα καλα!!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, ήμουν έτοιμος να αγοράσω το s4 από birdphone σήμερα μέχρι που διάβασα τα τελευταία 4 posts.

Πήρα τηλέφωνο στο birdphone και μου είπαν εφόσον δεν γράφει στον τίτλο galaxy S4 GR είναι ευρωπαϊκής εισαγωγής και όχι ελληνικό. Εσύ giorgostap πήρες αυτό:

http://www.birdphone.gr/ecs/gr/products/Samsung-i9505-Galaxy-S4-LTE-16GB-White-Frost.aspx

 

και σε πήραν και σου είπαν ότι είναι ελληνικό??

Μάλλον θα περιμένω 2-3 μέρες μήπως βάλει και το birdphone ελληνικό στην ίδια τιμή με το kaizershop.

Link to comment
Share on other sites

Η τιμή έχει πάρει καλό κατήφορο,οποίος θέλει να το πάρει θα πρότεινα να περιμένει 2-3 βδομάδες.παίζει να αγγίξει το 500αρι μέχρι τότε έτσι όπως πάει.

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Και καποιος αλλος θα σου πει, αν περιμενεις επιπλεον αλλες 10 μερες θα παει στα 480.

Οσο πιο αργα τοσο καλυτερο, οποτε δεν εχει λογικη να περιμενει καποιος μηνες αν θελει να το χαρει τωρα

Link to comment
Share on other sites

Πάντως με αυτες τις τιμές πολλα μεγάλα σκρουτζομαγαζα άδειασαν απο αποθέματα και λογικα μέσα στη βδομάδα θα έχουμε και νέες παραλαβες με νέες τιμές.Ευελπιστω πιο σκοτωμενες απο αυτες.
Link to comment
Share on other sites

Πέρυσι πάντως δεν έγινε το ίδιο με το s3,φέτος είναι αλλιώς τα πράγματα μάλλον

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

πριν 30λεπτα το παρηγγειλα το εργαλειο!!:D απο το birdphone!!με διαβεβαιωσαν πως ειναι ελληνικο(και το lg optimus 4x που αγορασα μαζι) και πως εχει το imei αυριο η μεθαυριο θα το εχω!!!:up:

 

Καλησπέρα, ήμουν έτοιμος να αγοράσω το s4 από birdphone σήμερα μέχρι που διάβασα τα τελευταία 4 posts.

Πήρα τηλέφωνο στο birdphone και μου είπαν εφόσον δεν γράφει στον τίτλο galaxy S4 GR είναι ευρωπαϊκής εισαγωγής και όχι ελληνικό. Εσύ giorgostap πήρες αυτό:

http://www.birdphone.gr/ecs/gr/products/Samsung-i9505-Galaxy-S4-LTE-16GB-White-Frost.aspx

 

και σε πήραν και σου είπαν ότι είναι ελληνικό??

Μάλλον θα περιμένω 2-3 μέρες μήπως βάλει και το birdphone ελληνικό στην ίδια τιμή με το kaizershop.

Ελληνικό στα 550.30 από KaizerShop αλλά μόνο σε μαύρο.

Link to comment
Share on other sites

Πάντως από μια πρόχειρη έρευνα στα γερμανικά site της media markt και της saturn επειδή θα πάω Γερμανία και σκεφτόμουν να το αγοράσω από εκεί διαπίστωσα ότι η τιμή στην Ελλάδα έχει διαμορφωθεί πλέον σε ανταγωνιστικότερα επίπεδα.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια τελικα μολις το παρελαβα απο birdphone και θελω να ρωτησω 2 πραγματα:

Α)απο που βλεπω χωρα προελευσης του κινητου;

Β)τι πρεπει να προσεξω εκτος της υπερθερνανσης για να ξερω οτι το κινητο ειναι ενταξει και να μην χρειαστει να το αντικαταστησω;

By Order of The Peaky Blinders..
Link to comment
Share on other sites

Α)απο που βλεπω χωρα προελευσης του κινητου;

Απλά ακολούθησε τις οδηγίες που αναγράφονται στο Συχνές ερωτήσεις / FAQ για το Galaxy S 4.

Μάκης
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω πολυ, Ap i9505xxuamdm

cp i9505xxuamdm

csc i95050xxamdb

Δηλαδη ειναι βιετναμ;;;

Edited by dimdark13
By Order of The Peaky Blinders..
Link to comment
Share on other sites

Ακολούθησε πρώτα αυτήν την διαδικασία για να βρεις το product code των τριων γραμμάτων και μετά από την λίστα θα βρεις την χώρα προέλευσης. Πάντως σίγουρα δεν θα είναι το βιετνάμ του οποίου ο κωδικός είναι XEV.
Μάκης
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [S4] Διαθεσιμότητα και αγορά

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...