Jump to content

MyCosmos e-mail


SeCtoR
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ρε παιδιά, δουλεύει το POP3?

Τι ρυθμίσεις πρέπει να κάνω στο Outlook?

Ας βοηθήσει κάποιος, διότι θα το σπάσω στο τέλος.

Δεν μπορώ να στείλω e-mail.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

ειναι ευκολο να στειλετε ολες μαζι τισ απαραιτητεσ ρυθμισεις που χρειαζεται κανεις για να ενεργοποιησει το email μεσω outlook γιατι εγω προσωπικα δεν ξερω καθολου να χειριζομαι το outlook και θα ηθελα παρα πολυ να το μαθω πως θα το ενεργοποιησω γιατι θα το χρειαστω αμεσα σε μια δουλεια που εχω?

ευχαριστω..

Apple Addict&Collector: iPhone 2G, iPhone 4,iPhone 6s, iPod nano 3rd gen, iPod nano 5th gen, iPod shuffle 3rd gen

iPhone 11, MacBook Air(2012) MacMini(2012)

Xiaomi Redmi Note 2 16GB

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος mariel19 (30 Ιούν. 2004 , 10:56)

 

ειναι ευκολο να στειλετε ολες μαζι τισ απαραιτητεσ ρυθμισεις που χρειαζεται κανεις για να ενεργοποιησει το email μεσω outlook γιατι εγω προσωπικα δεν ξερω καθολου να χειριζομαι το outlook και θα ηθελα παρα πολυ να το μαθω πως θα το ενεργοποιησω γιατι θα το χρειαστω αμεσα σε μια δουλεια που εχω?

ευχαριστω..

 

 

Πρέπει να κάνεις τα εξής:

 

Μέσα από το Outlook:

- Tools --> Acounts

- Add --> Mail

- Δίνεις το όνομά σου, πατάς next

- Δίνεις τη διεύθυνσή σου, πατάς next

- Ορίσεις σαν Incoming mail το mailsrv.mycosmos.gr

- Ορίζεις σαν Outgoing mail το mailsrv.mycosmos.gr

- Δίνεις username (τον αριθμό του τηλεφώνου σου) και password, πατάς next και finish και είσαι ΟΚ!

 

Τώρα αν καταφέρεις να στείλεις και να λάβεις e-mail πες το και σε μένα!!!

Από χτες το βράδυ δεν μπορώ ούτε να στείλω αλλά ούτε και να λάβω mail με κανένα τρόπο, ούτε από το Outlook ούτε και από το site του Mycosmos....

Αν γνωρίζεις κάποιος κάτι περισσότερο ας βοηθήσει!!

Τι να πει κανείς τελικά με αυτή την εταιρεία....

 

Μάριος

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος LanderAcaliptus ( 2 Ιούλ. 2004 , 16:36)

 

Πρέπει να κάνεις τα εξής:

 

Μέσα από το Outlook:

- Tools --> Acounts

- Add --> Mail

- Δίνεις το όνομά σου, πατάς next

- Δίνεις τη διεύθυνσή σου, πατάς next

- Ορίσεις σαν Incoming mail το mailsrv.mycosmos.gr

- Ορίζεις σαν Outgoing mail το mailsrv.mycosmos.gr

- Δίνεις username (τον αριθμό του τηλεφώνου σου) και password, πατάς next και finish και είσαι ΟΚ!

 

Τώρα αν καταφέρεις να στείλεις και να λάβεις e-mail πες το και σε μένα!!!

Από χτες το βράδυ δεν μπορώ ούτε να στείλω αλλά ούτε και να λάβω mail με κανένα τρόπο, ούτε από το Outlook ούτε και από το site του Mycosmos....

Αν γνωρίζεις κάποιος κάτι περισσότερο ας βοηθήσει!!

Τι να πει κανείς τελικά με αυτή την εταιρεία....

 

Μάριος

 

 

Μίλησα εγώ πριν από 2 λεπτά μαζί τους και μου είπαν ότι το πρόβλημα προέκυψε χτες λόγω υπερφόρτωσης επειδή στάλθηκαν πολλά μηνύματα λόγω του αγώνα! Τους ενημέωσαν λέει πριν μία-μιάμιση ώρα ότι έχει αρχίσει να ομαλοποιείται η κατάσταση και ότι τα e-mail θα καθυστερήσουν να έρθουν! Πάντως και αυτή την φορά έτυχε να μιλήσω με ένα πολύ ενημερωμένο και ευγενικό υπάλληλο.

Επισκεφθείτε το site μου για τις αστικές συγκοινωνίες της Αθήνας: http://www.leoforeia.gr/
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος dimangelid ( 2 Ιούλ. 2004 , 18:53)

 

Μίλησα εγώ πριν από 2 λεπτά μαζί τους και μου είπαν ότι το πρόβλημα προέκυψε χτες λόγω υπερφόρτωσης επειδή στάλθηκαν πολλά μηνύματα λόγω του αγώνα! Τους ενημέωσαν λέει πριν μία-μιάμιση ώρα ότι έχει αρχίσει να ομαλοποιείται η κατάσταση και ότι τα e-mail θα καθυστερήσουν να έρθουν! Πάντως και αυτή την φορά έτυχε να μιλήσω με ένα πολύ ενημερωμένο και ευγενικό υπάλληλο.

 

 

Μακάρι να γίνει κάτι σύντομα γιατί όχι μόνο μέχρι την ώρα αυτή (04.42) δεν έχουν κάνει απολύτως τίποτε, αλλά το χειρότερο παιδιά ξέρετε ποιό είναι;

Δεν μπορώ να στείλω ούτε και να λάβω e-mail και παρόλα αυτά τόσο το Outlook όσο και το mail.mycosmos.gr δείχουν ότι όλα λειτουργούν κανονικά!!! Άντε τώρα εσύ να βγάλεις άκρη και να μπορέσεις να δείξεις εμπιστοσύνη...... :o

 

 

Μάριος

Link to comment
Share on other sites

Λογικά το πρόβλημα πρέπει να αποκαταστάθηκε, αφού πριν από 10 λεπτά έφυγαν μαζικά από το myphone.gr όλες οι ειδοποιήσεις προς μέλη του forum με e-mail @mycosmos.gr οι οποίες έκαναν bounce από εχθές. Πίστευα στην αρχή ότι ήταν πρόβλημα που οφείλονταν στη δική μας μετακόμιση γι αυτό και το παρακολουθούσα από κοντά. Ωστόσο, για να μπορέσω και εγώ να είμαι βέβαιος αν κάποιο από τα μέλη του forum έχει εγγραφεί με e-mail @mycosmos.gr και έχει δεχθεί ειδοποίηση σήμερα ας με ενημερώσει είτε με PM, είτε από εδώ. Ευχαριστώ :)
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

σε μενα δεν λειτουργει ακομα. δεν εχω λαβει καμμια ειδοποιηση ουτε απο εδω ουτε απο τα Yahoo groups. Eστειλα δοκιμαστικο μαιλ στον εαυτο μου αλλα ουτε αυτο ηρθε
ΕΙΤΕ ΧΙΟΝΙΖΕΙ ΕΙΤΕ ΒΡΕΧΕΙ ΜΕΝΕΙ ΛΕΥΚΟ ΤΟ ΓΙΑΣΕΜΙ...
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος MsK ( 3 Ιούλ. 2004 , 05:24)

 

Ωστόσο, για να μπορέσω και εγώ να είμαι βέβαιος αν κάποιο από τα μέλη του forum έχει εγγραφεί με e-mail @mycosmos.gr και έχει δεχθεί ειδοποίηση σήμερα ας με ενημερώσει είτε με PM, είτε από εδώ. Ευχαριστώ :)

 

 

Μάνο μέχρι αυτή τη στιγμή, (14.00) δεν έχει υπάρξει καμία βελτίωση... Όχι μόνο τα δικά σας mail δεν έχω πάρει αλλά ούτε και όσα έστειλα στον εαυτό μου από χτες!

Και το κακό στην όλη ιστορία το ανέφερα και προηγούμενα, δεν είναι τόσο ότι δεν μπορώ να στείλω και να λάβω τίποτε, αλλά ότι τόσο το Outlook όσο και το mail.mycosmos.gr δείχνουν σαν όλα να λειτουργούν κανονικά! Παρόλα αυτά δεν κινείται τίποτε...... :o

 

Μάριος

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ LanderAcaliptus για την πληροφορία. Γιατί όντως είδα πάλι τα e-mails να γυρνάνε πίσω και πίστεψα προσωρινά ότι οφείλονταν σε κάποια δική μου λάθος ρύθμιση στο νέο server.
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος stelaras1 ( 3 Ιούλ. 2004 , 22:36)

 

καιρός να πετάξω την Mycosmos στα σκουπίδια... :mad:

 

 

Όντως η ταλαιπωρία αυτή ήταν που έφτασε την κατάσταση στο απροχώρητο... :mad: Είχε που είχε προβλήματα το Mycosmos τελευταία, αλλά ποτέ δεν αντιμετώπισα και τόση αναξιοπιστία.

Αυτές τις μέρες εκτός από συσκευή με βλέπω να αλλάζω και δίκτυο τελικα...

 

Μάριος

Link to comment
Share on other sites

Καλά δε συζητάμε για τα sms, σωστά; Έχει παρα-γαμηθεί το ζήτημα....Ευτυχώς που υπάρχει και το cool4u:)
Ότι αρχίζει, πάντα πρέπει να τελειώνει. Είναι φυσικός νόμος...:yinyang:
Link to comment
Share on other sites

Χθες μου ήρθαν 10 mail "Mailbox full, email(s) rejected" ενώ από σήμερα άρχισαν να έρχονται με μπερδεμένη εννοείται σειρά τα mail που είχαν κολλήσει στο server τους εδώ και τόσες μέρες.

 

Συγκρίνοντας τον αριθμό των mail που μου ήρθαν από τα yahoogroups με τον αριθμό των mail που έπρεπε να μου είχαν έρθει, το οποίο μπορώ να το τσεκάρω από την ιστοσελίδα των yahoogroups, συμπεραίνω ότι έχει έρθει περίπου το 70% των mail ως τώρα.

 

Εγώ ήδη έκανα πάντως λογαριασμό στο yahoo.com με 100ΜΒ όλα δικά μου :D

"Είναι αδύνατο να υπάρξουν ιπτάμενες μηχανές, πιο βαριές από τον αέρα"

> Lord Kelvin, πρόεδρος της Royal Society, 1895

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος beetle ( 5 Ιούλ. 2004 , 15:18)

 

Χθες μου ήρθαν 10 mail "Mailbox full, email(s) rejected" ενώ από σήμερα άρχισαν να έρχονται με μπερδεμένη εννοείται σειρά τα mail που είχαν κολλήσει στο server τους εδώ και τόσες μέρες.

 

 

Το καλό για μένα είναι ότι τη στιγμή αυτή δείχνουν να είναι όλα κανονικά με το Mycosmos.

Το ακόμα καλύτερο; Μάλλον δεν πρέπει να έχασα τίποτε, ακόμα και τα mail που έδειχναν να μην φεύγουν αλλά είχαν φύγει, πήγαν όλα στον προορισμό τους από χτες βράδυ....

Αλήθεια ρε παιδιά, μπορούμε να κάνουμε τίποτε με το spam μέσα από το Mycosmos ώστε να μην κατεβαίνουν καθόλου στο pc μας; Με έχουν τρελάνει κάποιοι εδώ και καιρό και το κακό είναι ότι δεν μου στέλνουν μόνο αθώο spam...

 

Μάριος

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος LanderAcaliptus ( 6 Ιούλ. 2004 , 00:53)

 

...Αλήθεια ρε παιδιά, μπορούμε να κάνουμε τίποτε με το spam μέσα από το Mycosmos ώστε να μην κατεβαίνουν καθόλου στο pc μας; Με έχουν τρελάνει κάποιοι εδώ και καιρό και το κακό είναι ότι δεν μου στέλνουν μόνο αθώο spam...

 

Μάριος

 

φυσικά και μπορούμε!! :) Χρησιμοποιούμε τα φίλτρα ειδοποίησης και μετακίνησης σε συγκεκριμένους φακέλους. Εγώ προσωπικά κατευθύνω όλες τις ενοχλητικές διευθύνσεις στο φάκελο των διαγεγραμμένων και ταυτόχρονα βάζω επιλογή να μη δέχομαι ειδοποίηση με SMS στο κινητό μου στην περίπτωση αποστολής τέτοιου μηνύματος. Επίσης, αδειάζω τακτικά το φάκελο των διαγεγραμμένων. Κι έτσι, είμαι εδώ και ένα χρόνο ήσυχος!! :D

jparalias.blogspot.com Περί ανέμων και υδάτων (ενίοτε όμως ανεμοστροβίλων & πλημμυρών)... :p
Link to comment
Share on other sites

eyxaristw poly gia tin voitheia!

emena doyleyei kanonika...

vevaia den xrisimopoiw to mycosmos mail..alla ithela na mathw genikws pws energopoieitai to outlook.

eyxaristw kai pali marie

kali sinexeia

Apple Addict&Collector: iPhone 2G, iPhone 4,iPhone 6s, iPod nano 3rd gen, iPod nano 5th gen, iPod shuffle 3rd gen

iPhone 11, MacBook Air(2012) MacMini(2012)

Xiaomi Redmi Note 2 16GB

Link to comment
Share on other sites

twra poy to thimithika...

paidia pws mporoyme na steiloyme email me fwto apo to kinito mas??

einai efikto ayto???

Apple Addict&Collector: iPhone 2G, iPhone 4,iPhone 6s, iPod nano 3rd gen, iPod nano 5th gen, iPod shuffle 3rd gen

iPhone 11, MacBook Air(2012) MacMini(2012)

Xiaomi Redmi Note 2 16GB

Link to comment
Share on other sites

δηλ για εξηγησε μου ακριβως τι εννοεις?

γιατι δεν καταλαβαινω...

Apple Addict&Collector: iPhone 2G, iPhone 4,iPhone 6s, iPod nano 3rd gen, iPod nano 5th gen, iPod shuffle 3rd gen

iPhone 11, MacBook Air(2012) MacMini(2012)

Xiaomi Redmi Note 2 16GB

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος mariel19 (12 Ιούλ. 2004 , 10:46)

 

δηλ για εξηγησε μου ακριβως τι εννοεις?

γιατι δεν καταλαβαινω...

 

me mms apla anti gia noumero grafis to email pou thes na to stilis

me web apo ena logariasmo yahoo i msn kanis eisagogi ikonas ke tin stelnis

ONEPLUS 6, HUAWEI P10 PLUS, NEXUS 6P, NEXUS 7 (2013), RASBERRY PI2
Link to comment
Share on other sites

ρυθμισεις για το Τ630 που στο μενου των μηνυματων του εχει και για email υπαρχουν??

Apple Addict&Collector: iPhone 2G, iPhone 4,iPhone 6s, iPod nano 3rd gen, iPod nano 5th gen, iPod shuffle 3rd gen

iPhone 11, MacBook Air(2012) MacMini(2012)

Xiaomi Redmi Note 2 16GB

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...