Jump to content

MyCosmos e-mail


SeCtoR
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μήπως γνωρίζεται εάν μπορώ να στείλω sms από το mailmycosmos σε κινητό στο εξωτερικό (συγκεκριμένα στη Κύπρο )

Κυνήγα το λευκό της ζωής σου

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Τώρα είδα ότι δεν μπορώ να πάρω τα e-mail μου από το outlook express... Τι έπαθε πάλι το μπρίκι τους;
Επισκεφθείτε το site μου για τις αστικές συγκοινωνίες της Αθήνας: http://www.leoforeia.gr/
Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάλι ό,τι mail στέλνω απλώς δεν φτάνει.... Μόλις ανοίξει το GMail το πετάω το MyCosmos... :mad:
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος dimangelid (27 Ιούλ. 2004 , 00:32)

 

Τώρα είδα ότι δεν μπορώ να πάρω τα e-mail μου από το outlook express... Τι έπαθε πάλι το μπρίκι τους;

 

 

... ενώ από τη σελίδα του Mycosmos μπορώ να πάρω κανονικά όλα μου τα mail... (ελπίζω τουλάχιστον!!)

Έτσι για να συμπληρώσω την εικόνα του προβλήματος :mad:

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος LanderAcaliptus (31 Ιούλ. 2004 , 15:20)

 

... ενώ από τη σελίδα του Mycosmos μπορώ να πάρω κανονικά όλα μου τα mail... (ελπίζω τουλάχιστον!!)

Έτσι για να συμπληρώσω την εικόνα του προβλήματος :mad:

 

 

Ναι, αυτό ξέχασα να το συμπληρώσω... Όταν τους πήρα και τους ξέχεσα, το φτιάξανε. Πέμπτη ή Παρασκευή ξαναχάλασε. Παίρνω τηλέφωνο, λέω τι συμβαίνει, τους τονίζω ότι αυτές τις μέρες γίνεται συνεχώς αυτό το πράγμα. Μου ζητάνε τηλέφωνο επικοινωνίας και τους δίνω το σταθερό μου και το συμβόλαιο vodafone που έχω και είπα να με πάρουν πρώτα στο κινητό γιατί στο σταθερό υπάρχει μεγάλη πιθανότητα να μην με βρουν. Με παίρνει λοιπόν ένας πολύ ευγενικός υπάλληλος, με ρωτάει τι ακριβώς συμβαίνει και του το λέω. Με ρώτησε επίσης αν βρίσκομαι μπροστά σε υπολογιστή για να το δοκιμάσουμε. Του λέω ότι δεν είμαι αλλά πριν φύγω το δοκίμασα και δεν μπορούσα να τα λάβω από το outlook express αλλά μόνο από το mail.mycosmos.gr . Λέει ότι έκανε κάποιες δοκιμές και δούλευε κανονικά. Μου είπε να το δοκιμάσω όταν μπορέσω και θα μιλήσουμε ξανά από Δευτέρα. Φυσικά δεν δουλεύει το ρημαδιασμένο :mad: ΑΥΤΗ ΤΗΝ ΣΚΑΤΟΥΠΗΡΕΣΙΑ ΘΑ ΔΩΣΟΥΝ ΣΤΟΥΣ ΕΠΙΣΗΜΟΥΣ ΤΩΝ ΟΛΥΜΠΙΑΚΩΝ ΑΓΩΝΩΝ ΟΙ ΟΠΟΙΟΙ ΕΧΟΥΝ ΠΑΡΕΙ ΚΙΝΗΤΑ COSMOTE; :mad: :mad: Ρεζίλι θα γίνουμε αν δεν το φτιάξουν...

Επισκεφθείτε το site μου για τις αστικές συγκοινωνίες της Αθήνας: http://www.leoforeia.gr/
Link to comment
Share on other sites

Ακριβώς το ίδιο πρόβλημα έχω κ εγώ. Σήμερα που γύρισα για διακοπές κατέβασα 55 μαιλ, κ αυτό ήταν. Μετά κόλλησε...

Ερώτηση : Μπορουμε να κάνουμε κάτι ωστε να μας δώσουν μεγαλύτερο μαιλμποξ? Τα 6ΜΒ είναι λίγα... δεν είναι? Εμένα πολλές φορές έχει γεμίσει, και είτε χάνω μηνύματα, είτε μου σβύνει παλαιότερα που δεν τα έχω κατεβάσει!!!

Το τηλέφωνο που κάλεσες για την βλάβη πιο είναι?

Link to comment
Share on other sites

Μόλις μίλησα μαζί τους και μου είπαν

1) POP server έχει και θα έχει πρόβλημα

2) mail.mycosmos.gr δουλεύει (encoding greek(windows))

3) sms notification για email θα έχει πρόβλημα που και που

 

Υπάρχει μεγάλο πρόβλημα με ολόκληρη την πλατφόρμα και την αναβαθμίζουν. Η αναβάθμιση μπορεί να διαρκέσει και 2 μήνες!!

 

Αυτά...

Link to comment
Share on other sites

Η απάντηση του mycosmos σε ερώτησή μου για τις μόνιμες βλάβες του:

 

Θα θέλαμε να σας ευχαριστήσουμε, που επικοινωνήσατε με την Εταιρία Κινητής Τηλεφωνίας COSMOTE, μέσω INTERNET, και για το ενδιαφέρον σας για την Εταιρία μας.

 

Σχετικά με το αναφερόμενο περιστασιακό τεχνικό πρόβλημα που παρουσιάστηκε στη διαχείριση της ηλεκτρονικής θυρίδας MyCosmos, θα θέλαμε να σας ενημερώσουμε ότι πλέον έχει αποκατασταθεί.

 

Στη διάθεση σας για οποιαδήποτε συμπληρωματική πληροφορία.

 

 

 

Με εκτίμηση,

 

 

 

 

Τμήμα Εξυπηρέτησης Πελατών

 

Ειναι περιστασιακά μόνιμο το πρόβλημα κάθε σαββατοκύριακο! :p

 

Ότι και να τους πεις ... χάνεις τα λόγια σου :whistle:

 

ΥΓ. το email τους το έστειλα από τη yahoo αφού του mycosmos δεν δούλευε :down:

κ @ τ @ ν τ ι @
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος con ( 2 Αύγ. 2004 , 14:59)

 

Υπάρχει μεγάλο πρόβλημα με ολόκληρη την πλατφόρμα και την αναβαθμίζουν. Η αναβάθμιση μπορεί να διαρκέσει και 2 μήνες!!

 

Αυτά...

 

 

Δύο μήνες;;;;

Ταχύτατες υπηρεσίες!!!!

Link to comment
Share on other sites

Γμτ.. περιμένω ένα σημαντικό mail και η μ@λ@κι@ δεν δουλευει!!!!! :mad: Σφάλμα συστηματος μου γράφει στην οθονη και να καλεσω το 1212!!!Ναι καλα, τωρα τρεχω να τους παρω! :mad:

Εγγραφείτε στο κανάλι μου για χρήσιμες συμβουλές για γυμναστική, fitness, διατροφή και εύκολες απολαυστικές και υγιεινές συνταγές!

 

http://www.youtube.com/irinifitness

Link to comment
Share on other sites

οι ειδοποιησεις ερχονται κανονικα στο κινητο....χωρις καθυστερηση (σε αντιθεση με τις προγουμενες ημερες)

αλλα η σελιδα mail.mycosmos.gr δεν ανοιγει απο το πρωι!!!!!

γιατι αυτη η κατασταση? εχουμε προβλημα με τα mms, με το σημα, τωρα θα έχουμε προβλημα και με τα email?

ποσο θα κρατησει αυτή η κατάσταση?ειναι απαραδεκτοι!!

Apple Addict&Collector: iPhone 2G, iPhone 4,iPhone 6s, iPod nano 3rd gen, iPod nano 5th gen, iPod shuffle 3rd gen

iPhone 11, MacBook Air(2012) MacMini(2012)

Xiaomi Redmi Note 2 16GB

Link to comment
Share on other sites

Όντως, αυτή τη στιγμή η κεντρική σελίδα πετάει "HTTP/1.1 Server Too Busy"... Η αναβάθμησή της έπρεπε να έχει γίνει εδώ και χρόνια... :mad:
Link to comment
Share on other sites

Miα ερώτηση... δεν έχουν σκεφτεί τα τζιμάνια του mycosmos να χρησιμοποιήσουν τις υπηρεσίες της Otenet στην αποστολή κ λήψη των μαιλ? Η τέλος πάντων τους διακομιστές? Αφού τους πληρώνουμε που τους πληρώνουμε... μια συνεργασία δεν μπορει να γίνει?

Πάντος εγω δεν έχω αλλάξει κινητό για 5 χρόνια ακριβώς γιατι έχω συνδέσει κ το μαιλ μου στην υπηρεσία αυτή!!!

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Φίλε jimpanourgias, εγώ έχω αλλάξει νούμερα κοσμοτέ μα πάντα "μεταφέρω" το e-mail alias από τον ένα λογαριασμό mycosmos mail στον άλλο, αφού μπορείς να αποδεσμεύσεις(διαγράψεις) το alias και να το πάρεις άμεσα με το νέο σου αριθμό.

Ξέρει κανείς κάτι για την πορεία των διεργασιών αναβάθμισης του mycosmos mail server? Λογικά θα αυξήσουν το χώρο και θα δώσουν και κάτι καινούριο για να είναι ανταγωνιστικό του ανανεωμένου vodafone mail!

Θα δείξει...

"Διαφωνώ με αυτό που λες, αλλά θα υπερασπιστώ μέχρι θανάτου το δικαίωμά σου να το λες."

Βολταίρος

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
  • 5 weeks later...

exo kanei aitisi gia na metafero to noumero pou apo kartokinito tis tim se kartokinito tis cosmote.

 

tha mporo na kano egrafi sto mycosmos???

 

episis mporo na epilexo an tha exo cosmocarta i whats up? gia apo to tilefono den evgala akri me aytous.

 

eyxaristo.

Link to comment
Share on other sites

Tha mporeis na kaneis eggrafi sto mycosmos!

 

Mallon tha se baloun aytomata stin Cosmocarta alla kalytera partous kai rwta tous!An ginei ayto me 7eurw (mesw tou menou pou akous to ypoloipo) se metaferei apo to ena paketo sto allo aytomata mesa se liga deyterolepta!!

Άσκηση & Τρόπος Ζωής

Όσα θέλετε να μάθετε για την άσκηση...!

http://askisitroposzwis.blogspot.gr/

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Re paidia se emena sto Outlook Express mia doulevei to account mia den doulevei, den borw na katalavw ti simvenei me to mycosmos...

 

Xirotera einai ta pragmata otan thelw na steilw email, tote 7 stis 10 fores den leitourgei..

 

Kserei kanenas ti simvenei ?

Nokia n800 user! :D
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος lovehacker (29 Οκτ. 2004 , 17:25)

 

Re paidia se emena sto Outlook Express mia doulevei to account mia den doulevei, den borw na katalavw ti simvenei me to mycosmos...

 

Xirotera einai ta pragmata otan thelw na steilw email, tote 7 stis 10 fores den leitourgei..

 

Kserei kanenas ti simvenei ?

 

Same Here......Βασικα εχει χαλια συνεργασια το mycosmos με το outlook....

Ειδικοτερα στην αποστολη μηνυματων!!!!

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/8090sunnlogoheader1.gif
Link to comment
Share on other sites

όσοι αλλάζουν φορέα και μεταφέρονται στην cοte μπορούν να έχουν Mycosmos email ακόμα κι αν το νούμερο τους δεν αρχίζει απο 697-.

[ f i l i p p o s ]

Link to comment
Share on other sites

Παλαιότερα ήμουν θερμός υποστηριχτής του MyCosmos MAIL αλλά στην πορεία (το χρησιμοποιώ ως πρωτεύον λογαριασμό από το 2001) διαπίστωσα ότι δεν είναι αρκετά αξιόπιστο για τις απαιτήσεις μου. Αν το θέλει κάποιος για να στέλνει εμαιλ στους φίλους του με αστεία βιντεο και φωτογραφίες είναι οκ. Για μένα το να στέλνεις εμαιλ που ΠΟΤΕ δεν φτάνουν και να μην ειδοποιείσαι τουλάχιστον ότι η αποστολή απέτυχε, είναι τουλάχιστον απαράδεκτο. Φανταστείτε να στείλετε ένα εμαιλ σε κάποιον για μια θέση εργασίας και να σας απαντήσει θετικά, αλλά να μην το λάβετε ποτέ!!

Looks like the sun is going down.

I wanter will i dream....

- Mitch Connor

Link to comment
Share on other sites

Μετά τν αναβάθμιση του voda mail περιμέναμε όλοι να κινηθεί και η cosmote. Δυστυχώς αυτή η εταιρεία έχει πολύ (μα πολύ) αργές κινήσεις, κάτι απαράδεκτο για μια διαρκώς μεταβαλλόμενη αγορά. Και εγώ είχα αγκαλιάσει το Mycosmos mail από τότε που βγήκε. Τώρα το έχω μόνο για να κάνω forward από άλλα accounts για την ειδοποίηση και μόνο.

Παράλληλα δοκιμάζω το vodafone mail το οποίο αν και αργό σαν web, σε pop3 μοιάζει αξιόπιστο!

Αν δεν το αναβαθμίσει σύντομα η cosmote θα χάσει ένα μεγάλο πλεονέκτημα που έχει... Παρά την αναξιοπιστία του είναι το μόνο mail συνδεδεμένο με κινητό που σου στέλνει το subject και τον sender κάθε εισερχόμενου δωρεάν (στη voda η αναλυτική ειδοποίηση χρεώνεται!).

Θα δείξει...

"Διαφωνώ με αυτό που λες, αλλά θα υπερασπιστώ μέχρι θανάτου το δικαίωμά σου να το λες."

Βολταίρος

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...