Jump to content

MyCosmos e-mail


SeCtoR
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

προσπαθει καποιος απο εξωτερικο και ενω βαζει σωστα Username Και password δεν μπαινει με τιποτα. καμμια ιδεα?

Μπορεί να στείλει Κ ΧΧΧΧ στο 5000 για να αλλάξει το password. Όσοι είχαμε προβληματικό password λάβαμε SMS με νέο password. Μήπως έλαβε τέτοιο SMS;

Tο username είναι το 69ΧΧΧΧΧΧΧΧ ή το default alias χωρίς το @mycosmos.gr.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Εγώ την είχα ενεργοποιημένη εδώ και χρόνια, μόλις έβαλαν το νέο "σύστημα", πάλι ενεργοποιημένη τη βρήκα (αλλά δεν δούλευε), την απενεργοποίησα/ενεργοποίησα ξανά, μήπως δουλέψει, τίποτα.

 

Δες και εδώ (screenshot).

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=947465#post947465

 

 

Υπάρχει κάποιος που να μπορεί να πει *σίγουρα* αν δουλεύει; Κανείς δεν έχει απαντήσει μέχρι τώρα απόλυτα "ναι".

Εγώ λαμβάνω ειδοποιήσεις. Πάρε τηλ στο 1212 (είναι το Call Center) και ενημέρωσε τους να το κοιτάξουν.

Link to comment
Share on other sites

Οσα email πανε στον φακελο Junk δεν στελνει ειδοποιησεις...

Βλέπεις πράγματα και αναρωτιέσαι "Γιατί;"

Αλλά εγώ ονειρεύομαι πράγματα που δεν υπήρξαν ποτέ και λέω "Γιατί όχι;"

Link to comment
Share on other sites

Οσα email πανε στον φακελο Junk δεν στελνει ειδοποιησεις...

Εμένα μου αρέσει αυτό. Δε θέλω να με ειδοποιεί για Junk. Αν θέλεις ειδοποιήσεις, τότε α) απενεργοποίησε το Junk Filtering, β) πρόσθεσε στο White List αυτούς που σου στέλωουν μηνύματα. Σε αυτή τη περίπτωση θα πάνε στα Εισρεχόμενα και θα έχεις ειδοποίηση

Link to comment
Share on other sites

Εκ πειρας μπορω να πω πως η λογικη που χαρακτηριζει junk email το Οutlook ειναι πολυ χαζη με αποτελεσμα παρα πολλα χρησιμα email να πηγαινουν στα σκουπιδια και αλλα που κανουν μπαμ οτι ειναι σκουπιδια να πηγαινουν κυριλε στα εισερχομενα. Και δυστυχως βλεπω πως την ιδια λογικη εχει και ο exchange 2003...

Βλέπεις πράγματα και αναρωτιέσαι "Γιατί;"

Αλλά εγώ ονειρεύομαι πράγματα που δεν υπήρξαν ποτέ και λέω "Γιατί όχι;"

Link to comment
Share on other sites

Μέχρι στιγμής, έβγαλε junk newsletters του Play.com και του Amazon.co.uk. Ευτυχώς που είχα πάρει χαμπάρι την αλλαγή του "συστήματος" από την πρώτη στιγμή, με προκαθορισμένη τη ρύθμιση για Junk Mail και την άλλαξα. Τα φίλτρα που είχα βάλει μόνος μου παλιότερα, δεν πέρασαν στο νέο σύστημα.

 

Η ειδοποίηση δεν λειτουργεί και δεν έχω σκοπό να περιμένω στο τηλέφωνο για να με εξυπηρετήσουν. Ποτέ δεν το έχω κάνει, είναι χάσιμο χρόνου και χρημάτων. Αντιθέτως, τους έστειλα 2 e-mails (και πήρα επιβεβαίωση μόνο για το ένα) για να μου πουν τι γίνεται.

Link to comment
Share on other sites

μπήκα με ΙΕ και όταν βγήκα διαλύθηκαν τα πάντα..

άντε γειά.. :)

Citizen AW5000-24E | Creek A50i R | Dual CV-1160 | Dynavox TC-750 | Huawei P20 | JBL T110 | Kenwood KP-3022 (N-39 mkII) | KLH Model Six | Legend | MacBook Air 13 2014 & MB397G/A | MacBook Pro 13 Late 2013 | ONYX BOOX Nova 2 | Pioneer PD-S602 | QED XT Evolution | Xiaomi Redmi Buds 4 Active    Μετά από χρόνια... Εκεί που δεν το περίμενες, αλλά το έλπιζες... Και προσπαθούσες συνέβη... Ναι ήμουν κάτω από την μπάρα των FM στην Ευρώπη...

Link to comment
Share on other sites

Σε μένα πάλι προς το παρόν δεν έχει βγάλει κάποιο ιδιαίτερο πρόβλημα. Δηλαδή κανένα πρόβλημα δεν έχει βγάλει! Και τα φίλτρα και τα μηνύματα παραμένουν τα ίδια.
Link to comment
Share on other sites

Εγώ την είχα ενεργοποιημένη εδώ και χρόνια, μόλις έβαλαν το νέο "σύστημα", πάλι ενεργοποιημένη τη βρήκα (αλλά δεν δούλευε), την απενεργοποίησα/ενεργοποίησα ξανά, μήπως δουλέψει, τίποτα.

 

Δες και εδώ (screenshot).

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=947465#post947465

 

 

Υπάρχει κάποιος που να μπορεί να πει *σίγουρα* αν δουλεύει; Κανείς δεν έχει απαντήσει μέχρι τώρα απόλυτα "ναι".

 

 

Ουτε εμενα δουλευει η ειδοποιηση.Να δουμε τι θα γινει.Ουτε outlook ουτε ειδοποιησεις.Ενα καλο κανανε δεκα κακα εμφανιστηκαν.

Link to comment
Share on other sites

Επιβεβαιώστε παρακαλώ ότι στην αποστολή sms αν βάλεις μόνο την επαφή και όχι το νούμερο κινητού,ενώ λέει ότι εστάλει τελικά δεν φεύγει το μήνυμα.. :confused:

Link to comment
Share on other sites

Επιβεβαιώστε παρακαλώ ότι στην αποστολή sms αν βάλεις μόνο την επαφή και όχι το νούμερο κινητού,ενώ λέει ότι εστάλει τελικά δεν φεύγει το μήνυμα.. :confused:

 

μια χαρά στέλνεται....

Κυνήγα το λευκό της ζωής σου

Link to comment
Share on other sites

Βασίλη μαζί σου. Κι εγώ το ίδιο πρόβλημα αντιμετωπίζω. Ε εντάξει, πρόβλημα δεν το λες κιόλας....

Πρόβλημα θα μπορούσε να γίνει αν το κάνει επιλεκτικά σε ορισμένους :p

Thanks για την επιβεβαίωσω πάντως,και πριν λίγο που το δοκίμασα πάλι δεν εστάλει..

Link to comment
Share on other sites

Σε μένα συμβαίνει κάτι άλλο... Στέλνεται κανονικά το μήνυμα, αλλά όταν έρχεται το μήνυμα βγαίνει απλά το φακελάκι χωρίς να ειδοποιεί ηχητικά η συσκευή και να εμφανίζει ΝΕΟ ΜΗΝΥΜΑ... :confused: Περίεργα πράματα...
Link to comment
Share on other sites

Εγώ έμαθα κάτι άλλο και έχω τρελαθεί. Λένε από το 13838 ότι πλέον δεν μπορούμε να παίρνουμε τα μηνύματά μας μέσω Outlook Express. Αυτό το διαπίστωσα μόλις τώρα στην πράξη επειδή με τον γνωστό mail server δηλαδή το mailsrv.mycosmos.gr δεν συνδέεται και βγάζει σφάλματα. Αυτό το πράγμα ποιος στόκος σκέφτηκε να το κάνουν; Από βδομάδα που πιθανότατα θα είμαι Αθήνα θα έχουμε τρεξίματα. Και είμαι ορεξάτος αυτές τις μέρες για ιστορίες τέτοιου είδους :devil:
Επισκεφθείτε το site μου για τις αστικές συγκοινωνίες της Αθήνας: http://www.leoforeia.gr/
Link to comment
Share on other sites

Επιβεβαιώστε παρακαλώ ότι στην αποστολή sms αν βάλεις μόνο την επαφή και όχι το νούμερο κινητού,ενώ λέει ότι εστάλει τελικά δεν φεύγει το μήνυμα.. :confused:

 

Μήπως δεν πατάς το προσθήκη και απλά επιλέγεις την επαφή; Πρέπει να πατήσεις το προσθήκη για να γραφτεί ο αριθμός επάνω

Link to comment
Share on other sites

Μήπως δεν πατάς το προσθήκη και απλά επιλέγεις την επαφή; Πρέπει να πατήσεις το προσθήκη για να γραφτεί ο αριθμός επάνω

Δε νομίζω να είναι τόσο άμπαλος ο Βασίλης. Το κατέχει το άθλημα για να κάνει τέτοια χοντράδα. Κάτι άλλο θα συμβαίνει. :O

Link to comment
Share on other sites

Επιβεβαιώστε παρακαλώ ότι στην αποστολή sms αν βάλεις μόνο την επαφή και όχι το νούμερο κινητού,ενώ λέει ότι εστάλει τελικά δεν φεύγει το μήνυμα.. :confused:

Επιλέγεις την 'επαφή' και μετά πατάς το κουμπί 'προσθήκη' για να εμφανίσει το νούμερο στο επάνω πλαίσιο και μετά το στέλνεις το SMS...

η δύναμη της βλακείας είναι ακατανίκητη... :confused:
Link to comment
Share on other sites

Εγώ έμαθα κάτι άλλο και έχω τρελαθεί. Λένε από το 13838 ότι πλέον δεν μπορούμε να παίρνουμε τα μηνύματά μας μέσω Outlook Express. Αυτό το διαπίστωσα μόλις τώρα στην πράξη επειδή με τον γνωστό mail server δηλαδή το mailsrv.mycosmos.gr δεν συνδέεται και βγάζει σφάλματα. Αυτό το πράγμα ποιος στόκος σκέφτηκε να το κάνουν; Από βδομάδα που πιθανότατα θα είμαι Αθήνα θα έχουμε τρεξίματα. Και είμαι ορεξάτος αυτές τις μέρες για ιστορίες τέτοιου είδους :devil:

 

δεν μπορουμε να λαμβανουμε τα e-mail απο το mycosmos μεσω outlook express;;;!!! :mad:

τι κουφα ειναι αυτα;;;!!! :mad:

και νομιζα οτι επειδη εκαναν ολες αυτες τις αλλαγες στο mycosmos,αλλαξαν και τα pop3 και smtp!δε μου φαινοταν λογικο,ομως!

ελπιζω να αλλαξει αυτο γιατι δε λεει!!! :wacko:

 

please,αν υπαρξει νεοτερο,ενημερωστε! ;)

life is a lesson,you learn it when you're through.....

http://www.girrer.at/mariazell/freizeit/winter/amigos/images/boarder01.gif

Link to comment
Share on other sites

Για 1000000η φορά: Μπορούμε να τα πάρουμε με Outlook Express αλλά ΜΟΝΟ αν συνδεόμαστε μέσω GPRS (κινητό με συμβόλαιο ή PCMCIA κάρτα!). Αν μπαίνουμε με PSTN/ISDN/ADSL σε οποιονδήποτε ISP, τότε ΔΕΝ μπορούμε να πάρουμε τα μηνύματα με το Outlook Express!!!!
Link to comment
Share on other sites

Εγώ έμαθα κάτι άλλο και έχω τρελαθεί. Λένε από το 13838 ότι πλέον δεν μπορούμε να παίρνουμε τα μηνύματά μας μέσω Outlook Express. Αυτό το διαπίστωσα μόλις τώρα στην πράξη επειδή με τον γνωστό mail server δηλαδή το mailsrv.mycosmos.gr δεν συνδέεται και βγάζει σφάλματα. Αυτό το πράγμα ποιος στόκος σκέφτηκε να το κάνουν; Από βδομάδα που πιθανότατα θα είμαι Αθήνα θα έχουμε τρεξίματα. Και είμαι ορεξάτος αυτές τις μέρες για ιστορίες τέτοιου είδους :devil:

Αντι για mailsrv.mycosmos.gr να βαλετε mail.mycosmos.gr

Link to comment
Share on other sites

Πολυ σπαστικο αυτο με το outlook πρεπει να βρεθει λυση.Ποσο χωρο για E-mail εχουμε?

Με την αναβάθμιση που έγινε το πήγαν από 6ΜΒ σε 20ΜΒ.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...