Jump to content

MyCosmos e-mail


SeCtoR
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ενεργοποίησα εδώ και λίγες μέρες ένα νέο What's up. Τώρα προσπαθώ να του ανοίξω λογαριασμό MyCosmos με παταγώδη αποτυχία.

 

Γνωρίζει κανείς αν υπάρχει πρόβλημα με το σύστημα ή αν κάνω εγώ κάτι λάθος;

Αποστολή OPEN στο 5000 (δοκίμασα και E, δοκίμασα και αλλαγή κωδικού με K password, σε όλα παίρνω την ίδια απάντηση)

 

Λαμβάνω:

Η ΕΠΕΞΕΡΓΑΣΙΑ ΤΗΣ ΕΝΤΟΛΗΣ ΑΠΕΤΥΧΕ. ΑΠΟΤΥΧΙΑ ΣΥΣΤΗΜΑΤΟΣ

Κανείς;

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Γράφεις με κεφαλαία Αγγλικά;Αν ναι τότε θα έχει κάποιο προσωρινό πρόβλημα η υπηρεσία..

Link to comment
Share on other sites

δεν έχω cote αλλά λογικά είναι: σαν apn χρησιμοποιείς το apn του internet όχι wap. Οι επιπλέον ρυθμίσεις είναι οι ίδιες με αυτές που θέλει το Outlook, thunderbird κλπ... Δεν βλέπω γιατί δεν γίνεται να τις περάσεις χειροκίνητα...

 

Δεν ξέρω, παντως εγώ όσο και να σκάλισα το μενού δε βρήκα πού θα μπορούσα να περάσω τις ρυθμίσεις που λες.

Link to comment
Share on other sites

Γράφεις με κεφαλαία Αγγλικά;Αν ναι τότε θα έχει κάποιο προσωρινό πρόβλημα η υπηρεσία..
Ναι, με κεφαλαία Αγγλικά γράφω. Σήμερα το πρωϊ μου ήρθε SMS με καλωσοριστήριο e-mail από το MyCosmos παρ' όλο που η εντολές μου δεν γινόντουσαν δεκτές χτες.

Πάω λοιπόν να μπω με το password που είχα δηλώσει σε ένα από τα SMS που έστειλα χτες (K κωδικός) και δεν έμπαινε. Πατάω να μου κάνει αποστολή κωδικού από το website, μου στέλνει ένα τετραψήφιο αριθμό, τον δοκιμάζω, πάλι τίποτα. Δοκιμάζω να αλλάξω πάλι κωδικό με K password και βγάζει πάλι το ίδιο σφάλμα με εχτές. Πραγματικά δεν ξέρω τι κάνουν...:worry:

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω, παντως εγώ όσο και να σκάλισα το μενού δε βρήκα πού θα μπορούσα να περάσω τις ρυθμίσεις που λες.

τι να σου πω... δεν έχω το κινητό σου να ξέρω πως ακριβώς είναι το μενού...

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Η διαδικασία ενεργοποιησης με αποστολή open στο 5000 λειτουργεί.

Αν εχεις πρόβλημα ένα τηλέφωνημα στο Customer Care τους θα βοηθούσε

Link to comment
Share on other sites

Συνεχίζουν να μην δίνουν πρόσβαση μέσω outlook express όταν μπαίνεις από άλλο provider εκτός του cosmote gprs;
Επισκεφθείτε το site μου για τις αστικές συγκοινωνίες της Αθήνας: http://www.leoforeia.gr/
Link to comment
Share on other sites

Συνεχίζουν να μην δίνουν πρόσβαση μέσω outlook express όταν μπαίνεις από άλλο provider εκτός του cosmote gprs;

 

Δυστυχώς μόνο μέσα από cosmote, ακόμα. Και δεν προβλέπεται να αλλάξει...

"Διαφωνώ με αυτό που λες, αλλά θα υπερασπιστώ μέχρι θανάτου το δικαίωμά σου να το λες."

Βολταίρος

Link to comment
Share on other sites

Μολις σημερα ενεργοποιησα την κοσμοκαρτα μου. Εστειλα και μυνημα στο 5000 πηρα τον κωδικο προσβασης, αλλα όταν το βάζω μαζι με το ονομα χρηστη μου απανταει οτι ειναι λαθος!!!!Οποιος μπορει ας βοηθείσει!!!
Link to comment
Share on other sites

Μολις σημερα ενεργοποιησα την κοσμοκαρτα μου. Εστειλα και μυνημα στο 5000 πηρα τον κωδικο προσβασης, αλλα όταν το βάζω μαζι με το ονομα χρηστη μου απανταει οτι ειναι λαθος!!!!Οποιος μπορει ας βοηθείσει!!!

Ενημέρωσε την εξυπηρέτηση πελατών... Ίσως επειδή σήμερα έγινε η ενεργοποίηση δεν πρόλαβαν να ενημερωθούν τα συστήματά τους... Πάρε τηλ. να σου κάνουν χειροκίνητα την ενεργοποίηση.

Link to comment
Share on other sites

Μολις σημερα ενεργοποιησα την κοσμοκαρτα μου. Εστειλα και μυνημα στο 5000 πηρα τον κωδικο προσβασης, αλλα όταν το βάζω μαζι με το ονομα χρηστη μου απανταει οτι ειναι λαθος!!!!Οποιος μπορει ας βοηθείσει!!!

 

Όνομα χρήστη=ο αριθμός του κινητού σου υπόψιν ;)

Ξανακάνε εγγραφή και προσοχή στο πως γράφεις το password.

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ φίλε Βασίλη. Εγώ έβαζα σαν username αυτό που είχα βάλει στο registration.

Μια βοήθεια ακόμα θέλω. Πώς μπορώ να στέλνω μυνήματα. Με βαζει μέσα στον mail server και δεν βρισκω κάτι σχετικό με sms.

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ φίλε Βασίλη. Εγώ έβαζα σαν username αυτό που είχα βάλει στο registration.

Μια βοήθεια ακόμα θέλω. Πώς μπορώ να στέλνω μυνήματα. Με βαζει μέσα στον mail server και δεν βρισκω κάτι σχετικό με sms.

Μέσω ΙΕ κάνε log in. Με firefox δεν εμφανιζεται η επιλογή για SMS. ;)

Κοίτα εδώ αν θελεις να χρησιμοποιείς firefox/IE χωρίς login κάθε φορά.

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=950654#post950654

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ OPERA χρησιμοποιούσα γι'αυτό δεν το εβλεπα. Τώρα μένει να βρώ έναν τροπο για περισσότερα δωρεάν SMS!!!!!
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ OPERA χρησιμοποιούσα γι'αυτό δεν το εβλεπα. Τώρα μένει να βρώ έναν τροπο για περισσότερα δωρεάν SMS!!!!!

Βρες περισσότερους αριθμούς Cosmote από αδέρφια, ξαδέρφια, φιλαράκια. Eγώ έχω 5-6. :shifty:

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ OPERA χρησιμοποιούσα γι'αυτό δεν το εβλεπα. Τώρα μένει να βρώ έναν τροπο για περισσότερα δωρεάν SMS!!!!!

Και γι'αυτό υπάρχει λύση.. Είτε θα "αγγαρέψεις" αριθμούς cosmote φίλων σου που όμως δεν θα υπάρχει περίπτωση στο μέλλον να χρησιμοποιήσουν mycosmos αυτοί,είτε θα αγοράσεις 2ο και 3ο πακέτο cosmokarta.Με τον πρώτο τρόπο προσωπικά έχω φτάσει τα 60 sms/ημέρα...

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
Συνεχίζουν να μην δίνουν πρόσβαση μέσω outlook express όταν μπαίνεις από άλλο provider εκτός του cosmote gprs;

Ναι έτσι είναι και απο ότι ξέρω δέν θα αλλάξει...:(

Link to comment
Share on other sites

Κάποιο μεγάλος (αν)εγκέφαλος αποφάσισε ότι μια υπηρεσία που έφερε άπειρο κόσμο στην κοσμοτέ δεν πρέπει να δίνεται δωρεάν... Μακάρι να άλλαζε η κατάσταση αλλά δεν το βλέπω...

"Διαφωνώ με αυτό που λες, αλλά θα υπερασπιστώ μέχρι θανάτου το δικαίωμά σου να το λες."

Βολταίρος

Link to comment
Share on other sites

Κάποιο μεγάλος (αν)εγκέφαλος αποφάσισε ότι μια υπηρεσία που έφερε άπειρο κόσμο στην κοσμοτέ δεν πρέπει να δίνεται δωρεάν... Μακάρι να άλλαζε η κατάσταση αλλά δεν το βλέπω...
Δηλαδή;;; θα αρχίσει να χρεώνεται το Mycosmos;;;;
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...