Jump to content

MyCosmos e-mail


SeCtoR
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 1,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Πάντως αυτή την ώρα το mail.mycosmos.gr είναι down! Δοκίμασα να μπω και από wap αλλά εκεί όταν πάω να κάνω login μου βγάζει ΑΠΟΤΥΧΙΑ ΕΙΣΑΓΩΓΗΣ!

 

Το ίδιο πράγμα έπαθα πριν από κανένα δίμηνο με το mail.gr (ένας φίλος επίσης), χάσαμε δηλαδή όλα μας τα εισερχόμενα... και δυστυχώς ήταν πολλά!

http://www.myphone.gr/forum/image.php?type=sigpic&userid=862&dateline=1324629158
Link to comment
Share on other sites

Πάνω που νόμιζα ότι τα είχα δει όλα με το mycosmsos email, έρχονται τώρα τα παιδιά και λένε ότι τους σβήστηκαν τα mail...Τί άλλο θα ακούσουμε :wacko:

 

Παιδιά έχω τις εξής απορίες αν μπορείτε να με βοηθήσετε:

 

1) Τα mail που μου στέλνουν από τον Αθήνα 2004 έρχονται ακαταλαβίστικα και στο site του Αθήνα 2004 λέει ότι για να τα διαβάσεις πρέπει να επιλέξεις ως κωδικοποίηση από το μενού του internet explorer την Unicode (UTF-8). Μόλις όμως επιλέξω Unicode και κάνει η σελίδα του mycosmos refresh, η νέα σελίδα που εμφανίζεται είναι κενή :( . Στο yahoo αντίστοιχο πρόβλημα με τα ίδια mail δεν υπάρχει. Μήπως γνωρίζει κανείς αν φταίει το mycosmos και τί θα μπορούσα να κάνω? Το να παίρνω τα mail του mycosmos από το outlook δε με βολεύει δυστυχώς..

 

2) Γιατί όταν κάνω προώθηση ένα mail με attachment μορφής ***.eml στον παραλήπτη δεν φτάνει ποτέ το attachment :wacko: ??

"Είναι αδύνατο να υπάρξουν ιπτάμενες μηχανές, πιο βαριές από τον αέρα"

> Lord Kelvin, πρόεδρος της Royal Society, 1895

Link to comment
Share on other sites

Γι αυτό είναι καλή ιδέα να παίρνετε τα email σας με POP3 Client. Για εσάς τα θύματα της Microsoft... εεεε εννοώ τους χρήστες Windows καλή λύση είναι ο Thunderbird, για εμάς τους Linuxαδες εκτός τον Thunderbird υπάρχει και το Evolution (μεταξύ άλλων ν τον αριθμό email clients).

Έτσι όταν γίνεται οποιαδήποτε αλλαγή στο MyCosmos δεν θα κινδυνεύουν τα email σας ;-)

Flying is easy, just throw yourself at the ground and miss...
Link to comment
Share on other sites

Εμένα πάντως δεν έπαθε τίποτα.Δεν ξέρω αν φταίει το ότι το έχω με το Outlook

Ericsson T28s - Nokia 3330 - Siemens S45 - Siemens S55 - Siemens SL45i - Siemens SX1 - Motorola MPX200 - Siemens SX1 Limited - Siemens CX75 - Qtek 8310 - Nokia N95 - Samsung Omnia i900 - SonyEricsson X10i - Samsung Galaxy S - Samsung Galaxy S2 - Samsung Galaxy Note2 - Samsung Galaxy Note4 - Samsung Galaxy Note9 - Samsung Galaxy S23 Ultra - Samsung Galaxy S24 Ultra

122897885_Screenshot2023-02-162220155.jpg.e6f51eae4d98bfe4a1f50dd86c3c27d3.jpg

Link to comment
Share on other sites

Wirelessly posted (SIE-S55/20 UP.Browser/6.1.0.5.c.6 (GUI) MMP/1.0)

 

Αρχικό μήνυμα από τον/την Bayern7

Oύτε τα δικά μου χάθηκαν!

Δεν τα παιρνα απο outlook! Kανονικά το webmail τους χρησιμοποιούσα...

 

paraxeno...

kanonika 8a eprepe i na to pa8oun oloi i kanenas

Ericsson T28s - Nokia 3330 - Siemens S45 - Siemens S55 - Siemens SL45i - Siemens SX1 - Motorola MPX200 - Siemens SX1 Limited - Siemens CX75 - Qtek 8310 - Nokia N95 - Samsung Omnia i900 - SonyEricsson X10i - Samsung Galaxy S - Samsung Galaxy S2 - Samsung Galaxy Note2 - Samsung Galaxy Note4 - Samsung Galaxy Note9 - Samsung Galaxy S23 Ultra - Samsung Galaxy S24 Ultra

122897885_Screenshot2023-02-162220155.jpg.e6f51eae4d98bfe4a1f50dd86c3c27d3.jpg

Link to comment
Share on other sites

Paidia oute ki egw exasa e-mail!Ola ekei einai!!Poly perierga pragmata!

Άσκηση & Τρόπος Ζωής

Όσα θέλετε να μάθετε για την άσκηση...!

http://askisitroposzwis.blogspot.gr/

Link to comment
Share on other sites

To 1o minima pou esteila stin Cosmote:

 

Σήμερα (21/12/2003) μπήκα στο λογαριασμό μου στο

mail.mycosmos.gr για να δω τα email μου. Με έκπληξη διαπίστωσα οτι τα

email στο φάκελο εισερχόμενα είχαν σβηστεί!. Είχα περίπου στα 10 email αν

θυμάμαι καλά στο φάκελο με τα εισερχόμενα. Σας παρακαλώ πείτε μου τι

συμβαίνει και με ποιόν τρόπο μπορώ να τα ανακτήσω.

Δεν χρησιμοποιώ κάποιο πρόγραμμα email (π.χ. Outlook Express), τα mail μου

τα βλέπω πάντα μέσα απο το site του mycosmos.

 

 

Σας ευχαριστώ για τον χρόνο σας. :)

----------------------------------------------------------------------------------

 

I apantisi pou pira gia to 1o minima:

 

Αξιότιμε κύριε *****,

 

Θα θέλαμε να σας ευχαριστήσουμε, που επικοινωνήσατε με την Εταιρία Κινητής Τηλεφωνίας COSMOTE, μέσω INTERNET, και για το ενδιαφέρον σας για την Εταιρία μας.

 

Σχετικά με την αυτόματη διαγραφή e-mail, θα θέλαμε να σας ενημερώσουμε ότι η αναφερόμενη διαγραφή γίνεται σε περίπτωση υπέρβασης του ορίου χωρητικότητας της προσωπικής θυρίδας (6ΜΒ), και εφόσον ο χρήστης έχει επιλέξει τη συγκεκριμένη ενέργεια μέσω του πεδίου ΡΥΘΜΙΣΕΙΣ της ηλεκτρονικής του θυρίδας Mycosmos, και όχι την απόρριψη των νέων e-mail. Σε καμία περίπτωση δεν πραγματοποιείται διαγραφή e-mail μέσω του δικτύου της COSMOTE.

 

Για οποιαδήποτε συμπληρωματική πληροφορία ή διευκρίνηση, το Τμήμα Εξυπηρέτησης Πελατών της COSMOTE θα βρίσκεται στη διάθεσή σας καθημερινά 24ώρες το 24ώρο στον αριθμό 1212 από κινητό COSMOTE ή από σταθερό τηλέφωνο στο 6971001212 ή 13838.

 

Σας ευχόμαστε Χρόνια Πολλά και Ευτυχισμένο το Νέο Έτος.

 

 

Με εκτίμηση,

 

 

Τμήμα Εξυπηρέτησης Πελατών

 

-----------------------------------------------------------------------------------

Tous esteila 2o minima pou periliptika elege oti den ta esvisa ego kai an ginete na ta anaktisoun...

 

----------------------------------------------------------------------------------

I apantisi sto 2o minima pou esteila:

 

Αξιότιμε κύριε *******,

 

Εφόσον όπως υποστηρίζετε είναι αναίτια η διαγραφή των e-mails της θυρίδας σας, σε περίπτωση που επιθυμείτε να προβούμε σε περαιτέρω διερεύνηση του θέματος, μπορείτε να μας γνωστοποιήσετε τα στοιχεία της σύνδεσης σας, καθώς και ένα τηλέφωνο επικοινωνίας μαζί σας. Η ανάκτηση e-mails που έχουν πλήρως διαγραφεί από τη θυρίδα (δηλ. δεν υπάρχουν ούτε στο φάκελο διαγραμμένα) δεν είναι εφικτή.

 

Σας ευχόμαστε Καλές Γιορτές και Ευτυχισμένο το Νέο Έτος.

 

 

Με εκτίμηση,

 

 

Τμήμα Εξυπηρέτησης Πελατών

 

 

 

VGALTE AKRI!!!!!!! :mad: :mad: :mad:

Link to comment
Share on other sites

Τι περίμενες?

Να το παραδεχυούν?

Καμία εταιρεί δεν θα το παραδεχόταν:!:

Ericsson T28s - Nokia 3330 - Siemens S45 - Siemens S55 - Siemens SL45i - Siemens SX1 - Motorola MPX200 - Siemens SX1 Limited - Siemens CX75 - Qtek 8310 - Nokia N95 - Samsung Omnia i900 - SonyEricsson X10i - Samsung Galaxy S - Samsung Galaxy S2 - Samsung Galaxy Note2 - Samsung Galaxy Note4 - Samsung Galaxy Note9 - Samsung Galaxy S23 Ultra - Samsung Galaxy S24 Ultra

122897885_Screenshot2023-02-162220155.jpg.e6f51eae4d98bfe4a1f50dd86c3c27d3.jpg

Link to comment
Share on other sites

Σχετικά με την αυτόματη διαγραφή e-mail, θα θέλαμε να σας ενημερώσουμε ότι η αναφερόμενη διαγραφή γίνεται σε περίπτωση υπέρβασης του ορίου χωρητικότητας της προσωπικής θυρίδας (6ΜΒ), και εφόσον ο χρήστης έχει επιλέξει τη συγκεκριμένη ενέργεια μέσω του πεδίου ΡΥΘΜΙΣΕΙΣ της ηλεκτρονικής του θυρίδας Mycosmos, και όχι την απόρριψη των νέων e-mail.

 

Έχω χάσει email λόγω αυτής της επιλογής... Ευτυχώς που αργότερα έγινε γνωστή η δυνατότητα παραλαβής των email με POP3 και γλύτωσα τα χειρότερα. Αρκούσε κάποιος έξυπνος που έστελνε ένα email με 5MB attachment και έχανες ό,τι email είχες πριν.

 

Αν τα email σου σου είναι απαραίτητα κατέβαζέ τα με POP3 email client, είναι η μόνη λύση για να έχεις το κεφάλι σου ήσυχο. Από την άλλη δεν μπορείς να παραπονιέσαι για μια δωρεάν υπηρεσία αν για τον α ή β λόγο χάθηκαν τα email σου. Φαντάζομαι ότι κάπου στους όρους χρήσης αναφέρεται ότι ο παροχέας της υπηρεσίας δεν φέρει καμμιά ευθύνη για τυχούσα απώλεια δεδομένων.

Flying is easy, just throw yourself at the ground and miss...
Link to comment
Share on other sites

Αν την έβγαζες την επιλογή δεν θα έχανες τίποτα.

Εγώ δεν την έχω βάλει και δεν έχασα τίποτες

Ericsson T28s - Nokia 3330 - Siemens S45 - Siemens S55 - Siemens SL45i - Siemens SX1 - Motorola MPX200 - Siemens SX1 Limited - Siemens CX75 - Qtek 8310 - Nokia N95 - Samsung Omnia i900 - SonyEricsson X10i - Samsung Galaxy S - Samsung Galaxy S2 - Samsung Galaxy Note2 - Samsung Galaxy Note4 - Samsung Galaxy Note9 - Samsung Galaxy S23 Ultra - Samsung Galaxy S24 Ultra

122897885_Screenshot2023-02-162220155.jpg.e6f51eae4d98bfe4a1f50dd86c3c27d3.jpg

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος OverClocker (28 Δεκ. 2003 , 13:52)

Αν την έβγαζες την επιλογή δεν θα έχανες τίποτα.

Εγώ δεν την έχω βάλει και δεν έχασα τίποτες

 

Ναι αλλά έχεις κάποιο trade off. Η χάνεις τα παλιά email ή δεν δέχεσαι καινούρια. Οπότε καλύτερα να τα κατεβάζεις στο PC σου.

Flying is easy, just throw yourself at the ground and miss...
Link to comment
Share on other sites

Καλά ενοείται πως καλύτερα είναι να τα κατεβάζεις στο PC αλλά αν δεν το κάνεις καλύτερο είναι αφτό που είπα ;)

Ericsson T28s - Nokia 3330 - Siemens S45 - Siemens S55 - Siemens SL45i - Siemens SX1 - Motorola MPX200 - Siemens SX1 Limited - Siemens CX75 - Qtek 8310 - Nokia N95 - Samsung Omnia i900 - SonyEricsson X10i - Samsung Galaxy S - Samsung Galaxy S2 - Samsung Galaxy Note2 - Samsung Galaxy Note4 - Samsung Galaxy Note9 - Samsung Galaxy S23 Ultra - Samsung Galaxy S24 Ultra

122897885_Screenshot2023-02-162220155.jpg.e6f51eae4d98bfe4a1f50dd86c3c27d3.jpg

Link to comment
Share on other sites

Pedia simfono apolita me auta pou lete.

 

To thema ine oti KANENAS den mou estile email 5MB!!!

 

Ta email pou ixa mesa to POLI na itan 500kb!!!

 

 

....anyway to pathima mou egine mathima kai tora pia katevazo ta mail mou apo to outlook :)

 

 

Na ste kala oloi kai XRONIA POLLA!!!! :D

Link to comment
Share on other sites

Είναι μερικά από τα κουφά που γίνονται

Ericsson T28s - Nokia 3330 - Siemens S45 - Siemens S55 - Siemens SL45i - Siemens SX1 - Motorola MPX200 - Siemens SX1 Limited - Siemens CX75 - Qtek 8310 - Nokia N95 - Samsung Omnia i900 - SonyEricsson X10i - Samsung Galaxy S - Samsung Galaxy S2 - Samsung Galaxy Note2 - Samsung Galaxy Note4 - Samsung Galaxy Note9 - Samsung Galaxy S23 Ultra - Samsung Galaxy S24 Ultra

122897885_Screenshot2023-02-162220155.jpg.e6f51eae4d98bfe4a1f50dd86c3c27d3.jpg

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

έχει δοκιμάσει να στείλει κάποιος sms από wap over gprs μέσα από το mycosmos mail που έχει επιλογή εκτός από email να στείλεις sms?

τα ελληνικά φαίνονται σωστά στον παραλήπτη?

ευχαριστώ

Ζωή είναι αυτό που συμβαίνει την ώρα που εσύ κάνεις σχέδια για το μέλλον.

 

c_k / ck_test

Link to comment
Share on other sites

Δεν είναι δύσκολο να στείλεις στον εαυτό σου για να μάθεις....

Όχι δεν μπορείς να στείλεις μεσω wap

Ericsson T28s - Nokia 3330 - Siemens S45 - Siemens S55 - Siemens SL45i - Siemens SX1 - Motorola MPX200 - Siemens SX1 Limited - Siemens CX75 - Qtek 8310 - Nokia N95 - Samsung Omnia i900 - SonyEricsson X10i - Samsung Galaxy S - Samsung Galaxy S2 - Samsung Galaxy Note2 - Samsung Galaxy Note4 - Samsung Galaxy Note9 - Samsung Galaxy S23 Ultra - Samsung Galaxy S24 Ultra

122897885_Screenshot2023-02-162220155.jpg.e6f51eae4d98bfe4a1f50dd86c3c27d3.jpg

Link to comment
Share on other sites

Wirelessly posted (SonyEricssonT630/R401 Profile/MIDP-1.0 Configuration/CLDC-1.0)

 

Αρχικό μήνυμα από τον/την Dave_Steele

έχει δοκιμάσει να στείλει κάποιος sms από wap over gprs μέσα από το mycosmos mail που έχει επιλογή εκτός από email να στείλεις sms?

τα ελληνικά φαίνονται σωστά στον παραλήπτη?

ευχαριστώ

 

stelnei kanonika sms se ola ta ellhnika diktya.den stelnei ekswteriko+se tetrapshfioys.nomizw oti ta mhnymata einai aperiorista,to xrhshmopoiw edw+ena mhna apo pc+apo wap xwris provlhma:-D

the whore of babylon is here

http://briefcase.pathfinder.gr/download/anoim/18932/271109/0/size.jpg

Link to comment
Share on other sites

Wirelessly posted (SonyEricssonT630/R401 Profile/MIDP-1.0 Configuration/CLDC-1.0)

 

Αρχικό μήνυμα από τον/την ANOIM

Wirelessly posted (SonyEricssonT630/R401 Profile/MIDP-1.0 Configuration/CLDC-1.0)

 

Αρχικό μήνυμα από τον/την Dave_Steele

έχει δοκιμάσει να στείλει κάποιος sms από wap over gprs μέσα από το mycosmos mail που έχει επιλογή εκτός από email να στείλεις sms?

τα ελληνικά φαίνονται σωστά στον παραλήπτη?

ευχαριστώ

 

stelnei kanonika sms se ola ta ellhnika diktya.den stelnei ekswteriko+se tetrapshfioys.nomizw oti ta mhnymata einai aperiorista,to xrhshmopoiw edw+ena mhna apo pc+apo wap xwris provlhma:-D

 

oi ellhnikoi xarakthres den yposthrizontai apo ola ta kinhta. kalytera greeklish;-)

the whore of babylon is here

http://briefcase.pathfinder.gr/download/anoim/18932/271109/0/size.jpg

Link to comment
Share on other sites

Wirelessly posted (Siemens s55: SIE-S55/20 UP.Browser/6.1.0.5.c.6 (GUI) MMP/1.0)

 

ta minimata den einai aperiorista.distixos periorizontai sta 10 ana 24 oro.

bebaia an exeis pollous logariasmous kaneis kali douleia.ego gia paradeigma me 3 accounts mporo na steilo 30 tin imera,diladi 900 to mina.katholou asximo poso an skefteis oti glitoneis 50 euro to mina peripou.(gia poso omos akoma?)

an eixame kai auto login tha imastan theoi. :)

dorean gprs,dorean sms..xathike na mas edine kai kana dorean xrono omilias to mina? :p

http://www.myphone.gr/forum/image/smilies/ban.gif
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος ANOIM (13 Ιαν. 2004 , 02:54)

 

Wirelessly posted (SonyEricssonT630/R401 Profile/MIDP-1.0 Configuration/CLDC-1.0)

den stelnei ekswteriko

Εγώ πάλι γιατί στέλνω στο εξωτερικό και φτάνουνε στους παραλήπτες; Μάλλον δεν το δοκίμασες αρκετά. Ιταλία και Αγγλία πάνε κανονικά.

nomizw oti ta mhnymata einai aperiorista

10 SMS ανά ημέρα (24h)

Flying is easy, just throw yourself at the ground and miss...
Link to comment
Share on other sites

Γγγγγγρρρρρ και εμενα χα8ηκαν τα email μου μεσα στο τελος Δεκεβρη... Και η επιλογη 'να σβηνονται παλια αμα γεμισει το account' ηταν ενεργοποιημενη ενω εγω την ειχα απενεργοποιημενη πριν το σβησιμο........ ΕΛΕΟΣ!!! Χαθηκαν σοβαρα email που μπορω να τα βρω απο αλλου αλλα αυτη η κινηση του mycosmos δειχνει ελλειψη επαγγελματισμου!

Βλέπεις πράγματα και αναρωτιέσαι "Γιατί;"

Αλλά εγώ ονειρεύομαι πράγματα που δεν υπήρξαν ποτέ και λέω "Γιατί όχι;"

Link to comment
Share on other sites

Wirelessly posted (SonyEricssonT630/R401 Profile/MIDP-1.0 Configuration/CLDC-1.0)

 

Αρχικό μήνυμα από τον/την valerio

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος ANOIM (13 Ιαν. 2004 , 02:54)

 

Wirelessly posted (SonyEricssonT630/R401 Profile/MIDP-1.0 Configuration/CLDC-1.0)

den stelnei ekswteriko

Εγώ πάλι γιατί στέλνω στο εξωτερικό και φτάνουνε στους παραλήπτες; Μάλλον δεν το δοκίμασες αρκετά. Ιταλία και Αγγλία πάνε κανονικά.

nomizw oti ta mhnymata einai aperiorista

10 SMS ανά ημέρα (24h)

 

Exw prospa8hsei na steilw germania xwris apotelesma.vazw to die8nes pro8ema +4916....mhpws 8elei +49016...?

the whore of babylon is here

http://briefcase.pathfinder.gr/download/anoim/18932/271109/0/size.jpg

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...